PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درمان سریع آفت (جوشهای چرکی) در دهان؟؟

ghahremanimehdi
16-09-2010, 23:55
سلام
برای آفتهای چرکی که در دهان میزنه چکار میشه کرد ؟ یک عده میگن آب نمک قرقره کن ولی به نظرم تاثیر نداره .
هر وقت دهانم آفت میزنه خیلی اذیت میشم .
به نظرتون مصرف قرصهایی مثل سفیکسیم در این مورد تاثیر داره ؟
آیا محلولهای موثری برای قرقره و رفع سریع آفت هستش ؟:2:

***Spring***
17-09-2010, 06:02
سلام ...

یکی از بهترین درمانها : ویلو دو ژان سین ... مایع ، رنگ بنفش پر رنگ ، برای شستشو و قرقره کردن در دهان ...

نکته : خوراکی نیست ...

دهن و لب‏ها رنگ بنفش میگیرند ... ولی بسرعت ( حتا اگه آفت شما پیشرفته باشه چند روزه ) سریع خوب میشید ... اثر خیلی قویی داره ... البته مشورت با پزشک متخصص ، هیچوقت فراموش نشود ...

ghahremanimehdi
17-09-2010, 10:36
سلام ...

یکی از بهترین درمانها : ویلو دو ژان سین ... مایع ، رنگ بنفش پر رنگ ، برای شستشو و قرقره کردن در دهان ...

دهن و لب‏ها رنگ بنفش میگیرند ... ولی بسرعت ( حتا اگه آفت شما پیشرفته باشه چند روزه ) سریع خوب میشید ... اثر خیلی قویی داره ... البته مشورت با پزشک متخصص ، هیچوقت فراموش نشود ...

ممنون
ببخشید این محلول رو داروخانه ها بدون تجویز پزشک هم میدن ؟
یک مایعی هم هست به نام پرسیکا . اونم چند مورد استفاده کردم زیاد اثربخش نبود.
حالا این موردی که شما گفتی رو استفاده میکنم ببینم چی میشه:19:

---------- Post added at 11:36 AM ---------- Previous post was at 11:35 AM ----------

ببخشید اسمش همینه : ویلو دو ژان سین ؟ چون الان تو اینترنت سرچ کردم چیزی با این نام پیدا نشد؟!

alirezaghanbari
17-09-2010, 11:06
سلام ...

سلام.
بهتره اول توسط یه پزشک معاینه بشی. این جوشها نمونه های مختلف دارند و قاعدتا درمانهاشون متفاوت.
درمان با ویوله دژانسین ، که امروزه تو ایران به اسم کی جنت به دو شکل دهانی و موضعی بازار میاد دیگه تقریبا قدیمی شده به چند دلیل:
رنگی میکنه
داروهای موثرتری بازار اومده
درصورت بلعیده شدن اتفاقی ، میتونه خطرناک باشه
و....
ممنون.

ghahremanimehdi
17-09-2010, 11:15
سلام.
بهتره اول توسط یه پزشک معاینه بشی. این جوشها نمونه های مختلف دارند و قاعدتا درمانهاشون متفاوت.
درمان با ویوله دژانسین ، که امروزه تو ایران به اسم کی جنت به دو شکل دهانی و موضعی بازار میاد دیگه تقریبا قدیمی شده به چند دلیل:
رنگی میکنه
داروهای موثرتری بازار اومده
درصورت بلعیده شدن اتفاقی ، میتونه خطرناک باشه
و....
ممنون.

چه داروهای موثر تری اومده ؟ میشه معرفی کنید ؟
من که هر وقت میرم دکتر میگه آب نمک قرقره کن که هیچ فایده ای که نداره هیچ بدتر هم میکنه :21::2::19:

alirezaghanbari
17-09-2010, 11:27
چه داروهای موثر تری اومده ؟ میشه معرفی کنید ؟
من که هر وقت میرم دکتر میگه آب نمک قرقره کن که هیچ فایده ای که نداره هیچ بدتر هم میکنه :21::2::19:

سلام.
به پیغام های خصوصی مراجعه کن.

majid_sd2009
17-09-2010, 11:47
سماق بزن خوب میشه! البته یکم میسوزه
البته اصلیش باشه یعنی از خود میوه سماق باشه، نه پوره غوره!!

Tenacious
17-09-2010, 11:48
استروئیدهای موضعی؛ تریامسینولون استوناید؛ Flucinolone؛ Clobetasol
کلرهگزیدین یا بنزیدآمین یا پرسیکا که به عنوان آنتی بیوتیک های موضعی ازشون استفاده می شه
شما می تونی کپسول تتراسایکلین رو تو 5 سی سی سرم حل کنی و در دهان بچرخونی و بعد از 30 ثانیه خالی کنی

alirezaghanbari
17-09-2010, 11:55
سماق بزن خوب میشه! البته یکم میسوزه
البته اصلیش باشه یعنی از خود میوه سماق باشه، نه پوره غوره!!

خدا خیرت بده. میخای بکشیش؟؟؟!!!

---------- Post added at 12:55 PM ---------- Previous post was at 12:53 PM ----------

استروئیدهای موضعی؛ تریامسینولون استوناید؛ Flucinolone؛ Clobetasol
کلرهگزیدین یا بنزیدآمین یا پرسیکا که به عنوان آنتی بیوتیک های موضعی ازشون استفاده می شه
شما می تونی کپسول تتراسایکلین رو تو 5 سی سی سرم حل کنی و در دهان بچرخونی و بعد از 30 ثانیه خالی کنی

این میتونه کمک کنه اما بهتره توسط یه پزشک پیشنهاد بشه...

Tenacious
17-09-2010, 14:37
این میتونه کمک کنه اما بهتره توسط یه پزشک پیشنهاد بشه...

حرف شما کاملاً درسته.

***Spring***
17-09-2010, 15:32
ممنون
ببخشید این محلول رو داروخانه ها بدون تجویز پزشک هم میدن ؟
یک مایعی هم هست به نام پرسیکا . اونم چند مورد استفاده کردم زیاد اثربخش نبود.
حالا این موردی که شما گفتی رو استفاده میکنم ببینم چی میشه:19:

---------- Post added at 11:36 AM ---------- Previous post was at 11:35 AM ----------

ببخشید اسمش همینه : ویلو دو ژان سین ؟ چون الان تو اینترنت سرچ کردم چیزی با این نام پیدا نشد؟!

سلام ...

خواهش میکنم ...

بله ... همونطوریکه میدونید اول مشورت با پزشک ... داروی خاصی نیست که حتمآ نسخه بخواد ولی خوب شاید تازگی در دستور کار داروخونه ها باشه ، بپرسید نمیدونم ... ولی قبلآ نیازی به نسخه نداشت ... بسیار موثر هستش ...

مثل خیلی از داروها نیست یعنی موضوع جدید و قدیمی بودن دارو نیست ، اثر اون هست که بسیار نتیجه بخش هستش ... البته بازم عرض میکنم احتیاط اینکه : خوراکی نیست ... در درمان آفتهای شدید هم کاربد موثر داره ... یعنی اگه تمام لب و دهن و قسمتی از زبان شما هم آفت زده باشه ، بازم بسیار موثر هستش ...

برای چندمین بار : مشورت با پزشک متخصص فراموش نشود ... موفق باشید ...

alirezaghanbari
17-09-2010, 17:18
سلام ...

خواهش میکنم ...

بله ... همونطوریکه میدونید اول مشورت با پزشک ... داروی خاصی نیست که حتمآ نسخه بخواد ولی خوب شاید تازگی در دستور کار داروخونه ها باشه ، بپرسید نمیدونم ... ولی قبلآ نیازی به نسخه نداشت ... بسیار موثر هستش ...

مثل خیلی از داروها نیست یعنی موضوع جدید و قدیمی بودن دارو نیست ، اثر اون هست که بسیار نتیجه بخش هستش ... البته بازم عرض میکنم احتیاط اینکه : خوراکی نیست ... در درمان آفتهای شدید هم کاربد موثر داره ... یعنی اگه تمام لب و دهن و قسمتی از زبان شما هم آفت زده باشه ، بازم بسیار موثر هستش ...

برای چندمین بار : مشورت با پزشک متخصص فراموش نشود ... موفق باشید ...

قطره پرسیکا که با آب مخلوط و به شکل دهانشویه درمیاد در اصل همون به اصطلاح ( چوب دندون ) هاییه که قدیما از مکه سوغات میاوردند. آفت را درمان نمیکنه اما به بهبودیش کمک میکنه و میتونه مفید باشه. یعنی آفت رو با استفاده از داروهای مخصوص خودش درمان میکنیم اما از استفاده از پرسیکا هم غافل نمیمنیم.

خودمونیم اطلاعات پزشکیت بد نیست ها... مطالعه داشتی؟

ghahremanimehdi
17-09-2010, 18:52
دیشب یدونه سفیکسیم خوردم الان آفته کوچکتر شده.
پرسیکا هم چند سال پیش استفاده کردم ولی چندان موثر نبود.
یکبار هم که رفته بودم پیش یک دکتر عمومی گفتش جوش شیرین قرقره کن ولی اونم موثر نیست!
حالا میرتکس رو امتحان میکنم ببینم چطوره.

***Spring***
17-09-2010, 19:09
خودمونیم اطلاعات پزشکیت بد نیست ها... مطالعه داشتی؟

سلام ...

نمیدونم با توجه به نقل قولی که گرفتید ، این جمله برای کیه و مخاطب اون کدوم یکی از دوستان ... اگه برای من هستش :

اطلاعات کامپیوتریم بد نیست :31: ...

ممنون ، شما لطف دارین ...

oranoos2007
17-09-2010, 21:17
با سلام
چند وقت پیش که به پزشک مراجعه کردم درباره آفت دهان ازشون سوال کردم گفتند که شربت دیفن هیدرامین با محتوی کپسول تتراسیکلین مخلوط کن و روزی چند بار دهان را شستشو دهید در درمان خیلی تاثیرداره و زود خوب میشود
الان چند وقت که با بروز این مشکل و زخم های دهان این کار را انجام می دهم خیلی سریع خوب می شود
خودم این تجربه کرده ام

alirezaghanbari
18-09-2010, 01:17
با سلام
چند وقت پیش که به پزشک مراجعه کردم درباره آفت دهان ازشون سوال کردم گفتند که شربت دیفن هیدرامین با محتوی کپسول تتراسیکلین مخلوط کن و روزی چند بار دهان را شستشو دهید در درمان خیلی تاثیرداره و زود خوب میشود
الان چند وقت که با بروز این مشکل و زخم های دهان این کار را انجام می دهم خیلی سریع خوب می شود
خودم این تجربه کرده ام

روش خوبی به نظر میرسه

ghahremanimehdi
18-09-2010, 14:17
امروز رفتم دوبسته 10 تایی سفیکسیم 400 خریدم، شد 11500 تومن:21: بسوزه پدر پول:13:

morsadr
18-09-2010, 14:23
سلام
برای آفتهای چرکی که در دهان میزنه چکار میشه کرد ؟ یک عده میگن آب نمک قرقره کن ولی به نظرم تاثیر نداره .
هر وقت دهانم آفت میزنه خیلی اذیت میشم .
به نظرتون مصرف قرصهایی مثل سفیکسیم در این مورد تاثیر داره ؟
آیا محلولهای موثری برای قرقره و رفع سریع آفت هستش ؟:2:

در مورد آفت دهان باید گفت که نه علت دقیق آن مشخص شده و نه درمان قطعی آن و تمام مطالبی که دوستان گفتند تجربی می باشد و می تواند تاثیر کمی داشته باشد.
نکته مهم اینه که آنتی بیوتیکها ی خوراکی در درمان آفت هیچ اثری ندارند .
یکی از بهترین درمانها غرغره شربت دیفن هیدرامین با یا بدون تتراسایکلین می باشد .
موفق باشید :11:

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

امروز رفتم دوبسته 10 تایی سفیکسیم 400 خریدم، شد 11500 تومن:21: بسوزه پدر پول:13:

سفیکسیم تاثیری نداره :41: پولتون را هدر ندهید . :13:

قله بلند
18-09-2010, 15:49
سلام. آقای دکتر، قرقره آب نمک یا جوش شیرین چه طور؟

Life24
18-09-2010, 15:59
درود
همه تجربه شون رو گفتن. منم میگم.
به نظرم هیچ چیز مثل رب انار نیست.
غرغره کنید توپه

alirezaghanbari
18-09-2010, 16:11

بهتره تا پزشک اجازه نداده این کار رو انجام ندی...

---------- Post added at 05:09 PM ---------- Previous post was at 05:08 PM ----------

درود
همه تجربه شون رو گفتن. منم میگم.
به نظرم هیچ چیز مثل رب انار نیست.
غرغره کنید توپه

تو طب سنتی خیلی قدیم اومده اما فعلا درمانهای بهتری هست که با صلاحدید پزشک انجام میشه

---------- Post added at 05:11 PM ---------- Previous post was at 05:09 PM ----------

امروز رفتم دو بسته 10 تایی سفیکسیم 400 خریدم، شد 11500 تومن:21: بسوزه پدر پول:13:

امروزه سفکسیم رو تو مواردی که احتمال عفونی شدن آفت رو بدن ، تجویز میکنند اما خودش فی نفسه توی درمان آفت زیاد نقشی نداره....
ضمنا قیمت دو بسته اون میشه 120500 ریال. تازه ازت کم پول گرفتن.

outpost
18-09-2010, 16:29
خيلي سال پيش.... توي يخچال ما يه داروي كوچيك بود.... من هر موقع آفت ميزدم ، مادرمو اونو ميزد به آفت ... هيچ دردي نداشت و در عرض 3 ساعت هيچ اثري از آفت باقي نميموند.

پدر ميگفت اين دارو آمريكاييه . من نميدونم اسم اين دارو چي بود. هيچ وقت هم ديگه مشابه اين دارو رو نديدم. شايد باورتون نشه كه اين دارو شايد براي 20 سال پيش بود ، ولي اثرش از تمام داروهاي امروزي بالاتر بود.

اي كاش ميدونستم اسمش چيه. راستي رنگش قرمز بود مثل بتادين. كمي شيرين بود و هيچ سوزشي نداشت و درمان فوق العاده سريع داشت.

اون موقع كوچولو بودم ، وگرنه حتما اسمشو حفظ ميكردم.....

Life24
18-09-2010, 16:41
پیشگیری‌ و درمان آفت دهان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای پیشگیری از بروز آفت‌ دهان‌ رعایت نکات زیر ضروری است:

- دندان های‌ خود را روزانه‌ حداقل‌ دو بار مسواک‌ بزنید و مرتب از نخ‌ دندان‌ استفاده‌ کنید تا تمیزی‌ و سلامتی‌ دهان‌ و دندان ها حفظ‌ شود.

- حتی ‌المقدور سعی‌ کنید استرس نداشته‌ باشید.

- از تماس‌ نزدیک‌ با افراد دچار عفونت خودداری‌ کنید.

- دقت‌ کنید که‌ آفت‌، بیشتر بعد از خوردن‌ چه‌ نوع‌ غذایی‌ رخ‌ می ‌دهد.

- از خوردن‌ غذاهایی‌ که‌ به‌ نظر باعث‌ آغاز حمله‌ می ‌شوند، خودداری‌ کنید.
درمان

- تنها راه درمان آفت راجعه (برگشت پذیر)، رعایت مواردی است که باعث صدمه و تحریک مخاط دهان می ‌شود، مثلا از مصرف غذاهای سفت و خشن مانند برنج برشته شده (ته دیگ) و یا مسواک زدن به طرز ناصحیح، خوردن گردو و غذاهای محرک خیلی سرد و خیلی داغ خودداری شود.

- همچنین بهتر است آزمایش هایی جهت اندازه گیری آهن خون و ویتامین B12 و اسید فولیک نیز داده شود تا چنانچه کمبودی از این لحاظ در بدن وجود دارد، برای همیشه برطرف گردد. اگر علائم دیگری مثل زخم در ناحیه ی تناسلی و مشکل چشمی یا مفصلی وجود نداشته باشد، موارد یاد شده کفایت می ‌کند.

- عموما بیماری در اکثر بیماران با گذشت عمر بهبود یافته یا دفعات عود کم می‌ شود. در صورتی که در یک فرد بالغ آفت شروع یا تشدید شود، بایستی به یک عامل زمینه‌ای مشکوک شویم.

- ابتدا بایستی بیماری هایی که آفت معمولاً به همراه ‌آنها دیده می ‌شود یا عوامل مستعد کننده ی عمومی برای ایجاد آفت رد شوند. درمان همیشه رضایت‌ بخش نیست، ولی رعایت بهداشت دهان و استفاده از دهان شویه ی تتراسایکلین، می تواند به بهبودی بیمار کمک نماید.

- در صورتی که ارتباطی بین بروز آفت با یک ماده ی غذایی( مثل گردو ، پسته و ... ) دیده می ‌شود، بایستی آن ماده ی غذایی از رژیم غذایی بیمار حذف شود.

- امکان‌ دارد توصیه‌ به‌ کشت‌ زخم شود تا بتوان‌ آفت‌ را از زخم‌ هرپسی (تب خال)‌ افتراق‌ داد، یا احیاناً اگر عفونت‌ باکتریایی‌ ثانویه‌ وجود داشته‌ باشد، آن‌ را تشخیص‌ داد.

- دهان‌ را روزانه‌ 3 بار یا بیشتر با محلول‌ نمک‌ (نصف‌ قاشق‌ چای خوری‌ نمک‌ در یک‌ لیوان‌ آب‌ حل‌ شود) شستشو دهید، البته‌ به‌ شرط‌ اینکه‌ خیلی‌ دردناک‌ نباشد.

- زخم ها را مرتباً با کمک‌ گوش‌ پاک‌ کن‌ یا چیزی‌ شبیه به‌ آن‌ که‌ آغشته‌ به‌ پراکسید هیدروژن 2درصد باشد، پاک‌ کنید.

- اگر آفت‌ در اثر خشن‌ بودن‌ دندان‌، بریس‌ یا دندان‌ مصنوعی‌ ایجاد شده‌ باشد، بایستی به‌ دندان پزشک‌ مراجعه‌ شود، زیرا تا زمانی‌ که‌ این‌ نوع‌ مشکلات‌ برطرف‌ نشود آفت‌ دهان‌ خوب‌ نمی ‌شود.
عواقب مورد انتظار:

اکثر زخم های‌ آفتی‌ بدون‌ برجای‌ گذاشتن‌ جوشگاه‌ در عرض‌ 2 هفته‌ خوب‌ می‌ شوند. حملات‌ مکرر آفت‌ شایع‌ هستند. آفت‌ ممکن‌ است‌ به‌ صورت‌ یک‌ زخم‌ حداکثر 3-2 بار در سال‌ تا بروز بدون‌ وقفه ی‌ چندین‌ زخم‌ در سال،‌ رخ‌ دهد.
داروها:

- بی ‌حس‌ کننده‌های‌ موضعی‌ برای‌ تخفیف‌ درد مناسب است.

- خمیر حاوی‌ یک‌ مشتق‌ استرویید به‌ همراه‌ تریامسینولون استوناید، اگر به‌ محض‌ شروع‌ زخم‌ مالیده‌ شود، می ‌تواند از بروز درد جلوگیری‌ کند.

- دارویی‌ که‌ برای‌ حمله‌ ی قبلی‌ آفت‌ تجویز شده‌ است‌ را نگاه‌ دارید. در صورت‌ بروز مجدد آفت‌، بلافاصله‌ آن‌ را مصرف‌ کنید. درمان‌ هر چه قدر زودتر آغاز شود، آفت‌ خفیف ‌تر خواهد بود.
رژیم غذایی:

محدودیتی برای آن وجود ندارد، مگر پرهیزاز غذاهایی که آفت را بدتر می کنند. هنگام بهبود آفت هر چه می توانید بیشتر مایعات بنوشید و یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید.

برای تخفیف درد، مایعات را با نی بنوشید. مواد غذایی که کمتر باعث درد می شوند،عبارتند از: شیر،ژلاتین مایع، ماست و بستنی.
در این شرایط به پزشک مراجعه کنید:

- در صورتی که درجه ی حرارت بدنتان به 9/38 درجه سانتی گراد یا بالاتر برسد.

- اگر علی رغم درمان، آفت در عرض 3 روز بهبود نیابد.

- در صورتی که درد در حین درمان، تخفیف نیابد و قابل تحمل نباشد.

- اگر کودکی که دهانش آفت می زند، وزن کم کند.

