PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پوشه مخصوص آیکن ها در ویندوز 7

sorena_hi
20-10-2010, 09:14
من کلی مطلب از اینترنت سیو میکنم و اینطوری حتما باید پوشه بندی کنم و کلا نیاز شدید به آیکن دارم که در هر موضوعی آیکن مناسب برای فولدر بذارم اما آیکن های خود ویندوز به دردم نمیخوره. تو خود ویندوز هم پوشه ای که آیکن های جدیدم رو که از اینترنت دانلود کردم توش بریزم پیدا نکردم. راه مستقیم خیلی راحت تره . میشه کمکم کنید. در زمینه خود آیکن هم اگه سایتی که فقط آیکن برای دانلود داشته باشید میشناسید راهنمایی کنید لطفا.:46:

ebicross
20-10-2010, 11:11
ببینید مسیر پیشفرض آیکنهای ویندوز Seven اینه:

C;\windows\system32\shell32.dll

که وقتی یک پوشه رو Customize میکنید این رو میاره.

شما به جای Shell32.dll بنویس Imageres.dll

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

niki2934
20-10-2010, 12:09
راستی برای فراگذاری آیکون با فرمت png چیکار کنیم چون کامپیوتر قبولشون نمیکنه؟با فتوشاپ میشه فرمتشونو عوض کرد منتها نمیدونم چه فرمتی بذارم که کامپیوتر قبول کنه

Dew Drop
20-10-2010, 12:57
راستی برای فراگذاری آیکون با فرمت png چیکار کنیم چون کامپیوتر قبولشون نمیکنه؟با فتوشاپ میشه فرمتشونو عوض کرد منتها نمیدونم چه فرمتی بذارم که کامپیوتر قبول کنه

png رو باید به فرمت ico. تبدیلش کنید که بتونید برای آیکون استفاده کنید.

niki2934
20-10-2010, 13:04
یعنی از برنامه های تبدیل فرمتها بهم استفاده کنم؟با فتوشاپ چی نمیشه؟

sorena_hi
20-10-2010, 13:09
ببینید مسیر پیشفرض آیکنهای ویندوز Seven اینه:

C;\windows\system32\shell32.dll

که وقتی یک پوشه رو Customize میکنید این رو میاره.

شما به جای Shell32.dll بنویس Imageres.dll

ببینید من این کار رو کردم ولی به این آدرسی که دادید هم که میرم نمیشه آیکن رو اونجا کپی کرد چون فایلش مثل فایلهای سیستمی و باز نمیشه. ضمنا چطوری آیکن های خودمونو بتونید توی همین صفحه ویندوز که مربوط به تغییر آیکونه ببینیم؟

Masоud
20-10-2010, 13:16

سلام

میتونید از ابزار آنلاین زیر استفاده کنید :

یا از ابزار زیر :

موفق باشید :40:

Dew Drop
20-10-2010, 13:40

نرم افزار و سایتهایی که تبدیل میکنند هست و دوستمون براتون یه نمونه اش رو گذاشت ولی
برای اینکه با فتو شاپ این کار رو بکنیدباید پلاگینش رو نصب کنید.
از اینجا می تونید پلاگینش رو دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد این فایلی که دانلود کردین رو تو این مسیر قرار بدید

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS4\Plug-ins\File Formats

بعد موقع سیو کردن میتونید با ico. هم سیو کنید.البته باید ابعاد تصویر رو برای آیکون هم در نظر داشته باشید.

ebicross
20-10-2010, 16:39
ببینید من این کار رو کردم ولی به این آدرسی که دادید هم که میرم نمیشه آیکن رو اونجا کپی کرد چون فایلش مثل فایلهای سیستمی و باز نمیشه. ضمنا چطوری آیکن های خودمونو بتونید توی همین صفحه ویندوز که مربوط به تغییر آیکونه ببینیم؟
شما کافیه توی همون صفحه ی تغییر آیکون ویندوز؛ یعنی وقتی Custimize و Change Icon رو میزنید و یک صفحه باز میکنه و یک سری آیکون توشه؛ بالای صفحه یعنی جایی که فلش زدم فقط عبارت Shell32.dll رو حذف کنید و به جاش بنویسید Imageres.dll و بعد Enter بزنید تا آیکونهای اصلی و سایز بزرگ ظاهر بشه.
مسیر پیشفرض این قسمت قابل تغییر نیست. همیشه روی Shell32 هستش.

sorena_hi
20-10-2010, 19:46
ببینید من دقیقا فهمیدم شما چی می گید و اون راه رو رفتم و آیکون ها رم دیدم ولی منظورم اینه که فقط آیکونهای خود ویندوز نشون داده میشه و آیکونهای خودم که اونجا نیست. آیکونهای خودمو که مثلا آیکون همبرگر و بستنی و غیره هستش با توجه به پوشه هام که آموزش تهیه بستنی و ... هست رو چه طوری تو این مسیر پیش فرض قرار بدم.

ebicross
20-10-2010, 23:29
آها ببخشید من فکر کردم متوجه نشدین.
توی اون فایل یعنی Imageres و یا Shell32 نمیشه اغییری داد. البته میشه ولی خودش بحث مفصل و مسخره ایه.
شما میتونید همونجا Browse بزنید و انتخاب کنید. تنها راهه.

البته یک نرم افزارهایی هستند که به لیست راست کلیک اضافه میشن و میتونید توش آیکونهای اختصاصی بریزید و با راست کلیک روش پوشه ها یکی از آیکونهای مورد نظرتون رو انتخاب کنید. اگر به دردتون میخوره توضیح بیشتر بدم. ولی نمیدونم با ویندوز 7 هماهنگه یا نه.
آخرین بار زمانیکه XP داشتم اینو تست کردم.

niki2934
21-10-2010, 09:20
نرم افزار و سایتهایی که تبدیل میکنند هست و دوستمون براتون یه نمونه اش رو گذاشت ولی
برای اینکه با فتو شاپ این کار رو بکنیدباید پلاگینش رو نصب کنید.
از اینجا می تونید پلاگینش رو دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد این فایلی که دانلود کردین رو تو این مسیر قرار بدید

C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS4\Plug-ins\File Formats

بعد موقع سیو کردن میتونید با ico. هم سیو کنید.البته باید ابعاد تصویر رو برای آیکون هم در نظر داشته باشید.
مرسی عزیزم خیلی خوب بود ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]