PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با وبکم در لپ تاپ VPCF12 FFx/B سونی

farhang_760
07-10-2010, 13:18
با سلام
:10:

مدت کوتاهی هست که لپ تاپ Vpcf12 ffx/b سونی رو خریداری کردم اما متاسفانه به یک مشکل برخوردم شاید از نظر بعضیها کوچیک باشه اما خب برای من که خیلی مشکلزا شده!!!

اونم اینکه وبکم این لپ تاپ تصویری به خروجی عرضه نمیکنه.این درحالیه که بدون هیچ دستکاری و نرم افزار اضافی این مشکل روی داده.
همونطور که میدونید تو لپتاپ های سونی نرم افزار ArcSoft Magic-i Visual Effects نصب هست و خود درایور هم webcam companion هست.

درایور به طرز صحیحی نصب شده و مشکل از درایور نیست. حتی در قسمت Device manager درایور رو بدون مشکل توصیف میکنه و میگه دستگاه بصورت درست در حال کار است!!!:18:

منظور از اینکه تصویر خروجی عرضه نمیشه اینه که نرم افزار ذکر شده رو باز میکنم و موقعی که منتظرم تصویری در کادر نرم افزار پخش بشه هیچ صفحه ای دیده نمیشه و صفحه به صورت خالی نمایش داده میشه(مثل اینکه وبکمش خاموش باشه!!)

تنها نکته قابل توجه اینه که اخطاری داده میشه که متنش رو براتون مینویسم:

magic-i visual effects is disabled by another application

حالا این چه نرم افزاری هست که اینو غیر فعال کرده خدا میدونه. توی سایت های مختلف_زبان اصلی_ هم گشتم اما متاسفانه چیزی در این مورد پیدا نکردم.

نکته ای دیگه که بایستی برای شما بگم اینه که حتی با نرم افزار oovoo هم تست کردم اما متاسفانه چیزی نمایش داده نمیشد.
حقیقتش من تو زمینه لپ تاپ آنچنان تخصصی ندارم و متاسفانه این لپتاپ از تهران خریداری کردم برای همین هم برای استفاده از گارانتی شرکتیش مجبورم مسافت دوری رو تا تهران برم. از دوستان خواهشمندم تا اگر نکته ای راهی به ذهنشون میرسه منو راهنمایی کنن تا بلکه بتوننم این راه دور رو نرم!!!!!:10:

در ضمن بهتون بگم که ویندوزش رو یکبار ریکاوری هم کردم اما سودی نداشت. درایورش رو از سایت سونی دانلود کردم اما سودی نداشت!!!

اصلا راهی هست که بشه فهمید این دوربین مشکل سخت افزاری داره یا نرم افزاری؟(البته اگر سخت افزاری داشت که درایورش مشکل دار میشد، نه؟)

آیا به نظر شما اون نرم افزار رایگانی که پیشنهاد دادید برای حل مشکلات دوربین نصب کنم میتونه این مشکل رو حل کنه؟
یعنی تنها با تعویض نرم افزار مشکل من برطرف میشه؟

با تشکر از همه دوستان انجمن:11:

R EZ A
07-10-2010, 13:53
احتمالا سخت افزارش نصب شده ولی نرم افزاری نداری که باهاش از اون استفاده کنی
با نرم افزار هایی که مال کپچره یا هر نرم افزاری که ورودی تصویر داشته باشه تست کن باید جواب بده

saeid_lion1
07-10-2010, 13:58
سلام فکر میکنم
واسه اینکه برنامه ArcSoft Magic-i Visual Effects در ویندوز واسه جاهای خاصی استفاده میشه مثلا در هنگام چت در یاهو مسنجر که وب میدی اون به وبت افکت میده تو میتونی از برنامه ArcSoft WebCam Companion 3 که در خود ویندوز نصبه استفاده کنی و بدون اینکه به کسی وب بدی خودت خودتو ببینی و افکت بدی تو برنامه هات هست بگرد پیدا کن ببین حل میشه
حالا بازم تست کن خبرشو بده

farhang_760
07-10-2010, 17:43
دوستان تمام راههایی که فرمودید رو من قبلا تست کردم یادم رفته بود بگم

من اتفاقا با این نرم افزار و نرم افزار های دیگه هم تست میگیرم اما متاسفانه جوابی نگرفتم
حتی با نرم افزاری که در فروم پیشنهاد شده بود به نام Debut Video Capture software هم تست گرفتم اما متاسفانه بعد از یک مدت کوتاهی که صفحه ای سیاه نشان میدهد این اخطار ظاهر میشود که

No device of this type is present

خلاصه من که موندم چه اتفاقی افتاده که این اخطارا صادر میشه

نسخه ای هم که فرمودید رو ویندوز نصبه اما متاسفانه نه با اون و نه با نرم افزار دیگه ای جواب نمیده

با تشکر
اگر کاری دیگه به ذهنتون میرسه من در خدمتم
:11:

H@mid-Vista
07-10-2010, 19:12
مشكل احتمالا" درایور هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farhang_760
08-10-2010, 06:45
ممنون از اینکه جواب دادید.
بردمش نمایندگی رهجو(البته یکی من ضمانت نامش امرتاته که متاسفانه مشهد نمایندگی نداره!!!) اونا هم تستش کردند گفتند باید باز بشه احتمال داره سوکتی چیزی مشکل دار شده باشه
گفتند ببری تهران پیش نمایندگی خودت بهتره
حالا یکماه ضمانت تعویض داره اگر زیرش نزنن خیلی خوبه:41:

به هر حال باید بریم تهران یک سفر اجباری:13:
ممنون از همه شما :11:

saeid_lion1
08-10-2010, 18:53
بیا منتظریم

mohammad ir
27-05-2013, 00:31
این تاپیک نتیجه اش چی شد ؟ منم یه همچین مشکلی دارم . صاحب تاپیک ننوشته چی شده بالاخره

samasara
13-06-2013, 21:48
من داشتم روی وب کم خودم با متا اسپلویت تست می کردم که یک دفعه کلا محو شد نه سخت افزاری نه نرم افزار نه چیز دیگه ای ... زمان سیستم رو به گزشته بردم درست شد انگار درایور قاطی کرده بود.. شما هم همین کار رو انجام بدید شاید درست شد