PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با بایوس Acer Aspire 5741g بعد از آپدیت كردن

*Ali*
30-09-2010, 11:45
سلام دوستان
Acer Aspire 5741g
از سایت خود Acer رفتم برنامه آپدیت بایوسش رو گرفتم بعد برنامه رو نصب کردم و میخواستم بازش کنم ، باز که شد فن های لپ تاپ یهو با سرعت خیلی زیاد شروع به چرخش کردن بعد یادم اومد که باید وصل برق باشه ، برنامه رو بستم ولی همچنان فن ها میچرخیدن . خواستم خاموشش کنم ولی صفحه Shutting down اومد و هیچ طوری خاموش نمیشد . منم باطری رو خارج کردم و دوباره جا زدم ولی از اون لحظه به بعد روشن نمیشه که نمیشه ....:41:
ممکنه بایوسش سوخته باشه ؟:41: یا مشکل جزئی داره ؟؟؟ بردم گارانتی گفتن 1 هفته دیگه مشخص میشه (سازگار) . کسی میتونه راهنمایی کنه اگه مسئله جدی نداره زود درستش کرد ؟

hasanoooooooo
30-09-2010, 13:45
اشتباه کارت توی در اوردن باطری بوده . بنظر من ممکنه هر قطعه ای از سیستمت داغغون شده باشه . اما بایاس رو از اونجایی که فقط برنامرو باز کردی .و فایل فلش رو داخلش نریختی بعید میدونم چیزیش شده باشه خطرناک ترین کاری رو که میشده رو انحام دادی . فاتحه مع الصلوات .

mr.mehdi.mmx
30-09-2010, 14:26
من فکر نمیکنم بایوست سوخته باشه فکر میکنم آپدیتش نیمه کاره مونده وقتی همچین اتفاقی بیفته اینجوری میشه زیاد نگران نباش

*Ali*
30-09-2010, 17:23
اشتباه کارت توی در اوردن باطری بوده . بنظر من ممکنه هر قطعه ای از سیستمت داغغون شده باشه . اما بایاس رو از اونجایی که فقط برنامرو باز کردی .و فایل فلش رو داخلش نریختی بعید میدونم چیزیش شده باشه خطرناک ترین کاری رو که میشده رو انحام دادی . فاتحه مع الصلوات .
ممنونم از اینکه اینجور روحیه میدی ، هنوز یه هفته نشده خریدمش

من فکر نمیکنم بایوست سوخته باشه فکر میکنم آپدیتش نیمه کاره مونده وقتی همچین اتفاقی بیفته اینجوری میشه زیاد نگران نباش
برنامه رو باز کردم یه چیزایی رو کپی کرد ، بعد یه صفحه داس بالا اومد و فن های نوت بوک با سرعت شروع به چرخیدن کردن .... بعدشم دیگه خودتون میدونین . یعنی کل این اتقافات یک دقیقه هم نشد .

Pami
30-09-2010, 18:02
آخه علی جون شما وقتی نیازی به آپدیت بایوس نداری برای چی اینکارو کردی ؟ آپدیت بایوس فقط برای زمانی هست که نیاز به ارتقا پیدا میکنه و کاربر راهی جز این کار نداره .
ریسک آپدیت بایوس بالا هست ، خود سایت ایسر هم اونجا هشدار میده که آپدیت اشتباه و ناقص بایوس رو مسئولیتش رو قبول نمیکنه .
شما بایوس رو نصفه آپدیت کردی ، باید دوباره پروگرام بشه .
ببر سازگار ارقام ، یزد صفاییه فک کنم نمایندگی داشته باشن

H@mid-Vista
30-09-2010, 18:52
مشكل اینه كه شما آنتی ویروس رو موقع به روز كردن بایوس غیر فعال نمی كنین و خرابكاری میشه بایوس
برای به روز كردن بایوس حتما باید آنتی ویروس غیر فعال باشه و نوت بوك هم به برق شهر وصل باشه

*Ali*
30-09-2010, 23:11
آخه علی جون شما وقتی نیازی به آپدیت بایوس نداری برای چی اینکارو کردی ؟ آپدیت بایوس فقط برای زمانی هست که نیاز به ارتقا پیدا میکنه و کاربر راهی جز این کار نداره .
ریسک آپدیت بایوس بالا هست ، خود سایت ایسر هم اونجا هشدار میده که آپدیت اشتباه و ناقص بایوس رو مسئولیتش رو قبول نمیکنه .
شما بایوس رو نصفه آپدیت کردی ، باید دوباره پروگرام بشه .
ببر سازگار ارقام ، یزد صفاییه فک کنم نمایندگی داشته باشن
درسته ، تقصیر خودم شد . اصلا پاک یادم رفته بود که باید آنتی ویروس غیر فعال باشه و باطری خالی وصل نباشه
یکم ویندوزش دیر بالا میومد (تو سایت ایسر این مدل رو مناسب ویندوز 7 نمیدونه) و گاهی اوقات وسط کار کردن یهو یه هنگ 5 ثانیه ای میکرد و موس اصلا تکون نمیخورد . این شد که تصمیم به آپدیت گرفتم
بردم تحویل دادم (هما رايانه) گفتن یک هفته دیگه حداقل طول میکشه تا تکلیفش معلوم بشه . من ترسم اینه که بفهمن میخواستم آپدیت کنم و گارانتی قبول نکنن . اگه قبول نکنن خرج پروگرام دوباره بایوس چقدر میشه ؟ :13:
تو سایت سازگار نوشته یکی از شرایط قبول کردن گارانتی اینه :

- عدم وجود آثار دستکاری بر روي قطعه
حالا این کاری که من کردم دستکاری محسوب نمیشه که ؟

Pami
30-09-2010, 23:40
- عدم وجود آثار دستکاری بر روي قطعه

منظور از این حرف دستکاری سخت افزاری هست ، ولی اینجور موارد رو سازگار معمولا رایگان برای مشتری انجام میده .

*Ali*
03-10-2010, 23:42
دوستان کسی نمیدونه یه پروگرام کردن بایوس چقدر زمان میبره ؟ که گفتن حد اقل یه هفته ؟ خود سازگار زودتر نمیده ؟

H@mid-Vista
04-10-2010, 08:23
برنامه ریزی مجدد بایوس 5 دقیقه كار داره
اما ترافیك تعمیرات بالاست.

max_3d
04-10-2010, 09:35
درود

علی جان برادر این دست اون دست نکن نمیدونم تحویل گارانتی دادی یا نه ؟؟
ولی اگه میخوای ببریش گارانتی اصلانم نگو بایوس رو میخواستم آپدیت کنم ((مهم))با توجه به اینکه زیاد از مدت خرید این لپتاپ نمیگذره و خودمم همین مدل رو دارم و چند روز پیش بردمش گارانتی به خاطر بدسکتور هارد شما ببرش سازگار بعد بگین در حین کار ویندوز قفل کرد و دیگه بالا نیومد همین و بعدم بنال که چرا لپتاپی که 1 هفته هست کار کرده باید اینطوری بشه!!:21: من اصرارم اینه که زودتر ببری گارانتی تا از تاریخ خریدش زیاد نگذره و بهونه خوبی داشته باشید:27:
موفق باشید
فقط نتیجه رو اعلام کن علی آقا:11:

*Ali*
04-10-2010, 10:01
چهار شنبه شب ساعت 12 لپتاپ اینجوری شد . صبح پنج شنبه دیگه دستم نبود !! :18: بردمش پیش نماینده سازگار توی یزد (هما رایانه) و با کارت گارانتی دادمش گفت ما شنبه میفرستیم بره و حد اقل یه هفته میشه :18: درباره آپدیت بایوس هم هیچی نگفتم

max_3d
04-10-2010, 12:41
چهار شنبه شب ساعت 12 لپتاپ اینجوری شد . صبح پنج شنبه دیگه دستم نبود !! :18: بردمش پیش نماینده سازگار توی یزد (هما رایانه) و با کارت گارانتی دادمش گفت ما شنبه میفرستیم بره و حد اقل یه هفته میشه :18: درباره آپدیت بایوس هم هیچی نگفتم
حالا چرا میزنی که تعجب میکنی :31:
خب خیالت راحت صحیح و سالم بهت میدن فقط هزینه رفت و برگشت رو ازت میگیرن :46:

max_3d
05-10-2010, 22:54
علی جان مشکلتون حل شد؟؟تحویل گرفتین لپتاپ رو؟؟؟

*Ali*
09-10-2010, 00:14
نه هنوز متاسفانه !!
من موندم کار 5 دقیقه ای واسه چی معطلی حداقل یه هفته ای داره ؟ تازه این سازگار هست و گل سرسبد گارانتی ها ... پس بقیه دیگه چی هستن :18: