PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوش آب سرد یا گرم

بردیا
12-09-2010, 17:55
سلام
میخواستم بدونم بعد از ورزش وقتی عضلات گرفته هستش دوش آب سرد بهتره برای بدن یا گرم چون توی نت به مطالب متناقضی برخوردم
پی نوشت:ورزش روزانه من دوچرخه سواری هستش

Iman_m123
12-09-2010, 19:05
سلام
میخواستم بدونم بعد از ورزش وقتی عضلات گرفته هستش دوش آب سرد بهتره برای بدن یا گرم چون توی نت به مطالب متناقضی برخوردم
پی نوشت:ورزش روزانه من دوچرخه سواری هستش

سلام

من شنیدم اگه عضلت گرفته باشه ( مثلا وقتی بعد از مدتی ورزش نرکدری و میری ورزش میکنی )
بهتره یه مدت اون عضله ای رو که گرفته بگیری زیر آب گرم و بعد آبو سرد کنی ( البته نه خیلی سرد :31: )
اینطوری یه شوک وارد میشه و دیگه درد و اینا برطرف میشه
در اون موردی هم که شما سوال کردی فک کنم آب گرم بهتره

بردیا
13-09-2010, 08:04
به خاطر ورزش نکردن نیست
من چون بعضی وقتا نزدیک 20کیلومتر رکاب میزنم عضله های پام میگیره
پس دوش آب گرم بهتره؟

Masоud
13-09-2010, 12:45
به خاطر ورزش نکردن نیست
من چون بعضی وقتا نزدیک 20کیلومتر رکاب میزنم عضله های پام میگیره
پس دوش آب گرم بهتره؟
سلام

بله . باعث میشه که اسیدی که باعث منقبض شدن ماهیچه ها میشه ازش خارج بشه.

موفق باشید :40:

AliBaMaram.13
14-09-2010, 16:20
آب گرم بهتره ولی مسله اینه که آب گرم یه حسه خستگی و کوفتگی می ده یعدش ولو خیلی کم به شرطی که زمستون نباشه دوش آب سرد بگیرین که واسه اعصابم خیلی خوبه من که همیشه همین کار و می کنم عضلاتی رو گرفته با آب گرم هی ورز می دم و آخرش یه مین آب سرد و بعد سرحال می یام بیرون البته اگه عضلاتت خیلی می گیره می تونی متاکاربامول هم استفاده کنی
پی نوشت! ورزش من بدنسازیه

Bahar-via
14-09-2010, 23:36
اتفاقا برعكس.....بعداز ورزش گرفتن يه دوش آب گرم باعث ميشه خستگي و كوفتگي عضلات برطرف شه،من حدود دو ساله كه ورزش ميكنم مربي بدنسازمونم هميشه همينوميگه ...ازدكترم كه پرسيدم همين نظرو داشت فقط ميگفت فصل تابستون با آب ولرم دوش بگيريم نه خيلي سرد نه خيلي گرم!:20: