PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای اتصال lcd همزمان با مانیتور به کامپیوتر

davood.2008
29-09-2010, 07:35
سلام خدمت تمام دوستان گلم

تمام انجمن گشتم اما به جوابم نرسیدم برای همین مجبور شدم خودم تاپیک بزنم :31:

من می خوام مل سی دی رو همزمان با مانیتور داشته باشم .

کارت گرافیک :
xfx gforce 9500 دارای سه خروجی VGA / DVI / S-VIDEO

ورودی های ال سی دی :
HDMI / AVI / VGA / COMPONET که بجز VGA از بقیه 2 تا دارم

فاصله ال سی دی تا کامپیوتر حدودا 5 متر

حالا من چطور میتونم تصویر مانیتورم رو تو ال سی دی داشته باشم . در واقع میخوام هر دو روشن باشن و هی کابل رو باز و بسته نکنم . هزینه هم برام مهمه . لطفا برای صدا هم راهنماییم کنید

من خودم رفتم بازار از یه مغازه که کارش فقط تو کابل هست بم گفت باید از یه قطعه به اسم روتر ( فکر کنم اسمش این بود ) استفاده کنی تا بتونب تصویر رو رو دو صفحه همزمان داشته باشی . اما خودم که تو انجمن گشتم بعضی جا ها دیدم نوشته میتونی از تبدیل DVI/VGA یا DVI/ HDMI استفاده کنم

لطفا کامل راهنماییم کنین ( صدا هم یادتون نره)
مرسی

یا علی..

t_tanhayam
29-09-2010, 09:48
سلام خدمت تمام دوستان گلم

تمام انجمن گشتم اما به جوابم نرسیدم برای همین مجبور شدم خودم تاپیک بزنم :31:

من می خوام مل سی دی رو همزمان با مانیتور داشته باشم .

کارت گرافیک :
xfx gforce 9500 دارای سه خروجی VGA / DVI / S-VIDEO

ورودی های ال سی دی :
HDMI / AVI / VGA / COMPONET که بجز VGA از بقیه 2 تا دارم

فاصله ال سی دی تا کامپیوتر حدودا 5 متر

حالا من چطور میتونم تصویر مانیتورم رو تو ال سی دی داشته باشم . در واقع میخوام هر دو روشن باشن و هی کابل رو باز و بسته نکنم . هزینه هم برام مهمه . لطفا برای صدا هم راهنماییم کنید

من خودم رفتم بازار از یه مغازه که کارش فقط تو کابل هست بم گفت باید از یه قطعه به اسم روتر ( فکر کنم اسمش این بود ) استفاده کنی تا بتونب تصویر رو رو دو صفحه همزمان داشته باشی . اما خودم که تو انجمن گشتم بعضی جا ها دیدم نوشته میتونی از تبدیل DVI/VGA یا DVI/ HDMI استفاده کنم

لطفا کامل راهنماییم کنین ( صدا هم یادتون نره)
مرسی

یا علی..

داوود جان نيازي به اين كار ها نيست اگر كارت گرافيكتون dual link هست به راحتي ميتونيد از هر دو خروجي گرافيكتون به دو ورودي بدين و2 تصوير همزمان داشته باشين
مدل هايي در بازار موجود هست ميتونيد تهيه كنيد
-در مورد صدا هم اگر كارت گرافيك خروجي hdmi داشته باشين ميتونيد صدا رو هم با همون منتقل كنيد

davood.2008
29-09-2010, 13:17
سلام
مرسی
اما اینی که گفتی نمی دونم داره یا نه میشه بگی چطور باید بفهمم
از طرفی کارت گرافیک من پورت HDMI نداره فقط VGA / DVI داره . حالا چی؟
چرا مغازه دار گفت باید روتر بزنی؟
من الان تنها یه کابل HDMI دارم که همراه با تلویزیون گرفتم . نمیشه از پورت DVI خروجی HDMI بگیرم و صدا رو هم از کارت صدا مادربورد بگیرم؟ ایا هماهنگ هستن؟
یا برم روتر بگیرم؟
کلا چیکار کنم؟:41:

t_tanhayam
29-09-2010, 13:36
سلام
مرسی
اما اینی که گفتی نمی دونم داره یا نه میشه بگی چطور باید بفهمم
از طرفی کارت گرافیک من پورت HDMI نداره فقط VGA / DVI داره . حالا چی؟
چرا مغازه دار گفت باید روتر بزنی؟
من الان تنها یه کابل HDMI دارم که همراه با تلویزیون گرفتم . نمیشه از پورت DVI خروجی HDMI بگیرم و صدا رو هم از کارت صدا مادربورد بگیرم؟ ایا هماهنگ هستن؟
یا برم روتر بگیرم؟
کلا چیکار کنم؟:41:

قابليتي هست در بعضي از مدل هاي كارت گرافيك كه فكر ميكنم الان اكثرا داشته باشند كه ميتونيد از هر دو خروجي كارت گرافيك چه dvi/vga/hdmi همزمان استفاده كنيد

