PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فراموش کاری در حد بالا

AliSub
16-09-2010, 12:10
سلام
من یه مدتیه (حدود 6ماه) خیلی فراموش کار شدم!
مثلا:
قبل این زمان امکان نداشت چیزی یادم بره! یعنی از هر 100 چیز شاید یکی!
ولی الان حتی گوشی و کلید یادم میره همرام ببرم بیرون!
با رفبقم قرار میزارم برم جایی ولی س قرار نمیرم و زنگ میزنه میگه کجایی!! میگم چی شده مگه!! بعد میگه مگه قرار نبود بریم بیرون!
واقعا در عجبم که تو این زمان کوتاه چه بلایی سرم آمده!

آیا مشکل روحی چیزی هست یا اینکه مریضی چیزی داریم!؟
آلزایمر و از این جور چیزا چی؟

سپیده ف
16-09-2010, 13:46
فراموشکاری می تونه در اثر عواملی مثل استرس،اضطراب و افسردگی باشه که اگر دلیلش یکی از همین عوامل باشه با درمان به موقع، فراموشکاری هم از بین میره
در ضمن افسردگی یکی از مهمترین علل بروز آلزایمر هست که درمان طولانی مدتی هم داره

eMer@lD
16-09-2010, 15:00
سلام
الزایمر بیماری پیری هست ، مشکل مغزی ، و اغلب وراثتی ،
با رسیدن به دوران پیری ترشح ماده شیمیایی به نام سروتین کاهش پیدا میکنه و فرد دچار مشکل کمبود حافظه میشه.

به احتمال قوی در طی شش ماهه ی اخیر مشغله ی فکری زیادی رو پیش رو داشتید؟

اکثر فراموشکاری ها به علت مشغله ی فکری به وجود میاد . استرس کاری، اختلافات با افراد همکار یا خانواده ، و..

این تاپیک هم مطالعه بفرمایید:
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قله بلند
16-09-2010, 15:27
سلام. راجع موضوعی مشابه این موضوع (شاید دو سال یا سه سال پیش) یک کارشناس توی یکی از این برنامه های تلویزیونی صحبت می کرد. ایشون می گفت که اگر اسامی که هر روز باهاشون کار دارید و صداشون می کنید رو توی یه لحظه از یاد بردید دچار فراموشی شده اید. مثلاً اسم مامانتون رو یادتون نیاد ولی مثلاً اسم فلان دوستتون رو که هر روز هم صدا نمی کنید رو برای چند لحظه کوتاه فراموش کردید مشکلی نیست و نگران نباشید.

به گمانم ایشون می گفتند که همین سمومی که برای کشت و کار استفاده می شه می تونه به مرور باعث فراموشی بشه.

امیدوارم همه رو خوب به یاد آورده باشم چون موضوع مربوط به 2 یا سه سال پیش می شه.

حالا اگر دوستان نظری در رد یا قبولش دارن می تونن مطرح کنن.

ولی شما هم سعی کنید زیاد بهش فکر نکنید چون همین باعث درگیری زیاد مغز می شه ولی پیگیر قضیه باشید. امیدوارم موقتی و زودگذر باشه.

یه سوال: به نظر شم کمبود مایعات و آب در بدن می تونه در پیام رسانی عصبی از مغز به اندام ها و از اندام ها به مغز و همچنین در به یاد آوری خاطرات و یا به حافظه سپردن و به یاد آوردن اونها تاثیر زیادی داشته باشه؟

Bahar-via
16-09-2010, 19:31
سلام دوست عزيز
شايد بخاطر مشغله كاري و فكري زيادت باشه منظورم اينه كه شايد مدتي اون آرامش لازمو نداري دايم تو استرس و فشار قرار گرفتي كه اينطوري شد ،بنظرم اگه همينطوري ادامه پيدا كنه به يه پزشك مراجعه كني بهتر باشه......

Ssarshar
16-09-2010, 19:38
سلام
من یه مدتیه (حدود 6ماه) خیلی فراموش کار شدم!
مثلا:
قبل این زمان امکان نداشت چیزی یادم بره! یعنی از هر 100 چیز شاید یکی!
ولی الان حتی گوشی و کلید یادم میره همرام ببرم بیرون!
با رفبقم قرار میزارم برم جایی ولی س قرار نمیرم و زنگ میزنه میگه کجایی!! میگم چی شده مگه!! بعد میگه مگه قرار نبود بریم بیرون!
واقعا در عجبم که تو این زمان کوتاه چه بلایی سرم آمده!

آیا مشکل روحی چیزی هست یا اینکه مریضی چیزی داریم!؟
آلزایمر و از این جور چیزا چی؟

به نظر من يكي از دلايلش نبود اعصاب و روان راحته و افكار مغشوش و درهم . اگه نتوني روي افكارت و خيالاتت مديريت

درستي داشته باشي بعد از يه مدت ديگه روشون نميتوني تسلط داشته باشي ! و نتيجش ميشه حواس پرتي – فراموشكاري و چيزهايي از اين دست .

Raziel007
16-09-2010, 20:20
نزد یک پزشک متخصص برید اگه بلا بدور مشکلی بود بهتره سریعتر اقدام کنید.
آرزو می کنم همواره سالم و سر حال باشید.

AliSub
17-09-2010, 10:12
فراموشکاری می تونه در اثر عواملی مثل استرس،اضطراب و افسردگی باشه که اگر دلیلش یکی از همین عوامل باشه با درمان به موقع، فراموشکاری هم از بین میره
در ضمن افسردگی یکی از مهمترین علل بروز آلزایمر هست که درمان طولانی مدتی هم داره

سلام
الزایمر بیماری پیری هست ، مشکل مغزی ، و اغلب وراثتی ،
با رسیدن به دوران پیری ترشح ماده شیمیایی به نام سروتین کاهش پیدا میکنه و فرد دچار مشکل کمبود حافظه میشه.

اکثر فراموشکاری ها به علت مشغله ی فکری به وجود میاد . استرس کاری، اختلافات با افراد همکار یا خانواده ، و..

این تاپیک هم مطالعه بفرمایید:
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام. راجع موضوعی مشابه این موضوع (شاید دو سال یا سه سال پیش) یک کارشناس توی یکی از این برنامه های تلویزیونی صحبت می کرد. ایشون می گفت که اگر اسامی که هر روز باهاشون کار دارید و صداشون می کنید رو توی یه لحظه از یاد بردید دچار فراموشی شده اید. مثلاً اسم مامانتون رو یادتون نیاد ولی مثلاً اسم فلان دوستتون رو که هر روز هم صدا نمی کنید رو برای چند لحظه کوتاه فراموش کردید مشکلی نیست و نگران نباشید.

به گمانم ایشون می گفتند که همین سمومی که برای کشت و کار استفاده می شه می تونه به مرور باعث فراموشی بشه.

امیدوارم همه رو خوب به یاد آورده باشم چون موضوع مربوط به 2 یا سه سال پیش می شه.

حالا اگر دوستان نظری در رد یا قبولش دارن می تونن مطرح کنن.

ولی شما هم سعی کنید زیاد بهش فکر نکنید چون همین باعث درگیری زیاد مغز می شه ولی پیگیر قضیه باشید. امیدوارم موقتی و زودگذر باشه.

یه سوال: به نظر شم کمبود مایعات و آب در بدن می تونه در پیام رسانی عصبی از مغز به اندام ها و از اندام ها به مغز و همچنین در به یاد آوری خاطرات و یا به حافظه سپردن و به یاد آوردن اونها تاثیر زیادی داشته باشه؟

سلام دوست عزيز
شايد بخاطر مشغله كاري و فكري زيادت باشه منظورم اينه كه شايد مدتي اون آرامش لازمو نداري دايم تو استرس و فشار قرار گرفتي كه اينطوري شد ،بنظرم اگه همينطوري ادامه پيدا كنه به يه پزشك مراجعه كني بهتر باشه......

به نظر من يكي از دلايلش نبود اعصاب و روان راحته و افكار مغشوش و درهم . اگه نتوني روي افكارت و خيالاتت مديريت

درستي داشته باشي بعد از يه مدت ديگه روشون نميتوني تسلط داشته باشي ! و نتيجش ميشه حواس پرتي – فراموشكاري و چيزهايي از اين دست .

نزد یک پزشک متخصص برید اگه بلا بدور مشکلی بود بهتره سریعتر اقدام کنید.
آرزو می کنم همواره سالم و سر حال باشید.

ممنون از همه ی دوستان
فکر نمی کردم برای سوالم انقدر دوستان بین کمک کنند! واقعا ممنونم.:40:

البته من پارسال برای اضطراب به دکتر مراجعه کردم که به نظر خودم خیلی بهتر شدم!
ولی همیشه دارای یه استرسی هستم! یه چیز کوچیک یه مشکل کوچیک برای من استرس زیادی ه وجود میاره!
به نظر خودمم بیشتر احتمال این فراموشکاری به خاطر افکار مشغول باید باشه!
شبها هم دیر خوابم میبره!

یکی از دلایل این استرس هم فکر می کنم برای اینه که دارم برای بالا بردن معدلم زیادی زور میزنم!

تو این دوسال دانشگاه استرس برای درس بعد هم که امتحانا اوج استرس هست و بعد هم حدود یه ماه استرس برای آمدن نمره ها و بعد هم باز درس! تابستونها هم که باز واحد بر میدارم!
شیش ماه که چه عرض کنم دوسال عمرم شده استرس!

از همه ی دوستان متشکرم :11:

jamshidjap
17-09-2010, 10:39
ايني که ميدم جديه ...

عاشقي هم باعث فراموشکاري ميشه ...

اينطوري نيستي ؟

night lord
17-09-2010, 11:40
ايني که ميدم جديه ...

اينطوري نيستي ؟

آره به خدا . قشنگ مخ آدمو کنف یکون میکنه :27:

قله بلند
17-09-2010, 18:28
سلام. جناب AliSub، دانشجوی فعال
از نوشته هاتون به این نتیجه رسیدم که می خواهید جزو ممتازین باشید.
یه توصیه ای بهتون می کنم که همه جوره آرامش داره چون هدفش والاست. درس رو به خاطر درس بخونید نه به خاطر نمره حتی اگه این نمره، 20 باشه چون این نوع کار کردن، فعالیت کردن و درس خوندن کلی تبعات خوب داره که شاید در کوتاه مدت دیده نشه ولی در بلند مدت خوب جواب می ده. اینجوری دیگه اعصاب و روانتون پریشون نمی شه چون شما به خاطر خود علم، تلاش می کنید که نمره خوب هم در پی اش می آید. با این کار دیگه آدم نه حسرت می خوره نه حسودی می کنه و نه غصه می خوره چون کار و وظیفه اش رو انجام داده و تازه در عقب اون موفقیت در انتظار نشسته.
در این راه موفق باشید

قله بلند
17-09-2010, 18:37
برای اینکه آرامش داشته باشید، می تونید در شربت هایی که می خورید، گلاب رو هم اضافه کنید. می تونید از جوشانده گل گاوزبان+ لیموعمانی استفاده کنید. می تونید از عرق بیدمشک استفاده کنید. برای خواب هم می تونید از عرق بهارنارنج و طارونه استفاده کنید. از ماست استفاده کنید. پیاز بخورید و در نهایت همیشه به اهداف والا فکر کنید.

وقتی پایان نامه رو می نوشتم، همش حرص و جوش می خوردم که چرا استاد اینقدر ایراد می گیره ولی وقتی به دو یا سه ماه آخر کار رسیدم دیگه ایرادهای استاد برام مهم نبود و کاری رو که برای پایان نامه ام انجام دادم فقط و فقط برای بچه هایی بود که قراره وقتشون رو بگذارن و مطالب من رو بخونن. یاد گرفتن اونها و رضایت اونها برام از همه چیز بالات رو والاتر بود و به همین خاطر سختی بیشتری رو تحمل کردم ولی هرگز شکایت نکردم.

وقتی هدف، والا و باارزش باشه هر چقدر براش تلاش کنید شیرین می شه و دیگه بحث استرس و اضطراب منتفی می شه.

من می دونم که درس خوندن سخته و می دونم چقدر زحمت می کشید، حالاتتون رو درک می کنم چون خودم هم در این لحظات شریک بودم.

AliSub
18-09-2010, 10:59
سلام به همه دوستان

ايني که ميدم جديه ...

اينطوري نيستي ؟
نه جیگر
عاشقی لیتری چنده :دی
متولدین آذر دیر عاشق میشن :دی

آره به خدا . قشنگ مخ آدمو کنف یکون میکنه :27:
:31:

سلام. جناب AliSub، دانشجوی فعال
از نوشته هاتون به این نتیجه رسیدم که می خواهید جزو ممتازین باشید.
یه توصیه ای بهتون می کنم که همه جوره آرامش داره چون هدفش والاست. درس رو به خاطر درس بخونید نه به خاطر نمره حتی اگه این نمره، 20 باشه چون این نوع کار کردن، فعالیت کردن و درس خوندن کلی تبعات خوب داره که شاید در کوتاه مدت دیده نشه ولی در بلند مدت خوب جواب می ده. اینجوری دیگه اعصاب و روانتون پریشون نمی شه چون شما به خاطر خود علم، تلاش می کنید که نمره خوب هم در پی اش می آید. با این کار دیگه آدم نه حسرت می خوره نه حسودی می کنه و نه غصه می خوره چون کار و وظیفه اش رو انجام داده و تازه در عقب اون موفقیت در انتظار نشسته.
در این راه موفق باشید

خیلی روش خوبی پیشنهاد کردین! این نکته پرینت می گیرم می چسبونم تنه دیوار اتاقم!
من آخه از ترم اول تا این ترم (ترم چهارم) میخاستم تو باشگاه پژوهشگران جوان عضو شم! بهشون میگم فلان کار این و اون کار و خوب بلدم که میگن نه مافقط معدل بالای 16 توی دوترم، اونم با 36 واحد پاسی میخایم!
ماهم تا این ترم یا 0.25 معدل کم داشتیم یا 3واحد کمتر! :41:رشته برق هم که می دونید شیره ادمو میکشه! :دی :19:
دیگه این ترم باید برم!:19:

زوجه اختیار کردی؟
نه
:31:

وقتی هدف، والا و باارزش باشه هر چقدر براش تلاش کنید شیرین می شه و دیگه بحث استرس و اضطراب منتفی می شه.:10: