PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیغام BOOTMGR IS MISSING

gholamrezarezaee
04-10-2010, 10:48
سلام دوستان
من یه لب تاپ VAIO سری VPCF115FM خریدم و با برنامه NORTON GHOST 11.5 از درایو C بک آپ گرفتم
و بعد هاردم و پارتیشن بندی کردم و دوباره بک آپ رو برگردوندم اما حالا لب تاپ رو که روشن می کنم این پیغام خطا رو میده BOOTMGR IS MISSING Press Ctrl+Alt+del to restart
از دوستان عزیز خواهش می کنم بنده رو راهنمائی کنند می تونم امیدوار باشم یا نه ؟

j0l6
04-10-2010, 11:38
سلام

اگه ویندوز ویستا داری سیستم رو با سی دی ویندوز ویستا بوت کن و تو قسمت system recovery options گزینه ی start up repair رو انتخاب كن
ويندوز ویستا کار تعمیر رو شروع می کنه بعدش مشکل شما حل میشه

biostar
04-10-2010, 11:45
بله ممکنه با اقدام بالا مشکل شما حل بشه ! البته معمولا start up repair کار نمی کنه.

در همون قسمت System Recovery Options وارد محیط Command Prompt شو و بعد این کار رو بکن :

Bootrec.exe

و بعد این گزینه ها پیش روی شماست :

Bootrec/FixMBR
Bootrec/Fixboot

Bootrec/RebuildBcd

اگر راه حل پست بالا جواب نداد ، این حتما جواب میده.

در غیر این صورت بگو تا راه دیگری بیان کنیم !

gholamrezarezaee
04-10-2010, 13:37
دوست عزیز ویندوز 7home premium اورجینال بود.
متاسفانه با روش Command Prompt هم جواب نداد باید این بگم که من هاردم رو کلا پاک کرده و دوباره پارتیشن بندی کردم
همین بک آپ با پسوند .GHO قبل از پارتیشن بندی جواب میداد حالا واقعا نمی دونم چیکار کنم مثل اینکه می گن یک درایو مخفی وجود داشته که پاک شده ؟! این گفته درسته ؟ اگه راه دیگه می دونید بگید ممنون می شم.

biostar
04-10-2010, 18:40
اگر کل بک آپ ها در DVD هست پس دیگه نیازی به پارتیشن مخفی نیست و باید برگرده !

اما اگر همش در DVD ها نیست ، در یک پارتیشن مخفی بوده که چون پاک شده ، دیگه قابلیت بازگشت نیست.

پارتیشن ها هم قابلیت recovery و بازگشت به حالت قبل رو شاید داشته باشند.
با برنامه ای مثل acronis boot disk شاید بشه کاری کرد !

gholamrezarezaee
05-10-2010, 00:43
اما بک آپ من فقط یک فایل هست با پسوند GHO با حجم حدود 9 گیگا بایت.میشه این فایل رو روی DVD رایت کنم بصورت Boot ؟البته من هاردم رو با برنامه PARTITION MAGIC پارتیشن بندی کردم ممکنه پاک شده باشه ؟چطوری می شه فهمید مشکل از پاک شدن درایو مخفی بوده؟ حالا باید چیکار کنم ؟لطفا راهنمائی بفرمائید.

majid_3ma
05-10-2010, 18:23
اما بک آپ من فقط یک فایل هست با پسوند GHO با حجم حدود 9 گیگا بایت.میشه این فایل رو روی DVD رایت کنم بصورت Boot ؟البته من هاردم رو با برنامه PARTITION MAGIC پارتیشن بندی کردم ممکنه پاک شده باشه ؟چطوری می شه فهمید مشکل از پاک شدن درایو مخفی بوده؟ حالا باید چیکار کنم ؟لطفا راهنمائی بفرمائید.
زمانی که لوگوی وایو رو نشون میده f10 رو بزن شاید پاک نشده باشه و کار کنه اگه پاک نکرده باشی با همون پارتیشن بندی هم می تونی بکنی

gholamrezarezaee
07-10-2010, 11:08
سلام
متاسفانه با زدن دکمه F10 هم هیچ اتفاقی نمی افته !!!
یعنی اون درایو مخفی پاک شده نه؟ در این صورت کاری میشه انجام داد ؟

j0l6
07-10-2010, 13:01
سلام
متاسفانه با زدن دکمه F10 هم هیچ اتفاقی نمی افته !!!
یعنی اون درایو مخفی پاک شده نه؟ در این صورت کاری میشه انجام داد ؟

alt+f10 رو هم امتحان كن اگه بازم نشد احتمالا پارتیشن ریکاوری رو فرمت کردی .