PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشغال شدن فضای زیادی از cpu توسط explorer.exe ؟ (اخیرا)

HADICARBON
30-09-2010, 00:55
سلام دوستان
یک هفته ای هست که ویندوزم ( XP ) خیلی کند شده . وقتی تاسک منیجر را باز می کنم می بینم که حدود 50 درصد سی پی یو توسط Explorer.exe داره مصرف میشه . نمی دونم دقیقا چه موقعی ولی فکر می کنم وقتی وصل می شم به اینترنت و برنامه هام را باز می کنم explorer این جوری میشه . البته بگم که من Avira دارم و هر چند ساعت هم آپدیتش می کنم و اون هیچ چیز مشکوکی گزارش نکرده !

الان مجبورم explorer.exe را ببندم تا بتونم به راحتی کار کنم . یا سریع کارمو با اکسپلورر انجام بدم و ببندمش

ممنون می شم راهنماییم کنین

با سپاس:20:

EXTREME
30-09-2010, 01:01
مشکل شما ممکنه از وجود پروسس های زیاد باشه
پروسس های الکی رو غیرفعال کنید
از ویروس هم میتونه باشه
بعضی اوقات هم این نوع مشکلا از ویندوزه

HADICARBON
30-09-2010, 01:36
اگر از این دوتا که شما گفتید بود که خوب بود حلش می کردم
ولی مشکل من اینه که explorer.exe فضای زیادی را اشغال می کنه نه پروسس های دیگه !؟

alireza1411
30-09-2010, 07:48
اگر از این دوتا که شما گفتید بود که خوب بود حلش می کردم
ولی مشکل من اینه که explorer.exe فضای زیادی را اشغال می کنه نه پروسس های دیگه !؟

احتمالا ویندوز شما ویروسیه یا تو یه فولدری میرین که محتواش مشکل داره. اگه مثلا سی دی خش دار بزارین هی اکسپلورر میخواد بازش کنه و زور زیادی میزنه.

ولی بعدیه این باشه. فکر میکنم ویروسی شده و اویرا نمیتونه ویروس رو نابود کنه. آپدیت کنین یا از رسکیو سی دی استفاده کنید.

hasanoooooooo
30-09-2010, 14:34
برای اینکه فعلا کارت راه بیوفته هی برو explorer رو ببر بیرون دوباره توی run همینو تاپیپ کن من فکر کنم ویروسی باشه .

mr.mehdi.mmx
30-09-2010, 14:41
من هم فکر میکنم سیتم ویروسی شده دوست گرامی هر آنتی ویروسی باگهای خاص خودشو داره هیچ آنتی ویروسی کامل نیست

شما موقتا آنتی ویروس آویرای خودتو حدف کن و یه نود 32 نصب کن یه سرچ کن فکر کنم مشکلت حل بشه

موفق باشید

saeid 22
30-09-2010, 16:04
من هم همین مشکل شما رو داشتم آنتی ویروس اوست نسخه فری را نصب و آپدیت کردم و بعد اسکن کردم مشکلم حلش شد شما هم حتما امتحان کن شاید نتیجه گرفتی

Ship Storm
30-09-2010, 16:09
از آنتی ویروس و در صورت استفاده از اینترنت از اینترنت سکوریتی کاسپرسکی UPDATE استفاده کنید تا سیستم رو کامل چک کنه چون احتمال ویروسی شدن سیستم زیاده البته بعضی از نرم افزارهایی که روی سیستم هم نصب میشه میتونه باعث بروز این مشکل بشه

M E H R A N
30-09-2010, 16:20
سلام دوستان
یک هفته ای هست که ویندوزم ( XP ) خیلی کند شده . وقتی تاسک منیجر را باز می کنم می بینم که حدود 50 درصد سی پی یو توسط Explorer.exe داره مصرف میشه . نمی دونم دقیقا چه موقعی ولی فکر می کنم وقتی وصل می شم به اینترنت و برنامه هام را باز می کنم explorer این جوری میشه . البته بگم که من Avira دارم و هر چند ساعت هم آپدیتش می کنم و اون هیچ چیز مشکوکی گزارش نکرده !

الان مجبورم explorer.exe را ببندم تا بتونم به راحتی کار کنم . یا سریع کارمو با اکسپلورر انجام بدم و ببندمش

ممنون می شم راهنماییم کنین

با سپاس:20:

راه پیشنهادی Ship Storm را من هم پیشنهاد میکنم.

فقط به این نکته حتما توجه کن:
اگر Explorer.exe که مسیر اصلی آن در x:\Windows قرار داره و نه System32 آلوده شده باشه و Kaspersky در همین مسیر گفته شده یعنی پوشۀ ویندوز Explorer.exe را آلوده تشخیص بده در این صورت شما فقط و فقط باید Disinfect را بزنید تا اگر ویروس و یا کرمی فایل های خودش را به داخل Explorer.exe تزریق کرده باشه گند زدایی بشه. هیچ وقت هم سعی نکنید در صورت آلوده بودنش از گزینه های Remove,Delete یا Quarantine استفاده کنید در این صورت بعد از ریستارت کردن سیستم ویندوز شما احتمال داره بالا نیاد.

اما اگر Kaspersky فایل را آلوده تشخیص داد اما گزینه ای به اسم Disinfect را در اختیارتون نزاشت و فقط Delete و یا Quarantine وجود داشت در این صورت شما باید از کامپیوتر دوستانتون که اونها هم ویندوز اکس پی دارند Explorer.exe را کپی کنید و مال خودتون رو پاک کنید و اینی که کپی کردید را جایگزین مال خودتون بکنید. در حالت مغمولی شما اجازۀ این کار را نخواهید داشت اما با استفاده کردن از سی دی های بوتیبل مانند Ubuntu به راحتی میتونید این کار را انجام بدید.

اگر هم Explorer.exe آلوده نبود احتمال درگیری برنامه هات وجود داره و باعث شده روی Explorer تاثیر منفی بزاره. مانند استفاده کردن از تم ها و یا برنامه هایی که تم ویندوز را عوض میکنند و یا پلاگین هایی که روی پنجره های خود ویندوز میشینند.

موفق باشید.

HADICARBON
02-10-2010, 00:29
سلام
من ویندوز را عوش کردم و مشکلم حل شد ولی قبل از اون علت را ریشه یابی کردم که به نظر خودم عجیب بود :
در ابتدا با باز کردن اکسپلورر هیچ اتفاقی نمی افتاد تا این که به فولدر my documents وارد بشم.از وقتی وارد این فولدر می شدم اکسپلورر 50 درصد سی پی یو را اشغال می کرد. من یک فایل flv توی my document داشتم که متوجه شدم explorer وقتی وارد ما داکیومنت می شم شروع به استفاده از اون می کنه. ( بوسیله نرم افزار unlocker فهمیدم) . اون فایل ویروسی نبود و وقتی هم که جابه جاش کردم مشکل حل شد . جالب تر این که فقط وقتی این اتفاق می افتاد که من my document را از داخل start menu باز می کردم !!!!!!!!
نمی دونم! شاید بگید تشخیص هایی که دادم غلط بوده !

mahammad_reza
08-10-2010, 09:46
سلام
من ویندوز را عوش کردم و مشکلم حل شد ولی قبل از اون علت را ریشه یابی کردم که به نظر خودم عجیب بود :
در ابتدا با باز کردن اکسپلورر هیچ اتفاقی نمی افتاد تا این که به فولدر my documents وارد بشم.از وقتی وارد این فولدر می شدم اکسپلورر 50 درصد سی پی یو را اشغال می کرد. من یک فایل flv توی my document داشتم که متوجه شدم explorer وقتی وارد ما داکیومنت می شم شروع به استفاده از اون می کنه. ( بوسیله نرم افزار unlocker فهمیدم) . اون فایل ویروسی نبود و وقتی هم که جابه جاش کردم مشکل حل شد . جالب تر این که فقط وقتی این اتفاق می افتاد که من my document را از داخل start menu باز می کردم !!!!!!!!
نمی دونم! شاید بگید تشخیص هایی که دادم غلط بوده !

شما حتما برنامه K-Lite Codec Pack رو نصب کردین و تو قسمت thumbnail تیک فایل های flv رو هم زدین اگه این تیک رو بردارین درست میشه

R EZ A
08-10-2010, 10:44
توی task manager به عنوان explorer میشناسه یا explorer.exe ؟
اگه exe باشه مطمئنا ویروسه