PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کاهش سرعت کپی کردن اطلاعات روی هارد اکسترنال

mahdi_o
19-09-2010, 22:50
سلام
من یک هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم از نوع my book elite یک ترابایتی
حدود 3 ماه هست دارم و خیلی خوب داره کار میکنه و این مدت اخیر دیدم که سرعت کپی کردن روی هارد به شدت کاهش پیدا کرده!
و به جایی رسیده که فایل های سنگین (حدود 1 گیگ) رو خیلی خیلی طول میده و به جایی میرسونه که عملا تموم شدنی وجود نداره (میزنه 18 روز!!)
ولی فایل های سبک رو مثلا 400 مگ رو تونستم روش کپی کنم

ولی وقتی از روی خود هارد میخوایم کپی کنیم جای دیگه مشکلی پیش نمیاد و میتونه کپی کنه!!

یکسری مسائل رو تست کردم و اینجا میگم
مشکل از هارد و یا درایو های دیگه ام نیست و همه رو با هارد دیگه ام تست کردم
سرعت خود هارد خیلی خوب هستد یعنی موقع نشون دادن فیلم و یا کار کردن و ... مشکلی نداره
حتی بازی ای هم که رووش نصب هست رو به خوبی اجرا میکنه!

اما نکته ای که مطمئن شدم هارد احتمالا خراب نیست این هست که امروز هارد رو روی یک سیستم با سخت افزار دیگه که ویندوز XP داره تست کردم و بسیار خوب جواب داد
و انواع فایل ها رووش کپی شد(یک فایل یک تکه 2 گیگابایتی) با سرعت خوب و منطقی!

اما توی خونه و سیستم خودم ویندوز 7 از نوع 64 بیتی داشتم از موقعی که هارد رو خریدم و خوب هم کار میکرد و تا اینکه یک ماه پیش اینطوری شده و ویندوز رو عوض کردم و یه نسخه 32 بیتی ریختم و دیدم هنوز مشکل پابرجاست!!
و حتی نمیدونم چرا موقع کپی کردن فایل های سنگین یه حالت هنگ کردن به مواردی مثل مرورگر و مسنجرم هم دست میداد!

کسی میدونه مشکل از چه؟
اعصابم رو بهم ریخته!
ممنون

rezabanderas2000
19-09-2010, 23:12
دوست عزیز این رو نصب کن درست میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 12:10 AM ---------- Previous post was at 12:09 AM ----------

مشکل از Firmware هست

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

به این توضیحات هم دقت کن برای آپدیت کردن
Step 1: Update the Drive Firmware

Disconnect all external drives from the computer except for the My Book or My Passport drive you want to update.
Ensure that the My Book or My Passport drive is connected to a USB port on your computer and if you have password protected your drive, make sure to unlock it or remove password before you begin the firmware and software update process.

mahdi_o
20-09-2010, 06:48
دوست عزیز این رو نصب کن درست میشه

---------- Post added at 12:10 AM ---------- Previous post was at 12:09 AM ----------

مشکل از Firmware هست

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

به این توضیحات هم دقت کن برای آپدیت کردن

Disconnect all external drives from the computer except for the My Book or My Passport drive you want to update.
Ensure that the My Book or My Passport drive is connected to a USB port on your computer and if you have password protected your drive, make sure to unlock it or remove password before you begin the firmware and software update process.

سلام
دوست گرامی ممنون از پاسخگویی شما
البته این Firmware ای که گذاشتید برای EssentialElite هست!
ولی خود من از توی خود وبسایت WD اقدای کردم به گرفتن Firmware جدید هاردم و شروع هم کردم به نصب
ولی نمیدونم چرا وصسط نصب یک ارور داد و اجازه نداد کامل نصب بشه
البته مجددا امشب امتحان میکنم و ارور رو هم اعلام میکنم

بازهم ممنون
موفق باشید

rezabanderas2000
20-09-2010, 22:27

mahdi_o
20-09-2010, 23:39

سلام
دوست گرامی من این رو نصب کرده بودم ولی وسط نصب ارور میده
این ارور ها
به ترتیب گذاشتم توی عکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rezabanderas2000
21-09-2010, 11:14
اگه توضیحات رو خونده باشی باید هارد رو به سیستم وصل نکنی
بعد از شروع نصب هارد رونصب میکتی واگه بره هارد پسورد گذاشتی باید پاکش کنی در ضمن سیستم باید روش این برنامه نصب باشه
Microsoft .NET 3.5 Framework SP1 updater
اگه شما توضیحات رو خونده باشید دوتا step داری
step1

step 2

mahdi_o
21-09-2010, 13:20
اگه توضیحات رو خونده باشی باید هارد رو به سیستم وصل نکنی
بعد از شروع نصب هارد رونصب میکتی واگه بره هارد پسورد گذاشتی باید پاکش کنی در ضمن سیستم باید روش این برنامه نصب باشه
Microsoft .NET 3.5 Framework SP1 updater
اگه شما توضیحات رو خونده باشید دوتا step داری
step1

