PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Canon SX30 رقیبی تازه نفس برای FZ100 !!!

H@di Soft
15-09-2010, 02:28
سلام دوستان ...
حدود دو ماه (کمتر) از معرفی دوربین Panasonic FZ100 میگذره ... با اینکه این دوربین هنوز وارد بازار ایران نشده نقد و بررسی های زیادی در مورد این دوربین صورت گرفته ... نتیجه ی این بررسی ها تا به امروز به اینجا ختم شد که : با اینکه این دوربین از لحاظ تصویر برداری "بهترین بازار" نیست اما به دلیل کارایی های بالای اون ( که از جمله میتونیم به فیلمبرداری Full HD ، فلاش قوی و ... اشاره کنیم ) اکثر دوستان این دوربین رو دوربینی موفق و با امتیاز بالا دونستند ... سایت های معروف خارجی هم این گفته رو تایید کردن ... :31:

اما هدف از ایجاد این تاپیک چیز دیگه ایه !!! ... بلافاصله بعد از معرفی FZ100 همه چشم به راه محصولاتی جدید از طرف شرکت های معروفی مثل Sony و Canon شدند ... مثل همیشه ، رقابت بین بهترین هاااا ...

شرکت Canon دیروز ، یعنی در تاریخ 2010/09/14 دوربین نیمه حرفه ایه جدید خودش رو با نام Canon Powershot SX30 IS معرفی کرد ... مدل بروز شده ی SX20 !!! ... تصویر این دوربین سوپر زوم تازه نفس رو میتونید در زیر ببینید ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاخص ترین ویژگی جدید این دوربین همون طور که از عکسها دیده میشه زوم اپتیکال 35x هستن !!! ... زومی رویایی !!!
مشخصات کلی این دوربین عبارتند از : سنسور CCD با دقت 14.1 مگاپیکسل ... زوم اپتیکال 35x ... فیلمبرداری HD با حداکثر سرعت 30 فریم بر ثانیه ... فلاش داخلی با برد 5.8 متر ... کفشک اتصال فلاش خارجی ... نمایشگر 2.7 اینچی چرخان با دقت 230,000 پیکسل ... استفاده از باتری لیتیومی قابل شارژ ...
اما خبری از فرمت غیر فشرده RAW در این دوربین نیست ... هم چنین انتظار میرفت کانن دوربینی با قابلیت فیلمبرداری Full HD معرفی کنه اما همون طور که گفته شد HD فیلمبرداری میکنه ... به نظر میاد تمرکز کانن رفته روی کیفیت عکس و زوم بالا ... درست برخلاف FZ100 که سعی کرده دوربینی همه جانبه باشه ... این دوربین یه جورایی منو به یاد FZ40 میندازه ...

در هر حال حالا رقابت افتاده بین SX30 و FZ100 ...

پیشنهاد میکنم قبل از اینکه نظر شخصیتون رو در مورد برتری یکی از این دوربینا بر دیگری بگید ، اول به نقد و بررسی SX30 بپردازید ... چون در مرحله اول این تاپیک جهت بررسی SX30 ایجاد شده تا مقایسه !!! ...

هر کی اطلاعات بیشتری در مورد این دوربین جدید داره در این تاپیک بیان کنه ...

Pejman3
15-09-2010, 10:20
یه چیز عجیب در مورد این دوربین وزنشه 610 گرم تقریباً می شه گفت که خیلی سنگینه! مقایسه کنید با پاناسونیک FZ38 که 367 گرمه
من کلی سرچ کردم هنوز نمونه عکسی ازش نیست باید صبر کرد و دید عکس هاش چطورند تا ارزش واقعیش مشخص بشه البته زوم 35 برابرش هم واقعاً خیره کنندست و به قول سایت Cnet بدرد دید زدن خونه همسایه های دور می خوره!
در زمینه فیلم برداری هم اگه همین رزلوشن HD رو خوب فیلم بگیره یعنی فوکوس سریع بکنه و بتونه لرزش و حرکت دست رو بگیره هم خیلی خوبه چون فول اچ دی برای خیلی ها کاربرد نداره و فقط حجم فیلم رو بزرگ می کنه.
از روی عکس هاش هم میشه گفت که کیفیت ساخت خیلی بالایی داره این مورد رو البته تو چند تا سایت هم دیدم که بهش اشاره کرده بودند.
فکر کنم در آینده نزدیک سونی و نیکون هم مدل های جدید سوپر زومشون رو معرفی کنند بعد از اون باید یه مقایسه همه جانبه انجام داد.

