PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید دوربین دیجیتال نیمه حرفه ای

soheil_6666
11-09-2010, 19:03
سلام دوستان نمی دونم که تاپیک رو جای درستی زدم یا نه
من می خوام یک دوربین نیمه حرفه ای بخرم ولی هر چی می گردم گیج تر می شم می خوام تا 400-500 باشه دو تا گزینه بهم پیشنهاد شده ولی نمی دونم کدوم بهتره یا اصلا یک دوربین دیگه بگیرم.دو تا مدل اینهاست:
1-canon sx20is

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
2-panasonic fz35(fz38)

لطفا راهنماییم کنید اگه جایی تو فروم هست هم لینک بدید.
باتشکر

AliSub
11-09-2010, 19:24
fz35 از SX20 انتخاب بهتری هست . به خاطر قابلیت RAw
اگه زوم احتیج ندارید میتونید با کمی افزایش بودجه دوربین G11 بردارید.
دوستان هستند کمکتتون میکنند.

soheil_6666
11-09-2010, 19:46
کیفیت عکس و قرمزی عکس چطوره؟مشکلی نداره؟

azarbarzin
11-09-2010, 21:19
این دو دوربین در خیلی جهات به هم نزدیکند حالا اگر از قابلیت raw در پاناسونیک بگذریم که دوستمون گفتن و برای عکاسان بالاتر از حد مقدماتی مهمه کوچکتر بودن و سبکتر بودن پاناسونیک را نمی توان چشم پوشی کرد. 200 گرم سبکتر بودن مدل پاناسونیک ارزشمنده. وقتی در دستتون بگیرین حتما متوجه میشین.
همونطور که دوست دیگرمون گفتن اگر زوم براتون مهم نیست G11 کنون را بگیرید کیفیت بهتری داره. اگر هم مشکل بودجه ای دارید و خواستید ارزونتر تهیه کنید این هم دوربین خیلی خوبیه. Canon IXUS 300 HS

ELSIN
11-09-2010, 21:29
fz35 یا HS10
:46:

ramin1986
11-09-2010, 22:54
من می خوام یک دوربین نیمه حرفه ای بخرم ولی هر چی می گردم گیج تر می شم می خوام تا 400-500 باشه دو تا گزینه بهم پیشنهاد شده ولی نمی دونم کدوم بهتره یا اصلا یک دوربین دیگه بگیرم.دو تا مدل اینهاست:
1-canon sx20is

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2-panasonic fz35(fz38)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلطفا راهنماییم کنید اگه جایی تو فروم هست هم لینک بدید.
باتشکر

اگه زوم براتون مهم نیست (که البته فکر نکنم هم زیاد به کار بیاد) دوربین جدید کنون که امده به نام s95 را بتونی تهیه کنی گزینه ی بهتری نسبت به G11 و به این دلیل
اندازه ی حسگر این دو با هم هیچ فرقی نداره . چون این دوربینS95 جدید تر هست و از تکنولوژی به روز تری استفاده شده و امکانات بیشتری برای به وجود آوردن عکس با کیفیت داره بیشتر توصیه میشود. اگه تو سایت خود کنون هم 1 دوری بزنید متوجه میشید که دقیقا این امکانات چیا هستندو قیمتش هم399 دلار هست ولی نمیدونم تو ایران چه قیمتی هستش

البته اینم بکم که G11 مزایایی داره مانند LCD متحرک یا نسب شدن تله .....

این دو لینک را ببین متوجه میشی (تابی تو صفحه بزن وتب های آنها را ببین)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی در کل به خودت بر میگرده که از دوربینت کلا چه انتظاراتی داری مثلا :
دوربین SD4500 کنون هم گزینه ی خوبی وامکانات خیلی خوبی هم داره مثلا در این دوربین بیشتر به فیلم برداری توجه شده وشما میتونید فول اچدی فیلم برداری کنید و یا به صورت اسلوموشن
و یا امکان دیگری مانند High-Speed Burst داره که شما میتونید با هاش عکس برداری فوق العاده سریع و پشت سرهم انجام بدید . ولی خوب اندازه ی حسگرش کوچکتر از دو دوربین قبلی هست
دیدید که این خصوصیت ها در هیچ یک از دو دوربین بالا نبود
پس باید ببینید نیازهاتون از 1 دوربین چیه و بعد تصمیم به خرید 1 دوربین بزنید

اگه همون لینک اولیه را که دادم خوب توش کنکاش کنید تمام خصوصیتهای دوربینها را زده که کدامیک چه خصوصیتهایی دارند و میتونید با کمک این لینک و جدا کردن خصوصیت های مورد نظر به دوربین خودتون برسید

البته اگه اشتباه میگم اساتید اصلاح کنند که این دوستمون گیج نشوند(اینا تجربیات 1 ماه ی تحقیق من بود که برای خرید دوربین داشتم):31::31::10:

camera_flash
12-09-2010, 17:15
1-canon sx20is

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2-panasonic fz35(fz38)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلطفا راهنماییم کنید اگه جایی تو فروم هست هم لینک بدید.
باتشکر
دوست گرامي
هر دو دوربين انتخابي شما خوب هستند و توسط سايتهاي معتبر هم مورد تاييد. بعضي از مشخصات و وي‍‍زه گيهاي آنها هم توسط برخي دوستان اشاره شد كه اغلب درسته.اما من ميخوام دو نكته مهم رو هم به موارد گفته شده اضافه كنم شايد مفيد باشه:
اولا به دو دوربين مورد نظرتون(رده سوپر زوم) حتما HS10 رو هم اضافه كنيد چرا كه در 2010 از سوي چند مرجع بررسي كننده برتر تشخيص داده شده.
ثانيا دوربيني رو انتخاب كنيد كه علاوه بر داشتن حداكثر امكانات سهولت حمل رو هم برآورده بكنه.اگر اين مسئله براي شما اهميت داره در كنار امكانات مطلوب fz35 ميتونه دوربين خوبي براتون باشه.

soheil_6666
12-09-2010, 21:54
ممنون از نظراتتون
راستی دوستان نظرتون در مورد Sony Cyber-Shot DSC-HX1 چیه؟
ونسبت به دو دوربین قبلی چه معایب یا مزیتی داره.

azarbarzin
13-09-2010, 07:45
خوب اگر بخواهید در نهایت بین این سه دوربین انتخاب نهایی تون را داشته باشید:

Panasonic Lumix DMC-FZ35 Sony Cyber-shot DSC-HX1 Fujifilm FinePix HS10
اندازه سنسور تقریبا در هر سه به هم نزدیک است. مدل فوجی به مقدار خیلی کمی سنسور بزرگتری دارد. از نظر لنز مدل فوجی وایدتر است اما خوب این اختلاف با بقیه زیاد نیست. هر سه رنج واید خوبی دارند. زوم تله در فوجی خیلی بالاتر از بقیه است اما توجه داشته باشید چنین زومی فقط و فقط روی سه پایه صورت باید بگیرد و چندان هم کاربردی نیست. توقع نداشته باشید در زوم 720 میلی متری شما عکسهای شارپی حتی روی سه پایه بگیرید. و در ضمن بالا بودن رنج زوم نشانه ی تعداد عدسی های بیشتر بکار برده شده است و قطعا روی شارپنس عکسها تاثیر می گذارد. دیجیتال زوم بالا در مدل سونی هم کاملا تبلیغاتی و فاقد کاربری است. از نظر برد فلاش مدل فوجی از بقیه پایینتر است. در بخش فیلمبرداری مدل فوجی و پاناسونیک بطور HD فیلمبرداری می کنند که مزیت بزرگی است. مدل فوجی در رده بهتری از پاناسونیک در فیلمبرداری قرار دارد. اما در مورد باطری مدل فوجی 4 باطری قلمی می خورد در حالیکه بقیه باطری لیتیومی و شارژر دارند. 4 باطری قلمی مزایا و معایب خودش را دارد. همیشه در دسترس است اما دردسر خودش را هم دارد. اما از نظر ابعاد و وزن مدل فوجی دقیقا در ابعاد و وزن یک دوربین کاملا حرفه ای است. که البته ضرورت بوده اما خوب حقیقتا برای یک دوربین غیر حرفه ای همه کاره معقول بنظر نمیرسد. گفتنش آسان است اما حدود 300 گرم از پاناسونیک سنگین تر است. در مجموع باید انتخاب شما بین پاناسونیک و فوجی باشد. مدل سونی در هیچ زمینه نکته ی قابل توجهی بین این سه دوربین ندارد.
با توجه به توقعی که از یک دوربین سفری همه کاره با توقع معقول داریم هنوز هم مدل پاناسونیک بنظر من خوشدست تر است. توانایی های بظاهر خیره کننده ای که در فوجی اعمال شده عملا کاربری چندانی ندارد. و فقط آنرا سنگینتر کرده است.

ELSIN
13-09-2010, 16:34
زوم تله در فوجی خیلی بالاتر از بقیه است اما توجه داشته باشید چنین زومی فقط و فقط روی سه پایه صورت باید بگیرد و چندان هم کاربردی نیست. توقع نداشته باشید در زوم 720 میلی متری شما عکسهای شارپی حتی روی سه پایه بگیرید.

اشتباهه من نمونه هاش رو دیدم

در بخش فیلمبرداری مدل فوجی و پاناسونیک بطور HD فیلمبرداری می کنند که مزیت بزرگی است. مدل فوجی در رده بهتری از پاناسونیک در فیلمبرداری قرار دارد.

اشتباهه HS10 و HX1 فیلم FULL HD دارند اما FZ35 HD که تفاوت دو برابره بازم HS10 با فریم بالا تا 1000 فریم فیلم میگیره که تخیلیه
کلا HS10 و HX1 فیلم عالی دارند

مدل سونی در هیچ زمینه نکته ی قابل توجهی بین این سه دوربین ندارد.
نه این قدر هم بد نیست اما پاین تر از اون دو قرار میگیره

با توجه به توقعی که از یک دوربین سفری همه کاره با توقع معقول داریم هنوز هم مدل پاناسونیک بنظر من خوشدست تر است.

دقیقا

توانایی های بظاهر خیره کننده ای که در فوجی اعمال شده عملا کاربری چندانی ندارد. و فقط آنرا سنگینتر کرده است.

اشتباهه همین که TIPA بهترین دوربین Superzoom Camera سال 2010 انتخاب کرده ثابت میکه که حرفی برای گفتن داره

tirdad_60
13-09-2010, 22:33
من نمیدونم چرا فردی میپرسه fz35 $ sx20 بعد دوستان میگن برو g11 بگیر
بعد در مورد این دو دوربین مساله مهمی که هست اینه که تفاوتها آنقدر نیست که در عمل شما عکسهای دو دوربین
رو کنار هم بگذارید و تفاوت چشمگیری داشته باشند
فرمت raw به نظر من خیلی با ارزش هست اما باز به کاربرد شما برمیگرده
بهتره برید از نزدیک دو دوربین رو ببینید و دست بگیرید و انتخاب کنید

soheil_6666
14-09-2010, 00:39
با سلام دوباره به همه من تا حدودی از ویرایش و روتوش عکس سر در میارم و میخوام دوربینی که میگیرم نوعی باشه که دستمو باز بذاره و البته یکی از دلایلی که sx20 یکم منو دلزده میکنه وجود باطری قلمی هست چون یکم زور داره شما وقتی میخوای با دوربین کار کنی که کامل کارایی اون دستت بیاد باید کلی پول باطری بدی، البته شاید دوستان بگن از باطری شارژی استفاده کن ، اونم باز این مشکل اگه حل شده بدنیم از این مسئله نمیشه گذشت که باطری قلمی اونم 4 عدد کلی دوربین رو سنگین میکنه و اگه مثل من دوست داشته باشی همیشه دوربین کنارت باشه یکم وزن بالای دوربین تو ذوق میزنه
بازم از همه ممنونم که کمکم میکنند

ramin1986
14-09-2010, 12:22
من نمیدونم چرا فردی میپرسه fz35 $ sx20 بعد دوستان میگن برو g11 بگیر
بعد در مورد این دو دوربین مساله مهمی که هست اینه که تفاوتها آنقدر نیست که در عمل شما عکسهای دو دوربین
رو کنار هم بگذارید و تفاوت چشمگیری داشته باشند
فرمت raw به نظر من خیلی با ارزش هست اما باز به کاربرد شما برمیگرده
بهتره برید از نزدیک دو دوربین رو ببینید و دست بگیرید و انتخاب کنید

دوست عزیز اگه توجه کنید ایشان تو پستشون اینطوری نوشتند که:

گزینه بهم پیشنهاد شده ولی نمی دونم کدوم بهتره یا اصلا یک دوربین دیگه بگیرم

خوب برای همین عبارت بچه ها دوربین دیگه ای به ایشون پیشنهاد دادند

امیدوارم جسارت نکرده باشم:31::10:

syamak790
14-09-2010, 12:30
سلام

منم چند ماه پیش بین این دو گزینه مردد بودم
آنچنان فرقی هم با هم نداشتن یکی یه چیز جزئی داشت اون نداشت و بر عکس
اما در کل به لحاظ کیفیت عکسبرداری تا حدودی یکسان بودن

اما وقتی برای خرید مراجعه کردم به هیچ وجه نتونستم ظاهر اسباب بازی مانند sx20 رو نسبت به ظاهر شکیل fz35 تحمل کنم
و بلافاصله fz35 رو زدم تو گوشش

الانم کاملا از خریدم راضیم

ELSIN
14-09-2010, 13:08
اره تو مدل جدید هم ظاهر زشت و بدی داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camera_flash
14-09-2010, 17:15
[QUOTE=soheil_6666;5407953]با سلام دوباره به همه من تا حدودی از ویرایش و روتوش عکس سر در میارم و میخوام دوربینی که میگیرم نوعی باشه که دستمو باز بذاره و البته یکی از دلایلی که sx20 یکم منو دلزده میکنه وجود باطری قلمی هست چون یکم زور داره شما وقتی میخوای با دوربین کار کنی که کامل کارایی اون دستت بیاد باید کلی پول باطری بدی، البته شاید دوستان بگن از باطری شارژی استفاده کن ، اونم باز این مشکل اگه حل شده بدنیم از این مسئله نمیشه گذشت که باطری قلمی اونم 4 عدد کلی دوربین رو سنگین میکنه و اگه مثل من دوست داشته باشی همیشه دوربین کنارت باشه یکم وزن بالای دوربین تو ذوق میزنه
بازم از همه ممنونم که کمکم میکنند[/QUOTE
دوست عزيز
از ابتداي طرح موضوع از طرف شما اشاره واضحي به دلايل شخصي انتخاب اين دو دوربين نكرديد.بهر حال اگر براي شما زوم قوي, داشتن چشمي, امكان نصب فلاش اهميت داره هر دو دوربين كارآمد هستند(البته قبلا هم عرض كردم fz35 قابل حمل تره و raw اون هم دست شما رو بازتر ميذاره( ضمنا fz100 هم در راهه).
اما اگر زوم رو ميتونيد ناديده بگيريد سراغ نيمه حرفه اي كنون g10 و يا g11 بريد كه پشيمون نميشيد.

soheil_6666
14-09-2010, 23:59
بچه ها ممنون ولی برای توضیح بیشتر بگم که علت انتخاب این 2 دوربین به این علت بود که از نظر میزان تله و واید و مشخصات فنی به نظرم بهتر از هم رده های سوپر زوم خودشون اومد ولی همان طور که گفتم باطری لیتیومی بنظرم برای من بهتره و همینطور مه در پست قبلی گفتم میخوام دوربینی باشه که بشه با اون کمی مانور داد ( منظور تنظیمات دستی و گرفتن عکس های تله و واید خوب و قدرت زوم خوبی که کیفیت عکس فدای زوم نشه(البته مطمعنا به dslr ها نمیرسه ))من دارم شنبه برای کاری میام تهران و میرم بازار رو کمکتون حساب میکنم

vahidmir2000
15-09-2010, 01:56
سلام به همه
من به عنوان دوربین نیمه حرفه ای فقط سونی hx1 رو پیشنهاد میکنم.چون باهاش کار کردم. تمام ویژگی های خوب یک دوربین مثل عکسهای شارپ و با کیفیت، رنگهای طبیعی، اندازه سنسور نرمال، زوم خوب ، ال سی دی متحرک، خوشدستی و.. رو شامل میشه. hx1 چند کمبود کوچیک هم داره البته یکی اینکه فرمت raw نداره که البته این بستگی کامل به نیاز مخاطب داره چون حتی خیلی از عکاسان حرفه ای هم نیاز قطعی به فرمت raw حس نمیکنن. دوم اینکه امکان نصب فلاش اکسترنال نداره که اینم باز نسبتا نقص به حساب میاد. اما در کل اگر نمونه عکساشو مخصوصا در نور نرمال روز ببنید( با جستجو در گوگل) شگفت آوره. البته توقع نداشته باشین که در عکسهای یک دوربین نیمه حرفه ای نویز نباشه ولی شاید بشه گفت نویز تنا ایراد عکسهای این دوربینه که میشه در عکسهایی که مقدرا نویز زیاده با کم کردن نرم افزاری کیفیت عکسو تا حدودی بالا برد.
در مورد فیلمبرداری این دوربین به صورت HD فیلم میگیره و با صدای استریو ولی در کل من فکر نمیگکنم برای یک عکاس مشخصات ریز فیلمبرداری مهم باشه.