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

می شود در صورت ابتلاء به این عارضه سعی شود ابتدا عوامل محیطی برطرف گردد.
مهر نوشت:
استرس، خستگی و کمبود آهن از مهمترین دلایل بروز آفت دهان است و معمولاً نیاز به درمان نداشته و خود به خود برطرف می شود.
بروز آفت دهان با رعایت بهداشت دهان و دندان و شستشو با محلول دهان شویه و آب نمک می تواند پیشگیری شود یا با مصرف داروهای موضعی، سوزش و درد آن را کاهش داد.
بنابراین گزارش متخصصان بیماریهای دهان و دندان مواد غذایی حاوی آهن و ویتامین B12 را در بهبود علائم آفت موثر دانسته و تصریح می کنند: علاوه بر کمبود آهن و ویتامین B12 و اسید فولیک، مسئله وراثت و ژنتیک و عادت ماهانه در خانمها نیز دلایل مهم دیگر بروز آفت دهانی هستند.
این گزارش حاکی است با توجه به اینکه آفت دهان درمان قطعی ندارد، توصیه می شود در صورت ابتلاء به این عارضه سعی شود ابتدا عوامل محیطی برطرف گردد و آنگاه با گنجاندن مواد غذایی سرشار از آهن، اسیدفولیک و B12 و پرهیز از اغذیه حساسیت زا مانند غذاهای داغ و تند، بادمجان و فلفل آفت را کنترل کرد.
براساس این گزارش تاثیر مصرف برخی مواد مانند رب انار در بهبود علائم آفت اثبات نشده و درد آفت را می­توان با مصرف مسکن ها و داروهایی نظیر شربت آنتی هیستامین کاهش داد.

alirezaghanbari
19-09-2010, 00:03
خيلي سال پيش.... توي يخچال ما يه داروي كوچيك بود.... من هر موقع آفت ميزدم ، مادرمو اونو ميزد به آفت ... هيچ دردي نداشت و در عرض 3 ساعت هيچ اثري از آفت باقي نميموند.

پدر ميگفت اين دارو آمريكاييه . من نميدونم اسم اين دارو چي بود. هيچ وقت هم ديگه مشابه اين دارو رو نديدم. شايد باورتون نشه كه اين دارو شايد براي 20 سال پيش بود ، ولي اثرش از تمام داروهاي امروزي بالاتر بود.

اي كاش ميدونستم اسمش چيه. راستي رنگش قرمز بود مثل بتادين. كمي شيرين بود و هيچ سوزشي نداشت و درمان فوق العاده سريع داشت.

اون موقع كوچولو بودم ، وگرنه حتما اسمشو حفظ ميكردم.....

درسته. قدیما محلول قرمز رنگی تو عطاری ها و داروخانه ها بود که بخاطر رنگش بین مردم به « دوا گلی » ، « دوا قرمز » یا « دوا سرخ » معروف بود. با نام علمی « مرکور کرم Mercurochrome ». اصلا همه با این دارو زندگی میکردیم. مثل استامینوفن ، آموکسی سلین یا بروفن و.... فعلی.

زنده یاد علامه دهخدا در شرح مرکورکروم آورده:
محلولي است که تقريباً داراي 26 درصد مرکور (جيوه ) است . اين دارو در سال 1919 م . بوسيله يونگو وايت تهيه گرديد، مرکورکرم در آب محلول ، و محلول آن رنگ قرمز تيره دارد. اثر ضدعفوني آن قوي و از راه تزريق داخل وريدي و استعمال خارجي بکار برده مي شود. براي تهيه محلول قابل تزريق آب مقطر راقبلاً جوشانيده و پس از آن مقدار لازم مرکورکرم را به آن علاوه مي کنند. اين محلول استريل بوده و قابل تزريق داخل وريد است و احتياجي به جوشاندن مجدد ندارد. (از کتاب درمان شناسي ص 209 ) .

مشخصات علمیش اینه:

IUPAC Name: disodium [2,7-dibromo-9-(2-carboxylatophenyl)-3-oxido-6-oxoxanthen-4-yl]mercury hydrate

Synonyms: merbromin, Mercurochrome, Merbromin (INN), Mercurochrome (TN), Mercurochrome (JP15), M7011_SIGMA, SPECTRUM1500637, CID441373, Mercury dibromofluorescein disodium salt, NCGC00094822-01, NCGC00094822-02, LT00134687, D00861, 2',7'-Dibromo-5'-(hydroxymercurio)fluorescein disodium salt, 129-16-8

با به بازار اومدن داروهای جدید و کاراتر ، کم کم این دارو فراموش شد.

... یادم میاد استاد برا ارفاق به دانشجوها که مثلا یه سوال خیلی آسون و بدیهی و نمره آور به ما بده تو امتحان آورده بود « نام علمی دوا گلی چیست؟ » ( براش دوا گلی اونقدر بدیهی بود که سر کلاس درموردش چیزی نگفته بود ). جالب اینه که بجز خودم کسی نتونست جواب بده.

خودمونیم. مگه چند سالته این دارو یادته؟ :11:

برا حسن ختام این مطلب چند عکس از درمان با این دارو میزارم.
ممنون.

Figure 1: Superficial burns: Eschar formation - day 4

Figure 2: Superficial burns: Eschar formation - day 6

Figure 3: Superficial burns: Eschar formation -day 9

Figure 4: Deep burns: Eschar formation - day 5

Figure 5: Deep burns: Eschar formation - day 10

Figure 6: Tough eschar of mercurochrome

Figure 7: Escharectomy

منبع:

morsadr
19-09-2010, 10:54

درمان اثبات شده ای نیست :41:
در مورد آب نمک تا حد سرم فیزیولوژیک یعنی 9 گرم در لیتر به عنوان شستشو دهنده مشکلی ندارد .

ghahremanimehdi
19-09-2010, 16:38
امروزه سفکسیم رو تو مواردی که احتمال عفونی شدن آفت رو بدن ، تجویز میکنند اما خودش فی نفسه توی درمان آفت زیاد نقشی نداره....
ضمنا قیمت دو بسته اون میشه 120500 ریال. تازه ازت کم پول گرفتن.

سفیکسیم تاثیری نداره :41: پولتون را هدر ندهید . :13:

ممنون
ولی دو عدد سفیکسیم 400 خوردم آفت داره خوب میشه و کاملا کوچک شده و دیگه سوزش نداره.:18:

Life24
19-09-2010, 16:45
ممنون
ولی دو عدد سفیکسیم 400 خوردم آفت داره خوب میشه و کاملا کوچک شده و دیگه سوزش نداره.:18:
میگم حالا شما که می خوری 2 تا 2 تا نخور حداقل :31:
من یک بار دکتر بهم داد برای عفونت 24 ساعت یک دونه :41:

ghahremanimehdi
19-09-2010, 17:04
نه همون شبی یدونه خوردم. یعنی دو عدد رو در دو شب خوردم.فکر کنم خیلی داروی موثری هستش. مدتی پیش که به خاطر سرماخوردگی گلوم چرکی شده بود پیش یه متخصص حلق و گوش و بینی رفته بودم میگفتش اثر این قرص کمتر از پنیسیلین نیستش:20:

alirezaghanbari
19-09-2010, 23:29
ممنون

خوب. هر چی باشه آنتی بیوتیکه یه اثراتی داره دیگه.

---------- Post added at 12:29 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

نه همون شبی یدونه خوردم. یعنی دو عدد رو در دو شب خوردم.فکر کنم خیلی داروی موثری هستش. مدتی پیش که به خاطر سرماخوردگی گلوم چرکی شده بود پیش یه متخصص حلق و گوش و بینی رفته بودم میگفتش اثر این قرص کمتر از پنیسیلین نیستش:20:

کلا داروی خوبیه و عالی جواب میده... اما یادمون نره که مورد و زمان صحیح دارو رو باید یه پزشک تشخیص بده..

alirezaghanbari
19-09-2010, 23:46

از اونجا که به قول مردم اثر این دارو تا 24 ساعت تو بدن میمونه اون را بصورت یه بار در روز تجویز میکنند اما بعضی از پزشکا با استدلالات علمی پزشکی خاص خود توصیه میکنند که داروها در چند نوبت مصرف بشه. مثلا بجای اینکه 400 میلی گرم سفکسیم رو یه بار در روز مصرف کنیم ، اونو به دو قسمت تقسیم و هر بار 200 میلی استفاده بشه.
دیروز صبح بیمار نسخه بدستی داشتم که پزشک متخصص براش کپسول آزیترومایسین 250 میلی نوشته بود. روزی یه بار 2 عدد با هم. یعنی 500میلی یه بار در روز. دارو رو تحویل دادیم. تشکر کرد و رفت. امروز صبح اومد. یه نسخه دیگه از یه پزشک فوق تخصص دستش بود. همون دارو با یه دستور مصرف دیگه. هر 12 ساعت یک عدد. ظاهرا این یکی همکار محترم بش گفته بود که اون یکی پزشک مثلا دارو رو بت اشتباه داده . حالا این وسط من مونده بودم و اصرار بیمار که براش داوری کنم کدوم پزشک حرفش درسته و کدوم اشتباه....:41:

morsadr
20-09-2010, 14:08
ممنون

خوب. هر چی باشه آنتی بیوتیکه یه اثراتی داره دیگه.

---------- Post added at 12:29 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

کلا داروی خوبیه و عالی جواب میده... اما یادمون نره که مورد و زمان صحیح دارو رو باید یه پزشک تشخیص بده..

آنتی بیوتیک در درمان آفت نقشی ندارد :41:
شما روند طبیعی بهبود را در حال گذراندن می باشید و این همزمان شده با مصرف سفیکسیم و شما احساس می کنید که تاثیر دارو می باشد . در صورتیکه که سیر بیماری اینچنین می باشد .

ghahremanimehdi
20-09-2010, 17:56
آنتی بیوتیک در درمان آفت نقشی ندارد :41:
شما روند طبیعی بهبود را در حال گذراندن می باشید و این همزمان شده با مصرف سفیکسیم و شما احساس می کنید که تاثیر دارو می باشد . در صورتیکه که سیر بیماری اینچنین می باشد .

جدی ؟ مگه چرک گلو مثل همون جوش چرکی آفت نیستش ؟

Hessam_7800gtx
20-09-2010, 20:53
تجربه شخصی من اینه که اگه زیاد پرتقال و لیمو ترش مصرف کنی زودتر آفت ها خوب میشند حالا دلیل علمی اینارو نمیدونم!!

ghahremanimehdi
20-09-2010, 21:04
تجربه شخصی من اینه که اگه زیاد پرتقال و لیمو ترش مصرف کنی زودتر آفت ها خوب میشند حالا دلیل علمی اینارو نمیدونم!!

آره تاثیر داره ولی اثرش زیاد نیست. بعضی ها هم میگن آبلیمو قره قره کن:20:

malkemid
20-09-2010, 21:06
تجربه من

اگه موقعی که حس کردی داره آفت می زنه...یعنی هنوز خیلی کوچیکه مدام روش یخ بذاری دیگه بالا نمیاد....

اگه بالا اومد یه دارو بود به اسم آفتوپلکس...من زدم خوب بود...

یکی از علت های آفت که در مورد خودم تجربه کردم خواب نامنظم و ناکافی و استرس هست.

masoudboy
21-09-2010, 18:18
یک پماد بسیار موثر برای آفت هست به نام adcortyl in orabase که داروخانه ها دارن و ساخت انگلیس هست...
حدود 5 هزار تومنه

ghahremanimehdi
21-09-2010, 19:01
یک پماد بسیار موثر برای آفت هست به نام adcortyl in orabase که داروخانه ها دارن و ساخت انگلیس هست...
حدود 5 هزار تومنه
ببخشید پماد رو مگه میشه برای آفت داخل دهان استفاده کرد ؟ احتمالا برای جوشهای خارجی نیست ؟؟

ghahremanimehdi
21-09-2010, 20:27
حدود 5 هزار تومنه

الان تو گوگل یه جستجو کردم. ظاهرا پماد موثری هست و برای آفتهای دهان استفاده میشه.
آفت های داخل دهان به canker sore معروفه.
توی سایت زیر هم از این پماد برای خلاص شدن از آفتهای داخل دهان نام برده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

morsadr
22-09-2010, 14:45
جدی ؟ مگه چرک گلو مثل همون جوش چرکی آفت نیستش ؟

خیر دوست عزیز چرک گلو با آفت بسیار متفاوته .
قبلا هم عرض کردم در مورد آفت نه علت آن کاملا شناخته شده است و نه درمان آن و اکثر درمانها تجربی می باشند .

masoudboy
22-09-2010, 16:19
به غیر از این پماد adcortyl in orabase که گفتم محلول گیاهی میرتکس باریج هم که همه داروخانه ها دارن محصول نسبتا خوبی است
... البته بهتر از همه همین adcortyl in orabase است

ghahremanimehdi
22-09-2010, 18:09
به غیر از این پماد adcortyl in orabase که گفتم محلول گیاهی میرتکس باریج هم که همه داروخانه ها دارن محصول نسبتا خوبی است
... البته بهتر از همه همین adcortyl in orabase است

یعنی پماد adcortyl in orabase تو داروخانه ها پیدا نمیشه ؟

masoudboy
22-09-2010, 20:40
یعنی پماد adcortyl in orabase تو داروخانه ها پیدا نمیشه ؟

چرا پیدا میشه ولی همه داروخانه ها هم ندارند ...

ghahremanimehdi
03-10-2010, 21:01
سلام
چند روز پیش یک آفت خیلی کوچک داخل دهانم زده بود من هم فورا روی پنبه چند قطره از میرتکس ریختم و برای حدود 30 ثانیه روی آفت گذاشتم . فرداش یک آفت بزرگتر! کنار اون آفت کوچک ایجاد شد! با کمال تعجب به جای بهبود گویا این دارو موجب پخش شده .منم دیگه دیدم اینجوریه استفاده نکردم چون الان چند روزه دارم استفاده میکنم بدتر شده ولی بهتر نشده!
حالا میخواستم بدونم آیا با سوراخ کردن آفت و خارج کردن عفونت داخل آن و بعدش شستشو آیا میشه سریعا از شر این آفت ها خلاص شد ؟ میخوام سوراخش کنم تا چرکش خارج بشه . نظرتون چیه ؟

Life24
03-10-2010, 21:18
سلام
چند روز پیش یک آفت خیلی کوچک داخل دهانم زده بود من هم فورا روی پنبه چند قطره از میرتکس ریختم و برای حدود 30 ثانیه روی آفت گذاشتم . فرداش یک آفت بزرگتر! کنار اون آفت کوچک ایجاد شد! با کمال تعجب به جای بهبود گویا این دارو موجب پخش شده .منم دیگه دیدم اینجوریه استفاده نکردم چون الان چند روزه دارم استفاده میکنم بدتر شده ولی بهتر نشده!
حالا میخواستم بدونم آیا با سوراخ کردن آفت و خارج کردن عفونت داخل آن و بعدش شستشو آیا میشه سریعا از شر این آفت ها خلاص شد ؟ میخوام سوراخش کنم تا چرکش خارج بشه . نظرتون چیه ؟
مگر باز زد؟ :18:

Grand
03-10-2010, 21:27
راهش دهانشویه آنتی باکتریاله

ghahremanimehdi
03-10-2010, 21:30
مگر باز زد؟ :18:
آره من نمیدونم چرا دهانم زیاد آفت میزنه . هر از چندگاهی هم که موقع غذا خوردن تصادفا از داخل لبم رو گاز میگیرم فورا آفت میزنه !:21:
دکتر رفتن هم که فایده نداره . هر وقت میرم میگه هیچی نیست خودش خوب میشه ! (نهایتا میگه آبنمک یا آبلیمو قرقره کن!)

