PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آروغ بد بو

Dex
10-09-2010, 14:58
سلام
من دیشب یه سری خوراکی رو پشت سر هم خوردم
موز ، پسته ، پرتغال ، زولبیا بامیه ، و شام که برنج و خورشت بود

بعد از چند ساعت دل درد شدیدی گرفتم که روم به دیوار :2:دستشویی شد همدمم ( تا امروز ظهر این حالت معمولی و خوب شد )
و بعد از اون به فاصله هر 5 دقیقه پشت سر هم آروغ میزنم که خیلی بد بو و حال به هم زنه

مشکل چیه ؟

cdcenter
10-09-2010, 16:31
مشکل همینه که شما معده رو با گونی اشتباه گرفتی هر چی رسیدی ریختی توی این زبون بسته . به قول قدیمیا حیضه کردی .
تا فردا خوب میشی مشکلی نیست . کته ماست بخور . ماست خودش خاصیت شستشو دهندگی معده داره .

سعی کن دیگه همه چیز روی هم نخوری /

M . Sayid
10-09-2010, 16:41
مشکل همینه که شما معده رو با گونی اشتباه گرفتی هر چی رسیدی ریختی توی این زبون بسته . به قول قدیمیا حیضه کردی .
تا فردا خوب میشی مشکلی نیست . کته ماست بخور . ماست خودش خاصیت شستشو دهندگی معده داره .

سعی کن دیگه همه چیز روی هم نخوری /

احیانا شما کرد نیستی ؟؟ جناب cdcenter

ولی عجب بلایی سر معدت آوردی !!!!

موز ، پسته ، پرتغال ، زولبیا بامیه ، و شام که برنج و خورشت بود

اگه روزی بودی که دیگه بدتر!!!

Dex
10-09-2010, 17:15
ممنون رفقا

کته ماست بخور . ماست خودش خاصیت شستشو دهندگی معده داره
حالا این کته ماست دیگه چیه ؟
طرز تهیه کردنش ؟

اگه روزه بودی که دیگه بدتر!!!
همینه

ehsan_update
10-09-2010, 20:21
کته ماست = کته (برنج آبپز!) + ماست:46:
طرز تهیه : ماست رو عین خورشت میریزیم رو کته و آروم آروم با قاشق میل میکنیم!!! :31:
در مورد مشکلتون هم جای نگرانی نیست. احتمالا یکی از این چیزهایی که میل کردین کیفیتش پایین بوده یا زیاد مونده بوده.

احیانا شما کرد نیستی ؟؟
میشه بگید چرا این سوال رو پرسیدید؟ جناب سیدی سنتر رو نمیدونم ولی من کرد هستم . :10:

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

نمیدونستم تو توکیو - ژاپن هم این چیزا یافت میشه!! :31:
زولبیا بامیه ، و شام که برنج و خورشت

محل سكونت: Tōkyō , Japan

(شوخی کردما به دل نگیرید):11:

Ssarshar
10-09-2010, 23:56
سعي كن قبل از غذات سالاد بخوري ... سالاد هم توي شستشوي معده مفيده ....

morsadr
11-09-2010, 09:53
مشکل شما همونیه که دوستان گفتند و بیش از حد به معده بیچاره فشار آورده اید .
باید به معده استراحت بدهید تا بتدریج بهتر بشه . در صورت وجود علایم تهوع و درد شکم می توان از دارو برای کاهش علایم استفاده کرد .
با مواد غذایی مختلف اعم از کته ماست و سالاد موافق نیستم :41: تا زمانی که معده به حالت طبیعی برگرده و تمایل به غذا خوردن برگرده بهتره به معده استراحت بدهید و در صورت لزوم از مایعات سبک استفاده کنید .

armin_punisher6
11-09-2010, 10:21
آخه بابا حال مارو بهم زدی.ما چی کار کنیم که شما اسهال داریو آروغت بدبویه.

cdcenter
11-09-2010, 10:43
احیانا شما کرد نیستی ؟؟ جناب cdcenter

چطور مگه ؟ به قول آقا احسان چرا این سوال رو پرسیدید ؟ :23::question:
خیر بنده کرد نیستم . بچه اهوازم :5:

Babak
11-09-2010, 10:51
آخه بابا حال مارو بهم زدی.ما چی کار کنیم که شما اسهال داریو آروغت بدبویه.
عزیز
اینجا انجمن پزشکیه. و طبعا سوال هایی ممکنه پرسیده میشه که مطبوع نیست. اگر با گفتمان پزشکی و بیماری ها مشکل دارید وارد این انجمن نشید.

