PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد پارتیشن بندی

Ehsanpark
07-10-2010, 16:23
سلام. من یه هارد نو 1 خریدم و حالا که می خوام پارتیشن بندی کنم نمیشه. اول خواستم با ویندوز 7 این کارو بکنم که کلا یه پارتیشن بود و دکمه های دیگه برای ساخت و ... پارتیشن غیرفعال بود. اون پارتیشن اولیو حذف کردم که شاید بشه دوباره پارتیشن ساخت ولی نشد! الان هیچ پارتیشنی نیست که سون نصب کنم. با XP هم خواستم پارتیشن بندی کنم ولی موقع فرمت درایو c در آخر یه پیغام میده که فرمت نشد و شاید دیسک damage دیده باشه و از این چیزا. من چطوری می تونم هاردمو پارتیشن بندی کنم؟

joe_satriani
07-10-2010, 18:05
با سلام
از پارتيشن مجيك استفاده كنيد براي پارتيشن بنديتون

موفق باشيد.

Namdarian
07-10-2010, 19:12
سلام. من یه هارد نو 1 خریدم و حالا که می خوام پارتیشن بندی کنم نمیشه. اول خواستم با ویندوز 7 این کارو بکنم که کلا یه پارتیشن بود و دکمه های دیگه برای ساخت و ... پارتیشن غیرفعال بود. اون پارتیشن اولیو حذف کردم که شاید بشه دوباره پارتیشن ساخت ولی نشد! الان هیچ پارتیشنی نیست که سون نصب کنم. با XP هم خواستم پارتیشن بندی کنم ولی موقع فرمت درایو c در آخر یه پیغام میده که فرمت نشد و شاید دیسک damage دیده باشه و از این چیزا. من چطوری می تونم هاردمو پارتیشن بندی کنم؟
با سلام.نگفتید هاردتان چیست
وسترن گرین نباشد بهتر است.چون باید اول آنرا Align کنید بعد پارتیشن بندی و نصب سیستم عامل
ولی اگر نوع دیگری است ابتدا با همان سی دی ویندوز هفت بوت شوید
سپس وارد محیط خط فرمان شوید و از دستور Diskpart استفاده کنید.قدری بگردید روش کار با آنرا میابید
میتوانید یک کار راحت دیگر بکنید
ویندوز هفت را در همان تک پارتیشن نصب کنید سپس داخل محیط ویندوز بوسیله ی خط فرمان و یا ابزار Disk Management و یا برنامه های پارتیشن بندی مانند Paragon اینکار را انجام دهید.پارتیشن مجیک در ویندوز هفت نصب نمیشود

Ehsanpark
07-10-2010, 19:55
با سلام
از پارتيشن مجيك استفاده كنيد براي پارتيشن بنديتون

موفق باشيد.
چطوری؟ یعنی آخه الان هاردو نمیشناسه

joe_satriani
07-10-2010, 22:13
چطوری؟ یعنی آخه الان هاردو نمیشناسه

با سلام
اگه نشناسه پس مشكل چيزي ديگه هست
ورودي ها و خروجي هاي هارد رو مطمئنيد درست وصل كرديد؟!
توي بايوس ميشناسه هارد رو؟!

mili_k
08-10-2010, 03:59
وقتی میخوم با پارتیشن مجیک به حجم درایو c اضافه کنم این پیغام میاد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کسی میدونه چرا؟

(برای اضافه کردن به فضای درایو c چه راه هایی وجود داره؟)

Ehsanpark
08-10-2010, 10:10
با سلام
اگه نشناسه پس مشكل چيزي ديگه هست
ورودي ها و خروجي هاي هارد رو مطمئنيد درست وصل كرديد؟!
توي بايوس ميشناسه هارد رو؟!
سلام
بله کابل برق و ساتای رایترمو هم وصل کردم باز هم نشناخت (مطمئنم کابل ها سالمه)
بایوس رو چک نکردم. ولی فکر می کنم مشکل داشت چون گوشه هارد رو نگاه کردم انگار ضربه خورده بود. پس دادم

پس اگه هارد پارتیشن بندی هم نشده باشه باز هم میشه با یک برنامه دیگه پارتیشن بندی کرد؟

mili_k
08-02-2011, 12:12
وقتی میخوام با پارتیشن مجیک به حجم درایو C اضافه کنم این پیغام میاد:

کسی میدونه چرا؟

(برای اضافه کردن به فضای درایو C چه راه هایی وجود داره؟)

Masоud
09-02-2011, 01:06
وقتی میخوام با پارتیشن مجیک به حجم درایو C اضافه کنم این پیغام میاد:

کسی میدونه چرا؟

(برای اضافه کردن به فضای درایو C چه راه هایی وجود داره؟)
سلام

توصیه میشه اصلا از پارتیشن مجیک استفاده نکنید . ممکنه مشکل پیش بیاد و بعدا" پشیمون بشید.

برای اینجور کارها از نرم افزار Acronis Disk Director 11 استفاده کنید .

اول از حجم یک درایو باید کم کنید و سپس به درایو C نسبتش بدید.

موفق باشید :40:

Desperate
09-02-2011, 01:21
paragon partition manager 10 هم عالیه.

mili_k
12-02-2011, 18:36
سلام

توصیه میشه اصلا از پارتیشن مجیک استفاده نکنید . ممکنه مشکل پیش بیاد و بعدا" پشیمون بشید.

برای اینجور کارها از نرم افزار Acronis Disk Director 11 استفاده کنید .

اول از حجم یک درایو باید کم کنید و سپس به درایو C نسبتش بدید.

شما میدونید این Error واسه چیه؟ آیا ممکنه این نرم افزار این Error رو نده ولی بعد افزوده شدن به حجم درایو C دیگه سیستم بالا نیاد؟! (همونطور که تو Error این اخطار رو میده؟)؛ اصلاً در محیط ویندوز میشه به حجم درایو Operator اضافه کرد؟

Masоud
14-02-2011, 15:09
شما میدونید این Error واسه چیه؟ آیا ممکنه این نرم افزار این Error رو نده ولی بعد افزوده شدن به حجم درایو C دیگه سیستم بالا نیاد؟! (همونطور که تو Error این اخطار رو میده؟)؛ اصلاً در محیط ویندوز میشه به حجم درایو Operator اضافه کرد؟
سلام

راستش عکس که الان برام باز نمیشه ، قبلا" هم دیدم چیزی متوجه نشدم.

بله چرا نشه . با همون نرم افزاری که معرفی کردم میتونید این کار رو انجام بدید . خودم هم قبلا" این کارو کردم.