PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چندمشکل در نصب ویندوز 7

mpeg
24-09-2010, 10:29
سلام دوستان این مشخصات سیستم منه
cpu:atlon x3 435
ram:2gig adata 1333 cl8
main:biostar a770e3
vga:ati 5670 512mb
hdd: IDE western 250 gig

1) حالا سوالاتم به دو عکس زیر نگاه کنید من Dvd ویندوزی که میزارم از زمانی که از رو dvd بوت میکنه و دو خط رو پر میکنه تا گزینه بیاد طبق عکسهای زیر این قدر طول میکشه آیا طبق عکس و زمانهایی که روش نوشتم این زمانها طبیعی هست چونبه نظر من 1 کم زیاده

[
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/url

[

2) نسخه 64 بیتی که میخوام نصب کنم وسط های کار یا آخراش این error رو طبق عکس میده
چند dvd مختلف تست کردم همین مشکل هست ولی اگه 32 بیتی نصب کنم اصلا این مشکل وجود نداره
این مشکل که مریوط به ide بودن هارد نیست
داریو c رو هم موقع نصب فرمت میکنم
[

بعد از این ارور میزنم خودش سیستم رو چک کنه طبق عکس زیر اگه اشتباه نکنم رم روچک میکنه و در آخر مشکلی پیدانمکینه
[

ebicross
24-09-2010, 12:16
هارد دیسکتون مطمئنید IDE هستش؟
طول کشیدن نصب ویندوز برمیگرده به سرعت Read در DVD-ROM و یا سرعت پایین هارد دیسک.

اما در مورد ویندوز 64 بیتی.
همونطور که گفته مشکل میتونه از اتصال یک درایو Removable باشه. مثل فلش.
اگر هیچ درایو جدا شدنی و یا فلشی به سیستم وصل نیست مشکل میتونه از DVD-ROM باشه.
DVD-ROM شما با ساتا متصل میشه به سیستم یا IDE؟
اگر Sata هستش با یک درایو نوری IDE نصب ویندوز رو مجددا تست کنید.
همچنین روی این سیستم نصب ویندوز 64 بیت تفاوت چندانی نداره.

Amir Varasteh
24-09-2010, 12:37
علاوه بر صحبتهای ebicross ، از سلامت DVD ویندوزت هم مطمئن شو.

همونطور که تو عکس نوشته ارور I/O یا Input/Output داره. یعنی مشکل از دستگاههای ورودی و خروجی مثل هارد یا DVD Rom ممکنه باشه.

mpeg
24-09-2010, 13:13
سیستم رو خودم بستم
میدونم چون رم 2 گیگ هست 64 بیت فرق نداره ولی چون میخوامرم بخرم میخواستم ببینم قبلش
مشکل تو نصب هست یا نه
هاردم چون پول نداشتم از سیستم قبلیم برداشتم چون هاردش رو تازه کمتر از 1 سال هست خریده بودم برداشتم
dvd های مختلف رو چک کردم هم 32 و 64 بیتی
هیچ درایو جدا شدنی و یا فلشی به سیستم وصل نیست
dvd rw هم مارک لایتون 24 x هست و sata

dvd ها رو رو نوت بوک نصب کردم 64 بیت رو مشکل نداشت
اینم عکس از برچسب هاردم
[

به نظرتون هارد این مشکل رو ایجاد میکنه
راستی این هارد میتونه تو بازی سرعتش مشکل ایجادکنه چون الان تو بازی ها مشکل دارم
تو تصویر ها پرش ایجاد میکنه
گرافیکم هم گارانتی گفت سالمه و از همه نسخه های کتالیست استفاده کردم مشکل همچنان
پا برجاست

mpeg
24-09-2010, 16:00
پس چی شد دیگه جواب نمیدین

ULEADARMAN
24-09-2010, 16:05
باسلام خسته نباشید مشکل شما بایوس دستگاه ست اون رو فلش کنید مشکل هل میشه مطمئنم

mpeg
24-09-2010, 16:20
باسلام خسته نباشید مشکل شما بایوس دستگاه ست اون رو فلش کنید مشکل هل میشه مطمئنم
منم سلام میکنم
قبلا این کار رو کردم مشکل حل نشده
هارد رو fdisk کردم و مشکل اون 5 تا6 دقیقه که طول مکیشدگزینه ها رو یده حل شد ولی مشکل نصب 64 بیتی نه

ebicross
24-09-2010, 16:42
ببینید این هارد ضعیفه شکی نیست. رم گیگ هم برای سون ضعیفه. حتی سون 32 بیتی با رم 2 توی بازی یکمی کم میاره.

اما همونطور که گفتم ممکنه I\O Error به خاطر ساتا بدون رایتر باشه. بعضی مادربرها هماهنگی کامل با رایترهای ساتا ندارند. یعنی اصلا زمان تولیدشون فقط هاردها ساتا بودند.
شما با یک IDE چک کن.

MRW.REZAI
24-09-2010, 17:09
منم سلام میکنم
قبلا این کار رو کردم مشکل حل نشده
هارد رو fdisk کردم و مشکل اون 5 تا6 دقیقه که طول مکیشدگزینه ها رو یده حل شد ولی مشکل نصب 64 بیتی نه

دوست خوبم درمورد مشکل سوال اولت من هم مشکل شمار را درام خیلی وقته هم که دارم . میشه بیشتر توضیح بدی ؟

گفتی هارد رو fdisk کردم ؟ یعنی چی fdisk مگه برای پارتیشن بندی هارد نیست اون هم فقط برای فرمت fat 32استفاده میشه من هاردم را عوض کردم بازهم نشد ؟

ebicross
24-09-2010, 18:07
دوست خوبم درمورد مشکل سوال اولت من هم مشکل شمار را درام خیلی وقته هم که دارم . میشه بیشتر توضیح بدی ؟

گفتی هارد رو fdisk کردم ؟ یعنی چی fdisk مگه برای پارتیشن بندی هارد نیست اون هم فقط برای فرمت fat 32استفاده میشه من هاردم را عوض کردم بازهم نشد ؟

شما اولش پارتیشن بندی مجدد کنید. اگر درست نشد و اگر هارد رو هم عوض کردید (به شرطی که دوباره از همون مارک و مدل هارد اول نخریده باشید) مشکل میتونه از بخشهای دیگه ی سیستم باشه. که باز اون موارد رو میشه کلی تر بررسی کرد.

chista2010
24-09-2010, 19:08
مشکل شما به نظر من هیچ کدوم از مواردی که دوستان گفتند نیست
احتمالا شما فلاپی درایو بر روی سیستم خود ندارید و در قسمت تنظیمات بایوس سیستم گزینه فلاپی داریو فعال هست هنگامی که شما برای نصب ویندوز 7 اقدام می کنی در صفحه آبی رنگی که باز میشه تا زمانی که گزینه ها بیاد داره سعی می کنه فلاپی که معرفی کردی رو پیدا کنه ولی نمی تونه این موضوع باعث میشه حدود 5 تا 10 دقیقه طول بکشه تا صفحه تنظیمات و انتخابات باز بشه
برای رفع مشکل کافی هست از بایوس گزینه فلاپی رو disable کنی

MRW.REZAI
24-09-2010, 19:55
شما اولش پارتیشن بندی مجدد کنید. اگر درست نشد و اگر هارد رو هم عوض کردید (به شرطی که دوباره از همون مارک و مدل هارد اول نخریده باشید) مشکل میتونه از بخشهای دیگه ی سیستم باشه. که باز اون موارد رو میشه کلی تر بررسی کرد.

خوب معلوم که از همون مارک نخریدم من چند ماه که هار سگیت خریدم و2 -3 بار هم پارتیش بندی کردم تازه من از انواع مختلف که فکرش را بکنید دی وی دی رم - رایتر استفاده کردم مثل لایتن سونی اچ پی ولی نشده

MRW.REZAI
24-09-2010, 21:16
مشکل شما به نظر من هیچ کدوم از مواردی که دوستان گفتند نیست
احتمالا شما فلاپی درایو بر روی سیستم خود ندارید و در قسمت تنظیمات بایوس سیستم گزینه فلاپی داریو فعال هست هنگامی که شما برای نصب ویندوز 7 اقدام می کنی در صفحه آبی رنگی که باز میشه تا زمانی که گزینه ها بیاد داره سعی می کنه فلاپی که معرفی کردی رو پیدا کنه ولی نمی تونه این موضوع باعث میشه حدود 5 تا 10 دقیقه طول بکشه تا صفحه تنظیمات و انتخابات باز بشه
برای رفع مشکل کافی هست از بایوس گزینه فلاپی رو disable کنی

ایول کارت عالی بود الان متوجه شدم که چند ماه پیش نمیدونم چرا کابلش دار آوردم (فلاپی) و یادم رفت بزنم سر جاش الان تو بایوس غیر فعالش کردم ومشکل من حل شد
خیلی ممنون