PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فیناستراید ایرانی یا هندی ؟

T I G E R
19-10-2010, 11:47
سلام

قرص فیناستراید در کنار ماینوکسیدیل تنها داروهای تائید شده FDA جهت ریزش مو هستش

بهترین نوع اون قرص پروپشیا هستش که محصول امریکاست . البته دو نوع ارزان قیمت دیگه هم داره : فینپشیا (هندی) و فیناستراید (ایرانی)

قرص پروپشیا اصل هر 30 عدد 50000 تومان
قرص فینپشیا هندی هر 30 عدد 7500 تومان
قرص فیناستراید ایرانی هر 30 عدد 1200 تومان

خب منهای قرص پروپشیا که بخاطر قیمت بالاش در ایران به صرفه نیست دو قرص فینپشیا (هندی) و فیناستراید (ایرانی) پرمصرف ترین نوع در ایران هستند

حال مسئله اینجاست کدومیک از دو نوع قرص ایرانی و هندی بهترند ؟ یعنی ضمن تاثیر مثبت عوارض کمتری دارند؟

اگه فیناستراید ایرانی بهتر باشه و یا حتی تفاوتی با نوع هندی نداشته باشه خب چرا بیخود هزینه بیشتر متحمل بشیم و از همین نوع ایرانی استفاده کنیم

اما اگه قرص هندی اندکی کیفتیش بهتره بنظرم چند هزارتومان بیشتر می ارزه (هند از لحاظ دارویی بسیار پیشرفت کرده و در این زمینه کشور معتبریه)

میخواستم دوستان نظری در این مورد دارند اینجا مطرح کنند

ممنون

eMer@lD
20-10-2010, 11:26
سلام
این دارو از مشتقادت استرویئد هست و برای ریزش مو مصرف زیادی نداره تقریبا رسمی نیست و فقط طاسی طرح مردانه رو درمان می کنه کاندید خوبی برای درمان نیست
عوارض زیادی دارد مخصوصا برای مردانی که زنان باردار دارند اصلا توصیه نمی شود و اگر در حال مصرف باشند باید دارو قطع شود
در حال عفونت یا مشکلات مثانه نیز دارو نباید مصرف شود

mehrdad38
20-10-2010, 12:06
من الان 5 ساله دارم از Finpecia هندی استفاده می کنم نتیجش فوق العاده هست. دونه موهام ضخیم و مشکی شدن و ریزش موهام به حداقل ممکن خودش رسیده.

Finpecia آمریکایی ورق ی (هر ورق 10 عدد قرص) 5000 تومن هست که 3 ورقش می شه 15000 تومن.

الان توی آمریکا و اروپا یه قرص جدید اومده بنام دوتاستراید که از فیناستراید هم قوی و موثرتره. چون می دونی فیناستراید آنزیم آلفا ردوکتاز تیپ 2 رو بلوکه می کنه این آنزیم عامل تبدیل تستوسترون به DHT عامل ریزش مو هست و لی دوتاستراید هم آنزیم آلفا ردوکتاز تیپ 2 و هم تیپ 1 رو با هم بلوکه می کنه و اثر بخشیش به 98 درصد رسیده.

من چند سال پیش دنبال این قرص که البته می گن بصورت کپسول هست بودم ولی گویا به ایران هنوز وارد نشده البته الان شاید اومده باشه.

eMer@lD
20-10-2010, 13:19
امید وارم که موثر باشه و مشکلی پیش نیاد

من آنچه شرح بلاغ است با تو میگویم/تو خواه از سخنم پند گیر یا که ملال.

:)

morsadr
20-10-2010, 16:23
عوارض زیادی دارد مخصوصا برای مردانی که زنان باردار دارند اصلا توصیه نمی شود و اگر در حال مصرف باشند باید دارو قطع شود
دوست گرامی میتونید در این مورد توضیح بیشتری بدهید و علت قطع دارو را هم بفرمایید ؟
با تشکر:11:

eMer@lD
20-10-2010, 22:30
دوست گرامی میتونید در این مورد توضیح بیشتری بدهید و علت قطع دارو را هم بفرمایید ؟
با تشکر:11:

اگر مردی همسر باردار داشته باشه باید هنگام مقاربت از انزال جلوگیری کند ، یا دارو را قطع.. عوارض جانبی بر روی جنین پسر وجود دارد
یا از بارداری جلوگیری به عمل اورند
و زنان باردار نیزباید از تماس با قرص های خرد شده جلوگیری کنند.

M . Sayid
20-10-2010, 22:36
هااا تو کاتالوگش بد جوری اخطار داده
من دکترم فیناستراید تجویز کرده میرم از داروخونه ای که معرفی کرده میگیرم کاری به بقیش ندارم :31:

greena
21-10-2010, 00:23
من الان 5 ساله دارم از Finpecia هندی استفاده می کنم نتیجش فوق العاده هست. دونه موهام ضخیم و مشکی شدن و ریزش موهام به حداقل ممکن خودش رسیده.
mehrdad38

شما که استفاده کردید حدود 5سال همش از هندی بود ....؟ بعدش ازلحاظ جنسی یا کلا سیستم بدنتون مشکلی پیش نیومد.........؟

mehrdad38
21-10-2010, 07:20
بله من از نوع هندي مصرف مي كنم.

خير اصلا هيچ تغييري تو ميل جنسيم ايجاد نكرده و آزمايش هم دادم مورد خاصي نبود.

morsadr
21-10-2010, 10:55
اگر مردی همسر باردار داشته باشه باید هنگام مقاربت از انزال جلوگیری کند ، یا دارو را قطع.. عوارض جانبی بر روی جنین پسر وجود دارد
و زنان باردار نیزباید از تماس با قرص های خرد شده جلوگیری کنند.

در مورد مصرف دارو در خانمهای باردار مطلب درسته ولی در مورد اول مقاربت و انزال چه ارتباطی با جنین فرد داره ؟ :18:
اگر ممکنه یک مرجع معرفی کنید ؟:20:

خوب اگر باردارند دیگه از بارداری جلوگیری کنند چه معنی می دهد ؟

T I G E R
21-10-2010, 11:24
سلام
این دارو از مشتقادت استرویئد هست و برای ریزش مو مصرف زیادی نداره تقریبا رسمی نیست و فقط طاسی طرح مردانه رو درمان می کنه کاندید خوبی برای درمان نیست
در حال عفونت یا مشکلات مثانه نیز دارو نباید مصرف شود

شما که استفاده کردید حدود 5سال همش از هندی بود ....؟ بعدش ازلحاظ جنسی یا کلا سیستم بدنتون مشکلی پیش نیومد.........؟

یعنی فیناستراید رو شما تاثیری نداشته؟؟

از دخترا حالت بهم نمی خوره :دی
تریکوماستی ؟؟؟
فیناستراید تنها قرص موثر بر روی ریزش مو هستش که پس از تحقیقات فراوان توسط FDA تائید شده

همچنین پس از تحقیقاتی که FDA به عمل آورد مشخص شد که عارضه خاصی نداره

و صرفا ممکنه در برخی افراد میل جنسی 2/5 درصد کاهش پیدا کنه که به محض قطع دارو مجددا این میزان برمیگرده

بهمین خاطر اکثر متخصصان پوست و مو در تمام جهان این دارو رو تجویز میکنند

همانطور که عنوان شد صرفا در برخی افراد چنین موردی پیش میاد ...

از طرف دیگه به مرور زمان بدن به این قرص عادت میکنه و تاثیر منفی بر میل جنسی دیگه نداره

همانگونه که تجربه من و همچنین دیگران بوده این قرص برخلاف تصور غلط جامعه عارضه انچنانی نداره و تحقیقات پزشکی این رو ثابت کرده

فقط زنان باردار نباید به این قرص دست بزنند و مصرف کنند

greena
21-10-2010, 14:52
من تقریبا 10 تا 15 هزار تومن قرص دارم فکر میکنم البته و تا عید باید بخورم ......اگه واقعا ایرانی و هندیش خیلی فرق میکنه با دکترم مشورت کنم و هندیشو بخرم.............

mehrdad38
22-10-2010, 08:08
در مورد مصرف دارو در خانمهای باردار مطلب درسته ولی در مورد اول مقاربت و انزال چه ارتباطی با جنین فرد داره ؟ :18:
اگر ممکنه یک مرجع معرفی کنید ؟:20:

خوب اگر باردارند دیگه از بارداری جلوگیری کنند چه معنی می دهد ؟

اين طوري گفته مي شه كه زنان باردار نه تنها نبايد اين دارو رو در زمان بارداري مصرف كنن حتي با تكه هاي شكسته قرص هم دست نبايد بزنن چون اين دارو مي تونه روي جنين پسر تاثير داشته باشه و مشكلاتي رو از جمله عقيمي در آينده براش بوجود بياره.

اما افرادي كه قصد بچه دار شدن دارن توصيه ميشه كه مرد هم در اين زمان قرص مصرف نكنه چون احتمالا مواد موجود در قرص در مني نيز وجود خواهد داشت.

k3ivan
22-10-2010, 08:47
این دارو عوارض جانبی خوبی نداره .
اینو از بروشورش نقل می کنم
فیناستراید 5 سها

عوارض جانبی :
کاهش میل جنسی - کاهش حجم مایع انزالی و ناتوانی جنسی

T I G E R
22-10-2010, 10:45
اين طوري گفته مي شه كه زنان باردار نه تنها نبايد اين دارو رو در زمان بارداري مصرف كنن حتي با تكه هاي شكسته قرص هم دست نبايد بزنن چون اين دارو مي تونه روي جنين پسر تاثير داشته باشه و مشكلاتي رو از جمله عقيمي در آينده براش بوجود بياره.
اما افرادي كه قصد بچه دار شدن دارن توصيه ميشه كه مرد هم در اين زمان قرص مصرف نكنه چون احتمالا مواد موجود در قرص در مني نيز وجود خواهد داشت.
من دیروز نتایج تحقیقات پیرامون اینکه آیا مردی که فیناستراید مصرف میکنه قادره با زن حامله نزدیکی کنه ؟ رو گذاشتم ولی مدیران محترم اون رو حذف کردند

بهرحال طبق اون تحقیقات میزان فیناستراید در منی مرد به حدی نیست که از واژن عبور کنه و به جنین تاثیر وارد کنه

با اینحال پزشکان میگن هنگام حاملگی ، مردانی که از فیناستراید استفاده میکنند برای اطمینان بیشتر از سلامت جنین از کاند وم استفاده کنند

این دارو عوارض جانبی خوبی نداره .
اینو از بروشورش نقل می کنم
فیناستراید 5 سها

عوارض جانبی :
کاهش میل جنسی - کاهش حجم مایع انزالی و ناتوانی جنسی
فیناستراید 5 میلی گرم برای درمان ریزش مو نیست بلکه برای سرطان پروستات کاربرد داره

صرفا فیناستراید 1 میلی گرم برای درمان ریزش مو هستش که عوارض 5 میلی گرم رو نداره

همانطور که عنوان شد صرفا کاهش میل جنسی تا 2/5 درصد در زمان مصرف عنوان شده که پس از قطع دارو این میزان برخواهد گشت

یادتون باشه برای ریزش مو از فناستراید 1 میلی گرم استفاده کنید نه 5 میلی گرم