H@di Soft
15-09-2010, 11:26
منم تایید میکنم ... از عکساش مشخصه که کیفیت ساخت بالایی داره ...
تا چند وقت دیگه سونی هم وارد کار میشه ... ولی فکر نکنم بتونه جلوی پاناسونیک و کانن وایسه ... نیکون هم که تو رده ی نیمه حرفه ای حرفی واسه گفتن نداره ... اینو مدل های قبلی ثابت کردن !!!
در مورد وزنش هم ؛ آره حق با شماست ... سنگینه ... ولی FZ35 هم 397 گرمه نه 367 ... این در حالیه که FZ100 وزنش بدون باتری 496 گرمه !!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

از همه دوستان معذرت میخوام ... قسمتی از متن بالا که کمرنگ شده ، اشتباهه ... ولی چون دیر متوجه شدم و دوستان منو از این قضیه مطلع کردن دیگه نمیشد پاکش کنم ... خلاصه ببخشید :43:

ramin1986
15-09-2010, 14:37
البته 1 نمونه عکس در سایت کنون هست میتونید برید ببینید.این هینم لینکش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tatu_mail
19-09-2010, 18:51
واقعا عالی امید وارم تا 1 یا 2 ماه دیگه بیتد چیزی که منو ناراحت کرد ساپورت نکردن RAW هستش
به این دوربین میخورد کاملا مشکلات دوربین SX20 رو حل کرده باشه ولی....

hossi177
21-09-2010, 15:30
دوربین واقعا محشریه.35x زوم!!!این مقدار تو هیچ دوربین دیگه ای دیده نشده.با موتوره جدید اولتراسونیک که در کاهش صدای زوم کردن واقعا موثره.به طوری که اصلا صدایی شنیده نمیشه!!این دوربین یه سوپرزوم واقعیه.
تفاوتاش با نسل قبلیش یا همون sx20:
15x افزایش زوم داشته.
0.2 اینچ صفحه نمایشش بزرگتر شده.
تبدیل باتری از نوع قلمی به نوع متداول لیتیومی.
افزایش 2mp دقت سنسور که به 14mp رسیده و برای چاپ A2 هم مناسبه!
یک ویژگی جدید به اسم Zoom Framing Assist که به عکاسان کمک می کنه تا از سوژه های در حال حرکت با بالاترین میزان زوم عکاسی کنن!
اما از ضعفاش میشه به ساپورت نکردن پسوند غیرفشرده raw اشاره کرد.و اینکه افزایش دقت سنسور بجز افزایش نویز چیزه دیگه ای به همراه نداره که توی عکاسی چیزه خیلی مهمیه. بخصوص که از همون لنز و موتور پردازشی نسل قبلیش استفاده کرده.تازه همون موتور پردازشی DIGIC4 کنون هم چنگی به دل نمیزنه,چون همونطور که تو بقیه دوربیناش هم دیده بودیم جزئیات عکسو فدای کاهش نویز میکنه.
ولی در کل تا نمونه عکساشو نبینیم نمیتونیم به طوره قطع اظهارنظر کنیم.اما با همین مشخصاتش به نظر که رقیبه خیلی قدری واسه fz45 و fz100 پاناسونیک باشه.باید منتظر باشیم و ببینیم که سونی واسه این رقابت داغ میخواد چی رو کنه...

