PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كدام دوربين در كلاس SLR ارزش خريد داره؟!

Ali.Mirzaie
12-10-2010, 15:52
سلام اساتيد.

من قصد خريد يك دوربين دارم كه تا 5 6 سالي خيالم راحت باشه.

خودم با توجه به اعتمادي كه به nikon دارم دوست داشتم از اون خريد كنم.
ولي ديدم دوربينهاي ديگه ي از برندهاي ديگه هستند كه فيوچرهاي خوبي دارن ؛ در ضمن حتماً لنز منوال برام مهمه.
و قابليت تعويض لنز.

خودم چند مدل رو پيدا كردم كه نظري روي اونها بدين ممنون ميشم.

Nikon D5000
Nikon D3X
Nikon D90

البته مدل دومي يك لنز زد گرد و غبار داشت كه خودش با ويبره اون رو تميز ميكنه و اتوماتيك تميز ميشه.

درضمن بازه قيمتي هم تا 1 ميليون تومن اگر به قول معروف ارزش داشته باشه.

در مورد كار كردن هم نگراني نيست چون من سريع ميتونم استفاده حرفه ي رو ياد بگيرم ولي ميخوام اول وسيله رو جور كنم.

قبلاً از راهنمايي شما ممنون هستم.:20:

ELSIN
12-10-2010, 16:24
سلام

اعتماد درستیه اما شما لنز از Nikon دارید؟

؛ در ضمن حتماً لنز منوال برام مهمه.
متوجه نشدم

و قابليت تعويض لنز.
این دوربین هایی که شما انتخاب کردید همه این قابليت رو دارند

Nikon D5000 یه سطح پایین خوب که بهترش هم هست 500D , 550D زیر 800 هزار تومان

Nikon D3X دوربین فوق پیشرفته که بالای 8 ملیون قیمت داره (فقط بدنه)

Nikon D90 یکی از بهترین و پرفروشترین دوربین های دنیا با قیمتی زیر 1 ملیون تومن که در سطح متوسط جا میگیره

ببخشید دوربین قبلیه شما چی بوده و از دوربین جدیدتون چه انتظاری دارید

Ali.Mirzaie
12-10-2010, 19:45
والله من دوربینهای زیادی داشتم.
از سونی سری z یک و سه دهم مگاپیکسلی .
تا کانن 12 مگا...

*نه لنز ندارم ولی علاقه مند شدم به عکاسی و میخوام کم کم بگیرم یه کم زمان میبره برای هزینه کردن ولی میخوام دوربینی هم که میخرم *زود منسوخ نشه.

الان یهو دوست دارم دوربین خوبی داشته باشم.

البته نیکون که داشتم coolpix بود SQ اگر بدونین کدوم مدله.
واقعاً عکسهایی که میگرفت تو هیچ دوربین دیگه ی ندیدم.
گمش کردم دو سال پیش ... با اینکه 3 مگاپیکسل بود. ولی کوآلیتی بالایی داشت.

راستی در مورد D3X هم یک اشتباه مسخره پیش اومد من توی یکی از سایتها دیدم :46: قیمتش و به ریال خوندم.
در مورد لنز هم باید بگم اشتباه لپی بود به خاطر عجله ی تایپ کردن از محل کار.
منظورم همون فوکوس و زوم اپتیکال بود. نه اتوماتیک.

*راستی الان دیدم توی یکی از سایتها d7000 هم هست. اون چطوره و قیمت !؟

ELSIN
12-10-2010, 23:10
والله من دوربینهای زیادی داشتم.
از سونی سری z یک و سه دهم مگاپیکسلی .
تا کانن 12 مگا...

*نه لنز ندارم ولی علاقه مند شدم به عکاسی و میخوام کم کم بگیرم یه کم زمان میبره برای هزینه کردن ولی میخوام دوربینی هم که میخرم *زود منسوخ نشه.

الان یهو دوست دارم دوربین خوبی داشته باشم.

البته نیکون که داشتم coolpix بود SQ اگر بدونین کدوم مدله.
واقعاً عکسهایی که میگرفت تو هیچ دوربین دیگه ی ندیدم.
گمش کردم دو سال پیش ... با اینکه 3 مگاپیکسل بود. ولی کوآلیتی بالایی داشت.

راستی در مورد D3X هم یک اشتباه مسخره پیش اومد من توی یکی از سایتها دیدم :46: قیمتش و به ریال خوندم.
در مورد لنز هم باید بگم اشتباه لپی بود به خاطر عجله ی تایپ کردن از محل کار.

