PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تو حرف زدن و جمله سازی جدیدا کم میارم !!!

ugly_girl_a
28-09-2010, 21:40
من جدیدا موقع حرف زدن خیلی کم میارم !
یعنی حتی کلمه های ساده رو هم یادم میره ! واسه جمله ساختنم مشکل پیدا کردم و این باعث شده اعتماد به نفسم خیلی بیاد پایین ! نمی دونم مشکل از چیه؟!
اینم بگم ولی فکر نمکنم خیلی ربطی داشته باشه من رشته ام فرانسه اس و انگلیسیم هم بد نیست کلاس هم میرم.به اینا میتونه ربط داشته باشه؟
:19:

S3aman
28-09-2010, 21:45
شاید تمرکزتون پایینه. نمی تونید جمله ها رو سر هم کنید و منظور رو خوب برسونید.
مشغولیت ذهنی ندارید؟

s_paliz
28-09-2010, 23:30
این دلیلش خستگی میتونه باشه...

کمی به خودتون استراحت بدید. پارک برید .. مسافرت برید. تا تجدید قوا بشید.

alan wake
29-09-2010, 13:11
سلام

در اول یاداوری کنم که نمیتونه دلیل این مشکل شما رشته ی تحصیلیتون باشه چون بر عکس دانستن زبان های دیگر اعتماد به نفس رو در فرد بالا میبره.

دلیلش میتونه اضطراب و یا جمع هراسی باشه که تو اون لحظه به شما دست میده!

این رو هم یاداوری کنم که برقراری ارتباط کلامی با جنس مخالف نقش به سزایی رو در راحت تر حرف زدن ایفا میکنه مثلآ شما فردی رو در نظر بگیر که راحت میتونه با جنس مخالف رابطه ی کلامی برقرار کنه خوب طبیعتآ این فرد دیگه در برقرار کردن رابطه با همجنس های خودش و بالعکس جنس مخالف مشکلی نخواهد داشت...

در اخر وقتی میخواید جمله سازی کنید زیاد با خودتون اون جمله ای رو که میخواید بسازید تمرین نکنید چون موقع عمل نتیجش بر عکس میشه!

ugly_girl_a
29-09-2010, 18:39
شاید تمرکزتون پایینه. نمی تونید جمله ها رو سر هم کنید و منظور رو خوب برسونید.
مشغولیت ذهنی ندارید؟

یه مقداری چرا ولی خیلی وقته اینجوری شدم . حس میکنم دائما بدتر میشه.

Alireza SM
29-09-2010, 19:58
مشكلات عصبي ديگري هم داريد ؟
علايمي مثل سردرد هاي عجيب - عدم حفظ تعادل - حالت تهوع مشكوك - تاري ديد - ضعف اندام و افسردگي رو تجربه كرديد ؟

ugly_girl_a
29-09-2010, 22:51
مشكلات عصبي ديگري هم داريد ؟
علايمي مثل سردرد هاي عجيب - عدم حفظ تعادل - حالت تهوع مشكوك - تاري ديد - ضعف اندام و افسردگي رو تجربه كرديد ؟

من معده ام عصبی هست تاری دید هم دارم که واسه آستیگمات بودن چشممه ضعف هم آره وزن کم کردم چند کیلو افسردگی هم شاید ! همشو دارم که :31:

S3aman
29-09-2010, 23:07
راستی شما تو مکالمه به زبان فرانسوی هم این مشکل رو دارید؟
رو صحبتتون فکر میکنید ؟ یا همینجور ذهنتون رو به زبان میارید.

ugly_girl_a
29-09-2010, 23:14
راستی شما تو مکالمه به زبان فرانسوی هم این مشکل رو دارید؟
رو صحبتتون فکر میکنید ؟ یا همینجور ذهنتون رو به زبان میارید.

چون فرانسه تقریبا سخته و منم ترم پنجم نمی تونم بدون فکر کردن حرف بزنم .
ولی انگلیسی رو بدون فکر می تونم تقریبا...

Alireza SM
30-09-2010, 09:15
من معده ام عصبی هست تاری دید هم دارم که واسه آستیگمات بودن چشممه ضعف هم آره وزن کم کردم چند کیلو افسردگی هم شاید ! همشو دارم که :31:

تا حالا شده كه قسمتي از بدنتيون تير بكشه ؟ يعني دردهاي نازك و خفيف داشته باشه ؟‌
تا حالا شده كه دست ها يا پاهاتون بي حس بشن و شما به سختي حركتش بدين ؟
در گذته اي نزديك نظرتون نسبت به خوردن ميوه هايي مثل هلو و موز و همينطور مواد غذايي مثل بستني و ماست تغيري كرده ؟

ugly_girl_a
30-09-2010, 12:13
تا حالا شده كه قسمتي از بدنتيون تير بكشه ؟ يعني دردهاي نازك و خفيف داشته باشه ؟‌
تا حالا شده كه دست ها يا پاهاتون بي حس بشن و شما به سختي حركتش بدين ؟
در گذته اي نزديك نظرتون نسبت به خوردن ميوه هايي مثل هلو و موز و همينطور مواد غذايي مثل بستني و ماست تغيري كرده ؟

آره بعضی وقتا سرم یکم تیر می کشه . ولی بی حس نشده دست و پام.
سوال آخری هم یه مقداری آره ولی خیلی نه .
واسه چی؟:18:

