PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه ریاضیات خود را برای کنکور سراسری تقویت کنیم؟ | شیوه مطالعه ریاضیات کنکور

ایرج قاسم پناه
20-09-2010, 12:32
با سلام
با توجه به اینکه تا کنکور 90 هنوز وقت زیاد هست دوستانی که سال گذشته در کنکور سراسری شرکت کردند اینجا مطرح کنند که چگونه ریاضی خود را برای کنکور سراسری در طول سال تقویت نمودند؟
و چگونه درصد ریاضی خود را به 50 در رشته ریاضی و 70 در رشته تجربی نزدیک کنیم؟

لطفا شیوه مطالعه آنرا مطرح کنید.
لطفا نام کتابی نبرید و فقط روش خواندن این درس را توضیح دهید

همکاری کنید

lmohsen
20-09-2010, 18:59
با سلام
با توجه به اینکه تا کنکور 90 هنوز وقت زیاد هست دوستانی که سال گذشته در کنکور سراسری شرکت کردند اینجا مطرح کنند که چگونه ریاضی خود را برای کنکور سراسری در طول سال تقویت نمودند؟
و چگونه درصد ریاضی خود را به 50 در رشته ریاضی و 70 در رشته تجربی نزدیک کنیم؟

لطفا شیوه مطالعه آنرا مطرح کنید.
لطفا نام کتابی نبرید و فقط روش خواندن این درس را توضیح دهید

همکاری کنید
تاپیک خیلی خوبی زدین دوست عزیز
امیدوارم دوستان همراهی کنند.:33:

Last Night
20-09-2010, 19:38
افرین منم ریاضیم خوب نیست
امیدوارم بقیه کمک کنن///

MOHSEN_A1371
20-09-2010, 20:12
این پست پاک بشه

bida
20-09-2010, 20:42
اول اینکه از همین حالا باید بپذیرید  که تو ریاضی ، انتظار هلو بپر تو گلو نداشته باشید و هیچ کتاب و معلمی وجود نداره که بتونه بهتون نسخه جادویی ارائه بده. اگه تو درک مطلبی مشکل دارید باید ایتدا نگاه کنید که شاید تو مطالب اولیه اون مطلب مشکل داشته باشید و برگردید از پایه مطلب رو شروع کنید. اگه تو اتحادها مشکل دارید از اونها باید شروع کنید. ریاضی کاملا پیوسته هست و اگه شما تو مطالب ریاضی 1 هنوز مشکل دارید باید اول اونها رو یاد بگیرید. پس قبل از شروع به هر کاری برید و یه ارزیابی اولیه از خودتون انجام بدید و ببینید که تو چه مطالبی مشکل دارید و تصمیم بگیرید که باید از کجا شروع کنید.

Alireza SM
21-09-2010, 07:56
طريقه خواندن رياضي به اين ترتيب هست كه هر مبحثي كه مشكل دارين اول برين پي نيازهاش رو بخونين و بعد برين حلش كنين

vahid-p
21-09-2010, 23:16
راستش تا حالا به این فکر کردین، این فرصت کم سر جلسه آزمون رو چطور می شه این همه سوال رو بررسی کرد؟ درسته کسی نمی خواد 100 بزنه، ولی نصفش هم که بخوای بزنی ( چندتاش رو هم منفی بزنی ) خودش خیلی وقت می بره . من می گم یعنی همه اینایی که بالا می زنن از راه های معمولی میرن؟ اصلا ببینید بعضیا می گن کسی بخواد سریع بزنه، باید فرمول و تناسبا رو تو ذهنش بنویسه و اعداد رو فقط رو کاغذ جایگزین کنه. کسی این روش رو به کار برده؟ اصلا شدنیه؟

