PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تردمیل (دونده) !

nafe-bandar
15-09-2010, 00:59
با سلام
چند تا سوال داشتم راجع به کار با تردمیل....
1. مثلا 15 دقیقه دویدن با سرعت متوسط 9 کیلومتر در ساعت با مثلا نیم ساعت یا 40 دقیقه دویدن آرام در صورتی که کالری یکسانی سوزانده شود برای کاهش چربی یا زیبایی شکل بدن تفاوتی دارد؟
2. هر دور یک تردمیل چند متر یا کیلومتره؟
3. مقدار کالری نمایش داده شده بصورت کالری هستش یا کیلوکالری؟
4. دویدن با تردمیل تاثیری برابر با دویدن در فضای آزاد دارد؟

با تشکر:10::40:

Bahar-via
15-09-2010, 12:20
سلام من فقط اينو ميدونم كه تردميل تاحدي خاصيت جذب ضربه داره و ورزش بر روي اون ميتونه از فشاربر قوزك،زانو وكمردرد بكاهه.و در صورت عدم استفاده درست ممكنه باعث آسيب ديدگي فرد بشه.و بهتر اينه كه با راه رفتن عادي برروي اون آغاز به كار شود.آغاز به كار كردن اون باسرعت 5كيلومتر در ساعت كافيه،و تا حد ممكن به صورت متناوب استفاده بشه يعني تمرين دويدن وپياده روي بيرون از منزل روهم داشته باشيم،درواقع از فوايد مهم تردميل حفظ برنامه پياده رويه نه دويدن بر روي آن،پس ميشه گفت اگه براي سوزاندن چربي به ميزان 40 مين بزني خيلي بهتره:46:البته اين اندك اطلاعات من بود چون ورزش ميرم از مربي بدنسازمون شنيده بودم،حالا اگه دوستان اطلاعات بيشتري دارن ممنون ميشيم ازاطلاعاتشون استفاده كنيم:20:

morsadr
15-09-2010, 14:20
با سلام
چند تا سوال داشتم راجع به کار با تردمیل....
1. مثلا 15 دقیقه دویدن با سرعت متوسط 9 کیلومتر در ساعت با مثلا نیم ساعت یا 40 دقیقه دویدن آرام در صورتی که کالری یکسانی سوزانده شود برای کاهش چربی یا زیبایی شکل بدن تفاوتی دارد؟
2. هر دور یک تردمیل چند متر یا کیلومتره؟
3. مقدار کالری نمایش داده شده بصورت کالری هستش یا کیلوکالری؟
4. دویدن با تردمیل تاثیری برابر با دویدن در فضای آزاد دارد؟

با تشکر:10::40:

1.برای کاهش چربی تاثیر یکسان میباشد ولی برای تغییر فرم بدن و تاثیر روی عضلات متفاوت خیر .
2. ؟؟؟:41:
3.معمولا کیلوکالری
4. از نظر تئوری بله .

موفق باشید . :11:

nafe-bandar
15-09-2010, 20:34
ممنون از دوستان :

طرز استفاده صحیح و غیر صحیح رو میشه توضیح بدین؟
من تا اونجایی که می دونم باید روی سینه ی پا دوید تا نه کمردرد گرفت و نه مشکل برای پا بوجود بیاد حالا اگه مطلب دیگه ای باشه ممنون میشم بگین.
دیگه تاپیک جداگانه نزنم...
من دیدم توی باشگاه های بدنسازی زاویه ساخته برای شکم زدن فرق داره با روال عادی که من دیدم
یعنی مثلا اگه بصورت معمولی تقریبا کمر کامل روی زمین بخوابه(90درجه) ولی اونجا شاید کمر فاصله زیادی با پا نداشته باشه(در حدود 45درجه)، کدوم بهتره؟
توی مورد اول بیشتر فشار میاد اما زودتر میبری ولی مورد دوم کمتر فشار میاد ولی بیشتر نفس داری. ؟!
و اینکه زمان مناسب صبحانه، ناهار، و شام ساعت چنده ؟!

با تشکر، موفق باشید....! :40:

Bahar-via
15-09-2010, 21:31
من جواب اين سوالتو واست از تو نت پيدا كردم و امروزم كه باشگا بودم از مربي روش صحيحشو پرسيدم اونم همون چيزي كه تو نت خوندمو گفت:
ورزش کردن روي تردميل، راه و رسمي دارد. براي اين که درحين راه رفتن يا دويدن روي دستگاه، دچار آسيب هاي عضلاني اسکلتي نشويد، بهتر است هميشه به اين 5 نکته توجه کنيد:
1 ) اولين قدم، اين است که بتوانيد روي تردميل، وضعيت بدني مناسبي به خودتان بگيريد; يعني سرتان را بالا بگيريد، عضلات گردنتان را کاملا شل کنيد و آرام باشيد و ترجيحا مستقيم به جلو نگاه کنيد. اگر قرار است هنگام استفاده از تردميل به تلويزيون نگاه کنيد، اين تلويزيون بايد در ارتفاعي نصب شده باشد که شما مجبور نباشيد گردنتان را براي مدت طولاني با زاويه نگه داريد.
2 ) دست هايتان را آرام آرام مشت کنيد، البته نه تا حدي که دست هايتان کاملا منقبض شود. سعي کنيد هنگامي که روي تردميل راه مي رويد يا مي دويد، بازوهايتان از کنار بدنتان به سمت جلو و عقب حرکت کنند و در واقع، يک جور حرکت آونگي داشته باشند.
3 ) توصيه مي شود هنگام ورزش کردن، عضلات شکمتان را منقبض کنيد.
4 ) راه رفتن روي تردميل، نياز به گام هاي خيلي کوتاه يا خيلي بلند ندارد. توصيه مي شود روي تردميل، همان طوري قدم برداريد که برايتان آسان و معمول است; نه خيلي کوتاه و نه خيلي بلند.
5 ) توصيه مي شود روي نفس هاي خودتان تمرکز داشته باشيد. سعي کنيد به صورت طبيعي نفس بکشيد و گهگاهي که مي توانيد، نفس عميق بکشيد.