PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به اشتراك گذاشتن چاپگر در ويندوز 7

KING iMAN
16-09-2010, 14:44
سلام.
يه شبكه كوچيك متشكل از يه سرور و 4تا كلاينت دارم كه رو همشون ويندوز7 نصبه.پرينترم رو روي سرور نصب كردم.حالا ميخوام با بقيه سيستما به اشتراك بذارم.لطف ميكنين اگه يه راهنمايي جامع،ساده و گام به گام بهم ارائه بدين.از اساتيد محترم خواهش ميكنم با حوصله جواب بدن.ممنون و بيصبرانه منتظرم.

KING iMAN
16-09-2010, 17:49
ممنون از راهنماييتون.همچنان منتظرم.

KING iMAN
17-09-2010, 03:44
:41: اواین باره که میبینم کسی جواب نمیده.جریان چیه؟ :41:

joe_satriani
17-09-2010, 11:59
با سلام
دوست عزيزم کابل ها رو وصل کنید و بگذارید تا آیپی را خودش تعیین کند و سپس می پرسد محل نتورک کجاست و شما باید home یا work را انتخاب کنید. بعد از آن به Printers and devices رفته و روی پرینتر راست کلیک کرده و properties را انتخاب کنید و از سربرگ(tab) شیر(Share) را انتخاب کنید و پرینتر را به اشتراک بگذارید سپس توجه داشته باشید که یکی ار یوزر های شما باید دارای پسورد باشند تا از آن برای دسترسی به ویندوز 7 از ایکس پی استفاده کنید و یا اینکه از قسمت Advanced Sharing Options که در Network and Sharing Center هست گزینه ی Turn Off Password Sharing را انتخاب کنید.

اول مطمئن شوید که پرینتر شیر شده برای این کار به قسمت My Network Places رفته و از سمت چپ View my work group computers را بزنید و سپس کامپیوتر میزبان(ویندوز 7) را انتخاب کنید و با یوزر و پسورد واردش شوید و سپس باید پرینتر را آنجا ببینید. اگر دیدید که شیر شده وگرنه یک بار دیگر از وصل بودن پرینتر و روشن بودن آن و شیر بودن آن مطمئن شوید.

موفق باشيد.

KING iMAN
19-09-2010, 15:06
ممنون.برم انجام بدم.نتيجشو همينجا به اطلاع ميرسونم.بازم ممنون.

KING iMAN
23-09-2010, 10:27
با سلام
دوست عزيزم کابل ها رو وصل کنید و بگذارید تا آیپی را خودش تعیین کند و سپس می پرسد محل نتورک کجاست و شما باید home یا work را انتخاب کنید. بعد از آن به Printers and devices رفته و روی پرینتر راست کلیک کرده و properties را انتخاب کنید و از سربرگ(tab) شیر(Share) را انتخاب کنید و پرینتر را به اشتراک بگذارید سپس توجه داشته باشید که یکی ار یوزر های شما باید دارای پسورد باشند تا از آن برای دسترسی به ویندوز 7 از ایکس پی استفاده کنید و یا اینکه از قسمت Advanced Sharing Options که در Network and Sharing Center هست گزینه ی Turn Off Password Sharing را انتخاب کنید.

اول مطمئن شوید که پرینتر شیر شده برای این کار به قسمت My Network Places رفته و از سمت چپ View my work group computers را بزنید و سپس کامپیوتر میزبان(ویندوز 7) را انتخاب کنید و با یوزر و پسورد واردش شوید و سپس باید پرینتر را آنجا ببینید. اگر دیدید که شیر شده وگرنه یک بار دیگر از وصل بودن پرینتر و روشن بودن آن و شیر بودن آن مطمئن شوید.

موفق باشيد.
آقا با تشكر از راهنماييت اون قسمتي كه هايلايت كردم رو ندارم!!!!!!!! اين غيرطبيعي نيست؟دليلش چيه؟

niki2934
23-09-2010, 12:25
ببینید این مطلب به دردتون میخوره یا نه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KING iMAN
23-09-2010, 13:08
آقا دم شما گرم.برم تست كنم ببينم چي ميشه.

joe_satriani
23-09-2010, 16:14
آقا با تشكر از راهنماييت اون قسمتي كه هايلايت كردم رو ندارم!!!!!!!! اين غيرطبيعي نيست؟دليلش چيه؟

با سلام
اون رو بايد داشته باشيد
اگه share يا sharing رو نداشته باشيد يكم غيرطبيعيه !!

موفق باشيد.

KING iMAN
24-09-2010, 21:04
با سلام
اون رو بايد داشته باشيد
اگه share يا sharing رو نداشته باشيد يكم غيرطبيعيه !!

موفق باشيد.
آقا حق با شما بود.اينو پيداش كردم.ولي بازم sHARE نشد چاپگرم.قدم به قدم با آموزشاتون جلو رفتم.كلافه شدم از دستش.نميدونم چه مرگشه.

joe_satriani
24-09-2010, 21:15
آقا حق با شما بود.اينو پيداش كردم.ولي بازم sHARE نشد چاپگرم.قدم به قدم با آموزشاتون جلو رفتم.كلافه شدم از دستش.نميدونم چه مرگشه.

با سلام
دوست عزيزم ميگه كه حين انجام اين كارها بهتون پيغام خطا و چيزي نداده يعني كه بازم نتونستيد share كنيد پرينتر رو؟؟
يعني همه ي مراحل رو درست انجام داديد و انجام شده و بازم مشكل داريد؟

KING iMAN
24-09-2010, 22:17
انجام نشده كامل.ميدونين سيستمهام با همديگه Share هستن ولي پرينتر رو نميتونم Share كنم.امشب واسه آخرين بار تست ميكنم.اصلاً از اول سيستمهامو Share ميكنم ببينم چي ميشه.

azad1000
22-08-2012, 12:10
باسلام به همه دوستان

من چند تا سیستم دارم که روی همه ویندوز 7 نصب شده، یک پرینتر سه کاره Hp 1132 MFP هم روی یکی از سیستم ها وصله که به درستی share شده، هر سه تا سیستم هم share هستند و سیستمی رو که پرینتر بهش وصله پینگ می کنن. اما هر کاری می کنم اینا به پرینتر وصل نمیشن یعنی گاهشیاوقات وصلن و گاهی اوقات نه...
گاهی اوقات خیلی راحت پرینت میگیرن، گاهی اوقات با فرستادن پرینت هیچ پیغامی نمیدن اما پرینتی هم نمیگیرن و گاهی اوقات هم پیغام can not connect to printer میدن
درایور پرینتر رو هم همون بار اول که خواستم شیر کنم روی این دو تا سیستم نصب شده

خیلی خسته کننده ست چون چند لحظه کار می کنه و چند لحظه بعد دوباره قطع میشه
لطفا راهنماییم کنید