PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال

oranoos2007
03-10-2010, 19:24
سلام
من جدیدا هرچی میخورم توی گلوم میمونه و همش احساس می کنم راه گلوم بسته است هرچی آب میخورم فایده نداره یک چندساعتی اینطوری هستم تا کم کم رفع بشه
به نظر شما برای چی هست

kiya_bahal
03-10-2010, 19:42
1)چند ساله هستین ؟ جنس؟ اهل کجا ؟
2)چند وقته اینجوری شدین ؟
3)قبلش کاملاً خوب بودین ؟ یا گاهاً اینجوری میشدین بازم؟
4)در این چند وقته که این حالت رو دارین اتفاق خاصی نیوفتاده ؟ افزایش استرس یا مشکل خاص دیگه ؟
5) سابقه بیماری خاصی نداری؟
6) تو نزدیکان کسی بیماری خاص مری یا دستگاه گوارش نداره ؟
7) آخرین بار کی آزمایش خون دادین ؟ کمخونی یا مشکل دیگه ای ندارین؟
8) این مشکل فقط در مورد جامدات هست یا در مورد مایعات هم هست ؟
9)همیشه هست یا گاهی اینجوری میشین؟

oranoos2007
03-10-2010, 20:50
1)چند ساله هستین ؟ جنس؟ اهل کجا ؟
2)چند وقته اینجوری شدین ؟
3)قبلش کاملاً خوب بودین ؟ یا گاهاً اینجوری میشدین بازم؟
4)در این چند وقته که این حالت رو دارین اتفاق خاصی نیوفتاده ؟ افزایش استرس یا مشکل خاص دیگه ؟
5) سابقه بیماری خاصی نداری؟
6) تو نزدیکان کسی بیماری خاص مری یا دستگاه گوارش نداره ؟
7) آخرین بار کی آزمایش خون دادین ؟ کمخونی یا مشکل دیگه ای ندارین؟
8) این مشکل فقط در مورد جامدات هست یا در مورد مایعات هم هست ؟
9)همیشه هست یا گاهی اینجوری میشین؟
ممنون فقط خیلی سوالات تون زیاده
2-یک هفته ای است
3-گاها اینطوری میشدم
4-حالت خاص یا اتفاق خاص اینکه کارم زیادتر شده چون دانشگاه شروع شده دائما بین دانشگاه محل کار در ترددم
5-خیر
6-پدرم زخم معده داشته که الان خوب شده
7-آخرین بار چند ماه پیش بود که گفت پلاکت خونت پائین
8-جامدات توراه گلوم میمونه مایعات گاهی اوقات توگلوم می پره
9-فکر میکنم از وقتی که قرص های امگا 3 مصرف میکنم بیشتر شده

kiya_bahal
03-10-2010, 22:27
مشکلات بلع غذا سه تا دلیل عمده داره البته دلایلش بیشترن ولی اینا شایعتره

1)تنگی های انتهای مری : بیماری هایی مثل آشالازی یا هر دلیل دیگه ای که باعث تنگی مکانیکی انتهای مری بشه
2)کنسر های مری (سرطان) : متاسفانه بسیار بسیار شایعه تو ایران یعنی ایران روی کمربند سرطان مری دنیا هستش
تو ایران البته بیشترین شیوعش در میانسالی و شمال کشور هست ولی در همه جا و همه سنین دیده میشه (علت سوال اولم این بود)
3) مشکلات عصبی , استرس , فشار کار که شایعترین علت این مشکل در جوانی هستش

امگا 3 این کار رو نمیکنه . بهر حال سومین تشخیص برای شما محتمل تر هستش ولی اینقدر اون دوتای دیگه مهم هستکه حتماً باید بررسی بشه .
توصیه میکنم به یک متخصص داخلی یا فوق تخصص گوارش که چه بهتر برین
اول یه سری آزمایش خون ساده هست بعد یک عکس ساده قفسه سینه و احتمالاً یک سری عکس با بلع ماده حاجب (باریوم) بنام Upper GI series
و بعد هم بنا به صلاحدید پزشک شاید اندوسکوپی براتون انجام بده