-تبديل وجود داره ميتونيد تهيه كنيد 5 تومان dvi رو به hdmi تبديل ميكنه
-واسه صدا هم ميتونيد خروجي از pc بگيرين مشكلي نداره شايد شايد كمي لگ داشته باشين عقب افتادن صدا وتصوير منتها در حد خيلي كم وقابل اغماض
-نميدونم منظورشون از روتر چيه؟اگه همون تبديلي هست كه خروجي ها مختلف ميده بله ميتونيد تهيه كنيد منتها نميدونم ايا خروجي خوبي دارند ويا نه

davood.2008
29-09-2010, 16:49
سلام دوباره
پس با این حساب بهترین راه اینه که من برم یه تبدیل DVI/ HDMI بخرم و برای صدا هم یه کابل از پشت دستگاه بکشم تا تلویزیون خوبه؟

این روش ایا تصویر خوبی داره؟ حد اقل در حد کیفیت خود مانیتور هست ؟
برای روتر فروشنده بم گفت یه قطعه ای هست که باعث میشه 2 تا مانیتور رو همزمان داشته باشه و گفت حدوده 30000 تومن قیمت داره ( کمی زیاده؟ )

حالا عصری من میخوام برم مواد لازم رو بخرم به نظرت تبدیل DVI/ HDMI بهتره یاDVI/ VGA ؟ چون تلویزیون هر دو ورودی رو داره

ببخشید زیاد سوال میپرسم چون نمیخوام فروشنده بم بچپونه . الگه بشه با تبدیل DVI/ HDMI این کارو کرد بهتره چون من کابل رو دارم و فقط یه تبدیل با کابل صدا می خرم
یا علی

t_tanhayam
29-09-2010, 21:10
سلام دوباره
پس با این حساب بهترین راه اینه که من برم یه تبدیل DVI/ HDMI بخرم و برای صدا هم یه کابل از پشت دستگاه بکشم تا تلویزیون خوبه؟

این روش ایا تصویر خوبی داره؟ حد اقل در حد کیفیت خود مانیتور هست ؟
برای روتر فروشنده بم گفت یه قطعه ای هست که باعث میشه 2 تا مانیتور رو همزمان داشته باشه و گفت حدوده 30000 تومن قیمت داره ( کمی زیاده؟ )

حالا عصری من میخوام برم مواد لازم رو بخرم به نظرت تبدیل DVI/ HDMI بهتره یاDVI/ VGA ؟ چون تلویزیون هر دو ورودی رو داره

ببخشید زیاد سوال میپرسم چون نمیخوام فروشنده بم بچپونه . الگه بشه با تبدیل DVI/ HDMI این کارو کرد بهتره چون من کابل رو دارم و فقط یه تبدیل با کابل صدا می خرم
یا علی

-دوست عزيز
-بهترين راه همين هست خريد يك مبدل dvi به hdmi هر دو ديجيتال هستند وبا vga كاملا متفاوت هستند از نظر خروجي تصوير
-همونه كه فكر ميكنم نتها خروجي اگر مثلا از dvi كامپيوترتون دو تا ديجيتال ديگه ميده حالا چه hdmi ‌و چه dvi ‌گزينه خوبيه
-قيمتش هم همين حدودا بايد باشه
-بله همونطور كه گفتم بهتين حالت تبديل dvi تون به hdmi هست و نه dvi به vga

davood.2008
29-09-2010, 22:22
مرسی گلم از راهنماییت
اما من یه کار مشتی کردم رفتم همین 1 ساعت پیش گرافیکم رو فروختم و بجای اون یه ATI 5450 گرفتم که هم قویتره هم HDMI داره
:31:

t_tanhayam
29-09-2010, 22:24
مرسی گلم از راهنماییت
اما من یه کار مشتی کردم رفتم همین 1 ساعت پیش گرافیکم رو فروختم و بجای اون یه ATI 5450 گرفتم که هم قویتره هم HDMI داره
:31:

-بسيار كار پسنديده اي كردين چون توي خروجي هم خيلي موثر هست چيپست عالي داره ATI و خوراك HD :8:

ugi1
10-10-2010, 22:26
سلام
من لپ تاپم رو میخوام تصویرش رو تو Lcd ببینم. چه راه حلی وجود داره؟
کابل اتصال پورتش رو هم دارم ولی تصویری ارسال نمیشه. همون خروجی که چند سوزنه س و آبیه مثل مال مانیتور.

t_tanhayam
10-10-2010, 22:47
سلام
من لپ تاپم رو میخوام تصویرش رو تو Lcd ببینم. چه راه حلی وجود داره؟
کابل اتصال پورتش رو هم دارم ولی تصویری ارسال نمیشه. همون خروجی که چند سوزنه س و آبیه مثل مال مانیتور.

-خوب بايد ببينين چه خروجي هايي لپ تاپتون داره ؟
hdmi-dvi-vga ?

اوني كه ميفرماييد vga هست
بايد در منوي تنظيمات گرافيكتون خروجي رو تنظيم كنيد وورودي hdtv تون روي vga باشه