PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاری چشم

Damian
19-09-2010, 13:34
دوستان تاپیکی در این باره پیدا نکردم و اگر بیجا بود معذرت میخوام

من حدود 3 ماهه که چشم چپم تار میبینه و در صورت بستن چشم راست توانایی خواندن را ندارم هیچ بقیه چیزها رو به هیچ عنوان به وضوح نمیبینم.
چشم پزشک پس از تست کامل چشم با قاطعیت میگفت چیزی نیست ولی 3 ماهه که هیچ تغییری نکرده.
به نظر شما مشکل چشم من چیه ؟

eMer@lD
19-09-2010, 13:46
سلام

شما چند سالتون هست؟
اجسام نزدیک رو تار میبینید یا اجسام دور رو؟
البته باید بگم باید معاینه بشید و لطفا چشم پزشک دیگری رو در نظر بگیرید.

Damian
19-09-2010, 13:58
سلام

شما چند سالتون هست؟
اجسام نزدیک رو تار میبینید یا اجسام دور رو؟
البته باید بگم باید معاینه بشید و لطفا چشم پزشک دیگری رو در نظر بگیرید.
من نزدیک 22 سالمه
چه دور چه نزدیک تار میبینم ولی اشیا دور رو تارتر میبینم
معاینه های عصب چشم و ضعیفی چشم حاکی از سلامت چشم بود

eMer@lD
19-09-2010, 14:11
اجسام نزدیک رو در چه فاصله ای واضح میبینید؟
همچنین درد در ناحیه ی سر و همچنین چشمتون ندارید؟
البته این رو یاد اوری کنم :
حتی گاهی زدن گل مژه می تونه تاری دید رو موجب بشه

Damian
19-09-2010, 14:36
اجسام رو که تشخیص میدم ولی تار میبینم
ولی از فاصله 20 سانتی میتونم نوشته ها رو تشخیص بدم ولی دورتر نه (البته فقط با چشم چپ نه با دو چشم باز و یا چشم راست)
اوائل وقتی چشممو یکباره به اطراف میبردم چشم درد میگرفتم و حتی سر درد ولی به مرور خوب شد.
قبل از این ماجرا یه بار داشتم فوتبال بازی میکردم که با شوت یار هم تیمی هد زدم که سرم خیلی درد گرفت و چند روز بعد از آن اینطور شدم

eMer@lD
19-09-2010, 14:58
اجسام رو که تشخیص میدم ولی تار میبینم
بله متوجه ام :)
منظورم مقدار فاصله ی وضوح دید بود .
اینطور که دریافت میشه شما نزدیک بین هستید . و به راحتی قابل اصلاح هست
به یک چشم پزشک متخصص قرنیه مراجعه بفرمایید ؛ایشون ممکنه آزمایشهایی رو برای تعیین درجه نزدیک بینی و میزان اصلاحات مورد نیاز انجام بدهند.
با عینک و لنز وهمچنین جراحی های انکساری ((البته زیر نظر پزشک)) تصمیم بگیرید که کدام روش برایتان بهتر است.
حتما از پزشکتون بخواهید نیازهای فردی شما رو مد نظر داشته باشند .اگر ورزش می کنید ؛خیلی فعال هستید یا از قیافه واحساس عینک بی زار هستید ، یا هر چیز دیگه ای
خیلی راحت درمان میشه .

***Spring***
19-09-2010, 16:26
سلام ...

◄◄ چـــــــشـــــــــم ، بیماری ها و درمان ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alireza SM
19-09-2010, 16:29
از مشكلات زير كدومش رو دارين ؟

عدم تعادل پاها - ضعف عضلات - سفت شدن عضلات - اختلال در جمله سازي و تكلم - خستگي - اختلال در حافظه و قدرت تفكر

Damian
19-09-2010, 17:24
دو مورد آخرو یه مقدار دارم

Saeed System
19-09-2010, 21:15
شما اگر چشم پزشکی رفتین و پشت اتو رف اکتومتر نشستین و چشمتون معاینه شد و کامپیوتر سلامت چشمتون

رو plano حساب کرد و دکتر تایید کرد دیگه حتما چشمتون ضعیف نیست .

نزدیک بینی هم که بالای 40 سال شروع میشه البته اینو جراح ما میگه و میگه باز زدن عینک کنوکس یعنی مثبت

مشکل حل میشه.

تاری دید میتونه بخاطر سیلندر چشمتون باشه یا همون استیکماتیسم یا تنبلی که دکتر تشخیصش plano بوده.

پس یا به جراح چشم مراجعه کنید اگر دفعه قبل اپتومتریست معاینه کرد.

یا به دکتر اعصاب شاید تاری دید عصبیه .:11:

gisooo
25-02-2011, 23:05
سلام
چشم راستم گاهی تار میبینه حتی چشم پزشک هم رفتم ولی مشکلم حل نشده و گفت مشکلی نداری ممکنه ام اس داشته باشم؟