PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترس و استرس اومده سراغم ..کمک کنین

sina1415
07-10-2010, 18:16
سلام ..راستش من یه مشکل دارم خیلی اذیتم می کنه ....

من لیسانس مهندسی دارم ...مشکلم اینه که اعتماد به نفسم کم شده مثال می رنم :

چند وقت پیش امتحان ازمون ایستخدامی داشتم تستی بود خیلی واسه امتحان خونده بودم سرجلسه که رفتم همه سوالات رو قبلا نمونشون رو دیده بودم وتو خونه حل کرده بودم ولی اونحا نتونستم حل کنم ،میترسیدم بی خودی نمی دونم از چی دستام می لرزید ،نصف سوالو حل می کردم ولش می دادم......
یکی دیگه اینکه : سرکلاس ائین نامه رانندگی به سوال از من کردن جوابشو می دونستم ولی موقغ جواب دادن صدام می لرزید و تپق می ردم وقلبم تند تند میرد...سوال بسیار اسون .همه بچه های توکلاس هم ، هم سنشون ار من پایینتر بود هم تجصیلاتسون ( در حالیه که تو دانشگاه اینجور نبودم من پایان ناممو جلوی 20 دانشجو واستاد به راحتی توضیخ دادم )
امروز هم امتحان کتبی ائین نامه رانندگی داشتم با اینکه جواب ها رو میدونستم و سوالات اسون بودن ولی 4 تا رو غلط ردم چون بار ترس اومد سراغم مثل همون ازمون استخدامی ( تو دوران تحصیل و دبیرستان اصلا این مشکلو با امتحانام نداشتم )
خب اینها رو گقتم .......دارم واسه ارشد می خونم خیلی خیلی می ترسم سر کنکور ارشد همین بلا سرم بیاد نتیجه هام برباد بره( ایونو هم بگم که قبل ار 2 تا ازمون بالای اصلا استرس نداستم و خیلی راحت بودم ) .........تو رو خدا کمک کنین .........

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

Gam3r
07-10-2010, 18:34
ببين عزيز دلم، حرف زدن با جنس مخالف ميتونه خيلي اعتماد به نفست رو بالا ببره ...
ببين، اين قانون طبيعته كه جديدا هم بسياري از اساتيد اين رو ثابت كردند : از چيزي بترسي و همش بهش فكر كني و حساس بشي، دقيقا همون به سراغت مياد. به اين ميگن قانون جاذبه ...

يه روز استادمون يك مثال در اين رابطه زد كه خيلي جالب بود و گفتم اينجا هم بزنم بد نيست ... ميگفت اون موقع كه ما ميرفتيم جبهه، يه بنده خدايي بود كه هميشه ميترسيد وقتي توي مستراح هست موشك بخوره بهش و بميره ! و هميشه هم هي ميگفت خدا نكنه من توي مستراح هستم موشك بخوره بهم و بميرم ! و كلا خيلي حساس شده بود روي اين موضوع ... بعد از يه مدت كه خدمتشون تموم شده بود و داشتن برميگشتن، اين طرف وسط راه دست شوييش ميگيره و ميره دست شويي و همون لحظه يه موشك ميخوره به دست شويي و طرف ميميره ! ممكنه الان يك لبخند با خوندن اين بر روي لبت بشينه، ولي قانون جاذبه رو ببين چقدر قويه ... پيشنهاد ميكنم مستند 2 قسمتي The Secret كه توش بزرگترين فيلسوف ها و دانشمندان صحبت ميكنند رو حتما ببيني ...

يادمه دبيرستان كه بوديم ... اول دبيرستان ... يه معلم پروشي داشتيم كه به ما به زور ميگفت هر هفته يكيتون بايد بياد جلو و در مورد مسائل روز صحبت كنه تا ترسش بريزه، چون توي دانشگاه بايد همش كنفرانس بدين و اگه ترستون نريزه اونجا همش بهتون ميخندن ... واقعا خدا خيرش بده اين دبيره رو !‌

اكثرا وقتي ميخواستن كنفراس بدن رنگشون ميپريد و همش سوتي ميدادن و زبونشون گير ميكرد اما فكر كنم من جزو معدود افرادي بودم كه كنفرانسم فوق العاده بود و كل بچه ها بلند شدند و دست زدند ... چرا ؟ چون جلوي استرس و هول شدنم رو گرفتم ...
هر موقع تپش قلبت رفت بالا، آروم با هر نفس عميق از 1 تا 5 بشمر ... خوب ميشي ...

اميدوارم مشكلت برطرف بشه ...

Amin-Nasim
07-10-2010, 18:46
اقا تراوین بازی خوبه برات

sina1415
07-10-2010, 18:48
ببين، اين قانون طبيعته كه جديدا هم بسياري از اساتيد اين رو ثابت كردند : از چيزي بترسي و همش بهش فكر كني و حساس بشي، دقيقا همون به سراغت مياد. به اين ميگن قانون جاذبه ...

يه روز استادمون يك مثال در اين رابطه زد كه خيلي جالب بود و گفتم اينجا هم بزنم بد نيست ... ميگفت اون موقع كه ما ميرفتيم جبهه، يه بنده خدايي بود كه هميشه ميترسيد وقتي توي مستراح هست موشك بخوره بهش و بميره ! و هميشه هم هي ميگفت خدا نكنه من توي مستراح هستم موشك بخوره بهم و بميرم ! و كلا خيلي حساس شده بود روي اين موضوع ... بعد از يه مدت كه خدمتشون تموم شده بود و داشتن برميگشتن، اين طرف وسط راه دست شوييش ميگيره و ميره دست شويي و همون لحظه يه موشك ميخوره به دست شويي و طرف ميميره ! ممكنه الان يك لبخند با خوندن اين بر روي لبت بشينه، ولي قانون جاذبه رو ببين چقدر قويه ... پيشنهاد ميكنم مستند 2 قسمتي The Secret كه توش بزرگترين فيلسوف ها و دانشمندان صحبت ميكنند رو حتما ببيني ...

يادمه دبيرستان كه بوديم ... اول دبيرستان ... يه معلم پروشي داشتيم كه به ما به زور ميگفت هر هفته يكيتون بايد بياد جلو و در مورد مسائل روز صحبت كنه تا ترسش بريزه، چون توي دانشگاه بايد همش كنفرانس بدين و اگه ترستون نريزه اونجا همش بهتون ميخندن ... واقعا خدا خيرش بده اين دبيره رو !‌

اكثرا وقتي ميخواستن كنفراس بدن رنگشون ميپريد و همش سوتي ميدادن و زبونشون گير ميكرد اما فكر كنم من جزو معدود افرادي بودم كه كنفرانسم فوق العاده بود و كل بچه ها بلند شدند و دست زدند ... چرا ؟ چون جلوي استرس و هول شدنم رو گرفتم ...
هر موقع تپش قلبت رفت بالا، آروم با هر نفس عميق از 1 تا 5 بشمر ... خوب ميشي ...

اميدوارم مشكلت برطرف بشه ...

حرف زدن با جنس مخالف باهاش مشکلی ندارم گفتم که قبل از امتحان خیلی راحتم و اصلا ترسی ندارم .چون می دونم موفق می شم ولی وقتی میرم سرجلسه به دفعه اینجوری میشم.......تو دانشگاه خیلی راحت بودم چه سر امتحان چه کنفرانس........الان نمی دونم چی شده

در مورد قانون جاذبه که گقتین من اصلا بهش فک نمیکنم چون قبل از ازمون ها اصلا نه استرس دارم نه ترس ولی سرجلسه به دفعه شروغ میشه

Gam3r
07-10-2010, 18:50
اون يك ذره استرس رو همه دارن عزيز من ... من خودم هم با اينكه ميدونم فلان كار رو به بهترين نحو ميتونم انجام بدم، بازم استرس دارم !

كاملا طبيعي هست ...

Life24
07-10-2010, 19:01

برخی اوقات هم از چاله میافتی تو چاه
یک جا درست میشه یک جا خراب

sina1415
07-10-2010, 19:14
اون يك ذره استرس رو همه دارن عزيز من ... من خودم هم با اينكه ميدونم فلان كار رو به بهترين نحو ميتونم انجام بدم، بازم استرس دارم !

كاملا طبيعي هست ...

اون به ذره استرس رو که شما می گین می دونم .ولی من گفتم قبلا اصلا اینطور نبودم درسته که قبلا هم استرس طبیعی داشتم ولی الان خیلی زباده بیشتر ترسه .......

dsa dsa
07-10-2010, 21:41
ای بابا همه چیز آخرش به این جنس مخالف می رسه ؟ چه ربطی داره ؟ من سردرد دارم جنس مخالف مسکنه ؟؟!

darkdream2012
08-10-2010, 02:33
اگه مشکلت اعتماد به نفس کمته من راهکاری که یکی از دوستام انجام داد رو میگم شاید اعتماد به نفست بیاد جا
این دوستمون خیلی خجالتی و اعتماد به نفس ضعیفی داشت سه روز با زیر شلواری و دمپایی و پیراهن چروک صاف وایساد جلو دبیرستان دخترونه میگفت دیگه تیکه ای نبود که این دخترها بهش ننداخته باشن اما حالا مثل یه ادم معمولی شده

hedKandi
08-10-2010, 05:55
یکم ... بازی کنی درست میشی:31:
فامیل بدبخت بیچاره ی ما هم اینجوری بود:31:

راستی چن سالته؟ چاقی یا لاقر؟
بگو تا راهنماییت کنم گوشی بیاد دستت:31:

sina1415
08-10-2010, 10:56
یکم ... بازی کنی درست میشی:31:
فامیل بدبخت بیچاره ی ما هم اینجوری بود:31:

راستی چن سالته؟ چاقی یا لاقر؟
بگو تا راهنماییت کنم گوشی بیاد دستت:31:

عزیزان من گقتم قبلا مشکلی نداشتم ............هیچی

من 26سالمه .....هیکلم هم عالیه .ورزش میکنم ......اعتماد به نفسم هم بالا ............من فقط سر جلسه این مشکل واسم پیش میاد..لطفا پست اولو یه بار دیگه بخونین.......از همه دوستان که نظر میدن ممنونم