PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا ISP مجازه فعالیت من رو مانیتور کنه و data بفرسته یا بگیره؟

4m1r5
16-10-2010, 10:04
سلام

یه چند وقتیه که ADSL گرفتم. یه نکته یی که توجهم رو جلب کرده بود این بود که حتی وقتایی که با اینترنت کار نمی کردم(نه dl، نه مرورگر و...) چراغ اینترنت مودمم(Zyxel تک پورت) چشمک میزد. شک کردم که نکنه برنامه spy بازی و این جور چیزاست. از ISP پرسیدم، جوابشون این بود که مودمت رو خاموش کن وقتی کار نمیکنی، که خب اصلاً قانع کننده نبود.

دیروز ترافیک مصرفیم رو چک کردم، یهو 700 مگ زیادشده بود!!!:ohno: flash get رو چک کردم دیدم خارج از زمان بندی ای که من تنظیم کرده بودم دانلود کرده!!!:evil2: داستان پلیسی شد یه کم...

برنامه Simple Internet Meter رو نصب کردم، گزارش هایی که از پهنای باند مصرفی بهم میده جالبن، بدون اینکه استفاده ای از اینترنت بکنم، حجم دریافت و ارسالم یه ذره یه ذره زیاد میشه.

این 3 تا گزارش رو تو فاصله کمتر از نیم ساعت گرفتم:

Simple Internet Meter - By PcWinTech.com
Internet Daily Traffic Report

10/16/2010 573.58 KB 3.22 MB 3.78 MB
10/15/2010 0 Bytes 0 Bytes 0 Bytes
Total: Last 7 Days 573.58 KB 3.22 MB
Total: Last 14 Days 573.58 KB 3.22 MB
Total: Last 21 Days 573.58 KB 3.22 MB
Total: Last 28 Days 573.58 KB 3.22 MB
Total: This Month (اُكتبر) 573.58 KB 3.22 MB
Total: This Year (2010) 573.58 KB 3.22 MB
Grand Total: 573.58 KB 3.22 MB

10/16/2010 622.80 KB 3.24 MB 3.85 MB
Total: Last 7 Days 622.80 KB 3.24 MB
Total: Last 14 Days 622.80 KB 3.24 MB
Total: Last 21 Days 622.80 KB 3.24 MB
Total: Last 28 Days 622.80 KB 3.24 MB
Total: This Month (اُكتبر) 622.80 KB 3.24 MB
Total: This Year (2010) 622.80 KB 3.24 MB
Grand Total: 622.80 KB 3.24 MB

10/16/2010 1.02 MB 4.63 MB 5.65 MB
Total: Last 7 Days 1.02 MB 4.63 MB
Total: Last 14 Days 1.02 MB 4.63 MB
Total: Last 21 Days 1.02 MB 4.63 MB
Total: Last 28 Days 1.02 MB 4.63 MB
Total: This Month (اُكتبر) 1.02 MB 4.63 MB
Total: This Year (2010) 1.02 MB 4.63 MB
Grand Total: 1.02 MB 4.63 MB

لطفاً یه راهنمایی کنین که بدونم داستان چیه؟ طبیعیه که اینجوری باشه یا یه اتفاقایی داره میفته که باید جلوشو بگیرم؟؟؟

mmiladd
16-10-2010, 12:02
سلام..

يه سري فرضيه ها هست كه ممكنه درست باشه..

آپديت وين ؛ آپديت نرم افزار خاصي ؛ تروجان ! نرم افزارهاي جاسوسي و....

يه سري هم كارا بايد انجام داد مثل عوض كردن پسورد اكانت خودتون..

بعد از اينا اگه مشكل باز بود ؛ ميشه حدس زد كه ISP شما داره اين وسط شيطوني مي كنه..!

موفق باشين..

4m1r5
16-10-2010, 17:46
آپديت وين ؛ آپديت نرم افزار خاصي ؛ تروجان ! نرم افزارهاي جاسوسي و....

آپدیت نرم افزار یا وین که نیست، چون اگه باشه(حتی اگه خیلی هم یواشکی باشه...) بالاخره من باید تو task bar ببینم حداقل، اگه اشتباه میگ بفرمایید که چه جوری میتونم چک کنم که آیا نرم افزاری در حال آپدیت هست یا نه.

اگر تروجان یا نرم افزار جاسوسی باشه، چطور جلوشو بگیرم، آنتی ویروس یا آنتی اسپای مطمئن که جواب پس داده باشه میتونین معرفی کنین؟؟؟ آنتی ویروس فعلاً NOD32 دارم.

يه سري هم كارا بايد انجام داد مثل عوض كردن پسورد اكانت خودتون..

اگر منظورتون از پسورد، همونیه که باهاش به کنترل پنل اکانتم لاگین میکنم، اون شخصی که اومد برام نصب کرد شدیداً تاکید کرد که پسورد رو عوض نکنم چون نمیدونم تو سیستم چی چی شون ایراد بوجود میاد. یه کم به نظرم مشکوک رسید این حرفش ولی دیگه پیگیری نکردم.

بعد از اينا اگه مشكل باز بود ؛ ميشه حدس زد كه ISP شما داره اين وسط شيطوني مي كنه..!

از اونجایی که مرکز مخابرات این منطقه تازگیا ADSL رو ساپورت میکنه، این نمایندگی شاتل هم تازه این طرف افتتاح کرده و تا جایی که میدونم فعلاً تعداد مشترکاش خیلی کم هستن، بعید نیبست انقدر سرشون خلوت باشه که از این جور کارا بکنن!!!!

لطفاً یه راهنمایی کاملتری کنین که سریع تر حل کنم این مشکل رو...

joe_satriani
16-10-2010, 18:25
با سلام
شاید کسی یوزر و رمز اکانت شما رو داره و از اکانتتون در جایی دیگه استفاده میشه
چون از این موارد زیاد بوده

موفق باشید.

sei_pm
16-10-2010, 22:49
اگر منظورتون از پسورد، همونیه که باهاش به کنترل پنل اکانتم لاگین میکنم، اون شخصی که اومد برام نصب کرد شدیداً تاکید کرد که پسورد رو عوض نکنم چون نمیدونم تو سیستم چی چی شون ایراد بوجود میاد. یه کم به نظرم مشکوک رسید این حرفش ولی دیگه پیگیری نکردم.

نه منظورش این بوده اگر پسورد رو عوض کنید چون تو مودم شما باید پسورد جدید ست بشه گفته این کار رو نکنید.
وقتی شما کانکت هستید و دارید استفاده میکنید از اینترنت هیچ کس نمیتونه به شما وصل بشه از حجمتون استفاده کنه.

dusti55
17-10-2010, 05:56
این لینک مصادیق جرایم رایانه‌ای (در واقع برای کامپیوتر و آی.تی) سایت فیلترباشی است! ما که چیزی درباره پرسش شما پیدا نکردیم! خواستید, مطالعه کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برخی آی.اس.پی ها نشانی کارت شبکه را ثبت می‌کنند (mac) و اجازه استفاده آدرس مک به دیگری را نمی‌دهند مثل صبانت که باعث می‌شود فقط ار درون سیستم کاربر اطلاعات رد و بدل شود در این مورد با سرویس دهنده خودتان مشورت کنید.
من درین‌باره در تاپیکی (موضوعی) یک نکته مهم گفتم که می‌تواند این مشکل شما حل کند.

اگر سیستم شما ویندوز ایکس.پی است از فایروال آن‌لاین‌امور (online armor) استفاده کنید بخوبی اتصالات و میزان اطلاعات رد وبدل شده را نشان می‌دهد و می‌توانید مدیریت لازم اعمال کنید- در ویندوز 7 می‌توانید از کومودو (comodo) استفاده کنید.

