PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آشنايي با اجزاي سرورهاي HP

Dj.Bobo
14-09-2010, 12:49
با سلام خدمت اساتيد و دوستان گرامي
من خيلي دنبال مطالب و آموزشهايي در زمينه سرورهاي HP هستم. تمايلي زيادي دارم تا در مورد اجزا و قسمت‌هاي مختلف اين سرورها و همچنين مدل و نوع قطعات قابل استفاده اطلاعات كامل و مفيدي را به دست بياورم.
به عنوان مثال در اكثر سرورهاي از رم‌هاي رجيستر استفاده مي‌وشد. اطلاعاتي از اين دست در مودر قطعات ديگه برام خيلي مهمه.
ممنونم اگر اساتيد و متخصصين سرورها لطف كرده و منو راهنماييم كنند. :11:

joe_satriani
14-09-2010, 16:34
با سلام
بله دوست عزيزم در سرورهاي عظيم از حافظه هاي رجيستر استفاده ميشه
از دو كنترلر شبكه و ذخيره سازي نيز استفاده ميكنن

مثلا اين مشخصات يك سرور مدل اچ پي هست

پردازشگر
(2) Intel Xeon Processor X5560 (2.80 GHz, 8MB L3 Cache, 95W, DDR3-1333, HT, Turbo 2/2/3/3)
شماره کالا
491315-001
حافظه داخلی
8MB (1 x 8MB) Level 3 cache
حافظه استاندارد
12GB (6 x 2 GB) PC3-10600R (DDR3-1333) Registered DIMMs
کنترلر شبکه
Two HP NC382i Dual Port Multifunction Gigabit Server Adapters
کنترلر ذخیره سازی
HP Smart Array P410i/512MB with BBWC
هارد های داخلی
Standard: 8SFF SAS/SATA HDD Bays Optional: 16SFF SAS/SATA HDD Bays
اپتیکال درایو
HP Slim SATA DVD RW drive
منبع تغذیه
(2) 750W Hot Plug Power Supplies
فن
(6) (N+1 redundancy standard)
پیکربندی پایه
Rack (2U), Height 3.38-inch (8.59 cm); Width: 17.25 (44.54 cm); Depth: 27.25 inches (69.98 cm)
حداکثر ظرفیت حافظه
192GB

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كه چندکاره ، همه منظوره با یک یا دو پردازشگر و قابلیت نصب در رک
بی نقص برای مرکز اطلاعات پرمخاطره و محیطهای کوچک و متوسط با فعالیتهای بالا .
مناسب جهت استقرار نرافزاری همچون Email ، نرم افزارهای بانکهای اطلاعاتی

موفق باشيد.

nadin-co.ir
12-12-2020, 13:00
با سلام دوست عزیز
اگر به دنبال یک منبع خوب برای یادگیری در زمینه سرورهای اچ پی هستی میتونی به لینک زیر بری و در قسمت مقالات آموزشی چرخی بزنی
من نتونستم لینک بذارم

شما وارد لینک hptime.net بشید و به قسمت مقالات آموزشی برید

ciscoshabake
13-11-2021, 13:40
سرور hp و تفاوت های انها سرور چیست؟

سرور یکی ار مهم ترین اجزای تشکیل دهنده هر شبکه کامپیوتری میبا شد که شرکت های متفاوتی در جهان ان را تولید میکنن و شرکت HP و IBM و CISCO چند عدد از مطرح ترین و بهترین شرکت ها در این زمینه میباشند که در ادامه بیشتر در این مورد و قیمت سرور اچ پی صحبت میکنیم .
سرور hp و انواع ان :

شرکت اچ پی یکی از بزرگترین شرکتها در رابطه با تولید تجهیزات شبکه و دیجیتال از جمله سرور HP , SWITCH HP , PRINTER و لپتاپ میباشد که ما در اینجا قصد داریم در مورد قیمت سرور های اچ پی کیفیت و کارایی مدل های مختلف سرور صحبت کنیم .
سرور DL چیست:

شرکت HP برای راحتی کار و بسته به نیاز های مشتری انواع خاص سرور ها را تو لید میکند که بیشتر نصبت به پرفورمنسی که کاربر از سرور نیاز دارد از هم جزا میشوند این نیاز ها بسته به میزان RAM . CPU که نیاز ادمین شبکه را برطرف میکند دسته بندی میشود و با با پارت نامبر ها به کاربر معرفی میشود و قیمت های متفاوتی بسته به نیاز در اختیار شرکت ها میگذارد .
سرور DL به سرورهایی گفته میشور که در رک بسته میشوند و نیاز به رک های زمینی و دیواری در عمق های متفاوت دارند . معمولا این مدل سرور ها با استفاده از ریل کیت به رک بسته میشوند ولی در بعضی از رک ها برای کم کردن هزینه از سینی استفاده میشود که به مراتب قیمت پایین تری نصبت به ریلکیت دارد.
منبع: .cisco-shabake.com/