Life24
03-10-2010, 22:23
آره من نمیدونم چرا دهانم زیاد آفت میزنه . هر از چندگاهی هم که موقع غذا خوردن تصادفا از داخل لبم رو گاز میگیرم فورا آفت میزنه !:21:
دکتر رفتن هم که فایده نداره . هر وقت میرم میگه هیچی نیست خودش خوب میشه ! (نهایتا میگه آبنمک یا آبلیمو قرقره کن!)
ای بابا داداش
50 سال دیگه
میبین یک قرص میخورن فرداش خوب میشه
والا هنوز درمونش کشف نشده :20:

oranoos2007
03-10-2010, 22:30

سلام شاید به دارویی حساسیت دارید یا به مواد غذایی ،من برادرم به قرص کری مکستازول حساسیت داشت و این نمی دانست و یک دوره درمانی که خورد داخل دهانش آفت های وحشتناکی زد که هرچی دارو می خورد خوب نمی شد آخر یک دکتر که رفت گفت برای حساسیت به این دارو است و وقتی اون قطع کرد خوب شد

ghahremanimehdi
03-10-2010, 22:57
سلام شاید به دارویی حساسیت دارید یا به مواد غذایی ،من برادرم به قرص کری مکستازول حساسیت داشت و این نمی دانست و یک دوره درمانی که خورد داخل دهانش آفت های وحشتناکی زد که هرچی دارو می خورد خوب نمی شد آخر یک دکتر که رفت گفت برای حساسیت به این دارو است و وقتی اون قطع کرد خوب شد

آخه من که داروی خاصی مصرف نمیکنم. غذا هم همون غذاهای معمول رو میخورم!
باز دوباره سر خود مجبور شدم یدونه سفیکسیم 400 بخورم ، اگه دوباره با سفیکسیم خوب بشه معلوم میشه که واقعا جواب میده.
حالا مونده ترکیب تتراسیکلین و دیفن هیدارمین رو تست کنم. دفعه بعد که آفت زدم این روش رو تست میکنم:2:

Grand
03-10-2010, 23:14
عزیز حال و روز من از تو بدتره. هر راهی رو هم که فکرش رو بکنی رفتم اما در نهایت علاج کار رو در دهانشویه آنتی باکتریال پیدا کردم.
شما بگیر استفاده کن (روزی 4 الی 5 مرتبه) اگه بعد 3 روز خوب نشدی هرچی دلت خواست به من بگو...

bess0098
03-10-2010, 23:24
سلام
منم دهانم زیاد افت میزنه یکی از دوستان دهانشویه کلرهگزدین توصیه کرد اما فایده نداشت بعد چهار روز خود به خود خوب شد..

ghahremanimehdi
03-10-2010, 23:32
سلام
منم دهانم زیاد افت میزنه یکی از دوستان دهانشویه کلرهگزدین توصیه کرد اما فایده نداشت بعد چهار روز خود به خود خوب شد..
منم هیچ دارویی روم جواب نداده . همش خودش میمونه خوب میشه . هر دفعه هم کلی اذیت میکنه:45::42::4:.

---------- Post added at 11:32 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

عزیز حال و روز من از تو بدتره. هر راهی رو هم که فکرش رو بکنی رفتم اما در نهایت علاج کار رو در دهانشویه آنتی باکتریال پیدا کردم.
شما بگیر استفاده کن (روزی 4 الی 5 مرتبه) اگه بعد 3 روز خوب نشدی هرچی دلت خواست به من بگو...

به همین نام در داروخانه معروفه (دهانشویه آنتی باکتریال)؟

Grand
03-10-2010, 23:55

بله دوست عزیز اسمش همینه.

Life24
04-10-2010, 09:49
منم هیچ دارویی روم جواب نداده . همش خودش میمونه خوب میشه . هر دفعه هم کلی اذیت میکنه:45::42::4:.

---------- Post added at 11:32 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

بنابراین گزارش متخصصان بیماریهای دهان و دندان مواد غذایی حاوی آهن و ویتامین B12 را در بهبود علائم آفت موثر دانسته و تصریح می کنند: علاوه بر کمبود آهن و ویتامین B12 و اسید فولیک، مسئله وراثت و ژنتیک و عادت ماهانه در خانمها نیز دلایل مهم دیگر بروز آفت دهانی هستند.
مشکل این ها رو نداری؟ کمبود ها رو میگم

ghahremanimehdi
04-10-2010, 13:29
مشکل این ها رو نداری؟ کمبود ها رو میگم

نه. تازه فارماتون هم استفاده میکنم.

oranoos2007
04-10-2010, 14:49
آخه من که داروی خاصی مصرف نمیکنم. غذا هم همون غذاهای معمول رو میخورم!
باز دوباره سر خود مجبور شدم یدونه سفیکسیم 400 بخورم ، اگه دوباره با سفیکسیم خوب بشه معلوم میشه که واقعا جواب میده.
حالا مونده ترکیب تتراسیکلین و دیفن هیدارمین رو تست کنم. دفعه بعد که آفت زدم این روش رو تست میکنم:2:

ماکه ترکیب تتراسیکلین استفاده می کنیم جواب داده فقط چند روز متوالی روزی دو الی سه بار استفاده کن امیدوارم جواب بگیری ولی به نظرم حساسیت به چیزی داری یک متخصص بری بدنیست
چند سال پیش همون محلول بنفش رنگ استفاده میکردیم خوب بود فقط یک چند روزی باید ماسک میزدیم چون خیلی وحشتناک میشد

kiya_bahal
04-10-2010, 18:45
آفت به خودیه خود بیماری نیست ولی میتونه تظاهر یه بیماری باشه
آفت راجعه (یعنی بیش از 4 بار در سال) در یه سری از بیماری ها مثل بهجت , کرون , SLE , سایر بیماریهای روماتولوژیک و اختلالات ایمنی به وفور دیده میشه
ولی در این سن و سال بیشترین علت ایجاد آفت : تحریک فیزیکی (گاز گرفتن , پروتز های داخل دهان و...)
و استرس های روحی هست

یه چیزی یادتون باشه آفت جوش چرکی نیست !!! هیچوقت زخمی نکنینش ! اون لایه سفید رنگ اگزوداست و چرک نیست و برداشتنش به خوب شدنش هیچ کمکی نمیکنه بلکه ترمیم رو هم به تاخیر میندازه

درمان رفع علت زمینه ای هستش و درمان100% ی نداره
ولی یه سری از کارها کمک کنندست

مثل دهان شویه انواع گیاهی مثل پرسیکام و انواع شیمیایی مثل کلرهگزیدین
البته به شخصه دهان شویه های آنتی باکتریال رو پیشنهاد میکنم مثل NANOSIL D1
خیلی ها از گذاشتن پودر کپسولهای آنتی بیوتیک رو آفت مثل تترا یا آموکسی راضی بودن ولی اثبات شده نیست

استفاده از لوسیون موضعی بتامتازون هم میتونه کمک کننده باشه

به بهداشت دهان و دندان بیشتر برسین (مسواک و جرمگیری) از استرس ها روحی کم کنین
و تحریک فیزیکی مداوم نداشته باشین (مثلاً آدامس رو طولانی مدت تو دهان نگه ندارین یا
پروتز های داخل دهان ) زیاد هم تحریکش نکنین

در کل باید صبر کرد تا خودش خوب بشه برای دردش هم میشه از اسپری لیدوکایین (در ابتدا سوزش شدید ایجاد میکنه بعد کاملاً بی حس میشه)یا قرقره کردن شربت دیفن هیدرامین استفاده کرد

البته زخمهای دهان انواع زیادی دارن همه زخمها آفت نیستن مثل برفک , Shallow ulcer , حتی انواع کارسینوم ها (نوعی بدخیمی)
اگر از آفت بودن زخمهای دهانتون مطمئن نیستین حداقل یک بار به پزشک نشون بدین تا معلوم شه واقعاً آفت هستش

ghahremanimehdi
05-10-2010, 17:26
سلام
همونطور که گفتم اینبار که دوباره آفت زدم ، با میرتکس آفت پخش شد و بزرگتر شد!
بعدش فورا سفیکسیم 400 استفاده کردم و جالبه که بعد از استفاده از این قرص نه تنها سوزش نداشت بلکه فورا شروع به کوچکتر شدن کرد. و الان که دوتا از این قرصها خوردم کاملا کوچیک شده.

Life24
18-03-2011, 19:43
دو هفته پیش دو تا زدم جلوی لب هام همون جایی که همه میزنن
از دیروز بالای دندون هام یعنی پشت لپ :31: زدم
اول فکر کردم زخم شده
بعد فکر کردم جوش هست
امروز پی بردم 99 درصد آفت هست
:41: یعنی پیر ما رو در اورده
آخه دید هم نداره نگاهش کنیم :13:
خلاصه همش همش مال استرس هست شک نکنید از تجربه میگم

farhad_s5
19-03-2011, 22:35
از oralmedic استفاده کنید :46:

amirfiri
19-03-2011, 22:49
راحت ترین و دردناکترینش اینه که در عرض 5دیقه سه بار با انگشتتون روش نمک بچسبونین.

Maziar_69
10-01-2012, 22:17
سلام. خسته نباشید.
حدود دو هفته هست نوک زبونم جوش میزنه و لثه هام آفت میزنه.
دیروز رفتم دکتر ازم پرسید استرس داری گفتم آره. به هر حال استرس امتحانات و اینا.
بعد گفت از همونه یه دیفن هیدرامین داد با 10 تا کپسول تتراسایکلین گفت 8 تا از این کپسولها رو باز کن بریز تو شربت و از این محلول بریز روی جوشها.
حالا من این نکته برام سوال بود و یادم رفت از دکتر بپرسم.
اینکه خوب من همیشه موقع امتحانا استرس داشتم و دارم چرا این دفعه اینطوری شده؟

morsadr
11-01-2012, 16:44
سلام. خسته نباشید.
حدود دو هفته هست نوک زبونم جوش میزنه و لثه هام آفت میزنه.
دیروز رفتم دکتر ازم پرسید استرس داری گفتم آره. به هر حال استرس امتحانات و اینا.
بعد گفت از همونه یه دیفن هیدرامین داد با 10 تا کپسول تتراسایکلین گفت 8 تا از این کپسولها رو باز کن بریز تو شربت و از این محلول بریز روی جوشها.
حالا من این نکته برام سوال بود و یادم رفت از دکتر بپرسم.
اینکه خوب من همیشه موقع امتحانا استرس داشتم و دارم چرا این دفعه اینطوری شده؟

آفتها و جوشهای داخل مخاط دهان علل زیادی دارند که بسیاری از آنها ناشناخته باقی مانده اند . استرس یکی از مهمترین علل آن می باشد . حال اینکه چرا قبلا اینطور نمی شدید و حالا اینطور شدید سوالی است که نمی توان جواب قطعی به آن داد .
در هر صورت درمان مناسب و خوبی به شما داده اند .
تا برطرف شدن مشکل درمان را ادامه بدهید .
موفق باشید :11:

Ghaioom
16-08-2012, 03:09
سلام

راحت ترین و دردناکترینش اینه که در عرض 5دیقه سه بار با انگشتتون روش نمک بچسبونین.
چیه میخوای داغون کنی؟! :31:

این آفته داریم دمان از روزگار آدم در میاره! میخوای چای بنوشی میخوره بهش درد میگیره. میخوای غذا بخوری بازم همینطور. داغون شدیم به کی بگم؟! :31:

مال من چند وقته هر از چند ماهی در میاد! فکرتو خراب میکنه، اعصابت به هم میریزه آسایش نمیزاره واسه آدم. :31:

حالا این یکی بگذره. دفعه بعد یه کاریش میکنم الان ولش واسّم خودش خوب شه. :31:

در ضمن فکر کنم مال من بیشتر دورو برای 2 هفته خوب میشه. این دفعه داخل دهان پایین لبِ پایینیم هست. بیشتر هم همین جا در میاد فکر کنم.

اه یادم رفته بگم:
من شنیدم گرمای بدنت زیاد باشه اینجوری میشی ! :‏دی

در ضمن راستشو بگم من مشکلات چنینی زیاد دارم. مثلا این خلط از زمستون که سرما خوردم از بین نرفته دکتر هم نرفتم ولی میخوام برم دیر شده از بین نمیره. الانم تو ماه رمضونی بازم سرما خوردم خلط زیاد شد! خخخخخخخخ میکنم. :31: دیگه چیکار کنم به اینجام رسیده با این مشکلات. هر چی هست به من بدبخت میاد! :31:

riverman
16-08-2012, 03:18
عرق کاسنی موثره برای بهبود و پیشگیری

ghahremanimehdi
16-08-2012, 17:20
بهترین چیزی که من پیدا کردم واسه درمان آفت دهان همون ترکیب چندقاشق شربت دیفن هیدرامین کامپاند و چند کپسول تتراسیکلین هستش که دوستان چند صفحه پیش هم گفتند.این دوتا رو با هم قاطی میکنی و قرقره میکنی تهش که به اندازه ی یه قاشق چایخوری باقیمونده بود رو میتونی بخوری.بهترین داروی درمانش همینه(سه بار در روز).آبنمک و جوش شیرین و دارویهای گیاهی مثل میرتکس و ... همشون به جای اینکه درمان کنند، تشدید و تحریکش میکنند و گاهی اوقات موجب پخش شدنش میشن.مهمترین عوامل آفت دهان هم به نظر من 3 تا موضوع هست 1-ژنتیک 2-اضطراب 3-آلودگی و جراحت داخل دهان

Joaquin
16-08-2012, 17:29
راهش یه محوله مال شرکت باریج اسانس
همه عطاری ها هم دارن
اسمش رو یادم رفته. به عطار بگو برای آفت میخوام بهت میده

ghahremanimehdi
16-08-2012, 18:46
راهش یه محوله مال شرکت باریج اسانس
همه عطاری ها هم دارن
اسمش رو یادم رفته. به عطار بگو برای آفت میخوام بهت میده

اسمش میرتکسه همونی که تو پست قبلیم گفتم .به نظر من بدرد نمیخوره . هر بار که زدم بدتر شده و پخش شده.

