PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بالا امدن ویندوز

parasiun
12-10-2010, 12:17
سلام من روی لب تاپم ویندوز7 64بیتی دارام مشکلم اینه که گاهی اوقات ویندوز سریع میاد بالا ظرف30ثانیه گاهی اوقات ظرف 58ثانیه گاهی اوقات هم بیشتر و می تو یه صفحه ی سیاه ولی داخل ویندوزه خلاصه متغیره مشخصات سیستممو میدم چک کنید ایا این متغیر بودن مال ویندوز 7
2.ایا با این مشخصات که بهتون میدم سرعت بالا امدن خوبه؟یا نه من لب تاپمو حدود یک ماه خریدم

toshiba a505 s6030
cpu:corei7 1.6ghz
clock speed2.8ghz
ram 4gb
یه چیز دیگه وقتی که کامپیوترم میاد تو وئندوز وقتی تمام نرم افزارها استارت میان بالا حدود یک 5دقیقه بعد چراغی که بالاش استوانه است به صورت دایم حدود3 دقیقه کار میکنه تا قبل از اون سرعت باز کردنه برنامه ها کمه ولی بعد از اون خوب میشه مثلا قبل از اون افیس2007 ظرف 5ثانیه میاد بلا و بعد از اون ظرف2 فوتو شاپ وغیره هم همین طور و یک چیز دیگه من بازی call of duty6را رو درایو ویندوز ریختم که حدود14گیگ میشه ولی فضای خالی روئ ویندوز180گیگه مال اون میشه؟

H@mid-Vista
12-10-2010, 17:54
اینجا را ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

majid_3ma
14-10-2010, 04:25
سلام من روی لب تاپم ویندوز7 64بیتی دارام مشکلم اینه که گاهی اوقات ویندوز سریع میاد بالا ظرف30ثانیه گاهی اوقات ظرف 58ثانیه گاهی اوقات هم بیشتر و می تو یه صفحه ی سیاه ولی داخل ویندوزه خلاصه متغیره مشخصات سیستممو میدم چک کنید ایا این متغیر بودن مال ویندوز 7
2.ایا با این مشخصات که بهتون میدم سرعت بالا امدن خوبه؟یا نه من لب تاپمو حدود یک ماه خریدم

toshiba a505 s6030
cpu:corei7 1.6ghz
clock speed2.8ghz
ram 4gb
یه چیز دیگه وقتی که کامپیوترم میاد تو وئندوز وقتی تمام نرم افزارها استارت میان بالا حدود یک 5دقیقه بعد چراغی که بالاش استوانه است به صورت دایم حدود3 دقیقه کار میکنه تا قبل از اون سرعت باز کردنه برنامه ها کمه ولی بعد از اون خوب میشه مثلا قبل از اون افیس2007 ظرف 5ثانیه میاد بلا و بعد از اون ظرف2 فوتو شاپ وغیره هم همین طور و یک چیز دیگه من بازی call of duty6را رو درایو ویندوز ریختم که حدود14گیگ میشه ولی فضای خالی روئ ویندوز180گیگه مال اون میشه؟
1-سرعت بالا اومدن ویندوز به مشخصات دستگاه ربطی نداره .
اون صفحه سیاه که می گید احتمالا CHKDSK است دیسک رو چک میکنه و در مواقعی که ویندوز شما به صورت دستی رسیت یا خاموش بشه و یا ... این صفحه میاد و دیسک رو چک میکنه

2- این چراغ هارد شما هست که کار میکنه و وقتی ویندوز بالا میاد کلی نرم افزار و .... هست که باید لود بشه و این چشمک زدن ها به خاطر این هست که ویندوز داره لود میشه و هارد مشغول هست پس بنابر این نتیجه این است که دلیل کندی کارکردن هارد هست