4m1r5
17-10-2010, 11:45
نه منظورش این بوده اگر پسورد رو عوض کنید چون تو مودم شما باید پسورد جدید ست بشه گفته این کار رو نکنید.
وقتی شما کانکت هستید و دارید استفاده میکنید از اینترنت هیچ کس نمیتونه به شما وصل بشه از حجمتون استفاده کنه.

خب پس اشکال از کجاست؟ چرا وقتی من استفاده ای از اینترنتم نمیکنم حجم آپلود و دانلودم خود به خود میره بالا؟؟؟ خودم میبینم که مثلاً هر 5 دقیقه یه بار که گزارش میزان استفاده از پهنای باندمو refresh میکنم، یکی دو مگ رفته بالا!!!

یعنی واقعاً هیچ راه حلی یا هیچ دلیلی وجود نداره؟؟؟!!!!

mmiladd
17-10-2010, 12:03
سلام..

شما با يه آنتي ويروس آپديت چك كن..

وين عوض كن.. و اگه همه اينا جواب نداد ؛ يه بار هارد رو به كل كلين كن..

اگه بازم جواب نگرفتي ؛ ISP خودت رو عوض كن..

موفق باشي..

sei_pm
17-10-2010, 22:42
خب پس اشکال از کجاست؟ چرا وقتی من استفاده ای از اینترنتم نمیکنم حجم آپلود و دانلودم خود به خود میره بالا؟؟؟ خودم میبینم که مثلاً هر 5 دقیقه یه بار که گزارش میزان استفاده از پهنای باندمو refresh میکنم، یکی دو مگ رفته بالا!!!

یعنی واقعاً هیچ راه حلی یا هیچ دلیلی وجود نداره؟؟؟!!!!

شما نرم افزار netlimiter رو نصب کنید تا ببینید کدوم برنامه هستش که داره ترافکتون رو مصرف میکنه.

huti_421
18-10-2010, 22:18
درباره‌ی ISP‌ها گفتید، بله اونها می‌تونن هر زمان که خواستن اطلاعات شما رو در صورتی که سیستم روشن و متصل به اینترنت باشه دریافت کنن

نمونه‌ش اوپراتور موبایل AT&T که اطلاعات بسیاری از iPhone‌دار‌هارو روزانه دریافت و آرشیو می‌کنه :)

4m1r5
21-10-2010, 01:16
شما نرم افزار netlimiter رو نصب کنید تا ببینید کدوم برنامه هستش که داره ترافکتون رو مصرف میکنه.

مرسی، نصب کردم. خیلی جالبه، به محض اینکه اتصالم به اینترنت وصل میشه FlashGet رو نشون میده که داره با سرعت 50-60 دانلود میکنه. این حالت حتی در زمانی که من FlashGet رو کاملاً میبندم یا از Netlimiter میام روی FlashGet و Kill Connection رو میزنم، چهد ثانیه سرعت دانلودش میاد پایین ولی بازم خود به خود بر میگرده رو همون 50-60... فعالیت FlashGet فقط زمانی متوقف میشه که مودم رو خاموش یا کاملاً قطع میکنم!!!

حالا جالبه که من تو لیست دانلودهام برنامه زمانی چیندم که فقط از 1 تا 7 دانلود کنه و بقیه زمان ها رو pause کنه. اما انگار هیچ کاری نداره به اینکه flashGet بسته ست یا نباید دانلود کنه، با سرعت تمام از اینترنت دانلود میکنه، حالا چی دانلود میکنه رو هم نمیدونم...

در این مورد راهنمایی دارین؟؟

imanco
22-10-2010, 00:50
آیا آی اس پی میتونه به اطلاعات شخصی من مثل هارد و انواع یوزر پسوردهایی که تو سایتها و مثلا یاهو استفاده میکنم دسترسی داشته باشه ؟
اگه آنتی ویروس و فایروال بروز داشته باشم چی ؟ بازم این کار برای آی اس پی ممکن هست ؟

DaRiOuShJh
22-10-2010, 03:42
هاردتون که نه ولی تمامی اطلاعاتی که با اینترنت تبادل میکنید در اونجا بایگانی میشه
اگر مشکوک باشن بهتون از رو همین مطالب میتونن پیگیری کنند

در هر صورت تمامه request هایی که شما در باز کردن صفحات و .... میفرستید اول میره isp بعد میره تو سرور و برگشتن هم به همین منواله

فایروال و ... هم دخلی به این موضوع ندارند چون خارج از حوضه ی دسترسی شماست

edvard_kachal
22-10-2010, 09:01
اره دوست عزیز میتونه .... من خودم یکبار یک شبکه وایرلس ر. -- کرده بودم و از اینترنتش استفاده میکردم ... بعدشم رفتم سراغ اطلاعاته سرورش و به کجا ها که نرسیدم .. بماند .. اما اونم نامردی نکرد و پسورد ایمیلمو زد .. البته منم همین بلا رو سرش اوردم ... پس مطمئن باش میتونه اونم به چه راحتی ...

Cleeev
22-10-2010, 11:54
از اتصالات امن استفاده کنید... سایتای درست حسابی و ایمیلا برای لاگین از اتصال ssl استفاده میکنن و اطلاعات رمزنگاری میشه... ولی سایتای معمولی که بدون رمزنگاری خاصی روی صفحه روی همین پورت 80 http اطلاعات رو رد و بدل میکنن، اگه تأمین کننده اینترنت (ISP / Wireless provider / Café Net or Network's Admin / etc) بخواد میتونه به راحتی اطلاعات چنین صفحاتی که در تونل امنی قرار ندارن رو دربیاره...

برای جلوگیری از این وضعیت استفاده از پراکسی های امن ssl/sock/ssh (که رایگانش کم پیدا میشه) ، استفاده از چیزشکن های معمولی همچون اولترا و غیره که اطلاعات رو رمزنگاری میکنن و طی ارتباط امنی رد و بدل میکنن و قابل اطمینانن ، استفاده از چیز پی ان که حداقل اطلاعات روش به صورت 128 بیتی رمزنگاری میشه...

برای شبکه های عمومی که مثلاً از چیز پی ان نمیتونید استفاده کنید، Tor Instant Messager Browser Bundles که بسته ای قابل حمل روی مثلاً یه حافظه پورتبل هست و نیازی به نصب نداره، سریعه و دارای یک موزیلا فایرفاکس و یک برنامه مسنجر (با پشتیبانی از یاهو و غیره) هستش که همگی به بهترین شکل برای کار با تور تنظیم شدن... Tor = امنیت

همچنین به خصوص در کامپیوترهای عمومی، وجود key-logger ها تهدید دیگه ای محسوب میشه... در کامپیوتر خودتون سعی کنید از یه سیستم امنیتی قوی و به روز استفاده کنید و مواظب باشید دچار key-logger ها نشید... ولی در کامپیوترای عمومی یا کرم از خود صاحب شبکه ـس یا به خاطر کمبود امنیت، key-logger هایی برای دزدیدن اطلاعاتی که افراد تایپ میکنن در گوشه ای از سیستم عامل مشغول جاسوسی و ضبط و ارسال اطلاعات هستن که واسه جلوگیری از این موضوع ، Neo’s SafeKeys میتونه مفید باشه (البته نه 100 درصد) :

- نیازی به نصب نداره... در ویندوز 7 احتمالش هست که اروری بده که فایل MSCOMCTL.OCX رو بخواد که اولاً فایل زیر رو دانلود کرده و در کنار فایل اجرایی برنامه بزارید :

و همچنین روی فایل اجرایی برنامه راست-کلیک کرده به Properties رفته و در تب Compatibility کنار Run this program as an administrator رو تیک بزنید...

گفتم که گفته باشم اگه به چنین چیزی برخوردید سردرگم نشید...

