PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمبود "ويتامين ب " يكي از دلايل سفيدشدن زودهنگام مو

Life24
30-09-2010, 18:27
يك متخصص پوست و مو گفت: كمبود"ويتامين ب" يكي از دلايل سفيدشدن زودهنگام مو است. دكتر "ذبيح الله شاهمرادي " روز شنبه در حاشيه برگزاري دومين كنگره ملي بيماري‌هاي مو در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين كمبود، با مصرف مواد غذايي فانتزي رو به‌افزايش و با مصرف غذاهايي مانند جگر ، زرده تخم مرغ ، سبوس ، برنج، ماست و ماهي قابل جبران است.
وي اظهار داشت: ارثي بودن ، شرايط روحي و فشارهاي عصبي، در كنار كمبود ويتامين "ب " در سفيد شدن زودهنگام مو تاثير دارد.
وي گفت: رنگ موها به ملانين‌هاي مو مربوط است كه در درصد كمتري از افراد بخصوص آقايان اين ملانيه به طور كلي و يا در قسمتي از سر فعاليت نمي‌كند در نتيجه موهاي آن قسمت سفيد مي‌شود.
شاهمرادي بااشاره به‌اينكه ميانگين سني سفيدشدن مو در سفيدپوستان ‪ ۳۴‬سال و در سياه پوستان ‪ ۴۲‬سال است ، افزود: سفيدي مو به‌هر يك از علت‌هاي عنوان شده از شقيقه و گيجگاهي شروع مي‌شود كه بسته به‌علت آن به‌غير از ارثي بودن، از نظر سرعت قابل كنترل و پيشگيري است.

M3lody
30-09-2010, 18:34
حالا جالبه
موهای من که یکی یکی داره خرمائی رنگ میشه نمیدونم چرا
موهای خیلی مشکی داشتممممممم

من که ب کمپلکس میخورم تقریبا هر روز

greena
30-09-2010, 20:09
من اکثر غذاهای که اینجا عنوان شده رو میخورم اما به دلیل ارثی بودن موهام همچنان در حال جو گندمی شدنه......

Life24
30-09-2010, 22:21
حالا چي شده اين روزا زوم كردي رو ويتامين ب نكنه تاريخ داروهاتون داره تموم ميشه؟
یعنی چی؟ :31: مگر من وارد کننده هستم یا داروسازی دارم :31:

Last Night
01-10-2010, 01:39
دوستان اسم این شامپوهایی که مو رو رنگ میکنه چیه؟
اصلا موثر هست یا نه؟////

greena
23-10-2010, 21:37
دوستان اسم این شامپوهایی که مو رو رنگ میکنه چیه؟
اصلا موثر هست یا نه؟////

یکی از دوستان از یه نوعی استفاده میکرد و میگفت تا حدی اثر داره و به محض استفاده نکردنش به روز اول برمیگرده ....حالا بماند که اثر آسیبی داره یا نه........