PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیشگیری از پارکینسون

greena
30-09-2010, 22:04
سلام و درود به دوستان عزیز

من پدربزرگ پدریم از چند ین سال پیش پارکینسون داره البته به دهه میرسه......

حالا من میخوام بدونم این بیماری تا چه مقدار ارثی هستش و از همه مهمتر برای پیشگیری از اون چه کار باید کرد ..........

واینکه من بعضی از مواقع دست هام میلرزه آیا مربوطه یا نه........؟

morsadr
02-10-2010, 16:14
سلام و درود به دوستان عزیز

من پدربزرگ پدریم از چند ین سال پیش پارکینسون داره البته به دهه میرسه......

حالا من میخوام بدونم این بیماری تا چه مقدار ارثی هستش و از همه مهمتر برای پیشگیری از اون چه کار باید کرد ..........

در این بیماری ارث دخالت دارد ولی نمی توان گفت که حتما شما در گیر این بیمارزی می شوید یا خیر .
این بیماری سیری بسیار کند و پیشرونده دارد و تاکنون چیزی در مورد پیشگیری از این بیماری ندیده ام . اگر مطلب جدیدی پیدا کردم اینجا می گذارم .

greena
02-10-2010, 20:00
ممنون دکتر جان من هم چیزخاصی درموردپیشگیری تواینترنت گیرم نیومد به جز دو مورد مصرف گردو وقهوه که مطلبش رو اینجا میگذارم.....

پیشگیری از پارکینسون و آلزایمر با مصرف “گردو
مرتضی صفوی متخصص تغذیه در گفتگو با فارس گفت: مصرف گردو برای تنظیم فشارخون و تنظیم قند خون مفید است‌ و از پارکینسون و آلزایمر پیشگیری می‌کند. او افزود: گردو بهترین منبع منگنز، مس، منیزیم، فسفر، روی، آهن، کلسیم و سلنیوم است. به همین خاطر مصرف آن موجب افزایش قابلیت ارتجاعی رگ‌های بدن‌ می‌شود و برای افزایش قدرت ذهن، هوش مفید‌ و‌ تنگی نفس‌ مفید است.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: گردو از لخته شدن خون نیز جلوگیری کرده به تنظیم سوخت و ساز در بدن کمک می‌کند ‌و برای جلوگیری از سنگ کیسه صفرا مفید بوده و از استخوان‌ها محافظت می‌کند‌.
صفوی با اشاره به ضرورت گنجاندن گردو در برنامه غذایی کودکان گفت: کودکانی که مقدار امگا ۳ در برنامه غذایی آنها کم است، اختلال‌هایی مانند بیش‌فعالی‌، مشکلات رفتاری، کج خلقی و مشکلات خواب دارند که مصرف گردو می‌تواند این مشکلات را تا حدی کاهش داد.
.pezeshkan.org

آفتاب: نوشیدن قهوه از ابتلا به پارکینسون در بعضی از انسان‌ها پیشگیری می‌کند.
دانشمندان با انجام تحقیقاتی به دلیل این موضوع پی بردند.

دانشمندان ژنی را کشف کردند که نشان می‌دهد چرا نوشیدن قهوه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را در برخی از افراد کاهش دهد. هم‌چنین با کمک این کشف جدید می‌توان توضیح داد چرا برخی از داروهای آزمایشگاهی برای درمان این بیماری بی‌تاثیر است.
...................
تقریبا 25 درصد از جمعیت جهان دارای این تفاوت‌های ژنی هستند که به آن‌ها در پیشگیری از ابتلا به بیماری پارکینسون کمک می‌کند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 07:59 PM ---------- Previous post was at 07:58 PM ----------

ممنون ولی در مورد این که ...

morsadr
02-10-2010, 23:16
نمیشه گفت که حتما مرتبط می باشد . لرزش های دست در بعضی از مواقع اکثرا علل دیگری دارد .

greena
02-10-2010, 23:35
نمیشه گفت که حتما مرتبط می باشد . لرزش های دست در بعضی از مواقع اکثرا علل دیگری دارد .

میشه بفرمایید چیه علتش.........؟

خیلی وقتها لرزش ندارم ولی اکثرا اگه دقت کنم دستم خفیف میلرزه....
البته قبلنا بیشتر بود همینطور تکون خوردن پلکم هم همینطور..........

Reza Razor
02-10-2010, 23:49
جایی شنیده بودم بازیهای کامپیوتری توی فعال نگه داشتن مغذ توی پیری موثرن !
ویرایش: ببخشین فکر کردم آلزایمرو میگفتین!:31:

morsadr
03-10-2010, 09:43
میشه بفرمایید چیه علتش.........؟

خیلی وقتها لرزش ندارم ولی اکثرا اگه دقت کنم دستم خفیف میلرزه....
البته قبلنا بیشتر بود همینطور تکون خوردن پلکم هم همینطور..........

این نوع لرزش که در موقع تمرکز و دقت بیشتر میشه بیشتر بعلت تنش عصبی و اضطراب بوده و خستگی عضلانی هم تاثیر منفی به روی آن می گذارد و ارتباطی با پارکینسون ندارد .
لرزش پارکینسونی در سنین بالاتر و اکثرا در مواقع استراحت شدید تر می باشد .