PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی عجیب -Windows Explorer

Mr.Crow
24-09-2010, 17:10
سلام !
ویندوز 7 من یه مشکل عجیب پیدا کرده و وقتی واردش میشم , یه ارور میده تحت عنوان :
Windows Explorer has stopped working
فقط هم دو تا گزینه Restart the program و Check online for a solution and restart the program داره که هیچ کدوم دردی رو دوا نمیکنه ! کلآ هیچ کاری نمیتونم بکنم و هیچ گزینه و فولدر و فایلی رو نمیتونم باز کنم !
سرچ هم کردم و خیلی ها این مشکل رو داشتن و دو تا راه حل گفته شده بود (از طریق regedit و...) ولی باز هم درست نشد.
اگه کمک کنین ممنون میشم !

ebicross
24-09-2010, 18:04
میتونه از ویروس باشه.
میتونه از یک برنامه ی تاثیر گذار در ظاهر ویندوز مثل یک تم خراب باشه.
و میتونه از بهم خوردن تنظیمات ویندوز با یک نرم افزار مثل Win7 Manager باشه.

کلا اولین پیشنهادش همینه که سیستم رو با یک آنتی ویروس قوی و به روز اسکن کنید.

aliupdate
24-09-2010, 18:05
سلام
اين دو روش رو امتحان كنيد
1:توي Device Manager روي كارت گرافيك كليك راست كنيد بعد گزينه ي Update Driver رو بزنيد
2:به مسير زير بريد:

My Computer > "Organize" tab (top left) > folder and search options

توي تب view گزينه ي Always show icons, never thumbnails رو تيك بزنيد و تيك گزينه ي Display file icon on thumbnails رو برداريد.

Mr.Crow
24-09-2010, 18:37
ممنون دوستان ولی اصلآ نمیتونم توی محیط ویندوز کاری انجام بدم ! یعنی نه میتونم رایت کلیک کنم و نه روی فایل یا فولدری کلیک کنم ! فقط میتونم از task manager استفاده کنم.
به نظرم مشکل از چند تا فایل ویدئویی هست. توی ویندوز xp بدون مشکل از youtube دانلود میکردم ولی امروز که توی 7 دانلود کردم این طوری شد. راه حلی هست که بشه از task manageer یا مثلآ regedit بشه فایلها رو پاک کرد ؟!

ebicross
24-09-2010, 19:20
بله اگر مسیرشون رو بدونید میتونید CMD رو توی TaskManager فراخوانی کنید و از فرمان Del استفاده کنید.

شما میتونی از Safe Mode هم دسترسی داشته باشی.
ریستارت کن و F8 بزن و بعدش Safe Mode رو انتخاب کن.

البته یک فایل ویدئویی نمیتونه تاثیر گذار باشه. شاید نرم افزار خاصی هستش.

Mr.Crow
24-09-2010, 20:25
بله اگر مسیرشون رو بدونید میتونید CMD رو توی TaskManager فراخوانی کنید و از فرمان Del استفاده کنید.

شما میتونی از Safe Mode هم دسترسی داشته باشی.
ریستارت کن و F8 بزن و بعدش Safe Mode رو انتخاب کن.

البته یک فایل ویدئویی نمیتونه تاثیر گذار باشه. شاید نرم افزار خاصی هستش. ممنون ! قبلش Safe Mode هم رفته بودم ولی اونجا هم نمیشد فایل رو پاک کرد !
آخرش از یه راه عجیب غریب استفاده کردم ! توی Task Manager گزینه New Task رو زدم و اون گوشه روی Browse کلیک کردم و تونستم فایل رو از اونجا پاک کنم. جالبه به محض پاک کردن اون فایل ویدئویی دیگه ارور از بین رفت و همه چیز درست شد ! تا حالا همچین مشکلی برام پیش نیومده بود :دی

ebicross
25-09-2010, 20:23
آخرش از یه راه عجیب غریب استفاده کردم ! توی Task Manager گزینه New Task رو زدم و اون گوشه روی Browse کلیک کردم و تونستم فایل رو از اونجا پاک کنم. جالبه به محض پاک کردن اون فایل ویدئویی دیگه ارور از بین رفت و همه چیز درست شد ! تا حالا همچین مشکلی برام پیش نیومده بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
فرمت فایلتون رو میشه بگین چی بود؟ (برای اطلاعات خودم میگم)

kactos
25-09-2010, 21:20
این مشکل در مورد فایلهای با فرمت FLV خیلی شایع هستش و زمانی این اتفاق رخ میده که حالت نمایش آیکن ها بندانگشتی یا Thumbnail باشه ! زمانی که Explorer از کار افتاد ، بصورت دستی میتونید از طریق Task Manager مجددا Explorer رو اجرا کنید.
برای رفع مشکل باید حالت نمایش ایکن ها رو به Icons یا Tile تغییر بدید.