PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش افزایش رویش مو

Amir Varasteh
13-09-2010, 12:01
سلام.

من موهای صورتم (ریشم) خیلی کم پشته.

دارویی چیزی نیست که بشه رشدش رو زیاد کرد ؟

اینم بگم که من بابام و کل خانواده همه ریش دارن خیلی زیاد!

ممنون.

***Spring***
13-09-2010, 15:20
سلام ...

برای ریش رو نمیدونم ، ولی منابع پایین برای مو هست :

◄◄ دانــســتــنــی هــا و بــــهـــداشـــت پـــوســـت و مــــو ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منبع : کتاب معجزات درمانی گیاهان دارویی در طب ایرانی - دکتر محمد دریایی

انواع روشها برای موی سر:

1

حنا 10 گرم --- تخم شنبلیله 50 گرم --- تخم شاهی 50 گرم --- موم 5 گرم

روغن زیتون با کنجد 250 گرم ، موم را در روغن زیتون حرارت داده بقیه را نرم کوبیده در روغن حل کرده بجوشانند ، صاف کنند ، عصاره‏ی آن را شب ها به سر بمالند

2

گل زوفا 20 گرم --- میوه‏ی سرو 50 گرم --- سیاوشان 10 گرم

روغن زیتون با کنجد 250 گرم همه را نرم کوبیده در روغن حرارت داده صاف کنند ، یک شب درمیان به سر بمالند

3

روغن نارگیل - روغن زیتون - روغن کنجد به نسبت مساوی یک شب درمیان به سر بمالند

4

شنبلیله خشک 250 گرم --- تخم شاهی 100 گرم --- درمنه 100 گرم --- تخم شنبلیله 150 گرم --- مورد 250 گرم --- تخم مورد 150 گرم

همه را نرم کوبیده یک استکان در یک لیوان روغن کنجد جوشانده ، صاف نموده هفته‏ای سه مرتبه به سر بمالند

5

حنا 10 گرم --- موم 5 گرم --- تخم شاهی 50 گرم --- روغن زیتون 250 گرم --- شنبلیله 50 گرم

همه را نرم کوبیده در روغن زیتون و موم ریخته بجوشانند تا گرم شود شب ها به سر بمالند

منبع : کتاب معجزات درمانی گیاهان دارویی در طب ایرانی - دکتر محمد دریایی

Amir Varasteh
13-09-2010, 17:18
بهترین روش از بین این 5 تا کدومه ؟

باز هم ممنون.

***Spring***
13-09-2010, 22:17
سلام ...

نمیدونم ... فقط نقل قول از کتاب بود ... منبع ، اسم کتاب و نویسنده اون رو خدمتتون گفتم ... تاپیک پایین رو هم سربزنید ، مطالب مفید زیادی داره ، از دوستان اونجا هم میتونید کمک بگیرید ...

◄◄ دانــســتــنــی هــا و بــــهـــداشـــت پـــوســـت و مــــو ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

selenna
12-12-2012, 22:48
سلام ....پیشنهاد میکنم از الوورا استفاده کنید.