*راستی الان دیدم توی یکی از سایتها d7000 هم هست. اون چطوره و قیمت !؟

زود منسوخ نشه.
هم چین چیزی پیدا نمیشه اما برای من که انتظارم زیاده :31: شاید شما با یه d7000 چندین سال راضی باشید

همه SLR ها اینارو دارند البته هر دو روی لنز هستند نه دوربین :46:
"اتوماتیک" چیو میگید

بله عالیه عالی :10:
D7000 $1,499.00

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و D3100 $699.75

Ali.Mirzaie
13-10-2010, 00:37
الان با ابن تفاسیر یا d90 یا d7000 دیگه؟!
قیمت تو ایران و تهران چند اون وقت

sastwhc
13-10-2010, 08:24
D90 سیلینگ بهتری داره , D۷۰۰۰ فیلمبرداری بهتر

D90 با 18-200 حدود 1650

Ali.Mirzaie
13-10-2010, 09:31
D7000 چی؟!بعد

HWT
13-10-2010, 09:36
D7000 گزینه خوبی هست ! اما باید صبر کنی تا بیاد و بعد صبر کنی تا تو ایران قیمتش نرمال بشه!.
ضمن اینکه مورد عکاسیهاتون رو بگید شاید بهتر بشه نظر داد . چون هر کدوم از برندهای نیکون و کنون در رنج خاصی از قیمت بهترین لنزها رو دارند که معمولا رقیبشون نداره .

ELSIN
13-10-2010, 09:45
شما فیلم هم میخواهید یا نه ؟
تا چند میتونید خرج کنید ؟
و امکان خرید از اون ور اب رو دارید؟

:40:

Ali.Mirzaie
13-10-2010, 10:03
ببینید! من اون اول تاپیک هم گفتم.
من عکاس حرفه ی نیستم.

ولی دوست دارم تا حدودی عکاسی به سبک حرفه ی هم انجام بدم.
سوژه های زنده و بعضی وقتها مناظر و سوژه های ثابت.

ضمن اینها اگر فیلمبرداری خوبی هم داشته باشه خوب راضی کننده هستش.

درضمن برای من رزولوشن زیاد مهم نیست. بیشتر کوآلیتی توی رنگها و نور و کم نویز بودن عکس هستش.

قیمت هم گفتم تا 1 میلیون تومان.
در مورد صبر کردن هم باید بگم زیاد عجله ی ندارم اگر قراره دوربین بهتری توی راه باشه.

تشکر.

HWT
13-10-2010, 10:11
من عکاس حرفه ی نیستم.

درضمن برای من رزولوشن زیاد مهم نیست. بیشتر کوآلیتی توی رنگها و نور و کم نویز بودن عکس هستش.

در مورد صبر کردن هم باید بگم زیاد عجله ی ندارم اگر قراره دوربین بهتری توی راه باشه.

تشکر.
البته احتمالا شما باید این نکات رو توی 1 میلیون لحاظ کرده باشید . اما اگر نکردید بهتره لحاظ کنید.
1-خرید دوربین DSLR به معنی اینه که شما قطعا یک کیف مناسب باید براش تهیه کنید.
2-خرید دوربین DSLR که کیفیت فیلم برداری HD داره به معنی اینه که شما قطعا نیاز مند یک مموری با ظرفیت بالا برای دوربینتون هستید !
3-شما در آینده با توجه به کارتون با دوربین نیازمند لنزهایی هستید که ممکنه بیشتر از قیمت بدنه برای شما تموم بشه.!

با توجه به جمیع جهات فکر میکنم ترکیب خرید
Canon 550D
+
Transcend 8GB
+ یک عدد کیف Lowepro

تقریبا برابر با هزینه 1 میلیونی شما خواهد بود.

sastwhc
13-10-2010, 10:11
من عکاس حرفه ی نیستم.

تشکر.

بدنه تا 1 میلیون یا با لنز؟

اگه با لنز باشه یکم کارت سخت میشه

Ali.Mirzaie
13-10-2010, 14:02
بدنه تا 1 میلیون یا با لنز؟

اگه با لنز باشه یکم کارت سخت میشه

با لنز دیگه!!! ولی خوب زیادتر هم شد مسئله ی نیست.
در ضمن من نمیخوام حتماً برم حرفه ی بشم. یجور عشقه... شاید به اون لنزهایی که دوستمون گفت بعده ها نیازی نباشه. ولی خوب کیف و مموری لازمه مخصوصاً کیف... چون نمیخوام خرجی که فقط برای علاقه شخصی هستش رو انجام دادم و دو روزه به باد بدم:46:

حالا باز هم راهنمایی کنین.
بازهم تشکر

ELSIN
13-10-2010, 14:23
من عکاس حرفه ی نیستم.

تشکر.

ببینم شما به غیر حرفهای ها هم فکر کردید مثلا HS10 , FZ35

در ضمن من نمیخوام حتماً برم حرفه ی بشم. یجور عشقه... شاید به اون لنزهایی که دوستمون گفت بعده ها نیازی نباشه. ولی خوب کیف و مموری لازمه مخصوصاً کیف... چون نمیخوام خرجی که فقط برای علاقه شخصی هستش رو انجام دادم و دو روزه به باد بدم:46:

بازهم تشکر

اگر عجله ی ندارید من توصیه میکنم منتظر D3100 یا بهتر از اون D7000 باشید

نگفتید امکان خرید از WEB مثلا amazon رو دارید یا نه ؟؟؟
یا از اون ور آب ؟؟؟

D7000 $1,499.00
کد:

و D3100 $699.75
کد:

ELSIN
13-10-2010, 14:37
اما حالا بهترین دوربین 550D با یه لنز خوب کمی بیشتر از 1 میشه
درباره D7000

درباره D3100

درباره 550D

Ali.Mirzaie
13-10-2010, 14:42
ببینم شما به غیر حرفهای ها هم فکر کردید مثلا HS10 , FZ35

اگر عجله ی ندارید من توصیه میکنم منتظر D3100 یا بهتر از اون D7000 باشید

نگفتید امکان خرید از WEB مثلا amazon رو دارید یا نه ؟؟؟
یا از اون ور آب ؟؟؟

D7000 $1,499.00
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو D3100 $699.75
کد:

حقیقت احساس میکنم d7000 خیلی گرون تموم میشه برام.
الان دارم چک میکنم ؛ شاید همون d5000 یا نهایتاً d90 برای من کافی باشه.

این دو مدل رو من بخوام بگیرم. با لنزی که همه جا کار بده و رم کلاس 4 به بالای 8 یا 16 گیگ با کیف خوب که محافظت خوبی داشته باشه چند در میاد؟!
راستی درمورد گارانتیش هم توضیح کوتاه بدین ممنون میشم.

vvc
13-10-2010, 15:05

بازهم تشکر
سلام
دوربین هایی که شما انتخاب کردید جزء دوربینهای حرفه ای هستند که کار با دوربینهای حرفه ای آشنایی کامل با عکاسی و دوربین لازمه که حتما باید دوره های کلاس عکاسی رو گذرونده باشید یا محارت بسیار بالایی داشته باشید
یا باید برای کار و منبع درامد از اون استفاده کنید یا اگر برای تفریح و استفاده عمومی یا خانوادگی میخواهید به گفته دوست عزیزم آقای ELSIN هم فکر کن یعنی دوربینهای نیمه حرفه ای یا SLRlik
این هم بدونید که کیفیت عکس فقط به داشتن دوربین حرفه ای نیست
خیلی از عکسهای خوب و زیبا هستند که با دوربینهای نیمه حرفه ای یا کامپکت گرفته شدند
خود من با اینکه حدود 700 تومن برای دوربین خوب در نظر گرفته بودم ولی با کلی تحقیق و استفاده از راهنمایی دوستان یه دوربین 400 تومنی کامپکت سوپر زوم گرفتم که تقریبآ تمام خواسته هامو براورده کرده
شاید باورتون نشه با اینکه من اشنایی متوسطی از دوربین دارم ولی باز بعضی از موقع ها تو تنظیمات همین دوربین هم میمونم
پس قبل از خرید وهزینه یه تصمیم مطمئن بگر که بعد پشیمون نشی

ELSIN
13-10-2010, 15:19
حقیقت احساس میکنم d7000 خیلی گرون تموم میشه برام.
الان دارم چک میکنم ؛ شاید همون d5000 یا نهایتاً d90 برای من کافی باشه.

این دو مدل رو من بخوام بگیرم. با لنزی که همه جا کار بده و رم کلاس 4 به بالای 8 یا 16 گیگ با کیف خوب که محافظت خوبی داشته باشه چند در میاد؟!
راستی درمورد گارانتیش هم توضیح کوتاه بدین ممنون میشم.

d90 با لنز کیتش 105-18 عالیه کیف خوب و مموریه 8 گیگ خوب 80 نمیشه
همه با هم زیره 1 تومن

سلام
دوربین هایی که شما انتخاب کردید جزء دوربینهای حرفه ای هستند که کار با دوربینهای حرفه ای آشنایی کامل با عکاسی و دوربین لازمه که حتما باید دوره های کلاس عکاسی رو گذرونده باشید یا محارت بسیار بالایی داشته باشید
یا باید برای کار و منبع درامد از اون استفاده کنید یا اگر برای تفریح و استفاده عمومی یا خانوادگی میخواهید به گفته دوست عزیزم آقای ELSIN هم فکر کن یعنی دوربینهای نیمه حرفه ای یا SLRlik
این هم بدونید که کیفیت عکس فقط به داشتن دوربین حرفه ای نیست
خیلی از عکسهای خوب و زیبا هستند که با دوربینهای نیمه حرفه ای یا کامپکت گرفته شدند
خود من با اینکه حدود 700 تومن برای دوربین خوب در نظر گرفته بودم ولی با کلی تحقیق و استفاده از راهنمایی دوستان یه دوربین 400 تومنی کامپکت سوپر زوم گرفتم که تقریبآ تمام خواسته هامو براورده کرده
شاید باورتون نشه با اینکه من اشنایی متوسطی از دوربین دارم ولی باز بعضی از موقع ها تو تنظیمات همین دوربین هم میمونم
پس قبل از خرید وهزینه یه تصمیم مطمئن بگر که بعد پشیمون نشی

علی اقا این دوستمون هم درست عرض میکنند برای خرید نیمه حرفه ای :10:

اما خودتون مهم هستید چون شما خریدارید

اما هر چیزی که خریدید باید عکس هاتون رو تو سایت آپلود کنیدااااااااااااا :10::46::31:

Ali.Mirzaie
13-10-2010, 16:04
d90 با لنز کیتش 105-18 عالیه کیف خوب و مموریه 8 گیگ خوب 80 نمیشه
همه با هم زیره 1 تومن

علی اقا این دوستمون هم درست عرض میکنند برای خرید نیمه حرفه ای :10:

اما خودتون مهم هستید چون شما خریدارید

اما هر چیزی که خریدید باید عکس هاتون رو تو سایت آپلود کنیدااااااااااااا :10::46::31:

میتونین قیمت حدودی رو بدین و جایی رو معرفی کنین؟!

البته که درست میفرمایند. ولی میگم از خودم تعریف نباشه من کلاً آدمی هستم که یا چیزی نمیگیرم یا میگیرم استفاده کامل رو از اون میبرم حالا شاید درآمدزایی نباشه ولی ذوق عکاسیم هم بد نیست ;) و میخوام دوربینی باشه که اگر تونستم بتونم از لنزهای دیگه بازار هم استفاده کنم. ولی باز هم از همتون تشکر که شکیبایی به خرج دادید.

پس d90 رو بخریم دیگه؟!! نظری نیست؟!

tirdad_60
13-10-2010, 23:05
علی اقا این دوستمون هم درست عرض میکنند برای خرید نیمه حرفه ای

سلام

البته نظر من این نیست

شما اگر علاقه به عکاسی دارید و توان پرداخت هزینه دوربین SLR رو هم دارید دیگه خرید LIKE دلیلی نداره
کار کردن با SLR حتما نیاز به کلاس عکاسی رفتن نداره بیشتر مطالب عکاسی پایه رو میشه از وب یاد گرفت حتی خیلی خیلی بیشتر

از SLR نباید ترسید مگر از هزینه اش! که اونم به نظر من برای کسی که استفاده حرفه ای نداره
یه 550D با 200-18 کافی هست و کمبود خاصی احساس نمیکنید

D90 و 550D هر دو برای شما مناسب هستند با این تفاوت که 550D امکانات بیشتری در اختیار شما میگذاره

sastwhc
13-10-2010, 23:20
D90 خوبه

18 با کراپ میشه 27 که زیاد بد نیست خوب هم نیست 105 با کراپش میشه 157 که کافی نیست کماکان 18-200 رو پییشنهاد میکنم مگر اینکه زمینه علاقه چیزه خاصی باشه بهمین دلیل در نهایت D3100 با 18-200انشالله چند ماه پس ار ورود خوش قیمت میشه

هزلر بار گفتم بودجه زیر 1.5 تا 2 برای شروع کافی نیست
راستی تیرداد کجاست؟

--------------------------------پ.ن.
تا یادی ازت کردیم اومدی٫تیرداد عزیز

18-200 کنون بر خلاف همتی نیکونیش چنگی به دل نمیزنه

این تیر داد خان میونه ای با کیفیت لنز نداره٫گولش رو نخور:46:

در ضمن تایید میشه

سلام

البته نظر من این نیست

شما اگر علاقه به عکاسی دارید و توان پرداخت هزینه دوربین SLR رو هم دارید دیگه خرید LIKE دلیلی نداره
کار کردن با SLR حتما نیاز به کلاس عکاسی رفتن نداره بیشتر مطالب عکاسی پایه رو میشه از وب یاد گرفت حتی خیلی خیلی بیشتر

از SLR نباید ترسید مگر از هزینه اش! که اونم به نظر من برای کسی که استفاده حرفه ای نداره

D90 و 550D هر دو برای شما مناسب هستند با این تفاوت که 550D امکانات بیشتری در اختیار شما میگذاره

ELSIN
14-10-2010, 00:17
میتونین قیمت حدودی رو بدین و جایی رو معرفی کنین؟!

البته که درست میفرمایند. ولی میگم از خودم تعریف نباشه من کلاً آدمی هستم که یا چیزی نمیگیرم یا میگیرم استفاده کامل رو از اون میبرم حالا شاید درآمدزایی نباشه ولی ذوق عکاسیم هم بد نیست ;) و میخوام دوربینی باشه که اگر تونستم بتونم از لنزهای دیگه بازار هم استفاده کنم. ولی باز هم از همتون تشکر که شکیبایی به خرج دادید.

پس d90 رو بخریم دیگه؟!! نظری نیست؟!

d90 زیره 1 میشه البته بالای 1 هم پیدا میشه :27:
خیابان جمهوری بورسشه :10:

بله منم بیشتر نظرم روی 550D هست البته با این لنز فکر کنم 1.5 بشه نه؟؟؟ :20:

علی آقا اگر به Nikon علاقه دارید من توصیه میکنم منتظر D3100 باشید که الان $699 که قیمت خیلی خوبیه
و میتونید یه لنز 200-18 شاید با VR II بخرید یا یه tamron 18-270

Nikon 18-200mm VR II

tamron 18-270

من باز داشت یادم میرفت اما به Sony SLT-A55 هم فکر کنید :46:

tirdad_60
16-10-2010, 19:19
این تیر داد خان میونه ای با کیفیت لنز نداره٫گولش رو نخور

