PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجرا نشدن explorer.exe هنگام بالا آمدن ویندوز

j_m2009
21-09-2010, 21:08
سلام. وقتی که ویندوز بالا میاد، برنامه اکسپلورر ویندوز اجرا نمیشه و در نتیجه بعد از welcome وارد یه صفحه سیاه میشه و همونجا متوقف میشه. البته اگه در این حال برنامه explorer.exe رو بصورت دستی اجرا کنم، بدون هیچ مشکلی اجرا میشه.
علت چیه و چه جوری باید درستش کرد؟

aliupdate
21-09-2010, 22:43
سلام
Run رو اجرا کنید بنویسید Regedit اینتر بزنید
بعد برین به این آدرس:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ Current Version \ Winlogon
توی قسمت سمت راست Shell رو باز کنید مطمئن شوید توش دقیقا نوشته Explorer.exe بدون هیچ پیاز داغی.

j_m2009
22-09-2010, 05:28
بعد از بالا آمدن ویندوز، تو اون صفحه سیاه که میره، با TaskManager لیست process ها رو می بینم؛ یه explorer.exe هست ولی مربوط میشه به پنجره Documents که اجرا شده (و بقیه صفحه سیاه است). بدون اینکه اون رو ببندم، آدرس میدم که explorer.exe رو اجرا کنه و اجرا میشه.

kiarash3500
22-09-2010, 07:48
فک کنم یه ویروسه وقتی فلش دوستم رو گذاشتم تو دستگاه ویندوزم رو بالا آوردم ویندوز منم این طوری شد

vafa_0000
23-09-2010, 13:34
سلام دوستان.
یه مشکلی دارم.
من ویندوز سون و نصب کردم ، کرکشم کردم و هیچ مشکلی هم نداره. فقط یه چن وقتی هست که windows explorerش قاطی میکنه و not responding میشه که باید از task manager ببندمش و دوباره اجراش کنم. جدیدا fire fox هم اینجوری شده. بقیه برنامه ها مشکلی ندارن. اینم بگم که من با ایرانسل به نت وصل میشم. یعنی گوشیمو به کامپیوتر وصل میکنم.