PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با استندبای ویندوز 7

Cry30s
14-09-2010, 11:14
با سلام خدمت همه دوستان
یک کمک و راهنمایی میخواستم در مورد حالت sleep(standby) ویندوز7
من قبلا روی سیستمم ویندوز xp نصب بود و مشکلی از این بابت نداشتم (البته خروج از این حالت فقط با دکمه پاور بود و با موس یا کیبورد نبود)
ولی مدتیه که ویندوز7 نصب کردم وقتی از منوی استارت روی sleep کلیک میکنم سیستم به حالت استندبای میره ولی بعد از چند ثانیه در میاد (حتی یک بار موس رو جدا کردم ولی فرقی نکرد!)
البته یکی به من گفت باید کارت گرافیک رو نصب کنم ولی کارت گرافیک من Maserati 9500 GT هست و اصلا سایتی نداره که بخوام درایورشو برای 7 دانلود کنم!!!
ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنند که مشکل از کجاست و چیکار باید بکنم.
مشخصات مادربورد : Asus P5LD2-X/1333
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ebicross
14-09-2010, 13:15
اولین مورد اینکه درایور این کارت شما اینجاست (آخرین ورژن):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سایتش nVidia هستش که البته برای ایران مسدود شده و باید از فـ ـیـلتر شکن استفاده کنید. و یا اینکه توی اینترنت دنبال درایورش باشید با توجه به اسمش: 258.96 Win7

مورد بعدی اینکه قسمت زیر رو توی منوهای بایوس (Setup) پیدا کنید. با تغییرش مشکل احتمالا حل میشه. اگر روی S3 هست روی S1 بزارید و یا حالتهای دیگر.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Cry30s
16-09-2010, 08:17
اولین مورد اینکه درایور این کارت شما اینجاست (آخرین ورژن):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسایتش nVidia هستش که البته برای ایران مسدود شده و باید از فـ ـیـلتر شکن استفاده کنید. و یا اینکه توی اینترنت دنبال درایورش باشید با توجه به اسمش: 258.96 Win7

مورد بعدی اینکه قسمت زیر رو توی منوهای بایوس (Setup) پیدا کنید. با تغییرش مشکل احتمالا حل میشه. اگر روی S3 هست روی S1 بزارید و یا حالتهای دیگر.
با تشکر از شما کاری که گفتید انجام دادم ولی بازهم نشد ولی دو تا تغییر انجام داد یکی اینکه گزینه هایبرنت رو اضافه کرد و بعدی اینکه تو حالت اسلیپ میمونه ولی فقط مانیتور خاموش میشه و فن ها روشن هستند. تو هایبرنات هم نمیمونه.

ebicross
16-09-2010, 13:16
با تشکر از شما کاری که گفتید انجام دادم ولی بازهم نشد ولی دو تا تغییر انجام داد یکی اینکه گزینه هایبرنت رو اضافه کرد و بعدی اینکه تو حالت اسلیپ میمونه ولی فقط مانیتور خاموش میشه و فن ها روشن هستند. تو هایبرنات هم نمیمونه.
ببینید توی Sleep باید فنها روشن بمونه. اون که فنها هم خاموش بشه Hybrid Sleep هستش که بعضی سیستمها باهاش مشکل دارند.

ببینید چندین حالت داریم:

سیستم روشن و آماده
سیستم در حالت Sleep و آماده ی پردازش ولی تمامی دستگاههای شکاف PCI و فکر میکنم پلهای شمالی و جنوبی بدون پردازش. (Stand By)
سیستم در حالت Sleep و بدون پردازش در CPU و پلهای شمالی و جنوبی (Hybrid Sleep)
سیستم در حالت خاموش اما قبل از خاموشی اطلاعات رم در هارد ذخیره میشود. (Hibernate)
سیستم خاموش کامل (Shutdown)

حالا بعضی از سیستمها با Hybrid Sleep مشکل دارند.

Cry30s
18-09-2010, 00:03
من وقتی ویندوزم XP بود و به حالت استندبای میرفت ، فنها کاملا خاموش میشد و با دکمه پاور از این حالت در میومد.آیا تو 7 هم چنین حالتی وجود داره؟
باز هم ممنون از راهنماییتون.

ebicross
18-09-2010, 12:17
آره این حالت همون Hybris Sleep هستش که بعضی سیستمها توی ویندوز 7 باهاش مشکل دارن. مثل سیستم خودم.

Mr. M.S.R
18-09-2010, 12:46
سلام
اگر به نتیجه نرسیدید بایوس را به روز کنید. (البته این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود چون اگر یک اشتباه رخ دهد ممکنه دیگر نتونید از مادر برد استفاده کنید.)

Cry30s
20-09-2010, 00:31
آره این حالت همون Hybris Sleep هستش که بعضی سیستمها توی ویندوز 7 باهاش مشکل دارن. مثل سیستم خودم.
الان شما چیکار میکنید؟ منظورم اینه که از حالت hibris sleep استفاده نمیکنید؟ تنظیماتش با اسلیپ فرق داره؟
پس دیگه نیازی نیست که درایور کارت گرافیکی رو از nvidia دانلود کنم؟

Cry30s
20-09-2010, 00:35

با تشکر ویژه بابت راهنمایی های مفیدتون
اون آدرسی که برای درایور کارت گرافیکی گذاشتید برای ویستاست ، برای 7 هم همونه؟

ebicross
20-09-2010, 08:35
با تشکر ویژه بابت راهنمایی های مفیدتون

اون آدرسی که برای درایور کارت گرافیکی گذاشتید برای ویستاست ، برای 7 هم همونه؟
به اسمش توجه کنید:
258.96_desktop_win7_winvista_32bit_english_whql.ex e

این درایور برای 7 هم استفاده میشه. یعنی درایورهای ویستا و 7 مشترک عرضه میشن.

الان شما چیکار میکنید؟ منظورم اینه که از حالت hibris sleep استفاده نمیکنید؟ تنظیماتش با اسلیپ فرق داره؟
پس دیگه نیازی نیست که درایور کارت گرافیکی رو از nvidia دانلود کنم؟
من کلا اهل Sleep کردن سیستم نیستم و هروقت حتی کوتاه مدت کاری نداشته باشم خاموش میکنم. اما اگر مجبور به Sleep باشم دیگه Hybrid Sleep رو غیر فعال کردم و Sleep معمولی میشه سیستم.
نه مشکل از درایور کارت گرافیک نیست اما اگر دانلودش کنید ضرر نمیکنید. چیزی حدود 10 درصد افزایش کارایی خواهید داشت.

Prince_M
21-09-2010, 21:43
سلام

من یه مشکل بزرگ دارم. وقتی که ویندوز رو رو استندبای میزارم بعد که از حالت استندبای میاد بیرون خاموش میشه!!! کسی میتونه راهنمایی کنه؟

Cry30s
22-09-2010, 01:35
به اسمش توجه کنید:
258.96_desktop_win7_winvista_32bit_english_whql.ex e

این درایور برای 7 هم استفاده میشه. یعنی درایورهای ویستا و 7 مشترک عرضه میشن.

من کلا اهل Sleep کردن سیستم نیستم و هروقت حتی کوتاه مدت کاری نداشته باشم خاموش میکنم. اما اگر مجبور به Sleep باشم دیگه Hybrid Sleep رو غیر فعال کردم و Sleep معمولی میشه سیستم.
نه مشکل از درایور کارت گرافیک نیست اما اگر دانلودش کنید ضرر نمیکنید. چیزی حدود 10 درصد افزایش کارایی خواهید داشت.
ممنون میشم راهنماییم کنید که چطوری hybrid sleep رو فعال کنم (شاید کار کرد)

tanin008
22-09-2010, 05:29
با سلام، دوستان سیستم من وقتی یه ربع ، بیست دقیقه ای بهش دست نمی زنم به حالت اسلیپ می ره و فنش هم خاموش می شه که اینجا فهمیدم حالت Hybris Sleep هست. می خواستم بدونم تنظیمات این مورد کجاست؟ می خوام زمانش رو بیشتر کنم. ممنون

ebicross
22-09-2010, 08:48
سلام

من یه مشکل بزرگ دارم. وقتی که ویندوز رو رو استندبای میزارم بعد که از حالت استندبای میاد بیرون خاموش میشه!!! کسی میتونه راهنمایی کنه؟

طبق گفته های صفحه ی قبل شما در حالت Sleep معمولی میرید یا Hybrid Sleep؟
یعنی سیستم موقع Sleep کاملا خاموش میشه؟ و یا حداقل بی سر و صدا میشه یا نه؟
توی Setup همون تنظیماتی که دوستمون انجام دادند رو شما هم انجام بدین.

tanin008
27-09-2010, 01:33
با سلام، دوستان سیستم من وقتی یه ربع ، بیست دقیقه ای بهش دست نمی زنم به حالت اسلیپ می ره و فنش هم خاموش می شه که اینجا فهمیدم حالت Hybris Sleep هست. می خواستم بدونم تنظیمات این مورد کجاست؟ می خوام زمانش رو بیشتر کنم. ممنون

هیچ کسی نمی دونه؟

Tazeh Kar
28-09-2010, 15:58
سلام به دوستان

مشکلی که من دارم اینه که وقتی که هایبرنیت می کنم

از محیط ویندوز خارج می شه در واقع یه جورایی لوگ اف می شه

اگه ممکنه راهنماییم کنید

با تشکر

ebicross
28-09-2010, 16:55
هیچ کسی نمی دونه؟
در همون Power Option تایم اسلیپ رو بالا ببرید.

مشکلی که من دارم اینه که وقتی که هایبرنیت می کنم

از محیط ویندوز خارج می شه در واقع یه جورایی لوگ اف می شه

یعنی هایبرنت نمیشه و Logoff میشه و یا وقتی میزنید از هایبرنت در بیاد Logoff شده؟

mh.mahmoudi68
28-02-2011, 15:39
من هایبرنت میکنم سیستم خاموش میشه و بعد از 2 ثانیه روشن این را رفع کنید هیچ سایتی نتونسته حل کنه:41:

ebicross
28-02-2011, 15:48
من هایبرنت میکنم سیستم خاموش میشه و بعد از 2 ثانیه روشن این را رفع کنید هیچ سایتی نتونسته حل کنه:41:

در Deivce manager هم ماوس و هم کیبرد رو انتخاب و در Properties به سربرگ Power برید و Enable this device to wake computer رو تیکش رو بردارید.

اگر نشد باز هم راه داره.
(اگر مادربرد قدیمی هستش Bios باید آپدیت بشه)

mh.mahmoudi68
01-03-2011, 12:33
[من مشکلم حل شد از من هایبرنت میشد دو ثانیه بعد روشن میشد عکسش را میزارم :31: :10:

با تشکر از ebicross
:11:

join me
01-03-2011, 14:11
مشکل من با اسنتدبای اینه که موقعی که چند ساعت تو این حالت میمونه موقعی دوباره شروع بکار میکنم از کیبورد اینتر رو میزنم برای ورود به کامپیوتر کیبورد کار نمیکنه در نتیجه با موس وارد میشم بعد که وارد سیستم میشم روتر ای دی اس ال رو نمیشناسه
درنهایت مجبورم ریستارت کنم ریستارت که میکنم ویندوز 7 تو حالت استندبای بالا میاد جالبه نه!!! ؟؟؟ حالا مشکل کجاست؟؟؟

ebicross
01-03-2011, 15:37
مشکل من با اسنتدبای اینه که موقعی که چند ساعت تو این حالت میمونه موقعی دوباره شروع بکار میکنم از کیبورد اینتر رو میزنم برای ورود به کامپیوتر کیبورد کار نمیکنه در نتیجه با موس وارد میشم بعد که وارد سیستم میشم روتر ای دی اس ال رو نمیشناسه
درنهایت مجبورم ریستارت کنم ریستارت که میکنم ویندوز 7 تو حالت استندبای بالا میاد جالبه نه!!! ؟؟؟ حالا مشکل کجاست؟؟؟
این حالت دیگه Standby نیست. ممکنه سیستم به Hybrid Sleep میره و مادربرد شما هماهنگی های لازم رو نداره.
بهترین کار اینه که از Power Option در Bios حالت ACPI Function رو تغییر بدین و از توی ویندوز Hibernate رو روشن کنید تا Hybrid Sleep خاموش بشه.

mh.mahmoudi68
01-03-2011, 22:34
چکار کنم وقتی تلفن زنک میزنه تو 7 کامپیوتر از اسلیپ یا هیبرنت روشن شه این تیک تو دیوایس منیجر مودم را زدن اما کار نمیکنه تازه مادربردم هم تنظیماتش را فعال کردم کار نکرد هیچ جوره جز زدن دکمه روشن نمیشه تایمر تو مادربردم کار نکرد

join me
01-03-2011, 22:34
یعنی منظور شما اینه که 7 به صورت هوشمند تو حالت استندبای میبینه ، مدت زمان زیادیه که خاموشه سیستم رو به حالت هابرید میره ؟؟؟

این حالت فعاله که من تغییری ایجاد نکردم / مادربوردم هم ep41-ud3l هست از گیگابایت ...

ebicross
02-03-2011, 08:50
یعنی منظور شما اینه که 7 به صورت هوشمند تو حالت استندبای میبینه ، مدت زمان زیادیه که خاموشه سیستم رو به حالت هابرید میره ؟؟؟

این حالت فعاله که من تغییری ایجاد نکردم / مادربوردم هم ep41-ud3l هست از گیگابایت ...
نه ببینید دو حالت داریم. یا Hibernate روشنه و یا خاموشه.
اگر Hibernate ندارید یعنی سیستم Standby هم نداره و وقتی Sleep رو میزنید مستقیما به Hybrid Sleep میره. (حالت 1)
اما اگر Hibernate رو دارید (یعنی گزینه ی Allow Hybrid Sleep خاموشه) یعنی دیگه Hybrid Sleep خاموشه و سیستم موقع زدن Sleep میره در حالت Standby و خاموش نمیشه. (حالت دوم)

حالا حالت اول رو فرض کنید در حالتی که مادربرد سازگاری نداره. این موقع مشکلات شما پیش میاد.
اگر با مواردی که توی پست 22 گفتم مشکل رفع نشد. (یعنی تغییرات ACPI) اونوقت شما Allow Hybrid Sleep رو از تنظیمات Power option خاموش کنید تا سیستم Standby داشته باشه و Hibernate. احتمالا سیستم شما با Hibernate سازگار تره.

join me
02-03-2011, 11:00
به تنظیمات مادربورد نگاه کردم / دوحالت داره که حالت دوم فعاله :

s1(pos

set suspend type to power on suspend under Acpi os

s3 (str

set suspend type to suspend to ram under under ram acpi os

ebicross
02-03-2011, 11:20
بزارید روی حالت S1 تا دیگه سیستم موقع Hybrid Sleep خاموش نشه.
شاید سیستمتون هماهنگی لازم برای Suspend to RAM رو نداره.
شاید اینطوری مشکل حل شد. اگر نشد طبق پست قبل عمل کنید.

ELSIN
02-03-2011, 18:13
سلام
این Sleep چه مشکلات باحالی داره
منم یکی بهش اضافه کنم :31:
وقتی سیستم رو Sleep میکنم اکثر موارد بالا نمیاد هر دکمه ای هم میزنم بازم خابه خابه ،فقط با دکمه ریست روی کیس درست میشه درایور کارت گرافیکم هم به روزه 266.58
نوع Sleep هم طبق پست #4 شما اینه "سیستم در حالت Sleep و آماده ی پردازش ولی تمامی دستگاههای شکاف PCI و فکر میکنم پلهای شمالی و جنوبی بدون پردازش. (Stand By)" چون فن ها روشنه
حالا نظر تون چیه ؟؟؟

:40:

ebicross
02-03-2011, 19:34
سلام
این Sleep چه مشکلات باحالی داره
منم یکی بهش اضافه کنم :31:
وقتی سیستم رو Sleep میکنم اکثر موارد بالا نمیاد هر دکمه ای هم میزنم بازم خابه خابه ،فقط با دکمه ریست روی کیس درست میشه درایور کارت گرافیکم هم به روزه 266.58
نوع Sleep هم طبق پست #4 شما اینه "سیستم در حالت Sleep و آماده ی پردازش ولی تمامی دستگاههای شکاف PCI و فکر میکنم پلهای شمالی و جنوبی بدون پردازش. (Stand By)" چون فن ها روشنه
حالا نظر تون چیه ؟؟؟
شما هم کار دوستمون رو انجام بدین و از بایوس حالت ACPI رو تغییر بدین.
مشکلتون حل میشه.

mh.mahmoudi68
02-03-2011, 20:55
شما هم کار دوستمون رو انجام بدین و از بایوس حالت ACPI رو تغییر بدین.
مشکلتون حل میشه.
مشکل منم یه نگا کنید با تشکر

ebicross
02-03-2011, 22:19
چکار کنم وقتی تلفن زنک میزنه تو 7 کامپیوتر از اسلیپ یا هیبرنت روشن شه این تیک تو دیوایس منیجر مودم را زدن اما کار نمیکنه تازه مادربردم هم تنظیماتش را فعال کردم کار نکرد هیچ جوره جز زدن دکمه روشن نمیشه تایمر تو مادربردم کار نکرد
خب شما تمام کارها رو کردید.
برای مودم Allow this device to wake this computer رو که زدین.
در بایوس هم Modem Ringin Wakeup روشنه.

شما سیستمت که خاموشه دستگاههای USBتون خاموش میشه؟ یعنی مثلا اگر ماوس اپتیکال دارید آیا نور زیرش خاموش میشه یا خیر؟

ELSIN
03-03-2011, 22:16
من از تنظیمات mb اون یکی ACPI رو انتخاب کردم
سیستم رو Sleep که میکنم کلا کیس خاموش میشه هیچ فنی کار نمیکنه ، کلا هیچی کار نمیکنه :31:
یه کم هم طول میکشه بره تو Sleep و کمی هم طول میکشه از Sleep خارج بشه البته زیاد نیست
این حالت برای قطعات pc مثل cpu یا gpu مشکل ساز نیست یعنی به علت خاموش بودن فن ها برای اونا مشکلی درست نمیشه ((همین طور برای mb )) ؟؟؟؟
این کار تو مصرف برق چقدر تاثیر داره ؟؟؟

بسیار بسیار ممنون :11:

ebicross
04-03-2011, 08:32
بله این حالت Hybrid Sleep هستش که تمام سیستم شما (سخت افزاری) از سرویس خارج میشه و فقط RAM ورودی برق داره تا اطلاعاتش رو از دست نده.
در واقع سیستم شما روشنه ولی هیچ واکنشی نداره.
فرض کنید سیستم یک انسان هستش.
آدم سرپا و زنده که میشه سیستم روشن. آدم مرده هم میشه Shutdown. :دی
حالا سیستم شما مثل آدمی هستش که خوابه. یعنی تکونش بدین بیدار میشه. :46:

استفاده ی شما از این حالت باید در حد همون Syandby باشه. سیستم رو برای مدت طولانی در این حالت نزارید.
البته هیچ ضرری نداره چون قطعه ی الکتریکی هستش و میتونه چند سال هم روشن باشه تا عمرش تموم شه ولی از لحاظ مصرف برق و مسائل دیگه بهتره که وقتی سیستم رو برای مدت زیادی لازم ندارید خاموش کنید.
مصرف برق سیستم در این حالت بسیار پایینه. (به عبارتی اگر Standby حدود یک پنجم سیستم روشن برق مصرف میکنه؛ این Hybrid به اندازه ی یک دهم Standby برق مصرف میکنه)

ELSIN
04-03-2011, 13:57
برای مادربورد چی ، مشکلی درست نمیشه
مادربورد من خیلی داغ میکنه اگر فن جلوش 20 دقیقه کار نکنه دمای کیس تا 10 درجه بیشتر میشه (بیشتر از 40 درجه)
Hybrid Sleep فقط با موس بالا میاد !!

ebicross
04-03-2011, 14:49
برای مادربورد چی ، مشکلی درست نمیشه
مادربورد من خیلی داغ میکنه اگر فن جلوش 20 دقیقه کار نکنه دمای کیس تا 10 درجه بیشتر میشه (بیشتر از 40 درجه)
Hybrid Sleep فقط با موس بالا میاد !!
شما میتونی از Hybrid Sleep با ماوس یا کیبرد (اگر گزینش فعال باشه) بیای بیرون در غیر این صورت با کلید Power میتونی این کار رو بکنی.

نه این حالت فقط مقدار کمی انرژی مصرف میکنه و گرما معمولا تولید نمیشه یا خیلی کمه.
اما اینکه چرا دمای داخل کیس شما میره بالا باید دنبال دلیلش باشید. قطعات شما مثل Power و گرافیک و CPU و هارد دیسک ممکنه دمای سیستم رو بالا ببرند و خود مادربرد فقط غیر از CPU دو قسمت دیگه داره که تولید حرارت میکنند و شما باید خیلی مواظب گرم شدن فضای کیس باشید چون بسیار خطرناکه.

ELSIN
04-03-2011, 15:39
درسته :10:
نه ،گفتم که اگر فن جلوی چیپست مادربرد که روش هیتسینگ هست ، خاموش بشه دما بالا میره اگر کار کنه مشکلی نیست

در هر حال ممنون بسیار استفاده کردم :10:

mh.mahmoudi68
09-03-2011, 23:13
خب شما تمام کارها رو کردید.
برای مودم Allow this device to wake this computer رو که زدین.
در بایوس هم Modem Ringin Wakeup روشنه.

شما سیستمت که خاموشه دستگاههای USBتون خاموش میشه؟ یعنی مثلا اگر ماوس اپتیکال دارید آیا نور زیرش خاموش میشه یا خیر؟

اره خاموش میشه بعدا تو اسلیپ هم زنگ میخوره روشن نمیشه