سلام
راستش چند وقته سرم خیلی شلوغه و کمتر آنلاین میشم
اما در مورد لنز اصلا اینطوری نیست sastwhc عزیز من خودم شدیدا طرفدار لنزهای با کیفیت هستم و معتقدم در خروجی لنز از دوربین مهمتره
لنزهای خودم رو هم با هر سختی شده عوض کردم
اما مساله ای که هست اینه که این افزایش کیفیت چه اندازه هست و تا چه حدی بدرد کاربر میخوره

با یکی از دوستان رفتیم شمال برای عکاسی دوستی دیگر هم که علاقمند بود و یک 50d و 18-135 داشت همراه ما اومد
بعد از دو روز نگاهی به عکسهای من و خودش کرد و گفت الان فهمیدم 18-135 و 24-70 با هم فرق زیادی ندارند و خوب شد 24-105 رو نخریدم!
خوب هزینه لنز برای این آدم دور ریختن پوله چون هرچی در مورد ca و ... بگی بدردش نمیخوره یا اصلا اگر هم وجودش رو بفهمه براش مهم نیست
با همین دوست غروب رفتیم ساحل من داشتم عکس میگرفتم اومد نزدیک من گفت عکسها رو ببینم با تعجب گفت چرا این رنگها در عکسهای من نیست گفتم بخاطر 70-200 هست گفت اشکال نداره با فتوشاپ درستش میکنم!!
حال اگر لنز اون مثله لنز من شارپنس و رنگ نداره چه اتفاقی براش میفته؟ هیچ

در مراسم زیادی عکاسان رو با دوربینهای 450dو 500d و d90 همراه با 18-200 دیدم که عروس داماد هم با افتخار 1 یا 2میلیون بهشون پول پرداخت کرده بودند اما چرا این عکاس تچهیزات رو عوض نمیکنه چون لازم نیست و مشتری این افزایش رو کمتر متوجه میشه پس افزایش کیفیت برایش مهم نیست

البته تمام صحبتهای من در صورتی درسته که مشکل بودجه وجود داره (که اکثرا اینطوریه)

در اهداف بلند مدت من در عکاسی خرید 85 f1.2 و 135 f2 هست که برایش دعا کنید

:40::40::40:

Senator_F
16-10-2010, 19:23
سلام
راستش چند وقته سرم خیلی شلوغه و کمتر آنلاین میشم
اما در مورد لنز اصلا اینطوری نیست sastwhc عزیز من خودم شدیدا طرفدار لنزهای با کیفیت هستم و معتقدم در خروجی لنز از دوربین مهمتره
لنزهای خودم رو هم با هر سختی شده عوض کردم
اما مساله ای که هست اینه که این افزایش کیفیت چه اندازه هست و تا چه حدی بدرد کاربر میخوره

با یکی از دوستان رفتیم شمال برای عکاسی دوستی دیگر هم که علاقمند بود و یک 50d و 18-135 داشت همراه ما اومد
بعد از دو روز نگاهی به عکسهای من و خودش کرد و گفت الان فهمیدم 18-135 و 24-70 با هم فرق زیادی ندارند و خوب شد 24-105 رو نخریدم!
خوب هزینه لنز برای این آدم دور ریختن پوله چون هرچی در مورد ca و ... بگی بدردش نمیخوره یا اصلا اگر هم وجودش رو بفهمه براش مهم نیست
با همین دوست غروب رفتیم ساحل من داشتم عکس میگرفتم اومد نزدیک من گفت عکسها رو ببینم با تعجب گفت چرا این رنگها در عکسهای من نیست گفتم بخاطر 70-200 هست گفت اشکال نداره با فتوشاپ درستش میکنم!!

در مراسم زیادی عکاسان رو با دوربینهای 450dو 500d و d90 همراه با 18-200 دیدم که عروس داماد هم با افتخار 1 یا 2میلیون بهشون پول پرداخت کرده بودند اما چرا این عکاس تچهیزات رو عوض نمیکنه چون لازم نیست و مشتری این افزایش رو کمتر متوجه میشه پس افزایش کیفیت برایش مهم نیست

البته تمام صحبتهای من در صورتی درسته که مشکل بودجه وجود داره (که اکثرا اینطوریه)

در اهداف بلند مدت من در عکاسی خرید 85 f1.2 و 135 f2 هست که برایش دعا کنید

:40::40::40:

با عرض شرمندگی با نظر شما چندان موافق نیستم.

tirdad_60
16-10-2010, 19:29
اگر دلیل مخالفتتون رو هم بگید و نظر خودتون رو هم اضافه کنید ممنون میشم

Senator_F
16-10-2010, 19:37
جناب تیرداد در مورد مراسم عروسی لازمه که اینو به شما عرض کنم اون لابراتوار هایی که مبالغ چند میلیونی بابت عکسبرداری از مراسم می گیرن،عمدتا از یه تیم دو نفره تشکیل میشن که دو تا دوربین کاملا متفاوت رو همراه دارن و قطعا طبیعی هستش که در حالت معمولی شما متوجه قضیه نشده باشین ولی اگه بیشتر دقت کنین می بینین که یکی از اونها،فقط عکس های خاصی رو می گیره.ایشون دقیقا همون کسی هستش که بهترین عکس های عروسی رو انداخته.معمولا این شخص بسیار توی جای گیری و کادر بندی عکس دقت می کنه.و همچنین ایشون هستن که بهترین لنز لابراتوار رو همراه داره.طبیعتا لنزی که برای عکسبرداری در شرایط خاصی طراحی شده،فقط در اون حالت بهترین عکس ها رو می اندازه.توی بقیه حالت ها هم(از جمله عکسبرداری از عمه و خاله و پسر عمو و ...)،نفر دوم وارد عمل میشه و با لنز و دوربین دوم اقدام به عکسبرداری می کنه.دوربین دوم هیچ کمبود کیفیتی(از اون نوعی که مد نظر شماست) نداره و فقط لنز اون یک مقداری برای شرایط عکاسی عمومی تری طراحی شده.

