PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا من اينقدر زود سرما مي خورم

K1lou
10-10-2010, 17:38
با سلام
دوستان من خيلي زود سرما خورده ميشم . و وقتي هم كه سرماخورده ميشم تا يك ماه خوب نمي شم الان فكر مي كنم اواخر ماه رمضان بود كه سرما ورده شدم . چند باز پزشك رفتم دو تا پي ني سيلين 1.200 هم زدم و چقدر دارو مصرف كردم ولي باز هم هنوز دو روز خوب مي شم و باز يك حموم كه ميرم ميام بيرون . سرماخورده هستم
آيا از ضعف عمومي بدنم هست
من تا به حال زندگي پر استرسي رو داشتم و الان هم دارم
ميتونيد به من كمك كنيد
با تشكر

eMer@lD
10-10-2010, 17:45
سلام
این بحث خیلی مرور شده
امیدوارم این مطالب مفید باشد
بسیار موفق باشید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AIRO
10-10-2010, 17:47
یکی از دلایل ضعف عمومی بدن است(چون می گنی بعد از حمام سریع مریض می شوید ) استرس هم روی عملکرد بدن تاثیر داره ‍ !
این سرما خوردگی های طلانی می تونه خیلی خطر ناک باشه ! بهتره به یه متخصص مراجه کنی و مشکلت رو کامل براش بگی
سعی کن استرس رو از روی زندگیت برداری .

K1lou
10-10-2010, 17:52
با سلام
و تشكر
راستي دكتر مي گفت يك واكسن براي انفلو انزا است كه بايد اونو بزنم و حالت پيشگيري داره پرسيدم ميگفتن ضررش زياده نظر شما چيه ؟
البته هنوز وقت نكردم پستهاي اشاره شده رو بخونم
با تشكر

Life24
10-10-2010, 18:44
ورزش
میوه
سبزیجات

Old_Chater
10-10-2010, 22:18
من تا به حال زندگي پر استرسي رو داشتم و الان هم دارم

بيشتر بيماري ماها از استرس و افسردگي هست كه خودشو به شكل بيماري هاي ديگه نشون ميده من دقيقا يك سالي كه ضد افسردگي مصرف كردم نه سرما خوردم نه حساسيت فصلي داشتم

saba_moha
10-10-2010, 23:37
سلام

به طور کلی اصلی ترین عامل مشکل شما بر میگرده به ضعف سیستم ایمنی بدنتون....که این ضعف دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که یکی از اونها همین داشتن استرس بیش از حد هست چون باعث یکسری تغییرات هورمونی و در پی اون پروسه هایی میشه که سیستم ایمنی بدن را تضعیف میکنه.

با سلام
و تشكر
راستي دكتر مي گفت يك واكسن براي انفلو انزا است كه بايد اونو بزنم و حالت پيشگيري داره پرسيدم ميگفتن ضررش زياده نظر شما چيه ؟
البته هنوز وقت نكردم پستهاي اشاره شده رو بخونم
با تشكر

نه این واکسن عوارض چندانی نداره و فقط در برخی افراد ممکنه که یکی دو روز ابریزش بینی و گلو درد ایجاد کنه...بهتره که به توصیه پزشکتون عمل کنید.

morsadr
11-10-2010, 14:51
دوست عزیز اول باید دید منظور شما از سرما خوردگی چیه ؟
در بسیاری از موارد فرد آلرژی داره و به اشتباه تشخیص سرماخوردگی می گذارند . سرماخوردگی یک بیماری ویروسی می باشد که یک دوره چند روزه داره و خوب میشه و نمی تونه مدت طولانی ادامه پیدا کند .
شما لطف کنید و علایم خود را کامل بیان بفرمایید تا بتوان تشخیص بهتری داد و دقیق تر نظر داد.

hamed malekpour
11-10-2010, 15:32
کمبود ویتامین (ویتامین c) و کم تحرک بودن شما و ........

