PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حساسیت من خوب شده؟

قله بلند
23-09-2010, 19:46
سلام

من حدوداً 8 ماهی می شه که دچار حساسیت شده ام. به همراه این حساسیت نیز دچار آسم شدم. چند ماه اول، این حسایت و خارش خیلی شدید بود که با قرص های سرکوب کننده سیستم ایمنی، موقتاً خوب می شد ولی با قطع قرص دوباره شروع می شد.

خلاصه اینکه من از اوایل اردیبهشت دیگه قرص های سرکوب کننده سیستم ایمنی رو نخوردم چون باعث تاری دید شده بود. پیش چشم پزشک هم که رفتم گفتند نخور.

من به خیلی از مواد غذایی حساسیت داشتم و تقریباً از میان میوه ها فقط سیب و خیار و شلیل رو می تونستم بخورم و از میان غذاها هم به تنها چیزی که هیچ نوع حساسیتی نشون نمی دادم، برنج بود.

حدوداً یکی دو ماهی هست که می تونم بیشتر میوه ها رو بخورم ولی سه چهار روز پیش که انجیر خوردم بلافاصله نفسم تنگ شد و مجبور شدم شربت تئوفیلین بخورم. البته شاید با تکرار خوردن انجیر، بدنم باهاش آشنا بشه و دیگه حساسیت نشون نده.

شاید 4 ماه پیش بود که سس گوجه خوردم و بدنم ریخت بیرون ولی امروز که سس گوجه خوردم اوضاع خیلی خوب بود.

یعنی حساسیت من خوب شده؟ پس چرا هنوز به اسپرهای آسم وابسته هستم؟(البته حدوداً 1.5 ماه هست که اسپری می زنم و باید 6 ماه استفاده کنم)

منظورم این هست که حساسیت بدنم خوب شده و فقط حساسیت ریه باقی مونده؟

قله بلند
24-09-2010, 18:10
سلام. سلام
امروز میوه ای رو که ازش می ترسیدم(یعنی موز) رو خوردم و خوشبختانه چیزی نشد. تازه چند روز پیش هم باقالی پلو خوردم و خوشبختانه چیزی نشد در صوریتکه در اردیبهشت و فروردین با خوردن اینها، دانه های قرمز رنگی مثل کهیر بیرون می ریخت و سرفه و نفس تنگی.
یعنی من خوب شدم و حسایت بدنم خوب شده و دیگه بر نمی گرده؟