PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از یک هاردم که به یک هارد دیگرم فایلی رو کپی می کنم سیستم کند میشه!

Golbarg01
10-10-2010, 20:30
سلام دوستان

من به تازگی یک هارد اینترنال 1 ترا بایت وسترن دیجیتال سری سیاه خریدم البته همه حجمش رو هنوز پارتیشن بندی نکردم.
یک هارد مکستور 80 گیگ ide هم از قبل داشتم که ویندوزم روی همین هارد هشتاد گیگی نصب هست.
ولی یک فایلی رو که می خوام از هارد قبلیم به هارد جدید کپی یا کات کنم اولا که خیلی طول می کشه و هم اینکه سیستم کند میشه و وقتی کار انتقال یا کپی تموم میشه یا دکمه کنسل رو می زنم سرعت عادی میشه.
البته این مشکل فقط در انتقال هارد به هارد وجود نداره بلکه وقتی از یک درایو به یک درایو دیگر در خود هارد جدید هم کپی پیست یا کات می کنم باز هم سیستم کند میشه.
وقتی از روی سی دی هم یک فایل رو کپی می کنم روی هارد,روی هارد قبلی خیلی عادی کپی میشه ولی روی هارد جدید تقریبا دو برابر طول می کشه زمانش سیستم هم کند میشه.
علتش چیه؟
چیکار باید کنم؟
چون طبیعتا این هارد جدید باید سرعتش از اون هارد قدیمی که ide هم هست بیشتر باشه ولی برعکسه
البته اینم بگم که گاهی اینجوری میشه نه همیشه.و هر وقت اینجوری میشه سیستم رو که ریستارت می کنم و ویندوز دوباره میاد بالا درست میشه.

Golbarg01
11-10-2010, 16:03
لطفا راهنمایی کنید.

Arash4484
18-10-2010, 16:20
در این مورد و %90 دیگر مشکلات این چنینی درهاردها, بهترین راه تست اون هارد روی یک سیستم دیگه است.تا مشخص شه سیستم مچ نیست یا هارد مشکل داره

---------- Post added at 04:20 PM ---------- Previous post was at 04:18 PM ----------

حتمن حتمن با یک کایل ساتای دیگه هم تست کن- حتمن سر کابلی که به هارد میخوره L شکل باشه

golmohammadi
20-10-2010, 03:31
مادر بورد شما چیه ؟
احتمالا درست ساپورت نمیکنه
یه سر هم به امضاء من بزن شاید نیاز به الاین داشته باشه(شاید)

Golbarg01
01-11-2010, 16:11
مادر بورد شما چیه ؟
احتمالا درست ساپورت نمیکنه
یه سر هم به امضاء من بزن شاید نیاز به الاین داشته باشه(شاید)

مادربوردم asus p5p هست

Golbarg01
02-12-2010, 14:25
در این مورد و %90 دیگر مشکلات این چنینی درهاردها, بهترین راه تست اون هارد روی یک سیستم دیگه است.تا مشخص شه سیستم مچ نیست یا هارد مشکل داره

---------- Post added at 04:20 PM ---------- Previous post was at 04:18 PM ----------

حتمن حتمن با یک کایل ساتای دیگه هم تست کن- حتمن سر کابلی که به هارد میخوره L شکل باشه

با دو تا کابل ساتا امتحان کردم در هر دو این مشکل وجود داشت.

منظورتون از اینکه سرش به شکل L باشه چیه؟
یعنی نوع اتصالش به شکل L باشه؟
من هر دو سر کابل رو نگاه کردم به شکل L بودن هر دوش.

Golbarg01
25-01-2011, 11:48
از این مشکلم یک فیلم گرفتم حدود 1 دقیقست اپلود کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حدود 900 کیلوبایت هست لطفا دانلود کنید.
یک فایل رو روی هاردم کپی می کنم از یک درایو روی یک درایو دیگه دفعه اول در عرض چند ثانیه بدون مشکل کپی میشه و دفعه دوم تا وسطاش خوب پیش میره ولی یه دفعه 15 ثانیه کم کم تبدیل میشه به 4 دقیقه و کند میشه!
البته این فایل چون کم حجم بود تقریبا حدود 500 مگابایت بود 4دقیقه شد تازه از نصفش ولی اگر مثلا 2 گیگی بود حداقل یه نیم ساعت طول می کشید!و البته همونطور هم که گفتم این مشکل فقط در ویندوز ایکس پی وجود داره!
در اینجور مواقع باید سیستم رو ریستارت کنم و دوباره بعد از بالا ومدن ویندوز اقدام به کپی دوباره کنم شاید این دفعه این اتفاق نیفته هر چند اولش اینججوریه یه ذره که کپی پیست کنم دوباره همونجوری میشه.

ata.royalfalcon
25-01-2011, 12:22
یه پیشنهاد دارم
این نرم افزار Hard Disk Sentinel نصب کن و بعد دوباره همون عملیات کپی پیست رو انجام بده بعد ببین سلامتی هارد چند درصده
اگه مشکله آلین نداشته باشی حدسم میره روی بدسکتور

ata.royalfalcon
25-01-2011, 12:23
یه پیشنهاد دارم
این نرم افزار Hard Disk Sentinel نصب کن و بعد دوباره همون عملیات کپی پیست رو انجام بده بعد ببین سلامتی هارد چند درصده

نفهمیدم چرا دوتا پست شد یه بار دکمه رو زدم

Golbarg01
25-01-2011, 13:12
یه پیشنهاد دارم
اون فیلم رو که گذاشته بودم دیدین با توجه به اون حدستون چیه؟

این نرم افزار رو که گفتید هم الان نصب کردم سلامت هارد رو میگه 100%
این عکس از صفحه اصلی نرم افزار
اونی که 99% هست هارد اولمه که باهاش مشکلی ندارم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از ریستارت سیستم عملیت کپی پیست رو هم انجام دادم.از یک درایو به یک درایو دیگه که هر دو هم متعلق به یک هارد هست.بازم اولش خوب بود بعد یه دفعه کل سیستم کند شد.در قسمت dick performance این نرم افزار هم می بینید که اولش transfer rate چقدر بالاست و یه دفعه افت می کنه.البته این عکس رو بعد از کنسل کردن کپی پیست گرفتم منتها قبلش هم همینطور بود ولی dick activity تا قبل از اینکه کپی پیست رو کنسل کنم همونقدر بالا بود:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]