f-secure
21-09-2010, 17:10
منم تایید میکنم ... از عکساش مشخصه که کیفیت ساخت بالایی داره ...
تا چند وقت دیگه سونی هم وارد کار میشه ... ولی فکر نکنم بتونه جلوی پاناسونیک و کانن وایسه ... نیکون هم که تو رده ی نیمه حرفه ای حرفی واسه گفتن نداره ... اینو مدل های قبلی ثابت کردن !!!
در مورد وزنش هم ؛ آره حق با شماست ... سنگینه ... ولی FZ35 هم 397 گرمه نه 367 ... این در حالیه که FZ100 وزنش بدون باتری 496 گرمه !!!
اشتباه کردی دوست عزیز.367 g هستش.خطهای آخر این صفحه رو ببین
من ورزشکارم و FZ38 یا همون FZ35 دارم.تازه جزو سبکترین سوپر زومهای موجوده با اینحال گاهی که چند دقیقه بحالت عکاسی برای انتخاب بهترین حالت سوژه دست میگیرم کم کم دستم خسته میشه.اینکه دیگه 600 و خرده ای گرمه خدا بخیر کنه.حتماً یه 3 پایه باید همیشه رو کولت باشه هر جای میری.من پارسال یه کنون نسبتاً قدیمیتر بدستم رسید بدجور سنگین حسش کردم انگار که با سرب ساخته باشیش.بنظر من یکی از ضعفهای مهم کنون از قدیم همین وزن الکی زیادش بوده
انتخاب با من باشه هیچوقت حاضر نیستم یه دوربین سنگین بخرم تا بعداً دنبال علاج مکافاتهای خاص خودش باشم
البته بزودی گوشی نوکیا N8 میاد و اگه انشاله گرفتمش با عکاسی و فیلمبرداری بی نظیرش که توی محافل متخصصین عکاسی غوغا کرده دیگه فکر کنم سوپرزومم رو باید به یکی بفروشم بره و یا توی پستو خاک خواهد خورد!
>>

ELSIN
21-09-2010, 17:23
البته بزودی گوشی نوکیا N8 میاد و اگه انشاله گرفتمش با عکاسی و فیلمبرداری بی نظیرش که توی محافل متخصصین عکاسی غوغا کرده دیگه فکر کنم سوپرزومم رو باید به یکی بفروشم بره و یا توی پستو خاک خواهد خورد!
>>

کاملا اشتباهه :10:
شاید تا 20 سال دیگه:21:

f-secure
21-09-2010, 22:34
کاملا اشتباهه :10:
شاید تا 20 سال دیگه:21:
کاملاً؟؟:31:
نه دوست عزیز.البته نظر شخصی شما هم محترمه..

ELSIN
21-09-2010, 22:51
کاملاً؟؟:31:
نه دوست عزیز.البته نظر شخصی شما هم محترمه..

من فقط اون تیکه ای که نقل قول گرفتم رو قبول ندارم
بقیشو درسته من هم FZ35 دارم :10:

راسی برای کمتر خسته شدن از بند کردنیش استفاده کن :46:

f-secure
22-09-2010, 15:30
من فقط اون تیکه ای که نقل قول گرفتم رو قبول ندارم
بقیشو درسته من هم FZ35 دارم :10:

راسی برای کمتر خسته شدن از بند کردنیش استفاده کن :46:
بند گردنی کاربرد دیگه ای داره.ببین شما برای شکار سوژه یا بهترین موقعیت سوژه گاهی باید مدت طولانی دوربین رو روی دست و جلوی چشم نگهداری.اینجاست که وزن سنگین=عذاب
راستش من عکسهای واید نوکیا N8 رو که کنار عکسهای FZ38 میذارم واقعاً مشکله بتونم تفاوتی حس کنم.فیلمبرداری HD اش هم همینطور.فقط اینجا برتریهای لنز واید و زوم و یکسری جزییات محدود تآثیر گذاره

ELSIN
22-09-2010, 17:53
اگر وقت هایی بجز وقتی که گفتی رو بندازی دور گردن خستگی کم تر میشه
بعد من اوایل عادت نداشتم اما زود عادت کردم

خدایش زشته

mohsen_613
22-10-2010, 00:09
سلام.برای من انتخاب بین canon sx30is و panasonic fz100 مشکل شده اخه هر دو آپشنای خوبی دارن فقط میمونه کیفیت عکساشون.از کسایی که این دوربین رو گرفتن خواهشمندم نظرشون رو در مورد کیفیت عکسش بدن.با تشکر

ELSIN
22-10-2010, 00:46
سلام
نیازی نبود دو جا بپرسید
اما اگر فیلم براتون مهمه fz100 و اگر زوم مهمه sx30
اما قیمت هم چیز مهمیه و نمیشه ازش گذشت

این مقایسه ها رو هم ببینید (صفحه ها سنگینند)

راسی کسی هنوز این دو رو نداره چون تازه معرفی شدند
شما میخواهید از کجا خرید کنید ؟؟؟؟

:40:

vvc
22-10-2010, 11:13
سلام.برای من انتخاب بین canon sx30is و panasonic fz100 مشکل شده اخه هر دو آپشنای خوبی دارن فقط میمونه کیفیت عکساشون.از کسایی که این دوربین رو گرفتن خواهشمندم نظرشون رو در مورد کیفیت عکسش بدن.با تشکر

فکر نکنم این دو مدل هنوز وارد ایران شده باشه که کسی گرفته باشه
برای مقایسه هم میتونی به اون سایتهای که دوستمون اشاره کرد رجوع کنی:40:

DaaVooD
22-10-2010, 12:48
درود.
قیمت fz100 توی سایت دیجی کالا : 585.000
البته fz40 هم آوورده که 110 تومن ارزون تره.

vvc
22-10-2010, 15:10
به نظر من قیمتش بالاست این دوربین در رده دوربینهای
نیکون P100
فوجی HS10
و کانن SX30
قرار میگیره ولی نمیدونم چرا بیش از 100 تومن از اونا گرونتره :18:
اگه من باشم صبر میکنم نیکون D3100 بیاد تو بازار و شاید با قیمتی کمی بیشتر اونو بگیرم
البته اگر بخوام این حدود هزینه کنم

mohsen_613
23-10-2010, 10:15
ممنونم از لینکایی که دادی.الان که هر دو دوربینو تو سایتا برای فروش گذاشتن.اختلاف قیمت زیادی هم ندارن.ولی الان برام کیفیت عکس مهمه.اون لینکا رو نگاه کردم.ظاهرا عکسای canon sx30is بهتر بود.میخواستم نظر شما رو هم بدونم ممنون میشم که نظرتو رو بگین

vvc
23-10-2010, 15:41
با ریوهایی که من از این دومل جدید دیدم به نظر من هم کیفیت عکس جالبی نداشتن
حتی در روز با ایزو پایین هم عکسها با نویز زیادی همراه بودن
فکر کنم FZ35 کیفیت عکس بهتری داره :5:

mohsen_613
24-10-2010, 22:04
fz100 نسبت به fz35 با توجه به نمونه عکسایی که من ازش دیدم ضعیف تر شده اما sx30 نسبت به sx20 خیلی بهتر شده.تو fz100 کیفت فیلمشو نسبت به fz35 بیشتر کرده اما در ازاش از کیفیت عکسش تو ایزوهای بالا اصلا خوشم نیومد.رنکینگی که سایت dpreview به دوربینا میده تا چه اندازه درسته؟

ELSIN
24-10-2010, 23:08
fz100 نسبت به fz35 با توجه به نمونه عکسایی که من ازش دیدم ضعیف تر شده اما sx30 نسبت به sx20 خیلی بهتر شده.تو fz100 کیفت فیلمشو نسبت به fz35 بیشتر کرده اما در ازاش از کیفیت عکسش تو ایزوهای بالا اصلا خوشم نیومد.رنکینگی که سایت dpreview به دوربینا میده تا چه اندازه درسته؟

فقط از نظر نویز ضعیف تر شده نه چیز دیگه sx30 هم همینطور
والا من خیلی به اون رنکینگ تکیه میکنم و امید وارم درست باشه

mohsen_613
25-10-2010, 00:36
من یک دوربین sony h20 دارم که به خاطر سایز کوچیکش به عنوان یک دوربین دم دستی خیلی خوبه.اما وقتی تو سایت dpreview نگاه کردم دیدم رنکینگی که به کیفیت عکس این داده بیشتر از همه دوربینای زیر 600تومن بوده حتی بیشتر از fz35.رو همین حصاب فکر میکنم اون رنکینگا زیاد دقیق نباشن.
نمونه عکسای اون سایت رو که نگاه کردم به نظر میومد که نویز sx30 نسبت به sx20 حتی تو ایزوی بالا هم کم شده .fz100 که به نظرم به خاطر پایین اومدن کیفیت عکسش نسبت به fz35 خیلی قیمت بالای داره.

panther99
25-10-2010, 00:47
کلا به رنکینگها دقت نکنید .
دوربینهای کنن در یه حالت کلی تو ایزوهای بالا در نور کم نویز خیلی کمی دارن نسبت به هم رده هاشون از سونی یا پاناسونیک .
من خودم دودل بودم چه دوربینی بخرم اما با کلی پرس و جو ( به خصوص تو فروم پی سی ) دریافتم که برند مطمئنی که تو عکاسی دیجیتال ( در هر رده ای ) میشه بهش تکیه کرد همونCanon هست .

vvc
25-10-2010, 16:43
من هم در تایید فرمایشات دوستمون عرض میکنم که دوربینهای کانن در همه رده ها قابل اطمینان هستند
در صورتی که برندهای دیگه چند مدل دوربین خوب دارند و نمیشه رو همشون حساب باز کرد :5:

ELSIN
25-10-2010, 18:38
درسته کنن در مجموع بهترینه
اما نمیشه درباره برند های دیگه اینو گفت

vvc
25-10-2010, 20:30
برندهای دیگه هم خوب دارن ولی کانن فکر نکنم بد داشته باشه البته این نظر منه
چون تو تایپیکی ندیدم کسی ناراضی باشه:40::5:

tatu_mail
27-10-2010, 23:52
سلام امروز قیمت کردم SX30 540 تومان بود
ولی ظاهرا گارانتی خاصی نداره
منتظرم دوستان بگن
که بین SX30 & Fz45 & و شاید FZ35 کدام رو بخرم؟
البته میخواستم SLR هم بگیرم ولی فکر کنم باید حتما لنز بخرم که کمه کمش 250 تومان لنز
واقعا شرایت سخت شده تو انتخاب

ELSIN
28-10-2010, 11:35
بین اون سه یا Fz45 یا SX30 اگر زوم برات مهمه SX30 اگر هم وزرن و اندازه مهمه Fz45

D3100 چیزه توپیه ها ارزش داره دیرتر بخری اما اونو بخری :46:
لنز هم 6 ماه بعدش میخری

tatu_mail
30-10-2010, 09:48
Elsin جان ممنون
اره وقتی D3100 رو معرفی کردی خوشم اومد با اینکه برند کنون رو بیشتر میپسندم
به نظر قیمت این دوربین هم باید خوب باشد وا میسم تا بیا :46:

ELSIN
30-10-2010, 17:41
اره ارزش داره دوربینت SLR بشه :46:
میشه از وب هم خرید مثلا دیجی کالا

vvc
30-10-2010, 18:51
SX30 کانن هم امروز دیجی کالا وارد کرده حدود 530 زده :5:

tatu_mail
05-11-2010, 16:04
نه 518 تومان بود دیدم صبح البته شاید اینی که شما میگی قیمت با گارانتیشه

mohsen_613
06-11-2010, 18:23
من یک هفته پیش تو انتخابم این دوربین مد نظرم بود اما امروز که کیفیت عکسشو تو یک دوربین فروشی دیدم به نظرم اگه 200تومن باشه ارزش خریدن داره.

vvc
06-11-2010, 18:51
من یک هفته پیش تو انتخابم این دوربین مد نظرم بود اما امروز که کیفیت عکسشو تو یک دوربین فروشی دیدم به نظرم اگه 200تومن باشه ارزش خریدن داره.
دوست عزیز تو دوربین فروشی نمیشه کیفیت عکس رو دید بلکه باید تو سایتهای مختلف باید کیفیت عکسو دید
چون تو ال سی دی خود دوربین به اون کوچیکی که نمیشه کیفیت عکس رو تایید یا رد کرد
در مورد قیمت هم خوب نظر شما هم قابل احترامه :5:

mohsen_613
06-11-2010, 20:55
نه آخه اونجا فروشنده وقت زیاد داشت تو اون شرایط هم با دوربین خودم عکس گرفت و هم با اون canon وقتی تو کامپیوتر عکسارو نگاه کردیمsx30is canon عکساش خیلی نویز داشت

ELSIN
06-11-2010, 21:29
نویزش طبیعیه چون mp ـش بالاست نمیدونم این جنگ mp کی تموم میشه :13:
اما بدون شک بقیه موارد SX30 بهتره :46:

abbas najmi
13-11-2010, 14:47
من می خوام sx30 بخرم ولی می گن کیفیت صفحه و چشمیش خوب نیست اگه میتونین کمکم کنین

vvc
14-11-2010, 12:46
من می خوام sx30 بخرم ولی می گن کیفیت صفحه و چشمیش خوب نیست اگه میتونین کمکم کنین
من با این دوربین کا نکردم ولی بعید میدونم اینجوری باشه شما نظرات کسایی رو برسی کن که با این دوربین کار کردن :5:

ELSIN
14-11-2010, 17:13
مشخصات صفحهش

Vari-angle 2.7" TFT
• 230,000 pixels
• Adjustable Brightness
• 100% Coverage

کمی کمه (هم اندازه هم کیفیت فقط کمی)
و چشمی

EVF
• 202,000 dots

خوبه

H@di Soft
15-11-2010, 00:30

کاری به این مورد ندارم ! ... ولی فکر کنم اینو تو دیجی کالا خوندید ... با اینکه از خرید از دیجی کالا کاملا راضی بودم ولی کلا به نقد و بررسی های دیجی کالا زیاد توجه نکنید و فراموش نکنید که فقط یه فروشگاهه ...

یه چیزی که الان یادم اومد درباره ی مدیر بخش دوربین دیجیتال هستش ... مثلا به این یارو که زنگ زدم به دلایل شخصی از FZ100 خوشش میومد و بی دلیل و و درک میگفت FZ40 جالب نیست و خلاصه میخواست منصرفم کنه ... ولی من گرفتم و ازش هم خیلی راضی هستم ... و نکته جالب اینه که واسه FZ40 تا حالا 3 بار با اسامی مختلف واسه دیجی کالا نقد و بررسی گذاشتم و همچنین 4 بار نظر ... ولی کو ؟ ... کجاست ؟ ... نمیدونم ؟! ... ولی همین که یکی از بدی FZ40 گفته نمایشش داده ... میگی نه ، برو ببین ! ...

ramin k2
28-12-2010, 15:03
سلام دوستان بالاخره کانن یا پاناسونیک.البته از خیر لنز لایکا هم نمیشه گذشت و از اونطرف از اسم کانن نمیشه گذشت.اما عکس منظره و طبیعت کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟

smaiel
24-04-2011, 14:05
دوستان بعد از تجربه انواع دوربين هاي رده نيمه سنگين تا 600 تومن و كامپكت من ديروز اين دوربين را گرفتم به قيمت 585000 تومن
بايد بگم در نگاه اول كه دوربين را دستت مي گيري حساب كار دستت مياد كه كانن چه دوربيني رو كرده
واقعا عكساش عاليه و تا حالا چنين عكسايي تجربه نكرده بودم
ضمن اينكه زوم عاي 35 اون واقعا هيجان انگيزه و اعتماد به نفس خاصي بهت مي ده
من كه از هزينه كردم ناراضي نيستم و مطمئنم اين دوربين به مرور زمان منو به دنيايي از تجربيات جديد مي بره

vvc
24-04-2011, 14:56
کانن دوربینی که ادم رو مایوس کنه نداره و در همه رده ها دوربین خوبی داره :5: