PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریستارت شدن ویندوز پس از ظاهر شدن یک پیغام خطا

masoud79
16-09-2010, 10:29
سلام به همگی.من امروز صبح که وارد ویندوز شدم اول پیغامی که عکسش رو در زیر قرار دادم ظاهرشد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از اینکه من روی Cancelکلیک کردم پیغام زیر ظاهر شد:

و دیگه هیچ کاریی نمیتونستم بکنم تا وقتی شمارش تموم بشه سیستم ریستارت بشه این پیغام تا سه بار که سیستم ریستارت شد ظاهر شد یه بار هم که سیستم رو خاموش و دوباره روشن کردم فقط یک بار ظاهر شد.

jamy_khoshtip
16-09-2010, 15:08
اوف . این ویروس بسیار قدیمی هست . شاید بگم برای 4 یا 5 سال پیش است .

60 ثانیه وقت بهت میدهد و ویندوز خاموش می شود .

دوست عزیز من روش رو یادم نیست . اما در run ویندوز یک چیزی رو می نوشتی و این غیر فعال می شد . اما به طور کلی بگم که ویروس است . ویروسی هم نیست که خطرناک باشه کلا 1خط است و با نت پد هم نوشته می شود.

می گردم روش رو پیدا کردم همینجا برات میزارم .

gonbad city
16-09-2010, 15:19
دوست عزیز
نگران نباش این ویروس نیست
هر موقع که این آمد برو توی ران کد زیر رو تایپ کن

shutdown -a
تا اروره بره
اگرم همیشه میاد بدان پروسس svchost .exe ویندوزت خرا ب شده
یا با sfc/scannow ویندوزتو ریپیر کن و یا عوضش کن چاره دیگه ای نداره

jamy_khoshtip
16-09-2010, 15:37
اول از همه تشکر می کنم از دوست عزیزم gonbad city ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که راه حل رو گفت .

دوم اینکه من این رو تو این ebook ها خوندم که ویروس است . اما نمی دونم چه طور می گویید که ویروس نیست .

masoud79
16-09-2010, 18:13
بزای از بین این ویروس باید چه کاریی انجام بدم؟؟؟غیر از انتی ویروس.می خوام به صورت دستی این ویروس رو از بین ببرم.

Masоud
16-09-2010, 18:30
بزای از بین این ویروس باید چه کاریی انجام بدم؟؟؟غیر از انتی ویروس.می خوام به صورت دستی این ویروس رو از بین ببرم.

سلام

موفق باشید :40:

Perpetual
16-09-2010, 18:57
این که ویروس بلستر خودمونه

masoud79
17-09-2010, 10:47
دوباره سلام.امروز صبح که کامپیوتر رو روشن کردم بازم با همون مشکل مواجه شدم.:41:

joe_satriani
17-09-2010, 12:23

با سلام
يعني پستي كه مسعود خان گفتن و انجام دادي كامل و بازم اين مشكلل به وجود اومد؟؟

gonbad city
17-09-2010, 13:15

دوست عزیز قبلا عرض کردم

این ویروس نیست باگ ویندوزه

masoud79
17-09-2010, 14:22
يعني پستي كه مسعود خان گفتن و انجام دادي كامل و بازم اين مشكلل به وجود اومد؟؟ کامل,طبق همون چیزیی که ایشون گفتن.

اینو هم تست می کنم.,ولی شکل صحیح دستور اینه: sfc.exe /scannow

masoud79
17-09-2010, 22:18
این راه حل هم جواب نداد.کسی نظریی نداره؟

Perpetual
18-09-2010, 06:25
خوب دوست عزیز این دیگه معلومه وقتی پاکش کردید خوب شده ولی چون هنوز ویروس خودشو تو استارتاپ ویندوزت جا کرده و شما پاکش نکردید باید اول از اونجا پاکش کنید و بعد طبق دستور دوستمون عمل کنید.حالا این کار ها رو انجام بدید بعد راه حل دوستمون رو انجام بدید و بعد کامپیوتر رو رستارت کنید.
اگه باشه از دو جا باید پاکش کنید:
star menu - program files - statup
هرچی تو این پوشه هست رو پاک کن.
تو cmd تایپ کن msconfig بعد داخل تب startup اون exe های مشکوکی که جلوی تیکشون هیچی نوشته نشده یا اگر نوشته شده، مشکوک هستن رو تیکشون رو بردارید و اگر نمی دونید که کدوم تیک رو بردارید همه تیک ها رو بردارید. مشکلی پیش نمیاد ، فقط اگر از این راه دیگه اون پیغام نیومد یکی یکی اون تیک ها رو بزن (بعد از هر رستارت) تا بفهمید که کدوم تیک مربوط به اون ویروسست.(البته بعد از اینکه فهمیدید چون از راه سعی وخطا رفتید حتما دوباره ویروس فهال میشه ولی اینبار دیگه میدونید که کدوم تیک رو بردارید)

masoud79
18-09-2010, 11:43
الان که کامپیوتر رو روشن کردم اون پیغام نیومد.یه برنامه قبلا تو startupام بود که اونو پاکش کردم.یه موقع که کامپیوتر رو ریستارت می کنم یا خاموش روشن می کنم اون پیام نمیاد ولی ممنکه 3-4ساعت بعد که کامپیوتر رو روشنم می کنم اون پیام دوباره ظاهر میشه.

Perpetual
18-09-2010, 12:14
الان که کامپیوتر رو روشن کردم اون پیغام نیومد.یه برنامه قبلا تو startupام بود که اونو پاکش کردم.یه موقع که کامپیوتر رو ریستارت می کنم یا خاموش روشن می کنم اون پیام نمیاد ولی ممنکه 3-4ساعت بعد که کامپیوتر رو روشنم می کنم اون پیام دوباره ظاهر میشه.
خوب این احتمال وجود داره که ویروس تو Autorun درایوهاتون رخنه کرده باشه و هربار وارد درایوتون می شید خودش رو فعال کنه.
اول فایل های سیستمی خودتون رو با برداشتن تیکشون در folder option بردارید تا همه اون فولدر ها و فایل های سیستمی شما نمایان بشن بعدش داخل فولدر هایی که می تونید برید و بدون هیچ ترسی هرچی داخلشون هست رو پاک کنید(البته این فولدر ها در درایو هایی که ویندوز توشون نصبه زیاده هواستون رو بدید و بهیچ وجه فایل های پنهان داخل درایو ویندوزتون رو پاک نکنید و فقط داخل فولدر ها رو پاک کنید و توجه کنید که بیشتر به نام Autorun و نام های مشخصی مثل recycle هستند) و بعدش حتما اون کارهای قبلی رو که دوستان و من گفتم انجام بدید و حتما حتما یه آنتی ویروس خوب با آپدیت روز جور کنید و تمام هارد و فلش هاتون رو باهاش پاک سازی کنید.
اینم عکس اون تیک و تنظیمات:
ان شاءاله درست میشه.