- این موضوع key-logger ها به خصوص در کارهای پولی/بانکی از طریق اینترنته که مهم میشه... در تبادلات پولی اینترنت، خریدهای اینترنتی و غیره فقط به سایت های بانک ها اعتماد کنید و از اصالت صفحه سایت درگاه خرید و یا انتقال پول یا کنترل حساب بانک مطمئن باشید (سایتای زیادی هستن که اخیراً هم یه سایتی در ایران این کارو کرده بود با دامین شبیه دامین بانک و طراحی سایت مشابه قصد دزدیدن پسوردا رو داشتن) و به وجود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم توجه داشته باشید و تا جای ممکن سعی کنید از کیبوردایی که خود بانکا توی صفحه سایت میزارن واسه وارد کردن اطلاعات استفاده کنید...

SevenCity
26-10-2010, 08:23
فکر میکنم عادیه اگر هیچ آپلود دانلودی نداشته باشیم ولی فقط بخاطر روشن بودن مودم بایت به بایت sent و recive داشته باشیم درسته؟

mmiladd
26-10-2010, 10:59
فکر میکنم عادیه اگر هیچ آپلود دانلودی نداشته باشیم ولی فقط بخاطر روشن بودن مودم بایت به بایت sent و recive داشته باشیم درسته؟

سلام دوست من اگه شما نه آپلو داشته باشين و نه دانلود ولي باز مودم چراغ ACT چشمك بزنه

حالت طبيعي نمي تونه داشته باشه..!

SevenCity
26-10-2010, 13:17
سلام دوست من اگه شما نه آپلو داشته باشين و نه دانلود ولي باز مودم چراغ ACT چشمك بزنه

حالت طبيعي نمي تونه داشته باشه..!

من حتی سیستم رو هم خاموش کنم باز چراغ act چشمک میزنه
یادمه با dial up هم اون آیکون های مانیتور بغل ساعت هم چشمک میزدند و بایت بایت مصرف میکردند

شاید adsl من Adsl 2+ نباشه!؟ فکر کنم این قضیه که شما میگی فقط مربوط به 2+ هست!

DaRiOuShJh
26-10-2010, 14:36
در کل اون چراغ ها میزنن سند و ریسیو دارید شما
خوب استفاده نمیکنید خاموشش کنید
اون چراغه یو اس بی و لن فرق داره ها! اونا برای کانکشن داخلی کامپیوترتون هستن بعضا برای خودشون چشمک میزنن
مثلا 5 تا سریع میزنه یکی دو دقیقه وصل میشه و ...
این چیزا عادیه
ولی اگه مدام بزنه خبرایی هست

SevenCity
26-10-2010, 14:45
act روی مودم هر چند ثانیه یه چشمک میزنه

sms11
26-10-2010, 20:03
در سیستم ADSL معمولی تا اونجایی که من میدونم اگه کاری هم نکنید به مقدار بسیار بسیار کمی سند و ریسیو دارید اما در ADSL2+ اینجوری نیست
این به این معنی نیست که بخواید شرکتتون رو عوض کنید.میگم مقدارش بسیار کمه

sei_pm
26-10-2010, 21:13
act روی مودم هر چند ثانیه یه چشمک میزنه

دقیقا هر وسیله ارتباطی باید وضعیت خودش رو به سرور هر چند وقت یکبار اعلام کنه مثل موبایل. طبیعیه.

DaRiOuShJh
26-10-2010, 22:34
:31:حالا اون قد ها هم موضوعه حادی نیست ها این همه پست داده شد تو این موضوع
بیشتر اون کانکشنه داخله ویندوزتون معیاره نه چراغه مودم

mmiladd
26-10-2010, 23:14
شما يه فايل دانلود كن ميزان چشمك زدن رو بررسي كن با وقتي كه فقط نتي و كاره خاصي نمي كني..

اين طوري كه به نظر مياد و دوستان مي گن اگه انگار طبعيي مي تونه باشه كه هر چند بار بزنه..

ولي اگه مداوم مي زنه و شما كاره خاصي نمي كنين مشكوكه..