PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اسید نیکوتینیک؟؟

Old_Chater
25-09-2010, 15:04
اطلاعات در مورد اين قرص ميخواستم همچنين اسم داروخونه ايش

eMer@lD
25-09-2010, 15:27
سلام
اسم داروخانه ای:) نیاسین "ویتامین ب3"هست
فارماکودینامیک این دارو در تنفس بافتی دخالت کرده و از پلاگرها جلوگیری میکند.
تریگلیسیرید و کلسترول رو کاهش میده
با اثر مستقیم عروق محیطی رو گشاد کرده (عمدتا در صورت،گردن،و قفسه سینه)
سریعا در دستگاه گوارش جذب میشود .

اگر با مصرف دارو دچار حساسیت(آلرژی) شُدید و یا در کبد دچار اختلال کارکرد (نارسایی کبد))و خونریزی شریانی،نقرس، ایجاد شد حتما از مصرف ان خود داری کنید
ممکن در هنگام مصرف ؛ استفراغ وتهوع ،اسهال، داشته باشید .
و در موارد نادر؛خشکی پوست خارش و گزگز نیز مشاهده شده

و به مقدار فراوان در گوشت بوقلمون و شير پيدا مي شود

Old_Chater
25-09-2010, 22:58
يعني من برم داروخونه دقيقا بايد بگم چي ميخوام؟

morsadr
26-09-2010, 09:39
يعني من برم داروخونه دقيقا بايد بگم چي ميخوام؟

آخه برای چی می خواهی ؟:18:

Old_Chater
26-09-2010, 14:19
آخه برای چی می خواهی ؟

واسه ويتامينش ديگه

Old_Chater
26-09-2010, 20:40
كسي نبود راهنمايي كنه وقتي رفتم داروخونه دقيقا بگم چي ميخوام؟

morsadr
26-09-2010, 21:39
كسي نبود راهنمايي كنه وقتي رفتم داروخونه دقيقا بگم چي ميخوام؟

قبلا هم چند بار گفتم که مکملها و ویتامین ها فقط در موارد کمبود آنها تجویز می شود و در همه افراد نیازی نیست :41:

Old_Chater
26-09-2010, 23:37
قبلا هم چند بار گفتم که مکملها و ویتامین ها فقط در موارد کمبود آنها تجویز می شود و در همه افراد نیازی نیست

منم گفتم نميخوام مصرف كنم اسم داروخونيش رو ميخوام
چرا انقدر ميپيچونين يه سوالو بايد 10 بار بپرسم اصل سوالمو جواب بدين انقدر نصيحت پدرانه نكنين لطفا

morsadr
27-09-2010, 16:57
اسمش همون قرص نیکوتینیک اسیده .
والا این اخلاقت کشته ما رو :13:

Old_Chater
27-09-2010, 20:57
والا این اخلاقت کشته ما رو

من ميدونم نبايد بدون تجويز پزشك دارو مصرف كرد اما اگه شما لطف كنين جواب سوالاي منو بدين و نصيحتم نكنين كارم خيلي بهتر راه ميافته
به هر حال ممنون دكتر جون

Saeed System
27-09-2010, 21:17
من ميدونم نبايد بدون تجويز پزشك دارو مصرف كرد اما اگه شما لطف كنين جواب سوالاي منو بدين و نصيحتم نكنين كارم خيلي بهتر راه ميافته
به هر حال ممنون دكتر جون

مادر من برای یسری مشکلات ریزش مو و .. دکتر بهش ویتامین b1 تجویز کرد یعنی یه بسته قرص بود کلا فقط b1 .

من از تو کشو یواشکی بر میداشتم می خوردم اینقدر ریلکس میشدم اینقدر آروم میشدم اعصابم آروم میشد.

یه نفر سرم داد میزد من با آرامشی جواب میدادم که طرف حال میکرد.

قرصی که هدف شماست b3 اونم رویه اعصاب احتمالا تاثیر داره .

anarchist60
16-11-2010, 04:44
جریان خون مغز را 3 در صد افزایش می دهد بی خوابی نمی آورد ولی میزان هوش و تمرکز و حاقظه را به مقدار زیاد بالا می برد..
غالبا به پیر مردها برای دمانس (زوال عقل )می دهند.

اين ويتامين B، كلسترول و ديگر عوامل خطرناك بيمارى قلبى را كاهش مى دهد. طى يك تحقيق كه در سال۱۹۹۴ انجام شد، مقادير زياد آن (بيش از ۴‎/۵گرم در روز بيش از ۲۰۰بار بيش از مقدار تجويز شده در هر روز) كلسترول LDL (نوع بد آن) را پس از شش ماه تا ۲۳درصد كاهش مى دهد.

اسيد نيكوتينيك همچنين، كلسترول HDL (نوع خوب آن) را بيش از چهار برابر بيشتر از لوواستاتين تقويت مى كند. مقادير درمانى آن مى تواند موجب آسيب به كبد شود و به همين دليل افرادى كه از آن استفاده مى كنند بايد تحت نظر پزشك باشند. همچنين شواهدى وجود دارد كه طبق آنها، اسيد نيكوتينيك ممكن است ميزان خون يك اسيد آمينو به نام هوموسيستين را كه خطر ابتلا به بيماريهاى قلبى را افزايش مى دهد بالا برد. برخى عارضه ها مانند ديابت، نقرس و آب سياه مى تواند با مصرف اين مكمل بدتر شود پس تحت نظر پزشك اين كار را انجام دهيد. عوارض جانبى مصرف آن نيز شامل سرخ و متورم شدن، خارش و سوزش و احساس گرما مى شود كه با مصرف مداوم از بين مى روند.