Alireza SM
30-09-2010, 12:55
آره بعضی وقتا سرم یکم تیر می کشه . ولی بی حس نشده دست و پام.
سوال آخری هم یه مقداری آره ولی خیلی نه .
واسه چی؟:18:

اين علايم ميتونن به خاطر بيماري هايي مثل ميگرن و خداي ناكرده MS باشن .
البته احتمالش هم هست كه از كم خوني باشن . شايد هم بخاطر استرس هاي ناشي از مشاجرت هايي باشن كه به صورت دفعي بهتون تحميل شدن و شما رو شوكه كردن ( مثلا چيزهايي مثل تابو يا مشاجره با كسايي كه انتظارش رو ندارين و... )
كلا به نظر من بهتره به متخصص بيماري هاي اعصاب مراجعه كنين اگر مشكلي باشه حتما تشخيص ميده

j0l6
30-09-2010, 13:20
اگه شما زیاد فرانسه یا انگلیسی صحبت میکنین و از فارسی کمتر استفاده می کنین به این مشکل دچار میشین
من خودم قبلا که فقط فارسی حرف میزدم خیلی راحت میتونستم منظورم رو برسونم ولی این چند سالی که انگلیسی حرف میزنم خیلی وقت ها موقع فارسی حرف زدن کم میارم و مجبور میشم از کلمات یا حتی جملات انگلیسی استفاده کنم تا منظورم رو برسونم

alan wake
30-09-2010, 14:38
خود کلمه ی "کم میارم" اینجا ایهام داره!

این دوستمون باید یه شفاف سازی بکنن که منظورشون از "کم میارم" چی هست؟

چون اینجا برداشت های متفاوتی میشه مثلآ یک فرد معنی کم اوردن رو مثل کاربر j0l6 معنی میکنه و یکی دیگه مثل من...

یعنی شما تو معادل سازی کم میارید یا تو جمله سازی ساده؟

البته این رو هم متذکر بشم که اگه شما جدیدآ دچار این مشکل شدید و در اصل ادم سوسیالی هستید نگرانی زیادی نداره و احتمالآ این مشکل شما به مرور زمان حل خواهد شد.

ugly_girl_a
30-09-2010, 20:51
خود کلمه ی "کم میارم" اینجا ایهام داره!

این دوستمون باید یه شفاف سازی بکنن که منظورشون از "کم میارم" چی هست؟

چون اینجا برداشت های متفاوتی میشه مثلآ یک فرد معنی کم اوردن رو مثل کاربر j0l6 معنی میکنه و یکی دیگه مثل من...

یعنی شما تو معادل سازی کم میارید یا تو جمله سازی ساده؟

البته این رو هم متذکر بشم که اگه شما جدیدآ دچار این مشکل شدید و در اصل ادم سوسیالی هستید نگرانی زیادی نداره و احتمالآ این مشکل شما به مرور زمان حل خواهد شد.

منظورم اینه که کلمه های خیلی ساده رو هم یادم میره.واسه فارسی حرف زدن که نباید آدم مثلا کلمه ی "تابلو" رو یادش بره ! ولی من دیروز هرچی فکر کردم یادم نیومد.حالا این یه مورد بود هر روز کلی ازینا واسم پیش میاد ! این مشکلم زیادم جدید نیست ولی جدیدا بیشتر شده..

ugly_girl_a
30-09-2010, 20:57
اگه شما زیاد فرانسه یا انگلیسی صحبت میکنین و از فارسی کمتر استفاده می کنین به این مشکل دچار میشین
من خودم قبلا که فقط فارسی حرف میزدم خیلی راحت میتونستم منظورم رو برسونم ولی این چند سالی که انگلیسی حرف میزنم خیلی وقت ها موقع فارسی حرف زدن کم میارم و مجبور میشم از کلمات یا حتی جملات انگلیسی استفاده کنم تا منظورم رو برسونم

نه من فارسی بیشتر حرف می زنم ولی خب با اون دو تا زبان هم زیاد سر و کار دارم.
البته در کل آدم پر حرفی نیستم.ولی وقتی با همون یه ذره حرف زدنمم مشکل دارم یکم نگران میشم..

Me_captain
22-05-2018, 17:26
سلام منم سوالات مشابهی دارم از جایی که شما پاسختون جالبه میخواستم از شما بپرسم اول میشه بفرمایید منظورتون دقیقا از این جمله چیه؟
(البته این رو هم متذکر بشم که اگه شما جدیدآ دچار این مشکل شدید و در اصل ادم سوسیالی هستید نگرانی زیادی نداره و احتمالآ این مشکل شما به مرور زمان حل خواهد شد)
یعنی چی؟ خیلی مهمه که اگه لطف کنید توضیح بدید قطعا بدردم میخوره

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-05-2018, 21:30
سلام

مشکل در پیدا کردن کلمات , یکی از علائم آلزایمر هم هست
ولی مشکل در حرف زدن یکی از علائم سکته مغزی هست یعنی بند آمدنِ زبان

استفاده از الکل و مواد مخدر و بعضی از داروها و زندگی بخور و بخواب هم باعث ضعیف شدن و از کار افتادنِ تدریجیِ سلولهای مغز میشه

P===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]