PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا رگ ها می تونن مویرگی بشن؟

قله بلند
08-10-2010, 15:56
سلام.
دو سه روز پیش که رفتم برای آزمایش خون، متصدی خون گیری روی هر دو دستم امتحان کرد ولی رگ مناسب برای گرفتن خون پیدا نکرد. دو جای دستم رو هم سوراخ کرد. بالاخره 3 میل خون گرفت و گفت که چقدر رگهات نازکه، خوب شد که آزمایشت بیشتر نبود. دست چپم که افتضاح بود.
حدوداً 2 ماه پیش هم همینجوری شد، اون موقع که انگار خون داخل سرنگ نمی یومد و اون خانمی که خون می گرفت، بالای دستم رو به سمت پایین فشار داد تا خون جریان پیدا کنه.
ولی اردیبهشت که برای آزمایش خون رفتم بیمارستان میلاد، 10 میل خون گرفتن و بدون دردسر.
یعنی چی شده؟
1-نمونه گیر وارد نیست؟(در صورتیکه در روز، کلی آدم می یاد برای نمونه گیری و کار اولش نیست)
2-رگ های من نازکه؟(پس چرا نمونه گیر بیمارستان میلاد خیلی سریع 10 میل خون گرفت و شاید با دو بار لمس دست راست این کار رو کرد؟)
3-رگ ها به مرور نازک شده؟(اصلاً چنین چیزی ممکنه؟)
4-دچار کم خونی شدم؟(آزمایش اردیبهشت و خرداد این رو نقض کرد)
5-دارم کم خون می شم؟(علائمی دال بر کم خونی وجود نداره)
پس موضوع چیه؟

eMer@lD
08-10-2010, 19:56
سلام
اینقدر مسائل رو برای خودت سخت نکن

هیچ کدوم از این مسائل نیست
گاهی این مسائل پیش میاد ،

Alireza SM
08-10-2010, 20:37
اصلا ربطي به كم خوني نداره . كم خوني اغلب به كمبود هموگلوبين در خون گفته ميشه نه به كم بود خون در بدن :46:
اين مساله هم چندان مهم نيست و نميشه كار خاصي هم كرد كه رگ هاون گشاد و بزرگ بشن . به خاطر بافت هاي بدنتون اينطوري هستين و مشكلي خاصي از اين بابت ندارين . اين رو هم عرض كنم كه پرستار هاي باتجربه هر نوع رگي رو ميتونن پيدا كنن .

شما فكر كردي بدنت اونقدر خونش كمه كه نميشه با سرنگ 3 س سي از كشيد ؟ :27:

morsadr
09-10-2010, 14:50
مانطورکه دوستان گفتند این مطلب اهمیت ندارد . رگ گیری یک حرفه می باشد و به تجربه و مهارت فردبستگی دارد .
ارتباطی هم با کم خونی و نازک شدن رگها ندارد . :41:

hedKandi
09-10-2010, 15:53
فامیل ما هم اینجوری بود

قله بلند
09-10-2010, 18:12
سلام. ممنون از همگی. خیالم راحت شد.