PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محدودیت دسترسی کاربران به فایلها و پوشه ها در win 7

kejap
15-09-2010, 19:07
سلام
من با ویندوز 7 یه مشگلی دارم که توضیح میدم
مدتیه که با ویندوز 7 کار میکنم تو این مدت متوجه شدم که تمام ادمنستریتورها دسترسی کامل به تمام فایلها و پوشه های هم دارند و اگر یکی دسترسی بقیه یا یک کاربر دیگر رو محدود بکنه اون کاربر دیگه میتونه دسترسی خودش رو دوباره آزاد کنه . در صورتی که تو xp موقع ساختن پسوورد می شد کاری کرد که پوشه همون اکانت تو داکیومنت اند ستینگ برای دیگران غیر قابل دسترسی باشه .
چون ویندوز 7 جدید تر از xp هست قاعدتا باید از نظر امنیتی بهتر شده باشه . و حتما راهی وجود داره برای محدود کردن دسترسی دیگران به فایلها و پوشه ها .
کسی می دونه چجور میشه این کار رو انجام داد ؟
یک سوال بی ربط دیگه
تو xp می شد مای کامپیوتر رو به یه طرف دسکتاپ یا بالاش چسبوند که من تو ویندوز 7 نتونستم .
آیا این امکان در ویندوز 7 نیست ؟
ممنون میشم یک نفر جوابم رو کامل بده یا منبعی در زمینه تنظیمات امنیتی ویندوز 7 بهم معرفی کنه . :11:

ebicross
16-09-2010, 00:02
در مورد سوال اولتون بله میشه این کار رو کرد.
اول روی ادمین رمز عبور بزارید و بعد دسترسی ها رو برای یوزرهای limit شده حذف کنید.
بعدش UAC رو برای اون یوزر روشن کنید.
اینطوری اصلا نمیتونه دیگه Premission ایجاد کنه و یا Owner یک فایل بشه.
در ثانی؛ شما میتونید با Bitlocker اقدام به قفل گذاری یک درایو کنید.

در مورد سوال دومتون؛ شما میتونید jump List ایجاد کنید به این صورت که توی Task Bar تمام درایوها و قسمتهای مورد نیاز رو به Explorer (ایکون زرد روی تسک بار) پین کنید.

mortezaon
16-09-2010, 07:13
سلام
اين UAC را از كجا بايد فعال كنيم
ممنون ميشم اگه با آدرس كامل بهم بگين

.

14708
16-09-2010, 08:42
تو قسمت سرچ در استارت تایپ کن uac خودش میاره و از اونجا راحت می تونی تنظیمش کنی

Dew Drop
16-09-2010, 09:03
ممنون ميشم اگه با آدرس كامل بهم بگين

سلام
علاوه بر ادرسی که دوستمون گفتند,کنترل پنل بعد system and security بعدتو قسمت action center
change user account control setting

kejap
16-09-2010, 10:03
از جوابتون ممنونم . ولی اگر uac رو براشون فعال کنم که تو نصب کردن برنامه ها مشکل براشون ایجاد میشه . می خوام اون ادمنها هم بتونند دسترسی آزاد به همه کارها تو ویندوز داشته باشند فقط پوشه یوزر من رو نتونند باز کنند .
بیت لوکر هم برنامه جدا هست میخوام مثل xp اگر امکان داشته باشه خود ویندوز این کار رو بکنه .

ebicross
16-09-2010, 12:53
نه UAC مشکلی برای نصب نرم افزار نداره. از درجه های پایین ترش استفاده کنید.

mortezaon
16-09-2010, 19:47
سلام
من يك ماهه كه رو سيستم خودم ويندوز 7 از نوع 64 بيت نصب كردم ولي واقعا اين ويندوز 7 برام شكم درد شده
موقعي كه مي خام نرم افزار هاي آفيس 2010 و اتوكد و تري دي مكس 64 بيت نصب كنم
همش اين ارور ها را ميده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه ليست نرم افزار هايي كه براي ويندوز 64 بيت را داريد كه به من كمك ميكنه بتونم برنامه ها را نصب كنم منون ميشم

ظاهرا ارور اينستالر را ميده و تو بعضي از نرم افزار ها هم از من vb مي خواد
تو بعضي از نرم افزار هاي ديگه هم c++ مي خواد
ولي من هرچقدر گشتم اينستالر 64 پيدا نكردم
خواهشا اگه كس لينك اين نرم افزار هاي جانبي را داره برام بذار
راستي اينم هم مشخصات سيستم من