K1lou
11-10-2010, 16:24
دوست عزیز اول باید دید منظور شما از سرما خوردگی چیه ؟
در بسیاری از موارد فرد آلرژی داره و به اشتباه تشخیص سرماخوردگی می گذارند . سرماخوردگی یک بیماری ویروسی می باشد که یک دوره چند روزه داره و خوب میشه و نمی تونه مدت طولانی ادامه پیدا کند .
شما لطف کنید و علایم خود را کامل بیان بفرمایید تا بتوان تشخیص بهتری داد و دقیق تر نظر داد.
با سلام و تشکر
ببینید علائم من نسبت به علائم معمولی کمتر هستند یعنی سرفه کم . ابریزش کم
اما سردرد دارم . در داخل دستهام احساس داغی و تب می کنم سردرد دارم و وقتی شدید میشه نوعی دلشوره و حالت استفراق دارم . طوری که پارسال هم یکبار که سرما خورده شدم همین حالت تهوع و دلشوره رو داشتم امسال که دکتر رفتم بهم الپرازولام داد در حالی که این دارو رو خودم بعضی مواقع استفاده می کنم و می دونستم این دلشوره به خاطر حالتهای عصبی نیست البته این علائمی که گفتم بعد از اینکه سرما می خورم پیش میاد و نمیشه گفت اصلا سرما نخوردم و بیماری سرماخوردگی نیست . ظهرها که می خوابم بعدش که بلند می شم دستهام تب دارن و یا صبح که از خواب بلند می شم داخل اتاق که هستم فکر می کنم حالم خوبه تا بیرون که می رم و میارم که اماده شم برم سر کار می بینم باز کمی دستها تب کردن . الان مجبورم روزی یک کدئین بخورم
میوه هم استفاده می کنم و تغذیه تقریبا خوب
نمی دونم دیگه خسته شدم . البته مشکلات من زیاده و می خاوم به مرور در همین قسمت از شما دوستان کمک بگیرم با تشکر از شما

morsadr
11-10-2010, 18:10
با سلام و تشکر
ببینید علائم من نسبت به علائم معمولی کمتر هستند یعنی سرفه کم . ابریزش کم
اما سردرد دارم . در داخل دستهام احساس داغی و تب می کنم سردرد دارم و وقتی شدید میشه نوعی دلشوره و حالت استفراق دارم . طوری که پارسال هم یکبار که سرما خورده شدم همین حالت تهوع و دلشوره رو داشتم امسال که دکتر رفتم بهم الپرازولام داد در حالی که این دارو رو خودم بعضی مواقع استفاده می کنم و می دونستم این دلشوره به خاطر حالتهای عصبی نیست البته این علائمی که گفتم بعد از اینکه سرما می خورم پیش میاد و نمیشه گفت اصلا سرما نخوردم و بیماری سرماخوردگی نیست . ظهرها که می خوابم بعدش که بلند می شم دستهام تب دارن و یا صبح که از خواب بلند می شم داخل اتاق که هستم فکر می کنم حالم خوبه تا بیرون که می رم و میارم که اماده شم برم سر کار می بینم باز کمی دستها تب کردن . الان مجبورم روزی یک کدئین بخورم
میوه هم استفاده می کنم و تغذیه تقریبا خوب
نمی دونم دیگه خسته شدم . البته مشکلات من زیاده و می خاوم به مرور در همین قسمت از شما دوستان کمک بگیرم با تشکر از شما

دوست عزیز علائمی که شما می فرمایید ارتباطی با سرما خوردگی نباید داشته باشه :41: و باید علت را در جای دیگری جستجو کرد . داغ شدن دستها به تنهایی دلیلی بر تب و عفونت نمی باشد . مجموعا علائم شما بیشتر به نفع بیماریهای اضطرابی می باشد تا سرماخوردگی و ضعف ایمنی و بیماریها ی عفونی .
در نهایت بنده با یکسری بررسی آزمایشگاهی در شما موافقم و در صورت نرمال بودن به احتمال زیاد تشخیص مشکلات عصبی و اضطرابی می باشد .
موفق باشید :11:

K1lou
12-10-2010, 07:50
با سلام و تشکر
به نظر شما چه آزمایشاتی لازم است انجام بدم ؟
با تشکر

morsadr
12-10-2010, 11:24
با سلام و تشکر
به نظر شما چه آزمایشاتی لازم است انجام بدم ؟
با تشکر

یکسری آزمایشات اولیه شامل آزمایش ساده خون CBC آزمایش تیروئید و تستهای اولیه بیوشیمی خون . بصورت کلی از نظر عامیانه یک چک آپ انجام بدید .