Morteza4SN
20-10-2010, 19:56
یکی از جذابترین بخش های مراسم اسکار از پنجمین دوره ی برگزاری این مراسم در سال 1932 به فهرست جوایز آن اضافه شد .
از سال 1932 تا 1970 تحت عنوان «موضوعات کوتاه؛ کارتون» (Short Subjects, Cartoons) ،
از سال 1971 تا 1973 تحت عنوان «موضوعات کوتاه؛ فیلمهای انیمیشن» (Short Subjects: Animated Films) ،
و عنوان کنونی این رشته (Best Animated Short Film) از اسکار سال 1974 می باشد .
همین پیشینه ی طولانی ، بررسی این بخش از جوایز اسکار رو تبدیل به یک کتاب تاریخ انیمیشن کرده و خب چه چیزی مستند تر از این ! ببینید و قضاوت کنید که انیمیشن بعد از تولدش در مهمترین رویداد سینمایی دنیا چطور مورد توجه قرار گرفته ؛ خیلی از انیمیشن سازان قبل از وارد شدن به بسترهای جدید توانایی های آن را در قالب کوتاه پیاده کرده اند و بسیاری هم از موفقیت های شکل گرفته تاثیر گرفته اند .
اینجا و در این تاپیک قراره در کنار هم شناخت انیمیشن رو از مسیری متفاوت طی کنیم . سعی خواهد شد هر هفته انیمیشن های کوتاه منتخب یک دوره و برنده جایزه بررسی شوند و خب طبیعتا از نقطه نظرات شما هم در تکمیل بحث استقبال می کنیم .
برای دسترسی بهتر نهایتا فهرست کلی در زیر قرار گرفته و بتدریج تکمیل خواهد شد :
1930s
(5th)ا 1932 #
Flowers and Trees - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Mickey's Orphans - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
It's Got Me Again! - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
# 1933 (6th)
Three Little Pigs - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Building a Building - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
The Merry Old Soul - Universal - Walter Lantz
# 1934 (7th)
The Tortoise and the Hare - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Holiday Land - Screen Gems, Columbia - Charles Mintz
Jolly Little Elves - Universal - Walter Lantz
# 1934 (7th)
The Tortoise and the Hare - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Holiday Land - Screen Gems, Columbia - Charles Mintz
Jolly Little Elves - Universal - Walter Lantz
# 1935 (8th)
Three Orphan Kittens - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
The Calico Dragon - Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer - Hugh Harman & Rudolf Ising
Who Killed Cock Robin? - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
# 1936 (9th)
The Country Cousin - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Old Mill Pond - Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer - Hugh Harman & Rudolf Ising
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
# 1937 (10th)
The Old Mill - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Educated Fish - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
The Little Match Girl - Screen Gems, Columbia - Charles Mintz
# 1938 (11th)
Ferdinand the Bull - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Brave Little Tailor - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Mother Goose Goes Hollywood - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Good Scouts - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Hunky and Spunky - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
# 1939 (12th)
The Ugly Duckling - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Detouring America - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
Peace on Earth - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby & Hugh Harman
The Pointer - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
از سال 1932 تا 1970 تحت عنوان «موضوعات کوتاه؛ کارتون» (Short Subjects, Cartoons) ،
از سال 1971 تا 1973 تحت عنوان «موضوعات کوتاه؛ فیلمهای انیمیشن» (Short Subjects: Animated Films) ،
و عنوان کنونی این رشته (Best Animated Short Film) از اسکار سال 1974 می باشد .
همین پیشینه ی طولانی ، بررسی این بخش از جوایز اسکار رو تبدیل به یک کتاب تاریخ انیمیشن کرده و خب چه چیزی مستند تر از این ! ببینید و قضاوت کنید که انیمیشن بعد از تولدش در مهمترین رویداد سینمایی دنیا چطور مورد توجه قرار گرفته ؛ خیلی از انیمیشن سازان قبل از وارد شدن به بسترهای جدید توانایی های آن را در قالب کوتاه پیاده کرده اند و بسیاری هم از موفقیت های شکل گرفته تاثیر گرفته اند .
اینجا و در این تاپیک قراره در کنار هم شناخت انیمیشن رو از مسیری متفاوت طی کنیم . سعی خواهد شد هر هفته انیمیشن های کوتاه منتخب یک دوره و برنده جایزه بررسی شوند و خب طبیعتا از نقطه نظرات شما هم در تکمیل بحث استقبال می کنیم .
برای دسترسی بهتر نهایتا فهرست کلی در زیر قرار گرفته و بتدریج تکمیل خواهد شد :
1930s
(5th)ا 1932 #
Flowers and Trees - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Mickey's Orphans - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
It's Got Me Again! - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
# 1933 (6th)
Three Little Pigs - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Building a Building - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
The Merry Old Soul - Universal - Walter Lantz
# 1934 (7th)
The Tortoise and the Hare - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Holiday Land - Screen Gems, Columbia - Charles Mintz
Jolly Little Elves - Universal - Walter Lantz
# 1934 (7th)
The Tortoise and the Hare - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Holiday Land - Screen Gems, Columbia - Charles Mintz
Jolly Little Elves - Universal - Walter Lantz
# 1935 (8th)
Three Orphan Kittens - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
The Calico Dragon - Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer - Hugh Harman & Rudolf Ising
Who Killed Cock Robin? - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
# 1936 (9th)
The Country Cousin - Walt Disney Productions, United Artists - Walt Disney
Old Mill Pond - Harman-Ising, Metro-Goldwyn-Mayer - Hugh Harman & Rudolf Ising
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
# 1937 (10th)
The Old Mill - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Educated Fish - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
The Little Match Girl - Screen Gems, Columbia - Charles Mintz
# 1938 (11th)
Ferdinand the Bull - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Brave Little Tailor - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Mother Goose Goes Hollywood - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Good Scouts - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Hunky and Spunky - Fleischer Studios, Paramount - Max Fleischer
# 1939 (12th)
The Ugly Duckling - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney
Detouring America - Leon Schlesinger Productions, Warner Bros. - Leon Schlesinger
Peace on Earth - Metro-Goldwyn-Mayer - Fred Quimby & Hugh Harman
The Pointer - Walt Disney Productions, RKO Radio - Walt Disney