CPU:Intel Core i7 930=
M.B:Gigabyte X58A-UD3R=
RAM:Patriot Viper II 6Gb 1600 CL8 (3x2Gb)=
VGA:XFX 9600GT 1Gb=
HDD:2 X Samsung SpinPoint F3 500Gb RAI0=
DVD RW:HP 1270i=
Power:Memonex Silent EX L.N 540W=
Case:Green Magnum 2=

.

ahmad_ebrahimian
19-09-2010, 12:16
سلام
من يك ماهه كه رو سيستم خودم ويندوز 7 از نوع 64 بيت نصب كردم ولي واقعا اين ويندوز 7 برام شكم درد شده
موقعي كه مي خام نرم افزار هاي آفيس 2010 و اتوكد و تري دي مكس 64 بيت نصب كنم
همش اين ارور ها را ميده

اگه ليست نرم افزار هايي كه براي ويندوز 64 بيت را داريد كه به من كمك ميكنه بتونم برنامه ها را نصب كنم منون ميشم

ظاهرا ارور اينستالر را ميده و تو بعضي از نرم افزار ها هم از من vb مي خواد
تو بعضي از نرم افزار هاي ديگه هم c++ مي خواد
ولي من هرچقدر گشتم اينستالر 64 پيدا نكردم
خواهشا اگه كس لينك اين نرم افزار هاي جانبي را داره برام بذار
راستي اينم هم مشخصات سيستم من

CPU:Intel Core i7 930=
M.B:Gigabyte X58A-UD3R=
RAM:Patriot Viper II 6Gb 1600 CL8 (3x2Gb)=
VGA:XFX 9600GT 1Gb=
HDD:2 X Samsung SpinPoint F3 500Gb RAI0=
DVD RW:HP 1270i=
Power:Memonex Silent EX L.N 540W=
Case:Green Magnum 2=
.

دوست عزيز شما بايد اول WINDOWS INSTALLER نصب كنيد

از سايت ميكروسافت دانلود كنيد

mortezaon
20-09-2010, 02:07
دوست عزيز شما بايد اول WINDOWS INSTALLER نصب كنيد

از سايت ميكروسافت دانلود كنيد
مي دونم شما لينك دانلودي از ويندوز اينستالر 7 64 بيت داريد ؟

.

sanaz_sol
20-09-2010, 08:02
با عرض سلام
f i l t e r شكن ultra_surf در ويندوز 7 كار نمي كنه. در حالي كه من همين f i l t e r شكن رو در و يندوز XP استفاده مي كنم. لطفا دليلش رو بگيد و من رو راهنمايي كنيد. در ضمن اين رو اضافه كنم كه شبكه اي كه دارم ازش استفاده مي كنم p r o x y داره.

Dew Drop
20-09-2010, 09:10
سلام
ازقوانین انجمن

16- تا اطلاع ثانوی بحث در مورد ف ی ل ت ر ی ن گ ، ف ی ل ت ر ش ک ن ـ پ ر و ک س ی در كليه انجمن ها ممنوع ميباشد

s_m_mortazavi
01-10-2010, 09:55
سلام خسته نباشید
لطفا یک نفر به طور کامل منو در مورد اینکه چطور میتونم بر روی فولدر ها پسوورد گذاری کنم و یا اینکه بتونم برای یوزرهای دیگر ویندوز ( افراد دیگر خانواده که با یوزر دیگه وارد میشن ) دسترسی به فولدر هارو محدود کنم . من نرم افزار PCSecurity 6.4 نصب کردم اما در Windows 7 عمل نمکنه و فولدر هارو قفل نمکنه. این نرم افزار خیلی عالی عمل میکنه توی ویندوز XP به این صورت که هم میتونید اجازه بدید فولدر دیده بشه و فقط دسترسی رو محدود کنید هم میتوانید آن فولدر رو مخفی کنید و همچین دسترسی رو محدود. و برای ظاهر شدنش و اجازه دادن برای دسترسی باید کلمه عبور نرم افزار روی بزنیم. آیا همین نرم افزار هم هست که در ویندوز 7 کار کنه. اگه نه توروخدا یکی منو راهنمایی کنه. این ایمیل من هست هر کسی جواب داد در اینکه برای ایمیلم هم میل کنه . خیلی ممنون
ممنون میشم که زود کی بهم جواب بده واقعا ضروری هست. مرسی

m_mortazavi_2005@yahoo.com

s_m_mortazavi
01-10-2010, 10:06
سلام خسته نباشید
لطفا یک نفر به طور کامل منو در مورد اینکه چطور میتونم بر روی فولدر ها پسوورد گذاری کنم و یا اینکه بتونم برای یوزرهای دیگر ویندوز ( افراد دیگر خانواده که با یوزر دیگه وارد میشن ) دسترسی به فولدر هارو محدود کنم . من نرم افزار PCSecurity 6.4 نصب کردم اما در Windows 7 عمل نمکنه و فولدر هارو قفل نمکنه. این نرم افزار خیلی عالی عمل میکنه توی ویندوز XP به این صورت که هم میتونید اجازه بدید فولدر دیده بشه و فقط دسترسی رو محدود کنید هم میتوانید آن فولدر رو مخفی کنید و همچین دسترسی رو محدود. و برای ظاهر شدنش و اجازه دادن برای دسترسی باید کلمه عبور نرم افزار روی بزنیم. آیا همین نرم افزار هم هست که در ویندوز 7 کار کنه. اگه نه توروخدا یکی منو راهنمایی کنه. این ایمیل من هست هر کسی جواب داد در اینکه برای ایمیلم هم میل کنه . خیلی ممنون

alireza1411
01-10-2010, 11:06
سلام خسته نباشید

از فولدر لاک folder lock یا winguard استفاده نکردی تا حالا ؟
تو ویندوز سون تو بخش security هر پوشه که بری تنظیمات هست که میشه یوزر ها رو محدود کرد که مثلا اختیار رید یا رایت داشته باشن یا نداشته باشن و ...
فقط یوزرها باید ادمین نباشن که این گزینه ها رو ادیت کنن.

ask_bl
01-10-2010, 11:08
سلام خسته نباشید

سلام

Folder Password Protect

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Protect Folder

هر دو شون سون رو ساپرت میکنن .

Dew Drop
01-10-2010, 11:54
سلام خسته نباشید

علاوه بر نرم افزارهایی که ask_bl عزیز گذاشتند.می تونید این کار رو هم بکنید
رو فایلتون کلیک راست کنید و properties بعد برین به تب security
بعد تو جدولی که براتون باز میشه
edit رو بزنید بعد تو صفحه بعد یوزر مورد نظر رو انتخاب کنید و پایین تو قسمت deny
تیک full control رو بزنید و apply کنید و ok.
البته نرم افزار خیلی بهتره چون این محدودیتی که توسط ویندوز انجام میشه رو به نحوی میشه از بین برد.

s_m_mortazavi
02-10-2010, 21:18
از همگی بابت کمکی که کردن متشکرم. با نرم افزار فولدر لاک شدش. ولی اون نرم افزاری که گفتم PCsecurity 6.4 توی ویندوز XP واقعا معرکه هست. خیلی عالیه. هم آسونه کار کردن باهاش هم امنیتش بالایه.
آقای sharifdorsa این کاری که شما گفتی رو واسه یکی از فولدرام قبلا کردم و الان به شرش موندم. نمیدونم چیشو زدم و الان حتی واسه خودم هم اجازه دسترسی نمیده. و اگه بخوام وارد بشم باید فولدر به فولدر و فایل به فایل تنظیماتشو انجام بدم که به نظرم اگه بخوام این کارو انجام بدم باید یک ماه یکسره پشت کامپیوتر باشم. لطفا واسه این هم راهنمایی کنیم تا بتونم برای همشون تر تیب اثر بده. آخه خیلی طول میکشه. لطفا اگه کسی در این مورد چیزی میدونست به ایمیلم حتما ایمیل بزنه یا اینکه بهم اس ام اس بده تا بهش زنگ بزنم. خیلی ممنونم ازتون. این شماره و ایمیل منه لطفا کمکم کنید. ممنون
تلفن : 09386557596
ایمیل : m_mortazavi_2005@yahoo.com

ebicross
02-10-2010, 21:48
دوست عزیز حتما از ورژن آخر Folder Lock استفاده کنید. چندین سری از ورژنهای آخرش توی ویندوز 7 باگهای وحشتناکی داره که بعضی وقتها به غیمت از دست دادن کلیه اطلاعات Protect شده تموم میشه. توی ورژن آخر این مشکلات حل شده.