PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دروغی به نام آنفولانزای خوکی

Dexter 2009
18-10-2010, 17:59
چند وقت پیش داشتم یه مجله می خوندم که به این مطلب برخورد کردم. می خواستم نظر شما ها رو هم بدونم....واقعا چند نفر دور بر شما به خاطر این 2 تا بیماری مردند؟ چرا اینقدر تبلیغات جهانی شد برای این دوتا بیماری؟
به نظر شما دیگه می شه به این چیز ها اعتماد کرد؟

Emotional
19-10-2010, 02:04
نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Saha Software
19-10-2010, 09:45
من خودم گرفتم ولی هنوز زنده ام خداراشکر!!!
البته باید بگم که ممکن بود اگر زود دکتر عمومیم تشخصی نمیداد ، شاید الان نبودم!!! اما بدون حتمأ یه چیزی بوده که این همه تبلیغ براش کردن!!!!!! من که بدنم سوراخ سوراخ شد از آمپول!!!!!! حالا شما را نمیدونم!!!! اما از نظر من این بیماری واقعأ وجود داشت!! اما قبول دارم که زیاد براش تبلیغ کردن ، اما از اون طرف هم میگم حتمأ نیاز بوده!!!!!!!:46:

Dexter 2009
19-10-2010, 16:07
من خودم گرفتم ولی هنوز زنده ام خداراشکر!!!
مطمئنی آنفولانزای خوکی بوده؟...چون این آنفولانزا رو فقط می شه از راه های آزمایشگاهی تشخیص داد.

Saha Software
19-10-2010, 16:52
دوست عزیز من 8 روز تمام در قرنطینه به سر میبردم!!!!!!!! توسط صلیب سرخ!!!
پس حتمأ یه چیزی بوده که منرا قرینطینه کرده بودن!! ضمنأ من این بیماری را ایران نگرفتم!!!! اما داخل ایران درمان شدم و نجات پیدا کردم!!! البته درمانی که معنا نداره ، باهاش مقابله میکردم!!!

Old_Chater
19-10-2010, 22:24
به نظر منم اين بيماري وجود داشت اما با تبليغات گسترده زود مهار شد

morsadr
20-10-2010, 16:13
دوستان عزیز آنفلوآنزای خوکی وجود داشت و داره و بیماران فراوانی در همین کشور خودمان وجود داشتند . حتی مورد فوت کرده از این بیماری را خودم شخصا دیدم .:18:
ولی مساله ای که در مورد این بیماری وجود داره که باعث تبلیغات زیاد و سر و صدای جهانی میشه میزان مرگ و میر آن نیست بلکه مسئله گسترش سریع و ناگهانی آن می باشد (outbreak ) همین مساله باعث میشه که نتوان بیماری را در یک منطقه محدود کرد و در نهایت ایجاد پاندمی ( همه گیری در تمام دنیا ) می کند که این مساله خطر ناک می باشد .
این نوع آنفلوآنزا از نظر شدت مانند تمام آنفلو آنزاهای فصلی هر ساله می باشد و مرگ و میر آن پایین ( حدود 3% ) می باشد که عمدتا در افراد مسن و افراد دارای بیماری زمینه ای می باشد ( مانند تمام آنفلوآنزاها ) .مسله اینجاست که اگر در مدت زمان کوتاهی تعدا مبتلایان ناگهان بالا رود به همین نسبت تعداد مرگ و میر ( نه درصد آن ) بالا میرود و این مساله است که باعث مشکل می شود و ایجاد ترس می کند .:40:

Dexter 2009
20-10-2010, 19:45
دوستان عزیز آنفلوآنزای خوکی وجود داشت و داره و بیماران فراوانی در همین کشور خودمان وجود داشتند . حتی مورد فوت کرده از این بیماری را خودم شخصا دیدم .
ولی مساله ای که در مورد این بیماری وجود داره که باعث تبلیغات زیاد و سر و صدای جهانی میشه میزان مرگ و میر آن نیست بلکه مسئله گسترش سریع و ناگهانی آن می باشد (outbreak ) همین مساله باعث میشه که نتوان بیماری را در یک منطقه محدود کرد و در نهایت ایجاد پاندمی ( همه گیری در تمام دنیا ) می کند که این مساله خطر ناک می باشد .
این نوع آنفلوآنزا از نظر شدت مانند تمام آنفلو آنزاهای فصلی هر ساله می باشد و مرگ و میر آن پایین ( حدود 3% ) می باشد که عمدتا در افراد مسن و افراد دارای بیماری زمینه ای می باشد ( مانند تمام آنفلوآنزاها ) .مسله اینجاست که اگر در مدت زمان کوتاهی تعدا مبتلایان ناگهان بالا رود به همین نسبت تعداد مرگ و میر ( نه درصد آن ) بالا میرود و این مساله است که باعث مشکل می شود و ایجاد ترس می کند .
منم می دونم اینو که فرمودید...ولی می گم اگه قراره برای یه سرماخوردگی که مثل بقیه انواع سرماخوردگی هستش این همه هزینه ی تبلیغات و سر و صدای جهانی به پا بشه مطمئنا یه چیزی پشت پرده هشت...حالا نمی دونم می خوان دارو ها رو بفروشند...ترس جهانی ایجاد کنند یا هر دوتای اینا
منظورم اینه که دیگه نمی شه هر چیزی رو به راحتی باور کرد

far2009
20-10-2010, 20:01
منم می دونم اینو که فرمودید...ولی می گم اگه قراره برای یه سرماخوردگی که مثل بقیه انواع سرماخوردگی هستش این همه هزینه ی تبلیغات و سر و صدای جهانی به پا بشه مطمئنا یه چیزی پشت پرده هشت...حالا نمی دونم می خوان دارو ها رو بفروشند...ترس جهانی ایجاد کنند یا هر دوتای اینا
البته آنفولانزا را باید یک سرماخوردگی شدید که امکان مرگ درش وجود داره تصور کنیم. پس نگرانی وجود داره
شما خودت هم می دانی که دارو ها شدیدا کم بود و حتی تا مدتی این بیماری دارو نداشت پس چه دارویی را می خواستند بفروشند ؟
بعضی از چیزها را نباید به سادگی باور کرد ولی باور بعضی مسائل علمی الزامی است.
در من شما دقیق منظورتون را نمی گید . به نظر شما دلیل این همه تبلیغ چه می تواند باشد ؟

morsadr
21-10-2010, 10:44

دوست عزیز همانطور که قبلا هم گفتم فرق سرماخوردگی با آنفلوآنزا در اصل اینه که ایمنی برای آنفلوآنزا در سطح جامعه وجود نداره و مشکل اصلی آن هم انتشار سریع و غیر قابل کنترل آن می باشد که به ان جهانی شدن یا پاندمی می گویند . در صورتیکه یک سرماخوردگ منطقه ای می باشد و قابل کنترل .
البته شدت آنفلوآنزا هم بیشتر از یک سرماخوردگی می باشد و این مطلب هم مهم می باشد .

Dexter 2009
21-10-2010, 13:08
فرق سرماخوردگی با آنفلوآنزا در اصل اینه که ایمنی برای آنفلوآنزا در سطح جامعه وجود نداره
درست...ولی هر ساله انواع مختلفی از آنفولانزا در جهان به وجود میاد که برای خیلی از اونها اهمیتی قائل نمی شند خودشون میان خودشونم کم می شند. می گم این این آنفولانزای خوکی و مرغی هم مثل همونا هستند.
منظورم اینه که ممکنه فردا صبح بیدار شیم بگن آنفولانزای میمونی داره همه گیر می شه .

برای اطلاعات بیشتر در مورد این چیزی که می گم می تونید به مجله ی نیوساینتیست 22 می 2010 یا مجله ی دانشمند خودمون شماره 564 مهر ماه 89 مراجعه کنید.

morsadr
21-10-2010, 13:31
درست...ولی هر ساله انواع مختلفی از آنفولانزا در جهان به وجود میاد که برای خیلی از اونها اهمیتی قائل نمی شند خودشون میان خودشونم کم می شند. می گم این این آنفولانزای خوکی و مرغی هم مثل همونا هستند.
منظورم اینه که ممکنه فردا صبح بیدار شیم بگن آنفولانزای میمونی داره همه گیر می شه .

برای اطلاعات بیشتر در مورد این چیزی که می گم می تونید به مجله ی نیوساینتیست 22 می 2010 یا مجله ی دانشمند خودمون شماره 564 مهر ماه 89 مراجعه کنید.

اصلا خصلت اصلی این ویروس تغییر آنتی ژنهای سطحی خودش می باشد بصورتیکه توسط سیستم ایمنی قابل شناسایی نباشه همین مساله باعث بیماری زایی ویروس میشه . اگر این تغییرات در سطوح پایین باشند همونی که شما فرمودید میشه یعنی همه گیری بیماری در یک منطقه و محدود شدن خودبخود آن . ولی اگر تغیرات در سطوح بالا باشند مساله متفاوته و میتونه بیماری محدود به یک منطقه نباشه و جهانی بشه . این مساله معمولا هر 10 سال یکبار اتفاق میوفته .
اسامی که برای این انفلوآنزا ها هم می گذارند گاهی به این علته که عده ای تئوری می دهند که ویروس تغییر شکل یافته در اثر تلفیق یک ویروس انسانی با یک ویروس دیگر مانند وروس طیور می باشد و همین نام برای آن انتخاب میشه . در مورد آنفلوآنزای خوکی هم این تئوری مطرح شد ولی تا آنجاییکه من می دانم تئوری رد شد و این بیماری به همان نام H1N1 شناخته میشه .

Dexter 2009
21-10-2010, 14:54
اگر این تغییرات در سطوح پایین باشند همونی که شما فرمودید میشه یعنی همه گیری بیماری در یک منطقه و محدود شدن خودبخود آن . ولی اگر تغیرات در سطوح بالا باشند مساله متفاوته و میتونه بیماری محدود به یک منطقه نباشه و جهانی بشه .

اینو نمی دونستم...ممنون!
پس ممکنه که یه علت ترس زیاد جهانی تغییر زیاد Ag های سطحی این ویروس در مقایسه با سایر ویروس های آنفولانزا باشه؟

Arash4484
22-10-2010, 00:01
در تایید morsadrعزیز :
مساله اساسی اینه که این ویروس ها تقریبن لطف میکنن وشرّ رو کم میکنن! با کمک طبیعت-سیستم پیچیده ایمنی داخلی انسان وصد البته طب.اما خطر روزیی که همه گیری رخ بده واین اپیدمی در مقیاس میلیونی پراکنده شه. این جهشهای ساختار ویروس ها که هر چند دهه رخ میده تا کجا میتونه پیش بره؟ چیزی که الان هم درمان قطعی نداره(شبیه به وضع ایدز) و فقط با مراقبت ومقابله دور میشه ؛ اگه قویتر بشه چه رخ میده؟؟ خطر آنجاست!
نمیدونم اطلاع دارید همین آنفولانزا به نظر ساده اوایل قرن 20 قریب به 20میلیون نفر را کشت؟ چون فقط نشد که خوب قرنطینه بشه؟
برخی یکی از عواملی که انسان رو مثل دایناسورها میتونه منقرض کنه ویروس ها میدونند,درست مثل شهابسنگ ها یا گرم شدن و عدم تعادل زمین یا جنگ اتمی

پ.ن: راستی شما گفتید این دو بیماری. منظورتون از دومین بیماری چیست؟
Dexter 2009
23-10-2010, 10:31
پ.: راستی شما گفتید این دو بیماری. منظورتون از دومین بیماری چیست؟

a_2008
28-10-2010, 12:25
این انفولانزا در فصل گزما می یاد با مثل مرغی در فصل سرا وجود داره و یا بیشتر میشه؟

morsadr
30-10-2010, 14:48
این انفولانزا در فصل گزما می یاد با مثل مرغی در فصل سرا وجود داره و یا بیشتر میشه؟

آنفلوآنزا در هر فصلی میتونه وجود داشته باشه ولی عمدتا در فصل سرما شیوع پیدا می کند .