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدstep 2

سلام
من مشکل رو پیدا کردم!
مشکل به نظر میرسه از USB های خود سیستم من هست، یعنی USB هایی که روی خود مادربورد هستند!
چون من یه دونه Ram reader جلوی کیسم نصب هست و اون یه USB داره
و دیشب وصل کردم به همون USB و دیدم که به خوبی داره داره کپی میکنه!
بدون هیچ مشکلی

چی کار باید بکنم برای رفع این مشکل؟

در ضمن
چطوری هارد رو وصل نکنم؟
تو این توضیحات داره میگه هارد وصل باشه و بقیه حافظه های جانبی رو قطع کنیم!!

Ensure that the My Book or My Passport drive is connected to a USB port on your computer and if you have password protected your drive, make sure to unlock it or remove password before you begin the firmware and software update process

rezabanderas2000
21-09-2010, 23:34
شما باید به step 2 توجه کنی یعنی دو فایل دانلود کنی

mahdi_o
22-09-2010, 00:21
سلام
خب مگه نباید اول step 1 رو انجام بدم و بعد برم سراغ 2؟
من توی اولی متوقف میشم!!

adonisq
01-11-2013, 14:58
سلام من توضیحات بالا رو خوندما ولی مشکلم نبود اینا
یه هارد اکسترنال 1 ترا وسترن دارم . دیروز زدم به یه سیستم که اطلاعات ازش بردارم از دیروز کند شده هیچکاری نمیکنه وصلش میکنم به سیستم خودم ازم پسورد میخواد و با سختی باز میشه و اطلاعات و حجمشون قابل مشاهده است ولی حتی نمیتونم راست کلیک کنم یا عملیاتی روش انجام بدم سیستم قفل میشه کلا گفتم شاید ویروسی شده به هر انتی ویروسی میزنم میگه چیزیش نیست اصن نمیفهمم یعنی مشکل سخت افزاری داره؟هربار هم میرم تو mycomputer ازاول میخواد بخوندش همه زندگیم تو اینه چیکار کنم ؟

زهرا احمدنیا
14-03-2014, 23:09
سلام من یه هارد اکسترنالWD ELEMENTS یک ترا گرفتم اولین باری که وصل کردم 3 تا فایل و فولدر توش بود که همشو کات کردم وقتی خواستم توش فیلم کپی کنم یه قسمتش کپی شد ولی رو ادامش گیر کرد یعنی وقتی میخوام توش یه فیلم حتی با حجم 300 مگ کپی کنم تقریبا یک سومش رو خوب میره ولی رو ادامش گیر میکنه و سرعتش اونقد کم میشه که دیگه رسما کپی نمیکنه حالا نمیدونم چیکار کنم آخه نو چرا باید اینجوری باشه تورو خدا سریع جوابمو بدین دارم دق میکنم امروز تولدم بود کوفتم شد آخه کادو تولدم بود:n28::n28::n28:لطفا جوابشو به ایمیلم بفرستین

desperanish
15-03-2014, 00:22
برا دوست بالایی حتما گارانتی داره؟!

زنگ بزن و مشکل رو بگو اگه ایراد فنی داشته باشه تعویض میکنن.

==========

اما برای صاحب تاپیک بگم که اغلب مشکلات هارد که بنده داشتم به خاطر سیم هارد بوده.
شما ابتدا یه سیم کوتاه وصل کن ببین نتیجه بهتر میگیری.

نرم افزارها معمولا چند کیلو بایت فقط به شما کمک میکنن.

زهرا احمدنیا
15-03-2014, 00:42
برا دوست بالایی حتما گارانتی داره؟!

زنگ بزن و مشکل رو بگو اگه ایراد فنی داشته باشه تعویض میکنن.

==========

اما برای صاحب تاپیک بگم که اغلب مشکلات هارد که بنده داشتم به خاطر سیم هارد بوده.
شما ابتدا یه سیم کوتاه وصل کن ببین نتیجه بهتر میگیری.

نرم افزارها معمولا چند کیلو بایت فقط به شما کمک میکنن.

گارانتی الماس ایران داره خودم قصد دارم فردا ببرم جایی که خریدم امیدوارم عوضش کنه مرسی که سریع جوابمو دادین :n03:

TS.datarecovery
01-06-2015, 12:13
سلام به این لینک هم یه سری بزنید مطالب خوبی نوشته:

کپی نشدن اطلاعات هارد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید.