PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چهار کامپیوتر با یک کیس!!!!

ommyd
04-05-2006, 03:26
صرفه جوئی در قیمت
تاچهارپنجم قیمت درخرید کا مپیوتر صرفه جوئی کنید
نرم افزار و سخت افزاری که میتوان با ان تا 4 کامپیوتر را فقط با یک کیس فعال نمود.
هر کدام از کاربران میتوانند بطور همزمان، مستقل و بدون کاهش کیفیت به فعالیت به پردازند
امروزه قدرت کامپیوترها بیشتر از نیاز برنامه هایی
استکه کاربران با آن کار می کنند.
از این رو می توانیم با استفاده از به اشتراک گذاردن(Sharing)آنها در استفاده و خرید این قطعات صرفه جویی کنیم.
یکی از جدیترین و موثرترین روشها ، استفاده از سیستم کامپیوتریچند کاربره موسوم به iShare است.
iShare یک بسته سخت افزاری به همراه نرم افزار آن می باشد که با استفاده از آن می توان چندین سیستم کامپیوتری را فقط با یک
Case راه اندازی نمود بطوریکه هر کدام از کاربران بطور همزمان،مستقل و بدون کاهش کیفیت به فعالیت بپردازند.
در این سیستم به کامپیوتری که Case به آن متصل است Host و به کامپیوترهایی که بدون Case عمل می کنند Station گویند.
حداقل سخت افزار مورد نیاز برای Host :
CPU: Pentium II 333 MHz
Memory: 128Mb+64Mb for each Station
An available PCI Slot& USB Port for each Station
حداقل سخت افزار مورد نیاز برای Station :
Monitor
Keyboard
Mouse
One iShare Package
کاربردهای این سیستم در موارد زیر می باشد:
۱- کلاسهای آموزش کامپیوتری
۲- آزمایشگاهها
٣- دفاتر اداری
۴- منازل
٥- مراکز آموزشی
٦- باجه های اطلاعاتی
٧- کافی نت ها
Multimedia Educational Network System:
یک بسته نرم افزاری که با استفاده از آن می توانید در کنار iShare یک
محیط آموزشی جهت مدارس و مراکز آموزشی بوجود آورید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کسی در این مورد اطلاعاتی داره شما استفاده از این سیستم جدید رو توصیه میکنید یا تجربه ای در زمینه استفاده از این تکنولوژی رو دارید ؟

ommyd
04-05-2006, 03:31
راه انداختن این مدل کافی نت رو با بهره بردن از این تکنولوژی و صرفه جوئی در هزینه که واقعا مبلغ بالائی میشه پیشنهاد میکنید؟
کسی هست که خودش از این سیستم استفاده کرده باشه؟
واسه نصب و راه اندازیش 65000 تومن میگیرن اگه مثل شبکه کردن و این جور چیزا باشه وآدم میتونه خودش نصب کنه اگه کسی بلده راهنمائی کنه که از این لحاظ هم صرفه جوئی در هزینه بشه

FX64 Dual Core
04-05-2006, 13:44
با سلام

جناب ommyd اين روش (استفاده از اين سخت افزار) فقط براي شرايط و كاربرد اداري مي تواند مناسب باشد. در صورتي كه يكي از چند كاربر نياز به اجراي برنامه هاي ديگر از قبيل پخش موزيك و ويدئو يا اجراي برنامه هايي كه نياز به پردازش سطح متوسط دارد, براي كاربران مشكل به وجود آمده و مجبور به راه اندازي مجدد سيستم ( يا استفاده از سيستم هايي با پردازنده و حافظه قوي تر ) مي شويد.

مشخصات سيستمي كه براي استفاده از iShare معرفي شده جنبه تبليغاتي دارد و عملا فراتر از اين بوده , كه باز هم با توجه به قيمت بالاي اين سخت افزار (يا مدل هاي مشابه) از نظر اقتصادي هم مقرون به صرفه نيست.

طبق اطلاعات(نه چنداد جدید)ي كه بنده دارم قيمتي كه براي محصولات مشابه اين سخت افزار برابر با يك سيستم كامل با پردازنده سلرون هست, و براي استفاده در شبكه و كافي نت شما نياز به داشتن تجهيزات شبكه قوي داريد ( Lan Card 10/100/1000 - Swich 10/100/1000 - Cabl CAT6 ) ولی امیدوارم که شما موفق به راه اندازي و استفاده از اين سخت افزار شده و كافي نتي با هزينه پايين تر داشته باشيد.

ommyd
04-05-2006, 21:17
هر کدام از کاربران میتوانند بطور همزمان، مستقل و بدون کاهش کیفیت به فعالیت به پردازند

پس با توضیحات شما
این حرفشون دروغ محضه ؟
در حالی که با گارانتی و تضمین این تکنولوژی رو ارائه میدن

راستی شما خودت از این سیستم استفاده کردی؟

Lord_theOne
05-05-2006, 09:20
البته مي شود ولي شما بايد يك كامپيوتر قوي
رم 1يك گيگ گرافيك حداقل 6200 سي پي يو 3200 و مادربرد پرقدرت

ommyd
05-05-2006, 19:10
البته مي شود ولي شما بايد يك كامپيوتر قوي
رم 1يك گيگ گرافيك حداقل 6200 سي پي يو 3200 و مادربرد پرقدرت

اتفاقا اینطوری خیلی عالیه مجبور نیستی پول چهارتا سیستم در پیت بدی که اگه کافی نتت مالیده شد چهار روز دیگه رو دستت باد کنه یه سیستم اتمی میبندی هم خودت خیلی فاز میگیری با این سیستم هم از یه سیستمی که رو عشق و ذوق خودت جمع کردی کسب درآمد میکنی

تازشم رم یک گیگ و گرافیک 6200 مگه چیه الان خیلی کامپیوترای خونگی از سخت افزارهای بالاتر از این استفاده میکنن

به نظر شما جمع کردن یه سیستم بالا که بتونه این تکنولوژی رو به راحتی ساپورت کنه چند در میاد اگه پیشنهادی هم دارید که سخت افزارا چی باشه بگید عالی میشه

بچه ها هیشکی تا حالا تجربه استفاده از این تکنولوژی(ishare) رو نداشته ؟؟؟

saviss
05-05-2006, 19:21
حالا من برعکسه این سوالودارم:
من سه تا سیستم توی دفتر کارم دارم ولی بیشتر کارم با سیستم خودم انجام میشه ایا می تونم طوری این سیستم هارو با هم شبكه كنم كه مثلا وقتي سي پي يو كامپيوتر خودم درگيره كار گرافيكي مثله فتو شاپه سي پي يو اون يكي رو به مثلا برنامه كورل اختصاص بدم؟(يا به عبارت ساده تر اصلا ميشه از امكانات پردازشي هر سه سيستم براي يك يا چند كار همزمان استفاده كرد؟)كه سريعتر انجام بشن؟

FX64 Dual Core
05-05-2006, 20:34
با سلام

من تابه حال از اين سخت افزار استفاده نكردم ولي با شرايطي كه ديدم ( تعريف و تبليغ شركت ها و در ادامه عدم پاسخگويي به مشتري ) تهيه چند سيستم سبك رو به يك سيستم قوي ترجيح ميدم.

جناب ساویس با این شرایطی که شما نیاز دارید, باید سیستم هارو با هم موازی کنید ( كاري كه بچه هاي دانشگاه صنعتي شريف انجام دادند) اطلاع دقيقي از شرايط ندارم و فقط طبق شنيده ها برنامه ي مورد نياز براي اين كار رو خود دانشجوهاي دانشگاه برنامه نويسي كردند و از كابل و پورت موازي ( پارالل ) استفاده كردند.

saviss
05-05-2006, 20:46
با سلام

من تابه حال از اين سخت افزار استفاده نكردم ولي با شرايطي كه ديدم ( تعريف و تبليغ شركت ها و در ادامه عدم پاسخگويي به مشتري ) تهيه چند سيستم سبك رو به يك سيستم قوي ترجيح ميدم.

جناب ساویس با این شرایطی که شما نیاز دارید, باید سیستم هارو با هم موازی کنید ( كاري كه بچه هاي دانشگاه صنعتي شريف انجام دادند) اطلاع دقيقي از شرايط ندارم و فقط طبق شنيده ها برنامه ي مورد نياز براي اين كار رو خود دانشجوهاي دانشگاه برنامه نويسي كردند و از كابل و پورت موازي ( پارالل ) استفاده كردند.
پس امکانش هست
متشکرم که راهنمائی کردید(چیزی که پرسیدم تقریبا شبیه نام کاربری شماست(منظورم سی پی یو دو هسته ای هستش))ولی با یک روش دیگه
ولی میشه بگید که نتیجه ای که دانشجوها از این کار گرفتند مثبت بوده یا بازده اش چه طور بوده؟
فکر میکنم از این تکنیک پردازش موازی توی سرور های با ترافیک بالا مثل گوگل یا جاهای اینطوری استفاده شده باشه(یا توی سوپر کامپیوتر ها
مثلا شنیدم که ای بی ام در چند مورد حدود چهل سیستم رو باهم موازی کرده بود ....البته نه سیستم های خونه گی بلکه سیستم ها مخصوص اینکار بودن

ommyd
06-05-2006, 03:13
هیشکی اطلاعات دقیق و تجربیی در مورد تکنولوژی ishare نداره؟؟؟

ALt3rnA
22-05-2006, 08:54
اگه کسی جواب ساویس رو میدونه بگه ما هم استفاده کنیم

mfaridi
30-05-2006, 10:20
حالا من برعکسه این سوالودارم:
من سه تا سیستم توی دفتر کارم دارم ولی بیشتر کارم با سیستم خودم انجام میشه ایا می تونم طوری این سیستم هارو با هم شبكه كنم كه مثلا وقتي سي پي يو كامپيوتر خودم درگيره كار گرافيكي مثله فتو شاپه سي پي يو اون يكي رو به مثلا برنامه كورل اختصاص بدم؟(يا به عبارت ساده تر اصلا ميشه از امكانات پردازشي هر سه سيستم براي يك يا چند كار همزمان استفاده كرد؟)كه سريعتر انجام بشن؟

شما برای انجام این کار می توانید cluster درست کنید که آگر سیستم عامل شما لینوکس باشد به راحتی امکان پذیر است cluster سازی یکی از بهترین کار ها در لینوکس است

ALt3rnA
31-05-2006, 08:57
در ویندوز چطوریه؟؟؟