در کل جای نگرانی نیست ولی برای اطمینان حتماً این کار رو انجام بدین

ولی موقتاً تا این کار ها رو انجام بدین : از فشار کاری و فشار های روحی تون کم کنین
آداب غذا خوردنتون رو عوض کنین یعنی با عجله و پر حجم غذا نخورین . برنامه منظمی برای طول شبانه روز و وعده های غذایی داشته باشین . از فیبر , میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کنین. غذاهای تحریک کننده و غذای بیرون کمتر بخورین

oranoos2007
04-10-2010, 14:38
مشکلات بلع غذا سه تا دلیل عمده داره البته دلایلش بیشترن ولی اینا شایعتره

1)تنگی های انتهای مری : بیماری هایی مثل آشالازی یا هر دلیل دیگه ای که باعث تنگی مکانیکی انتهای مری بشه
2)کنسر های مری (سرطان) : متاسفانه بسیار بسیار شایعه تو ایران یعنی ایران روی کمربند سرطان مری دنیا هستش
تو ایران البته بیشترین شیوعش در میانسالی و شمال کشور هست ولی در همه جا و همه سنین دیده میشه (علت سوال اولم این بود)
3) مشکلات عصبی , استرس , فشار کار که شایعترین علت این مشکل در جوانی هستش

امگا 3 این کار رو نمیکنه . بهر حال سومین تشخیص برای شما محتمل تر هستش ولی اینقدر اون دوتای دیگه مهم هستکه حتماً باید بررسی بشه .
توصیه میکنم به یک متخصص داخلی یا فوق تخصص گوارش که چه بهتر برین
اول یه سری آزمایش خون ساده هست بعد یک عکس ساده قفسه سینه و احتمالاً یک سری عکس با بلع ماده حاجب (باریوم) بنام Upper GI series
و بعد هم بنا به صلاحدید پزشک شاید اندوسکوپی براتون انجام بده

در کل جای نگرانی نیست ولی برای اطمینان حتماً این کار رو انجام بدین

ولی موقتاً تا این کار ها رو انجام بدین : از فشار کاری و فشار های روحی تون کم کنین
آداب غذا خوردنتون رو عوض کنین یعنی با عجله و پر حجم غذا نخورین . برنامه منظمی برای طول شبانه روز و وعده های غذایی داشته باشین . از فیبر , میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کنین. غذاهای تحریک کننده و غذای بیرون کمتر بخورین

ممنون از توضیحات مفیدتون
من احساس می کنم امگا3 که مصرف می کنم دررا ه گلوم می ماند و بعد از آن هرچیز که مصرف می کنم درگلویم باقی میماند والش احساس می کنم چیزی درراه مری ام نیست ولی نیم ساعت بعد این حس بوجود می آید که شروع می کنم به آب خوردن ولی تاثیر ندارد باید چند ساعت بگذرد تا مشکل خودبه خود حل شود
خودم فکر می کنم به خاطر سرعت کارهایم باشد که به دلیل کمبود وقت همه کاررا سریع انجام می دهم مخصوصا غذا خوردن که بیشتر مواقع کمتر از 5 الی 10 دقیقه غذایم را می خورم

morsadr
04-10-2010, 16:17
با تشکر از دوست عزیزمون kiya_bahal که توضیحات کاملی دادند
ولی یک نکته را در نظر داشته باشید که احساس ماندن مواد غذایی در گلو می تونه کاذب باشه یعنی اینکه واقعا مواد غذایی در گلو باقی نمانده باشند بلکه فرد چنین احساسی دارد و اتفاقا معمولا به این صورت می باشد . از علل مهم این مسئله التهاب انتهای مری و معده می باشد که می تواند در اثر داروها و یا مواد غذایی محرک ایجاد شود .
یک دوره درمان آنتی اسید برای معده و استفاده از شربت معده در زمانی که این احساس را دارید و همچنین قطع امگا 3 می تواند کمک کننده باشد و در صورت بهتر نشدن حتما مراجعه به پزشک را مد نظر داشته باشید .:11:

oranoos2007
04-10-2010, 19:15
با تشکر از دوست عزیزمون kiya_bahal که توضیحات کاملی دادند
ولی یک نکته را در نظر داشته باشید که احساس ماندن مواد غذایی در گلو می تونه کاذب باشه یعنی اینکه واقعا مواد غذایی در گلو باقی نمانده باشند بلکه فرد چنین احساسی دارد و اتفاقا معمولا به این صورت می باشد . از علل مهم این مسئله التهاب انتهای مری و معده می باشد که می تواند در اثر داروها و یا مواد غذایی محرک ایجاد شود .
یک دوره درمان آنتی اسید برای معده و استفاده از شربت معده در زمانی که این احساس را دارید و همچنین قطع امگا 3 می تواند کمک کننده باشد و در صورت بهتر نشدن حتما مراجعه به پزشک را مد نظر داشته باشید .:11:

ممنون از راهنمایی تون
نمی دانم ولی حس میکنم بعضی مواد غذایی که میخورم بعد از مدتی از معده ام برگشت داده می شود و به داخل مری باز میگردد و این احساس در من بوجود می آید
من امگا3 برای درد زانو استفاده می کردم واز وقتی که استفاده کردم درد زانویم خیلی بهتر شده است اگر به نظر شما من چند روز باید مصرف امگا3 قطع کنم تاشاید این احساس از بین برود حتما این کار را انجام می دهم:20:

morsadr
04-10-2010, 22:29
ممنون از راهنمایی تون
نمی دانم ولی حس میکنم بعضی مواد غذایی که میخورم بعد از مدتی از معده ام برگشت داده می شود و به داخل مری باز میگردد و این احساس در من بوجود می آید
من امگا3 برای درد زانو استفاده می کردم واز وقتی که استفاده کردم درد زانویم خیلی بهتر شده است اگر به نظر شما من چند روز باید مصرف امگا3 قطع کنم تاشاید این احساس از بین برود حتما این کار را انجام می دهم:20:

این حالت برگشت غذا که می فرمایید دقیقا تایید کننده رفلاکس معده و در نهایت التهاب انتهای مری و ایجاد علایم یاد شده می باشد . بنابر این توصیه اکید به انجام درمان و در صورت ادامه علایم پیگیری مناسب را دارم
:11:

oranoos2007
05-10-2010, 20:48
این حالت برگشت غذا که می فرمایید دقیقا تایید کننده رفلاکس معده و در نهایت التهاب انتهای مری و ایجاد علایم یاد شده می باشد . بنابر این توصیه اکید به انجام درمان و در صورت ادامه علایم پیگیری مناسب را دارم
:11:
سلام دکتر
ممنون یک سوال چه مواردی باعث ایجاد این حالت رفلاکس می شود و اصولا علت بروز این مشکل چیست آیا مواد غذایی و عادات غذایی بد باعث آن می شود
متشکر

morsadr
05-10-2010, 23:50
سلام دکتر
ممنون یک سوال چه مواردی باعث ایجاد این حالت رفلاکس می شود و اصولا علت بروز این مشکل چیست آیا مواد غذایی و عادات غذایی بد باعث آن می شود
متشکر

از علل بسیار مهم آن شلی عضله دهانه معده (کاردیا ) می باشد که نمی تواند در برابر فشار داخل معده مقاومت کند و باعث پس زدن مواد غذایی به مری می شود .
مواد غذایی و عادات غذایی تاثیر بسزایی در تشدید این بیماری دارند . کلا مواد غذایی پر حجم و نفاخ و همچنین مواد غذای حاوی چربی و سرخ کردنی ها باعث تشدید رفلاکس می شوند .
در مورد عادات غذایی غلط هم باید گفت که از مهمترین آنها مصرف زیاد آب با غذا . مصرف سریع و خوب نجویدن غذاها . و خوابیدن به حالت دراز کش بعد از صرف غذای سنگین می باشد .
موفق باشد :20: