PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ادوبی ریدر 9 باعث از کار فتدن همه برنامه ها میشود

kazola
26-09-2010, 02:44
با سلام
من ویندوز 7 دارم و زمانی که ادوبی ریدر 9 را نصب میکنم
1=تمام میانبرهای روی دسکتاب تبدیل به ارم ادوبی ریدر میشه بجز سطل زباله و کامپیوتر
2=هر برنامه ای را که دبل کلیک میکنم برای باز شدن برنامه ادوبی بازش میکنه و پیغام میده که این فایل نمتواند با برنامه مرتبط بشه و برای انجام برنامه باید در programsdefault برنامه را associate
کنید ولی وقتی به دیفولت پروگرام میرم هیچکدام از دو گزینه اول از 4 گزینه برنامه دیفولت پروگرام باز نمیشه تا من ا(سوسی یت )ویا اینکه دیفولت پروگرام های ویندوز را ست کنم
در هر حال موضوع عجیبی به نظر میاد وشاید من یکی از تنظیمات را بهم زدم ولی 10-15 بار ادوبی ریدر را نصب کردم وحذف هر دفعه هم با یک راه اما ......؟
در هر حال قبلا از لطف شما متشکرم

Mohammad King
26-09-2010, 14:05
این مشکل مربوط بهتنظیمات ویندوز شما نیست که بهم خورده باشد.
علت این مشکل ویروسی بودن یا ویروسی شدن سیستم شما به نرم افزارهای مخرب وجاسوسی می باشد.
ممکن خود فایل نصب ادوبی مشکل داشته باشد که احتمالا نامعتبر است.
شما یک ورژن دیگر از برنامه را روی سیستمتان نصب کنید می بینید که همچین مشکلی وجود ندارد.
در ضمن با یک ویروس کش قوی وآپدیت شده هم فایل ادوبی را چک کنید وهم سیستمتان را.
موفق وپیروز باشید.

Dew Drop
26-09-2010, 15:55
سلام
علاوه بر چیزی که Mohammad king عزیز گفتند این مشکل به خاطر تغییرات رجیستری هم می تونه باشه.که تمام فایلهای exe رو به open with برنامه تغییر میده.
شما این فایل رو دانلود کنید بعد اجراش کنید.صفحات بعدی رو هم yes و ok کنید تا تغییرات رجیستری اعمال بشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد سیستمتون رو ریستارت کنید.

kazola
27-09-2010, 04:05
از لطف راهنمایی شما خیلی متشکرم کامپیوتر ویروسی نبود کاری که sharifdorsa فرمودند انجام دادم وحتی قبل از ریستارت مشکل بر طرف شد زنده باد مغزهای ایرانی چند ساعت پیش تو مسابقات بهداد سلیمانی بودم همه شما مایه افتخارید

Mohsen khan
27-09-2010, 17:27
سلام
علاوه بر چیزی که Mohammad king عزیز گفتند این مشکل به خاطر تغییرات رجیستری هم می تونه باشه.که تمام فایلهای exe رو به open with برنامه تغییر میده.
شما این فایل رو دانلود کنید بعد اجراش کنید.صفحات بعدی رو هم yes و ok کنید تا تغییرات رجیستری اعمال بشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد سیستمتون رو ریستارت کنید.
اين برنامه كارش چيه دقيقا ؟

Dew Drop
27-09-2010, 22:14
برنامه نیست,یه فایل رجیستریه
وقتی این اتفاق میفته یه کلید به نام user choice تو رجیستری تو این مسیر ایجاد میشه
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\FileExts\.exe
یعنی فایلهای exe با برنامه انتخاب شده باز میشه.
اگه بتونیم وارد رجیستری بشیم میشه این کلید رو دستی هم پاک کرد تا اجرای فایلهای exe بصورت default بشه
ولی چون regedit هم یه فایل exe هست برا همین نمی شه وارد رجیستری شد.یعنی وقتی بخوایم رجیستری رو باز کنیم
همون برنامه مورد نظر باز میشه.
این فایل رجیستری همون کار رو انجام میده یعنی کلید userchoice رو با سایر تغییرات رجیستری انجام میده
بدون اینکه بخوایم وارد رجیستری بشیم و اینکار رو انجام بدیم.