PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حل مشکل زیرنویس فارسی در ویندوز7 و تمامی مباحث در این تاپیک

Mohammad King
13-09-2010, 12:12
گر از ویندوز 7 یا ویستا استفاده می کنید و زیرنویس فارسی در نرم افزاری مثل KMplayer به صورت به هم ریخته دیده میشه باید encoding ویندوز خودتون رو تنظیم کنید (شکل زیر)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از تنظیم encoding ویندوز مشكل زیرنویس فارسی حل می شود

روش کار

مطابق شکل در ویندوز 7 و ویستا روش کار اینه که ابتدا باید به Control panel برید و از اونجا در قسمت Clock,Language and Region اولین گزینه یعنی Change keyboard or other input methods رو بزنید و در پنجره باز شده به تب Administrative برین دکمه ی پایینی یعنی Change system locale رو بزنید و در پنجره باز شده Persian رو اتخاب کرده و OK کنید و سپس کامپیوتر رو Restart کنین.

ariajoker
13-09-2010, 17:41
من این عمل رو انجام دادم ولی در media player زینویس چه فارسی چه انگلیسی با فرمت SRT پخش نمیشه .ولی در media player classic پخش میشه.
ممنون میشم راهنمایی کنین که چکار کنم تا در media player خم زیرنویس پخش بشه.

aliupdate
13-09-2010, 17:46
سلام
شما توجه داشته باشيد كه فايل SRT و فايل تصويري هم نام باشند.
اگر هم نشد ميتونيد با نرم افزار KMPlayer فايل SRT رو باز كنيد.

ariajoker
13-09-2010, 17:55
سلام
شما توجه داشته باشيد كه فايل SRT و فايل تصويري هم نام باشند.
اگر هم نشد ميتونيد با نرم افزار KMPlayer فايل SRT رو باز كنيد.
بله همنام هستن .
من توی ویندوز قبلی براحتی این فایل هارو باز میکردم ولی امروز که دوباره ویندوز نصب کردم پخش نمیشن .
ممنون میشم راهنمایی کنین که چطور زیرنویس رو پخش کنم؟

Mohammad King
13-09-2010, 19:41
حل مشکل زیر نویس SRt

زیرنویس را با notepad باز کنید بعد save as رو بزنید و در قسمت Encoding گزینه ANSI فعال باید باشه که باید به UTF-8 تغییر پیدا کنه.

ariajoker
13-09-2010, 22:12
بنده خودم مشکل رو پیدا کردم .
فقط باید k-lite codec package رو نصب کرد .
البته مشکل من با زبرنویس چه فارسی چه انگلیسی بود .
راه حل شما برای کساییه که فقط با فارسی مشکل دارن.

لطفعلی خان قاجار
09-05-2013, 21:11
گر از ویندوز 7 یا ویستا استفاده می کنید و زیرنویس فارسی در نرم افزاری مثل KMplayer به صورت به هم ریخته دیده میشه باید encoding ویندوز خودتون رو تنظیم کنید (شکل زیر)
از تنظیم encoding ویندوز مشكل زیرنویس فارسی حل می شود

روش کار

مطابق شکل در ویندوز 7 و ویستا روش کار اینه که ابتدا باید به Control panel برید و از اونجا در قسمت Clock,Language and Region اولین گزینه یعنی Change keyboard or other input methods رو بزنید و در پنجره باز شده به تب Administrative برین دکمه ی پایینی یعنی Change system locale رو بزنید و در پنجره باز شده Persian رو اتخاب کرده و OK کنید و سپس کامپیوتر رو Restart کنین.

آقا من همه این کارا رو کردم ولی زیرنویس رو نشون نمیده
همه تنظیماتش رو هم درست کردم

Atefe_72
11-12-2013, 10:15
اگه میشه واسه ویندوز 8 هم توضیح بدین