PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : google earth

hadi_memar
04-05-2006, 12:08
با سلام خدمت تمام دوستان
اگه ممکنه یه توضیح کامل در مورد سایت و نرم افزار google earth بدین

ebinem173
04-05-2006, 12:34
یعنی دور دنیا در سه سوت!

چند روزی بود که در اینترنت دنبال تعدادی نقشه درباره‌ی اروپا می‌گشتم که متوجه Google Earth شدم. قبلا درباره‌ی این نرم‌افزار زیاد شنیده بودم اما اعتراف می‌کنم که فکر نمی‌کردم این نرم‌افزار این‌قدر عالی باشد!
به نظر من در پروژه‌هایی که گوگل شروع کرده بعد از ارکات و جی‌میل، Google Earth موفق‌ترین آن‌ها بوده. هیچ‌کدام از دیگر سرویس‌ها مانند گوگل آلرت، آمارگیری گوگل، جستجوگر وبلاگ‌ها و ... به انداره‌ی این سه سرویس موفقیت‌آمیز نبودند؛ و خوشحالم که با بهره‌گیری از Google Earth توانستم تحقیق جغرافیای خود را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانم!
در صفحه‌ی اصلی Google Earth می‌خوانیم:
می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره‌ی یک مکان خاص داشته باشید؟ جای درستی آمده‌اید. Google Earth تصاویر ماهواره‌ای، نقشه‌ها و قدرت جستجوی گوگل را ادغام کرده تا اطلاعات جغرافیایی جهان را در اختیار شما قرار دهد.

هواپیمایی بر فراز شهری در Google Earth! ؛ عکس از GEarthBlog.com
گوگل ویژگی‌های مهم این نرم‌افزار را این‌گونه برمی‌شمارد:
n از فضا به محل زندگی‌تان پرواز کنید.
n مدارس، پارک‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها را جستجو کنید.
n زاویه را تغییر دهید تا تصاویر سه بعدی ساختمان‌ها را ببینید.
n جستجوها و علاقه‌مندی‌هایتان را ذخیره کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید. شما حتی می‌توانید یادداشت‌های خودتان را بیافزایید.
گوگل جهان را كوچك‌‌تر كرده و مرزها را برداشته است. نرم‌افزار شگفت‌انگیز Google Earth را كه ادامه و تكمیلیه‌ای بر پروژه Google Map است، از دست ندهید. احساس این كه هیچ مرزی نیست و شما آزادانه به هر جای جهان می‌روید به تنهایی خوشایند و آرمانی است.
نرم‌افزار به تنهایی كاری انجام نمی‌دهد بلكه شما باید هنگام اجرا، آن‌لاین باشید و به سرور مخصوص آن وصل شوید. Google earth را مستقیماً از اینجا دریافت كنید. این نسخه‌ی رایگان آن است و به همین دلیل جزئیات كاملاً دقیقی را نمایش نمی‌دهد. احتمالاً با نسخه‌ی پولی بتوان جزئیات بیشتری را از ارتفاع كمتری دید.
حجم نرم‌افزار رایگان حدود ۱۰ مگابایت است و بارگذاری آن با خطوط كم‌سرعت بسیار طول می‌كشد. خود گوگل برای اجرای بهتر نرم‌افزار چنین مشخصاتی داده است:
- سیستم عامل: Windows XP
- CPU: حداقل PIII ۵۰۰ و بهتر: P۴ ۲.۴GHz+ or AMD ۲۴۰۰xp
- Ram: حداقل: ۱۲۸mb و بهتر: ۵۱۲
- فضای خالی دیسك حداقل ۲۰۰mb و بهتر: ۲gb
- كارت گرافیك با پشتیبانی از ۳d حداقل ۱۶ و بهتر است بالای ۳۲mb باشد.
- رزولوشن: حداقل ۱۰۲۴در ۷۶۸ یا بالاتر (مثلاً ۱۲۸۰ در ۱۰۲۴) با عمق رنگ ۳۲bit true color
- سرعت حداقل: ۱۲۸ kbps [ ادامه ... ]
من هم از این نرم‌افزار با اینترنت پرسرعت استفاده می‌کنم. البته با خطوط معمولی هم می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید اما ممکن است از سرعت لود پایین آن حوصله‌تان سر برود و بی‌خیالش بشوید!
با Google Earth می توان به همه جا سر کشید. می‌توانید با آن نمایی از سد سیوند، دره بلاغی و پاسارگاد را مشاهده کنید. به اینجا بروید. البته برنامه Google Earth به حجم ۱۰ مگابایت باید قبلا در سیستمتان نصب شده باشد. [ ادامه ... ]
خلاصه این که: اگر Google Earth را امتحان نکنید نصف عمرتان بر فناست!
منبع:babakweb.com

hadi_memar
04-05-2006, 14:09
سلام دوست عزیز ازاینکه سریع جواب دادی منونم
من یه نسخه از نرم افزار Google Earth Pro دارم اما از من یوزر و پسورد و lincense key می خواد اگه میشه راهنمایی کنید

ebinem173
04-05-2006, 16:13
والا من هرچی گشتم google earth pro که درست کار کنه پیدا نکردم ولی google earth plus تو همین فروم هستش که دانلود کردم وبخوبی کار میکنه شما با یه جستجو میتونی پیدا کنی

Renjer Babi
05-05-2006, 06:14
دوست عزیز پس چرا بر روی نقشه بعضی از جا ها مثلا تهران زوم نمیکنه

ebinem173
05-05-2006, 08:32
جواب این سوال رو باید از خودشون بپرسید تا اونجایی که من میدونم تو ایران فقط روی بوشهر زوم داره

hadi_memar
05-05-2006, 11:11
سلام
من پیدا نکردم خوب بود لینکش رو می گذاشتی