PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال یک مودم به دو سیستم مجزا با دو اکانت متفاوت از یک isp

mtwerwolf
08-10-2010, 11:54
سوال!!
وقتی من مودم adsl خودم رو واسه یه isp کانفیگ میکنم و یه کانکشن روی ویندوز میسازم و به اینترنت وصل میشم، میتونم همون مودم رو بدم به یکی دیگه که با اکانت خودش که کانکشن بسازه و به همون isp وصل بشه ؟!
خلاصه اش این میشه که من اگر بخوام مودم جدید بخرم، میتونم مودم قدیمی رو بدم یکی دیگه استفاده کنه؟ (بدون اینکه کانفیگ کنه یا با isp تماس بگیره)

پ ن 1 : مودم بی سیم نیست و فقط پورت Lan داره.

پ ن 2 : اون قضیه ip static تا جایی که من میدونم مربوط به استفاده دو تا سیستم میشه از یک اکانت که امکان ناپذیره. اما در کمال تعجب، پشتیبانی میگه یه مودم روی دوتا خط مجزا و دو تا سیستم متفاوت کار نمیکنه.
به نظر معقول نمیاد ... کسی نظری نداره؟!!

s1mah
08-10-2010, 12:51
سلام

شما اگر مودم را از سیستم خودت جدا کنی وبه یک سیستم دیگر وصل کنی وآنرا روی ان سیستم نصب کنی هیچ مشگلی نداری چون ملاک برای ای اس پی شما یوزر وپسورد هست نه ای پی ادرس مودم واگر گفتن نمیتوانی اشتباه کردن چون ای پی ادرس مودم فقط برای کانکت شدن به سرور میباشد

موفق باشی

EXTREME
08-10-2010, 13:10
اینکارو قبلا میشد انجام داد یعنی مثلا شما که از سرویس شاتل استفاده میکردید و دوستتون هم از این سرویس استفاده میکرد
هم شما میتونستید از اکانت دوستتون استفاده کنید و هم دوستتون از اکانت شما یا دوستتون از مودم شما استفاده کنه وبالعکس
ولی جدیدا بعضی از شرکتها برای اینکه کاربرها اینکار نتونن بکنن برای هر کاربر یک mac address تعریف کردن که در این صورت
اگر شما مودمتون رو عوض کنید یا از اکانت دیگه ای بخواین استفاده کنید در حالت معمولی نمیشه اینکارو کرد و باید زنگ بزنید به isp
تا مک آدرس رو براتون ریست کنه یعنی اگه شما مودمتون رو عوض کنید در صورتی میتنونید از اینترنت استفاده کنید که مک آدرس ریست
بشه
برای حالت اول هم مودم برای کاربر دیگه حتما باید دوباره کانفیگ بشه

mtwerwolf
08-10-2010, 14:06
مرسی.
اگر مک رو ریست نکنن طرف چه اروری میگیره ؟ 691 ؟
راستش دوست من اصلا چراغ DSL براش روشن نمیشد. مودم رو آورد من براش کانفیگ کردم. بعد دوباره برد روی سیستم خودش؛ ولی بازم چراغ DSL روشن نمیشه.
فکر کنم مودم رو همون اول که باز میکنی و به خط تلفن وصل میکنی باید چراغش رووشن بشه. ربطی به کانفیگ نداره. ولی مال این دوستمون روشن نمیشه.
نمایندگی مربوطه هم اصرار داره که خط رائژه شده و اکانتش وصله.
همه پریزهای تلفن خونه رو هم تست کرده. روی هیچکدوم جواب نگرفته.
ممکنه این نمایندگی واسه اینکه هزینه 20 تومن نصب و راه اندازی رو بگیره، از این بازی ها دراورده باشه؟
چون من مودم خودم رو خودم نصب کردم و مشکلی نداشت. اساسا راه اندازی مودم کاری نداره که بخواد دردسرساز بشه.
به نظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟!

پ ن : کلا صورت مسئله عوض شد انگار !!!

EXTREME
08-10-2010, 14:13
روشن نشدن چراغ dsl به خاطر قطعی در کابل rj11 هست با یه کابل تلفن دیگه تست بشه
plitter هم حتما نصب باشه
ممکنه ایراد از خطوط تلفن باشه که باید به isp و مخابرات زنگ بزنید
مودمشون lan هست یا usb؟

mtwerwolf
08-10-2010, 14:18
روشن نشدن چراغ dsl به خاطر قطعی در کابل rj11 هست با یه کابل تلفن دیگه تست بشه
plitter هم حتما نصب باشه
ممکنه ایراد از خطوط تلفن باشه که باید به isp و مخابرات زنگ بزنید
مودمشون lan هست یا usb؟

D-link 2520 U
هم با lan تست کردم، هم با usb ... هم با splitter هم بدون اون !
نه مشکل از اون کابل نیست. چون هم با کابل های اون وصل کردم به سیستم خودم، هم با کابل های خودم. در هر دو مورد هم مودم من کار میکنه. هم مودم اون.

EXTREME
08-10-2010, 14:19
این rj11 همون کابل تلفنه که از تلفن وصل میشه به مودم
برای کانفیگ کردن هم شما برید خونه ی دوستتون خودتون اونجا براش کانفیگ کنید
از lan استفاده کنید که نیاز به نصب نداشته باشه
مودمشو یک بار ریست اساسی کنید و دوباره با user pass خودش کانفیگ کنید

mtwerwolf
08-10-2010, 14:21
بله ... همه این کارا رو اونجا انجام دادم.
شرمنده ها ... اسباب زحمتت شدم (;

EXTREME
08-10-2010, 14:24
چونم خونه ی دوستتون این مشکل پیش میاد ممکنه ایراد از خطوط باشه

mtwerwolf
08-10-2010, 14:30
آره ... احتمالا .
بهش گفتم فردا بگه یکی از خود شرکت بیاد ببینه عیب کار کجاست.
یکی نیست بگه پسر! تو که بلد نیستی، چرا مسئولیت گردن میگیری؟!!