---------- Post added at 07:37 PM ---------- Previous post was at 07:33 PM ----------

یک مثال ساده دیگه عرض می کنم.شما فرض کنین از پشت یه پنجره توی اتاق هتل دارین عکسبرداری می کنین.حالا ممکنه به نظر شما شیشه با شیشه فرق نکنه ولی اگر توی قضیه یه ذره بیشتر دقت کنین،حتی آرایش داخلی اون شیشه(گرچه آمورف هست و بدون آرایش) خیلی تعیین کننده خواهد بود.حتی یک عکاس حرفه ای،البته اگر امکان باز کردن شیشه وجود نداشته باشه،از مستخدم هتل شرکت سازنده شیشه،ضخامت اون،و خیلی چیزای دیگه رو هم سوال می کنه.

tirdad_60
16-10-2010, 19:54
ببخشید البته من حرفهای دیگری زده بودم و منظورم از ارسال این پست چیز دیگری بود که ظاهرا شما فقط این یک قسمت رو تمرکز داشتید اگر با این قسمت مخالف بودید که از ابتدا عنوان میکردید من پاسخ شما رو عرض میکردم
در مورد این مطلب شما در اکثر موارد اینطور نیست بخاطر تفاوت در رنگ و وایت بالانس و کیفیت خروجی دوربینها استفاده از دو بدنه معقول نیست و استفاده از دو عکاس هم اصلا ضرورتی ندارد شاید یکی از فیلمبردارها دوربینی آنطور که شما بیان کردید همراه داشته باشه و یا شاگرد عکاسی از مراسم عکاسی کنه اما دوربین اصلی هم بیشتر همون هایی هست که گفتم
در باغ که عمو خاله نیستند که این دوربینه و لنزها باشه (منظرم از مراسم بیشتر عکاسی باغ بود که عکاسان همدیگه رو میتونند ببینند )

.طبیعتا لنزی که برای عکسبرداری در شرایط خاصی طراحی شده،فقط در اون حالت بهترین عکس ها رو می اندازه
درسته اما این لنزها در عکاسی عروسی کاربردی ندارند
این طرز تفکر که هرچی بیشتر پول بدی تجهیزات بهتری در کار هست کاملا مردوده

Senator_F
16-10-2010, 20:21
ببخشید البته من حرفهای دیگری زده بودم و منظورم از ارسال این پست چیز دیگری بود که ظاهرا شما فقط این یک قسمت رو تمرکز داشتید اگر با این قسمت مخالف بودید که از ابتدا عنوان میکردید من پاسخ شما رو عرض میکردم
در مورد این مطلب شما در اکثر موارد اینطور نیست بخاطر تفاوت در رنگ و وایت بالانس و کیفیت خروجی دوربینها استفاده از دو بدنه معقول نیست و استفاده از دو عکاس هم اصلا ضرورتی ندارد شاید یکی از فیلمبردارها دوربینی آنطور که شما بیان کردید همراه داشته باشه و یا شاگرد عکاسی از مراسم عکاسی کنه اما دوربین اصلی هم بیشتر همون هایی هست که گفتم
در باغ که عمو خاله نیستند که این دوربینه و لنزها باشه (منظرم از مراسم بیشتر عکاسی باغ بود که عکاسان همدیگه رو میتونند ببینند )

درسته اما این لنزها در عکاسی عروسی کاربردی ندارند
این طرز تفکر که هرچی بیشتر پول بدی تجهیزات بهتری در کار هست کاملا مردوده

ببخشید البته من حرفهای دیگری زده بودم و منظورم از ارسال این پست چیز دیگری بود که ظاهرا شما فقط این یک قسمت رو تمرکز داشتید اگر با این قسمت مخالف بودید که از ابتدا عنوان میکردید من پاسخ شما رو عرض میکردمخب ظاهرا مخالفت بنده به شما برخورده.من با این قسمت ها مخالفت کردم:

خوب هزینه لنز برای این آدم دور ریختن پوله
هرچی در مورد ca و ... بگی بدردش نمیخوره یا اصلا اگر هم وجودش رو بفهمه براش مهم نیست
گفت اشکال نداره با فتوشاپ درستش میکنم!!
چرا این عکاس تچهیزات رو عوض نمیکنه چون لازم نیست
مشتری این افزایش رو کمتر متوجه میشه پس افزایش کیفیت برایش مهم نیست و دوباره اینجا:

من حرفهای دیگری زده بودم و منظورم از ارسال این پست چیز دیگری بود خب بر طبق این حرف شما،من ظاهرا پریدم وسط حرف شما.من تا اونجایی که خاطرم هست دوستان از اینکه بنده هم نظرم رو عرض کنم ناراحت نمی شدن.خب اگر شما این اظهار نظر رو حمل بر مخالفت و احیانا دخالت می دونین،از این به بعد بنده در پست های جنابعالی دخالت نخواهم کرد.(به اصطلاح معلومات من مال خودم و معلومات شما مال خودتون)گرچه این عمل کلا با ماهیت فروم و هم نظری مخالف هستش.

بخاطر تفاوت در رنگ و وایت بالانس و کیفیت خروجی دوربینها استفاده از دو بدنه معقول نیست اتفاقا استفاده از دو دوربین بسیار نیز مطلوب هست و دلیلش هم دقیقا همینی هست که خودتون فرمودین،تفوت ها.البته اگر عکاس بتونه از این تفاوت ها به اصطلاح بهره برداری کنه.

استفاده از دو عکاس هم اصلا ضرورتی ندارد نه خیر،ضرورتی ندارد.من هم موافقم.اصلا کلا بحث چند میلیون پول برای فقط عکسبرداری عروسی خرج کردن هم ضرورتی ندارد.
ولی اگر بنا بر این باشه که بهترین عکاس مجالس سطح شهر باشیم،و بتونیم پول های میلیونی رو از مردم پولدار بگیریم،اونموقع حتما و حتما لازم هست که حداقل دو نفر باشیم .

شاگرد عکاسی عکاس های مجلسی حرفه ای شاگرد ندارن.و شاگرد نمی گیرن.عکاسی های سر کوچه هستن که شاگرد می فرستن خونه مردم.

درسته اما این لنزها در عکاسی عروسی کاربردی ندارندلنز های مخصوص عروسی وجود دارند.من خودم دونمونه از اونها رو(کارل زایس) برای یک عکاس داخل سالن و یک نمونه دیگه رو برای یک عکاس پایه دار (داخل باغ) تهیه کردم.(اطلاعات چندان زیادی ندارم خودم البته،با هم کمک کردیم انتخاب کردیم،و سفارش دادیم)

این طرز تفکر که هرچی بیشتر پول بدی تجهیزات بهتری در کار هست کاملا مردودهبا این موافقم.هر آش گرانقیمتی الزاما خوشمزه نیست.ولی خب اینو هم همه می دونن که برای خوردن یه آش خوشمزه باید براش پول خرج کنی.

tirdad_60
16-10-2010, 20:42
عرض کنم که بنده با مخالفت شما اصلا ناراحت نشدم بلکه خوشحال هم شدم اما اینطور که الان جزءجزء بیان کردید بهتر هست تا یک مطلب کلی
اما

من دو مثال ذکر کردم که شاید بهتر منظورم رو برسونم
اما باز میپرسم برای فردی که مشکل بودجه داره و تفننی عکاسی میکنه چه دلیل داره 24-70 یا 16-35 یا ... رو با بیش از 1.5 میلیون خربداری کنه؟

خوب هزینه لنز برای این آدم دور ریختن پوله
آدمی که اعتقاده برابری دو لنز نا برابر رو داره و اصلا به اون کیفیت نیاز نداره با این خرید چی بدست میاره بجز از دست دادن پول؟
شاید عکسهایش بهتر بشه اما این بهبود برای ایشون تفاوتی خلق نمیکنه

چرا این عکاس تجهیزات رو عوض نمیکنه چون لازم نیست

اگر مشتری تفاوت کیفیت رو در نمونه عکسها میدید به اون آتلیه مراجعه نمیکرد و یا با دیدن عکسها اعتراض میکرد و اون فرد مجبور به تغییر تجهیزات میشد

بخاطر تفاوت در رنگ و وایت بالانس و کیفیت خروجی دوربینها استفاده از دو بدنه معقول نیست

تفاوت ناشی از تفاوت وایت بالانس و کیفیت اصلا بدرد کتر عروسی نمیخوره چون باید عکسها در آلبون از لحاظ رنگ و کیفیت یکسان باشند مگر در جالت عمدی با لایه ها و یا اکشنهای فتوشاپ

ونموقع حتما و حتما لازم هست که حداقل دو نفر باشیم .

حداقل!!!
عکاس عروسی یکنفر هست حتی در آتلیه های آنچنانی اما شاگرد هم اتفاقا دارند و عکاسی مراسم رو اونها انجام میدن
پس این عکاسهای عروسی کارشون رو از کجا یاد گرفتند؟

لنز های مخصوص عکاسی وجود دارند.من خودم دونمونه از اونها رو(کارل زایس) برای یک عکاس داخل سالن و یک نمونه دیگه رو برای یک عکاس پایه دار (داخل باغ) تهیه کردم.(اطلاعات چندان زیادی ندارم خودم البته،با هم کمک کردیم انتخاب کردیم،و سفارش دادیم)

همچین لنزی در برند نیکون و کنون که نیست در برندهای دیگه هم بعید میدونم

در کل من اصلا ناراحت نیستم
:31::31::31:

Senator_F
16-10-2010, 20:52
جناب تیرداد در مورد مشکل بودجه کاملا و 100 درصد با شما موافق هستم.حتی این رو هم باید اضافه کنم که این لنز نیست که عکس بهتری رو می اندازه،بلکه عکاس هست با اون لنز عکس بهتری می گیره.یه لنز خیلی گرونقیمت اگر دست یک عکاس آماتور باشه،فرقی براش نمی کنه با یه لنز معمولی.

در مورد عکاسی مجالس با اجازه شما بحث رو ادامه ندیم.چون نتیجه خاصی نخواهد داد.

tirdad_60
17-10-2010, 22:55
بله البته مساله عکس رو لنز میگیره در مورد مقایسه با دوربین معروف شده

در مورد عکاسی مراسم هم تجربه خودم و چندین آتلیه از دوستان و یا تجربه های بسیار از مشاهده های عینی رو عرض کردم
شاید تجربه شما متفاوت باشه

hashemi_ali_reza
18-10-2010, 11:00
جناب آقای tirdad_60 ،با سلام
من قصد خرید 550d کانن رو دارم . به نظر شما اگه به جای لنز 18-55 همراه دستگاه ، لنز 28-135 رو بردارم . آیا به صورت قابل ملاحظه ای کیفیت خروجی دوربین بالاتر خواهد رفت ؟ آیا اصلا ارزش داره که چنین هزینه اضافه ای برای لنز انجام بدم ؟آیا من در حالت عادی تفاوت خروجی دو لنز رو متوجه می شم یا نه؟ اینو باید بگم که من قصد عکاسی آماتور رو دارم ولی کیفیت و شارپ بودن عکس ها برام خیلی مهمه ....لطفا از تفاوت فاصله کانونی دو لنز صرف نظر بفرمایید و صرفا کیفیت خروجی (وضوح عکس و شارپنس) رو مد نظر قرار بدید .

مرسی از شما دوست عزیز

tirdad_60
18-10-2010, 18:41
سلام
135-28 به مراتب بهتر از 55-18 هست من خودم هرو دو را داشتم
55-18 به نظر من مایه آبرو ریزی برای کنون هست
اما به همین دلیل هست که امثال من و شما میریم لنزهای دیگه رو میخریم

کلا 135-28 از همه جهات برتر است فقط واید 18-28 رو از دست میدهید که به نظر من زیاد هم دست و پاگیر نیست

بین 135-18 و 135-28 200و-18 و 55-18 برترین کیفیت با همین 135-28 هست
علاوه بر اینکه USM نیز هست و فکوس راحتتر و کم خطاتر دارد

tatu_mail
01-11-2010, 20:34
سلام دوستان
من به مشورت شما احتیاج دارم
لطفا راهنمای بفرمایید
من بین خرید دوربین D50 Canon و D3100 Nikon گیر کردم
به نظر شما کدام رو انتخاب کنم
میخوام هم فال باشه هم تماشا که فیلم برداریش خوب باشه عکاسی هم بهتر تر :31:
حالا سوال اینه که لنز فابریک این دوربین فاجعه هستش ؟ حتی برای شروع کار؟
اگه بخوام لنز بخرم چه مدلی و از نظر قیمت چنده و اینکه فرق لنز ها به چیاس ممنون میشم
واقعا لطف میکنید

Aless
01-11-2010, 21:56
سلام دوستان
من به مشورت شما احتیاج دارم
لطفا راهنمای بفرمایید
من بین خرید دوربین D50 Canon و D3100 Nikon گیر کردم
به نظر شما کدام رو انتخاب کنم
میخوام هم فال باشه هم تماشا که فیلم برداریش خوب باشه عکاسی هم بهتر تر :31:
حالا سوال اینه که لنز فابریک این دوربین فاجعه هستش ؟ حتی برای شروع کار؟
اگه بخوام لنز بخرم چه مدلی و از نظر قیمت چنده و اینکه فرق لنز ها به چیاس ممنون میشم
واقعا لطف میکنید

سلام دوست من.
من نمیدونم شما چطوری بین این دوتا دوربین موندید!
کلا توی سبک های مختلفی هستند.
کنون 50D جزو سری xxD هست و نیکون Dxxxx یعنی سری 4 رقمی و دو رقمی!
کنون 50D قطعا بهتر هست ولی بستگی به نیاز شما داره که چی میخواید!
شاید به فکر فیلم برداری فول اچ دی 3100 باشید یا جدیدتر بودن 3100 !
کلا بهتره یکن توی نت درمورد جزییات دوربین ها و لنزها تحقیق کنید و سپس خرید کنید!
موفق باشید.

tirdad_60
02-11-2010, 21:18
شخصا به این نتیجه رسیدم فیلمبرداری با فریم ریت پایین بیشتر برای تفنن اونم در شرایط خاص مناسبه
در 500d این مساله مخصوصا در هنگامی که در تصویر حرکت هست مشهوده
5D MII فیلمبرداری خوبی داره , اما باز اولویت در عکاسی هست

alih2010
03-11-2010, 06:48
\\\\\\\\\\\\\