Ghaioom
17-08-2012, 03:28
بهترین چیزی که من پیدا کردم واسه درمان آفت دهان همون ترکیب چندقاشق شربت دیفن هیدرامین کامپاند و چند کپسول تتراسیکلین هستش که دوستان چند صفحه پیش هم گفتند.این دوتا رو با هم قاطی میکنی و قرقره میکنی تهش که به اندازه ی یه قاشق چایخوری باقیمونده بود رو میتونی بخوری.بهترین داروی درمانش همینه(سه بار در روز).آبنمک و جوش شیرین و دارویهای گیاهی مثل میرتکس و ... همشون به جای اینکه درمان کنند، تشدید و تحریکش میکنند و گاهی اوقات موجب پخش شدنش میشن.مهمترین عوامل آفت دهان هم به نظر من 3 تا موضوع هست 1-ژنتیک 2-اضطراب 3-آلودگی و جراحت داخل دهان
قیمت اینا چند میشه؟ چند روزه خوب میشه؟
اضطراب رو من دارم الان شاید واسه اون عود کرده دوباره!

الان که داره خوب میشه بد نیست بار بعدی تست بزنم اگه اینایی که گفتی ارزون بود. فک کنم گرون نباشه. همش شربت و کپسوله دیگه :31:

عطارد
17-08-2012, 03:35
قیمت اینا چند میشه؟ چند روزه خوب میشه؟
اضطراب رو من دارم الان شاید واسه اون عود کرده دوباره!

الان که داره خوب میشه بد نیست بار بعدی تست بزنم اگه اینایی که گفتی ارزون بود. فک کنم گرون نباشه. همش شربت و کپسوله دیگه :31:
این روشی که "قهرمانی مهدی" گفتن ( دیفن هیدرامین ساده + 5 تا کپسول تتراسیکلین که باز می کنی و محتویاتش رو داخل بطری شربت دیفن هیدرامین ساده می ریزی ) خیلی موثره و به سرعت و بعد از چند بار مصرف جواب می ده. بسیار هم ارزونه فکر کنم زیر 1000 تومن. من و خانواده به دفعات در سال های اخیر استفاده کردیم.

tanha_zizi
17-08-2012, 04:46
هیچ در مانی نداره دکتره گفت تو تلویزیون .

befermatooo
30-08-2012, 10:08
سلام .

روی نوک زبون من هم زده این آفت لعنتی .

این روشی که پزشک شما گفته زود جواب داده ؟ آخه من دیروز با ناخنم روی آفت کشیدم تا بکنم اونو اما دردش بیشتر شد !

Last Night
30-08-2012, 11:10
آفت همون جوشه؟

منم چند وقته قسمت داخلی لپ ها ؛ داخل لب ، روی لثم جوش میزنه..

استرس داشتم پس از استرسه...ریزش مو هم داشتم...

عجیبه این استرس کلن روی سیستم بدن تاثیر میذاره.باید استرسو از خودم دور کنم.

khafan8288
01-09-2012, 22:47
سلام
منم این مشکل برام پیش میاد
شما میتونید آب لیموی خالص و طبیعی رو توی دهنتون یه چند دقیقه بچرخونید
این کارو دو سه بار در روز انجام بدید
زود خوب میشه

GHOST RECON
05-09-2012, 04:53
سلام
منم این مشکل برام پیش میاد
شما میتونید آب لیموی خالص و طبیعی رو توی دهنتون یه چند دقیقه بچرخونید
این کارو دو سه بار در روز انجام بدید
زود خوب میشه

داداش این کارو تو زندان گوانتانامو هم انجام نمیدن
چه کاریه آخه خودمونو زجر کش کنیم؟

من تجربه شخصیه خودمو میگم من حدود ۷-۸ سال پیش دهنم خیلی آفت میزد تصمیم گرفتم کلا محل سگم بهش نزارم و هرچی دوست دارم نوش جان کنم با کمال تعجب الان ۷-۸ ساله دیگه آفت نزدم
ولی هفته قبل با دوستان مسافرت بودیم یکی دهنش آفت زده بود منم دهنی اینو خوردم آفت زدم همون برنامه چند سال قبلو پیاده کردم خودش داره خوب میشه
Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Farshidnasim
20-12-2012, 12:12
ايشون درست ميگن بهترين درمان همين داروى بنفش به نام ويوله دوژانسيان هستش ايرانى هست و قيمتش هم حدوداً ١٥٠٠ تومان هست

من خودم دچار آفت شديد روى لبم شدم قطره ى ميرتكس رو زدم ولى بدتر شد دهانشويه ى بنزيدامين هيدروكلرايد هم زدم خوب نشد ولى داروى ويوله بهترين درمان براى آفت حتّى براى كسانى كه در گلوشون آفت زده باشه مثل من كه هيچ دكترى هم نميفهمه. از بار اولى كه بزنيد دردش و سوزشش قطع ميشه.
بهترين بهترين بهترينه

Ghaioom
29-05-2013, 05:03
اه بازم شروع شد!

این داروی ويوله دوژانسيان برای همینی که در لینک زیر گذاشتم هست دیگه؟

مال من بیشتر شبیه اینا در میاد. زجر میده موقعی که زیاد از روش میگذره. خودشم دیر خوب میشه.
اسم اون دارو به انگلیسی چیه؟

چطوره به داروخونه چی دهنمو نشون بدم بگم از دهنم اینجور چیزا در میاد؟ :n02:
خودش راهنمایی میکنه بعد.

S0R3N4
31-05-2013, 16:14
در صورتی که درمان های نام برده پاسخگو نبود ؛ آخرین خط درمان استفاده از این داروی ساختنی هست :

AMP Dexamethason #2
SYR Aluminum M.G.S #1
SYR Diphenhydramin #2
Drop Nystatin #1
CAP Tetracyclin #10
AMP Lidocaein #1

من حتی در موارد شدید به سراغ خط اول درمان نمیرم و یک راست این نسخه ی ساختنی رو تجویز میکنم برای بیمار(البته اگه تشخصیص آفت و برفک دهان باشه دقیقا) که در شدید ترین موارد هم بیمار ها در ظرف 2 روز بهبودی کامل رو به دست میارن...

اما برای دوستانی که زیاد دچار این مشکل میشن نسخه ی دیگه ای برای بهبود نسبی و کم کردن دفعات ابتلا به این مشکل تجویز میکنم...

Partisan
24-07-2013, 21:35
بلاخره چی استفاده کنم، خسته شدم از دست این سفیدی های روی زبون با نیستاتین و کلی جوش شیرین هم خوب نشد
دکتر هم میگه آب نمک خدایی چی فکر کردن اینا