PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرفه ایها بیان تو>>> تنظیم کردن یک Player خاص برای استفاده از GPU بجای CPU

f-secure
24-09-2010, 12:04
سلام به همگی.من از Jet Audio برای اجرای ویدیوهای HD استفاده میکنم.متأسفانه بعضی از این ویدیوها بخاطر فشردگی بالای کدک x264 باعث میشه موقع پخش یه مقدار لگ بزنه و حالت شبیه افت فریم پیش بیاد
و حتمی باید Power Plan را روی توان بالا قرار داده باشی تا این مشکل حل شه در حالیکه مثلاً CPU از نوع i7 720QM هستش! اینم بگم هر چند معلومه که از همه ی توان CPU استفاده نمیشه
داخل تسک منیجر هم priority جت اودیو رو روی High گذاشتم خیلی فرقی نکردش
خلاصه میخوام بدونم چون GPU های جدید مثل انویدیا 230 مجهزن به کدگشای x264 و در امور گرافیکی بهتر میتونن کار کنن چه راهی باید بریم تا Player من حتی الامکان از GPU بجای CPU استفاده کنه
البته همینطور که در عکس زیر میبینین خودم رفتم داخل Nvidia Control panel برای جت اودیو یه پروفایل تعریف کردم و تنظیماتش تا اونجایی که بفکرم رسیده انجام دادم ولی فکر نکنم این کافی باشه چون تآثیری تو قضیه نداشته و بازم بعضی ویدیوهای HD دچار این مشکل میشن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H@mid-Vista
24-09-2010, 13:34
دوست عزیز سعی كنید تنظمیان پیش فرض را تغییر ندهید.
جی فورس 320 مشكل اجرای خاصی نداره و به نظر میرسه شما مشكل با كدك ویدئو دارین.

راه حل ها:

1-یك پك مثل k-lite coedc pack آخرین نسخه رو نصب كن
2-در سیستمهایی كه پردازشگر گرافیكی جداگانه دارن معمولا" همه كارها ابتدا به ساكن توسط جی پی یو انجام میشه. ضمنا تماشای ویدئو سنگین نیست كه پردازش بالایی بخواهد. شاید گیمها به مراتب پردازش بالاتری دارند.
3-یك برنامه مانند core player را امتحان كنین.

به احتمال قوی با دو گزینه اول و سوم مشكل شما حل خواهد شد.

f-secure
24-09-2010, 20:50
دوست عزیز سعی كنید تنظمیان پیش فرض را تغییر ندهید.
جی فورس 320 مشكل اجرای خاصی نداره و به نظر میرسه شما مشكل با كدك ویدئو دارین.

راه حل ها:

1-یك پك مثل k-lite coedc pack آخرین نسخه رو نصب كن
2-در سیستمهایی كه پردازشگر گرافیكی جداگانه دارن معمولا" همه كارها ابتدا به ساكن توسط جی پی یو انجام میشه. ضمنا تماشای ویدئو سنگین نیست كه پردازش بالایی بخواهد. شاید گیمها به مراتب پردازش بالاتری دارند.
3-یك برنامه مانند core player را امتحان كنین.

به احتمال قوی با دو گزینه اول و سوم مشكل شما حل خواهد شد.
K-Lite Codec و این حرفا رو قبلاً نصب دارم و اصلاً اشکال از این موضوع کدک و پلیر نیستش
در این پست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم چکار کنیم تا پیکسلها بهتر نمایش داده شن
ولی اشکالش اینه باعث اون مشکلی میشه که بالاتر گفتم

mehdi6409
30-09-2010, 12:15
بنده هم با core-i5 و 320 براي ديدن فيلمهاي HD يا blueray همين مشكل رو دارم. با Acer 5738G هم همين مشكل رو دارم و تا حالا نتونستم حلش كنم در حاليكه با لپ تاپهاي مدل پايينتر ديدم كه مشكلي نيست. K-lite هم آخرين ورژن استفاده مي كنم به همراه km player يا WMP.

ghahremanimehdi
30-09-2010, 12:33
کدک پک Klite آخرین ورژن رو نصب کن و در حین نصب خودش میپرسه که DXVA رو میخوای فعال کنی یا نه. بعدش از Media Player Classic استفاده کن.

f-secure
30-09-2010, 13:06
کدک پک Klite آخرین ورژن رو نصب کن و در حین نصب خودش میپرسه که DXVA رو میخوای فعال کنی یا نه. بعدش از Media Player Classic استفاده کن.

اینکارا خیلی قبلتر انجام شده
سوال یه چیز دیگست..