PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه تغییر شکل ایکون ها چیست؟

solo8
18-10-2010, 19:29
سلام دوستان
یه مشکلی با ایکون ها دارم.اونم اینه که مثلا ایکون صفحه های اینترنتی به شکل ایکون اینترنت اکسپلورر یا موزیلا نیست و مثل ایکون فایل های اجرائیه.یا مثلا ایکون فیلم ها و اهنگ ها به شکل ایکوم ویندوز مدیا پلیر 9 است.میخوام اونارو به ایکون KM Player تغییر بدم.
باز شدن فایل ها رو هم که روی برنامه مورد نظر میذارم بازم ایکون تغییر نمیکنه.(rightclick>properties>Change) منظورم همون open with.. ه که تغییر میدم.ولی تغییر نمیکنه!
لطفا کمکم کنید
ممنون...

aliupdate
18-10-2010, 19:33
سلام
نرم افزار TuneUp Utilities این مشکل رو حل میکنه ممنکه به خاطر نصب یه نرم افزار اتفاق بیفته و با همون نرم افزار مشکل حل میشه.

Parhamshd
18-10-2010, 19:44
سلام دوست عزیز. شما می توانید با راست کلیک روی آیکون مورد نظر و انتخاب گزینه open with=> Choose program نرم افزار km Playerرا انتخاب کرده و دکمه ی Always use the selected program to open the kind of fileرا بزنید.

solo8
18-10-2010, 23:47
سلام دوست عزیز. شما می توانید با راست کلیک روی آیکون مورد نظر و انتخاب گزینه open with=> Choose program نرم افزار km Playerرا انتخاب کرده و دکمه ی Always use the selected program to open the kind of fileرا بزنید.
این دکمه خاموشه.یعنی نمیشه استفاده کرد.در ضمن وقتی بازشون میکنم با نرم افزاری که قبلا انتخاب کردم میاد.فقط ایکونش مشکل داره که شکلش عوض نمیشه!

---------- Post added at 11:47 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

سلام
نرم افزار TuneUp Utilities این مشکل رو حل میکنه ممنکه به خاطر نصب یه نرم افزار اتفاق بیفته و با همون نرم افزار مشکل حل میشه.
ها؟
من این نرم افزارو قبلا داشتم.شاید بدونم مشکلم کجاس الان که گفتی.
نه نتونستم درستش کنم.اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.
یه مشکل دیگه هم بوجود اومده و اینه که ایکون هام رو دسکتاپ مرتب نمیشه مثل قبلا.چون قبلا فاصله ی بین ایکون مشخص بود و نمیشد ایکون ها رئ نزدیکتر برد ولی الان میشه دوتا ایکونو روهم انداخت.ااینم یه عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته فک میکنم بعد uninstal کردن برنامه desktop icon toy این اتفاقا افتاده.این نرم افزار واسه چیدن ایکون به شکل دایره و ستاره و... است.

Dariushtanha
19-10-2010, 13:16
این دکمه خاموشه.یعنی نمیشه استفاده کرد.در ضمن وقتی بازشون میکنم با نرم افزاری که قبلا انتخاب کردم میاد.فقط ایکونش مشکل داره که شکلش عوض نمیشه!

---------- Post added at 11:47 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

ها؟
من این نرم افزارو قبلا داشتم.شاید بدونم مشکلم کجاس الان که گفتی.
نه نتونستم درستش کنم.اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.
یه مشکل دیگه هم بوجود اومده و اینه که ایکون هام رو دسکتاپ مرتب نمیشه مثل قبلا.چون قبلا فاصله ی بین ایکون مشخص بود و نمیشد ایکون ها رئ نزدیکتر برد ولی الان میشه دوتا ایکونو روهم انداخت.ااینم یه عکس
البته فک میکنم بعد uninstal کردن برنامه desktop icon toy این اتفاقا افتاده.این نرم افزار واسه چیدن ایکون به شکل دایره و ستاره و... است.
سلام دوست عزیز
واسه مرتب کردن آیکون هات روی دسکتاپ راست کلیک کن و گزینه Arrange Icon by
را انتخاب کن بعد تیک گزینه Align to Grid را بزن.:11:

solo8
19-10-2010, 16:41
سلام دوست عزیز
واسه مرتب کردن آیکون هات روی دسکتاپ راست کلیک کن و گزینه Arrange Icon by
را انتخاب کن بعد تیک گزینه Align to Grid را بزن.:11:

اوه درسته!!!!
چرا به فکر خودم نرسید!
خوب در مورد تغییر شکل ایکونها میتونید کمکم کنید؟

Masоud
19-10-2010, 17:17
سلام

واسه مشکل اولی :

دومی :

موفق باشید :40:

solo8
21-10-2010, 14:50
سلام

واسه مشکل اولی :

دومی :

موفق باشید :40:

اقا درست نشد که نشد!!!

SiyahVash
21-10-2010, 16:02
سلام؛
برای درست کردن فایلهای ویدیویی و صوتی در KMPlayer کاری که توی تصویر می بینید رو انجام بدین ببینید درست میشه؟

برای فایل های اینترنتی هم ببینید Default Browser تون چیه؟ اگه IE هست، FireFox رو بذارید Default خودش باید درست بشه. اگه نشد یه عکس از تنظیمات File Types در Folder Options قسمت HTM & HTML بذارید.

روشهای دیگه (اگه قبلی ها جواب نداد):
پاک کردن IconCache
استفاده از برنامه Tweak UI
استفاده از برنامه HtmlIconFix

solo8
21-10-2010, 23:50
اقا ایول به ولت.
درست شد.خیلی باهات حال کردم....
ولی صفحات اینترنتی درست نشد!
کلا دستت درد نکنه.

SiyahVash
23-10-2010, 20:10
لطف دارین دوست عزیز؛
اگه می تونستید عکسی که گفتم بذارید بهتر بود، ولی به هر حال اون سه روش آخر هم کمکتون می کنه؛
HtmlIconFix یه ابزار برای تبدیل آیکون فایل های اینترنتی به آیکون IE هستش که فقط 12 KB حجم داره، میتونید از آدرس زیر دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برنامه Tweak UI هم برای خود Microsoft هست، حجم اینم خیلی کمه و کار باهاش راحته، میتونید باهاش آیکون ها رو درست کنید؛ آدرس دانلودش:

IconCache.db هم فایلیه که Cache آیکون ها توی اون ذخیره میشه (یه چیزی تو مایه های فایل Thumbs.db) که اگه پاکش بکنید دوباره خودکار ساخته میشه، و اگه اشکال از این باشه درست میشه. برای پاک کردنش در نوار آدرس یا در قسمت Run بنویسید:

در Folder Options نمایش فایلهای مخفی و سیستمی را تنظیم کنید (چون این فایل از نوع سیستمه) حالا IconCache.db رو پاک کنید.

solo8
31-10-2010, 20:03
دستت درد نکنه.
من تست کردم دیدم اپرا و کروم که بعد از این اتفاق نصب کردم ایکون هاشون درسته.ولی IE , fireFox این مشکل رو داشتند که الان IE هم با اون نرم افزار درست شد.ولی چون من با فایر فاکس کار میکنم خیلی سخته هر دفعه Open with... کنم.