Reza31001
22-09-2010, 06:15
راستش تا حالا به این فکر کردین، این فرصت کم سر جلسه آزمون رو چطور می شه این همه سوال رو بررسی کرد؟ درسته کسی نمی خواد 100 بزنه، ولی نصفش هم که بخوای بزنی ( چندتاش رو هم منفی بزنی ) خودش خیلی وقت می بره . من می گم یعنی همه اینایی که بالا می زنن از راه های معمولی میرن؟ اصلا ببینید بعضیا می گن کسی بخواد سریع بزنه، باید فرمول و تناسبا رو تو ذهنش بنویسه و اعداد رو فقط رو کاغذ جایگزین کنه. کسی این روش رو به کار برده؟ اصلا شدنیه؟

اگه جزو دانش آموزان تيزهوشناني هستي و واسه رتبه زير صد مي خوني آره ميشه وگرنه اين كار كاملا اشتباهه و من كه تو آزمنهاي آزمايشي تجربه كرم 90 درصد مواقع به خاطر يه اشتباه كوچولو ( 2*3=5 و...) به جواب نمي رسي و شايد هم به جواب اشتباه برسي البته اين موضوع براي فيزيك و مسائل شيمي هم هست بهتره سرعت عملتو بالا ببري تا اينكه بخواي ذهني كار كني ( البته آزموناي آزمايشي جاي همين كارهاست امتحان كن شايد بهت جواب بده)

kavehj4488
22-09-2010, 08:03
با این نظام آموزشی عجیب غریب ما کسی توی کنکور موفق تره که فرمول های بیشتری بلد باشه و سرعت عمل بالاتری داشته باشه. به جرات میتونم بگم هر سوال کنکور یه فرمول جدا داره!:31: مثلا ما یه فرمول برای معادله درجه 2 یاد میگیریم ، بعدش میریم 10، 20 تا فرمول تستی (به قول دبیرمون:31:) یاد میگیریم. ما حتی نمیدونیم بعضی از این فرمولها از کجا میان. گذشته از اینها برای یادگیری ریاضی سرعت عمل باید خیلی بالا باشه. به وقت کنکور اهمیت ندید باید از درسای دیگه وقت برای ریاضی کنار بذارید. ابتدا مبحث کتاب رو مطالعه کنید. بعد برید سوال ها ی کتاب رو حل کنید. اصلا سوالای کنکور خیلی به سوالای کتاب شباهت دارند. بعد از حل تمرینات اگه کتاب تست همراه با آموزش در اختیار دارید بشینید فرمول های اضافه اونو بخونید. فرمول ها فقط برای حفظ کردن نیست باید بدونید کجا ازش استفاده کنید. بشینید تست بزنید . هنگام چک کردن جوابها اونهایی رو که اشتباه جواب دادید علامت بزنید تا بعدا هنگام مرور دوباره اول برید سراغ اونها . اگه بار دوم یا سوم تونستید درست حلشون کنید که هیچی اگه نتونستید باید پروسه رو از اول اجرا کنید. دوباره تاکید میکنم تا به کتاب درسی مسلط نشدید سراغ تست نرید. به نظر من کتاب های گاج و قلمچی که آموزش هم دارند خوبند... من خودم سعی میکنم هر کتابی دستم اومد سریع بخونمش. شاید سوالاش عین سوالای کنکور نباشه ولی به اطلاعات من اضافه میشه. معلم خصوصی فقط برای کتاب درسی بگیرید . مبحث ها رو جدا جدا بخونید مثلا مثلثات رو که میخونید اول مثاثات ریاضی 1 بعد مثلثات ریاضی 2 و... درست نیست که اول کل ریاضی 1 رو بخونید بعد کل ریاضی 2 . بین ساعات 8 تا 12 درس بخوانید ( از کتاب The Secrets Of Sleep/Michael Segell)
آزمونهای آزمایشی برای اینکه تا حالا چقدر یاد گرفتید و اینکه چقدر سرعت شما بالا رفته عالیه.
موفق باشید.:10:

M3lody
23-09-2010, 21:03
کتاب چی بخونیم بهتره

kavehj4488
24-09-2010, 07:20
کتاب ها چه فرقی میکنند ؟ همشون سوالای کنکور های قبلی و پاسخ تشریحی دارند.:31: