PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب XP SP1 روی هارد ساتا

shuhin
14-10-2010, 20:38
سلام دوستان
میخواستم بدونم چه جوری میتونم ویندوز XP سرویس پک 1 رو روی هارد ساتا نصب کنم؟(به جز روش فلاپی درایو)
ممنون

aliupdate
14-10-2010, 20:44
سلام
اول که PC روشن میشه Delete رو تو صفحه کلید میزنی بعد میری به قسمت Boot بعد... First boot رو روی CD قرار میدی یعد که Restart شد CD رو میزاری داخل و یه صفحه باز میشه که نوشته... Press any key که یه دکمه رو توی صفحه کلید میزنی و Windows Setup بالا میاد و میتونید راحت نصب کنید.

shuhin
14-10-2010, 22:29
سلام
اول که PC روشن میشه Delete رو تو صفحه کلید میزنی بعد میری به قسمت Boot بعد... First boot رو روی CD قرار میدی یعد که Restart شد CD رو میزاری داخل و یه صفحه باز میشه که نوشته... Press any key که یه دکمه رو توی صفحه کلید میزنی و Windows Setup بالا میاد و میتونید راحت نصب کنید.

دوست عزیز منظور من راهنمای نصب ویندوز نبود :10:
سرویس پک 1 پارتیشنهای هارد ساتا رو شناسایی نمیکنه

aliupdate
14-10-2010, 23:09
دوست عزیز منظور من راهنمای نصب ویندوز نبود :10:
سرویس پک 1 پارتیشنهای هارد ساتا رو شناسایی نمیکنه
شناسایی نمیکنه؟هار من هم ساتا هست و روش سرویس پک 1نصب بود مشکلی نداشت که؟

Mohammad King
15-10-2010, 09:17
سلام خب وقتی مشکل داره و سرویس پک 1 منسوخ شده شما چه اصراری داری سرویس پک 1 را نصب کنید؟

از سرویس پک2 استفاده کنید.

SiyahVash
15-10-2010, 11:15
سلام؛
من هم با جناب Mohammad King موافقم، ولی اگه اصرار دارید یک راه در لینک زیر توضیح داده شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شاید تغییر SATA Controller از BIOS هم حل کنه این مشکلو، اگه می تونید اینم تست کنید.

shuhin
15-10-2010, 12:44
سلام خب وقتی مشکل داره و سرویس پک 1 منسوخ شده شما چه اصراری داری سرویس پک 1 را نصب کنید؟

از سرویس پک2 استفاده کنید.

دوست عزیز اگر مجبور نبودم که نصب نمیکردم:46:

---------- Post added at 12:42 PM ---------- Previous post was at 12:40 PM ----------

شناسایی نمیکنه؟هار من هم ساتا هست و روش سرویس پک 1نصب بود مشکلی نداشت که؟

نمیدونم والا
من 6 تا پارتیشن دارم اما موقع نصب فقط یکی از اونا رو نشون میده

---------- Post added at 12:44 PM ---------- Previous post was at 12:42 PM ----------

سلام؛
من هم با جناب Mohammad King موافقم، ولی اگه اصرار دارید یک راه در لینک زیر توضیح داده شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شاید تغییر SATA Controller از BIOS هم حل کنه این مشکلو، اگه می تونید اینم تست کنید.

این کارو انجام دادم اما جواب نداد

***Spring***
15-10-2010, 18:07
سلام ...

بخاطر نوع و مدل مادربرد شماست ... بعضی از مادربردها و مدلهای خاص ، درایوری که برای گذرگاه و پورتهایی مثل ساتا دارند ، بصورت تعریف شده از قبل و توی بایوس نیست و باید بصورت نرم افزاری اونها رو داشته باشید و معرفی کنید تا اون درگاه و پورت شناخته و شناسایی بشه ...

شما برای نصب 100% بایده درایور ساتا رو که توی CD برنامه های مادربرد کامپیوتر شماست داشته باشید ... که یا باید اون رو روی فلاپی دیسکت کپی کنید ، و زمان نصب XP به برنامه معرفی کنید ، تا هارد شناخته بشه و مراحل نصب رو انجام بده ... یا باید از برنامه های معروف ساخت ویندوز بوتیبل استفاده کنید و با استفاده از اون برنامه ها درایور لازم رو به ویندوز جدید و ساخته شده توسط خودتون اضافه کنید تا زمان نصب ، درایور لازم رو خودش تشخیص بده و دیگه احتیاج به فلاپی دیسکت نداشته باشید ... البته استفاده از فلاپی دیسکت راحت و سادست ...

shuhin
15-10-2010, 19:23
سلام ...

بخاطر نوع و مدل مادربرد شماست ... بعضی از مادربردها و مدلهای خاص ، درایوری که برای گذرگاه و پورتهایی مثل ساتا دارند ، بصورت تعریف شده از قبل و توی بایوس نیست و باید بصورت نرم افزاری اونها رو داشته باشید و معرفی کنید تا اون درگاه و پورت شناخته و شناسایی بشه ...

شما برای نصب 100% بایده درایور ساتا رو که توی CD برنامه های مادربرد کامپیوتر شماست داشته باشید ... که یا باید اون رو روی فلاپی دیسکت کپی کنید ، و زمان نصب XP به برنامه معرفی کنید ، تا هارد شناخته بشه و مراحل نصب رو انجام بده ... یا باید از برنامه های معروف ساخت ویندوز بوتیبل استفاده کنید و با استفاده از اون برنامه ها درایور لازم رو به ویندوز جدید و ساخته شده توسط خودتون اضافه کنید تا زمان نصب ، درایور لازم رو خودش تشخیص بده و دیگه احتیاج به فلاپی دیسکت نداشته باشید ... البته استفاده از فلاپی دیسکت راحت و سادست ...

من FDD رو 2 سال پیش فرستادم اون دنیا :27:

***Spring***
15-10-2010, 20:46
سلام ...

شما یا باید :

1 - از فلاپی دیسکت استفاده بفرمایید ...

2 - و یا از CD یا DVD سیستم عاملی ( مثل ویندوز ) که درایور لازم رو داشته باشه و بتونه هارد رو شناسایی کنه ...

3 - یا اگه از قبل روی این هارد سیستم عامل نصب شده ، نصب جدید بصورت ReInstall باشه ...

برای نصب سیستم عامل و شناسایی هارد ساتا در نوع و مدل مادربردهایی مثل کامپیوتر شما ، درایور ساتای اون مادربرد لازمه ...

در ضمن میتونید با خدمات بعد از فروش و پشتیبانی شرکت فروشنده یا گارانتی مادربردی که دارید تماس بگیرید ... قسمت فنی ، افراد متخصص و حرفه ای هستند و تمام نکات لازم رو میدونند و خیلی خوب میتونند شما رو راهنمایی کنند ...

موفق باشید ...

David Jones
15-10-2010, 21:10
چه اصراری برای سرویس پک یک هست ؟ اونم وقتی که بعضی سی دی های ایکس پی سرویس پک سه با درایور ساتا وجود داره ؟