Strange Only
11-09-2010, 11:04
یه کم گل محمدی با دوغ بخور
کار روغن کرچک را انجام می ده فقط مزه اون مثل روغن کرچک بد نیست.
کلا دل و روده را کامل پاک می کنه

حالا روز از نو روزی از نو

ولی حواست باشه اگه کا از خودت نیست کادون از خودته

سوار طوفان
02-02-2017, 22:20
سلام
منم خیلی به این مشکل دچار میشم و بیشتر وقتی این حالت برام پیش میاد که چندتا میوه مختلف رو باهم میخورم! ضمناً فکر کنم شما میگرن هم داشته باشید چون منکه میگرن دارم با مصرف تخمه آفتابگردان مخصوصاً خام دچار این حالت سوء هاضمه میشم و بعدش سردرد میگرنم شروع میشه! پنیر گوسفندی و دوغ هم یکی از دشمنان دیرینه معده و سر بیچاره منه! البته همونطور که دوستان گفتن مشکل خاصی نیست چون من از بچگی تاحالا با این عارضه درگیرم و هروقت چیزی میخورم و یکی دو ساعت دیگه یهویی آروق میزنم همش میترسم اون بوی بد لعنتی بازم بیاد که خوشبختانه با پرهیز و کمی خویشتنداری و عدم مصف برخی مواد غذایی و تغییر در عادت غذایی این عارضه هم زیاد تکرار نمیشه. یعنی اگر بدونین کدوم مواد غذایی با معده شما سازگار نیست و از خوردن چند نوع ماده غذایی خصوصاً میوه های مختلف بصورت یکجا پرهیز کنید اصلاً به این مشکل دچار نمیشین چون معده من و شما توانایی هضم چند نوع ماده غذایی با کیفیت های مختلف رو بنا به دلایلی نداره! البته زیاد پیش میاد که من چند نوع ماده غذایی رو یکجا مصرف کنم و بعدش به این حالت دچار نشم اما هروقت به این مشکل برمیخورم قبلش حتماً اون نکاتی که گفتمو رعایت نکردم! شما هم با کمی تغییر در عادات غذایی تون میتونید براحتی با این مشکل کنار بیاید.
عزت زیاد...:n01:

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-02-2017, 04:49
سلام بر همگی
آروق بدبو میتونه به علت صدمه دیدنِ دریچه های معده هم باشه
معده 2 تا دریچه (اِسفنکتِر) داره .
یکی بین مری و معده (بالای معده)
یکی بین معده و روده (پائین معده )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آسیب دیدنِ این دریچه ها باعث نشت گاز بدبو از توی روده ها به معده و سپس مری و سپس دهان میشه
دراز کشیدن بعد از غذا خوردن باعث صدمه دیدن دریچه ی بالائی با اسید معده میشه و باعث بیماری رفلاکس میشه و دریچه مری با ممکنه عفونی بشن و بوی بد تولید میشه
باکتریهای خطرناک هم میتونند باعث عفونت و صدمه دیدن این دریچه ها بشند
هرگز بعد از غذا دراز نکشید . اگر خوابتون میگیره پس روی مبل یا صندلی راحتی و به صورت نشسته یا نیمه نشسته (زاویه 120 درجه ) بخوابید . حداقل تا 2 ساعت
10 تا 15 دقیقه راه رفتن بعد از غذا به سریعتر هضم شدن غذا کمک میکنه تا غذا در دستگاه گوارش سریعتر هضم و جذب و دفع بشه چون هر چه بیشتر بمونه متعفن تر و بدبوتر میشه
دیر به دیر توالت رفتن علامت مشکل در هضم غذا و مشکل در کار دستگاه گوارش هست
هله هوله خوری , نخوردن غذاهای سلولز دار (فیبردار ) باعث ماندن زیاد مواد غذائی در دستگاه گوارش میشه
خوردن آب کافی خیلی مهم هست اما با غذا نباید آب و نوشابه و دوغ بخورین . باید نیم ساعت قبل از غذا آب بخورین یا 1.5 تا 2 ساعت بعد از غذا . پرونده ی نوشابه و دوغ گازدار و پرنمک رو ببندین
اگر بزاقتون کمه , با هر لقمه فقط یک قاشق یا نیم قاشق مخلوط آب و لیموترش تازه بخورین یا فقط دو سه قطره لیموترش تا باعث ترشح بزاق بشه . فکر کردن به گاز زدن و جویدنِ یک لیموترش پوست کنده هم باعث ترشح شدید بزاق میشه . الان امتحان کنید
سیگار و الکل و مواد مخدر باعث صدمه شدید بدن میشه و دستگاه گوارش هم ازشون در امان نیست خصوصا مری و معده و دریچه هاش
غذاهای گازدار و گاز تولید کن نخورید یا کم بخورید
ورزش و نرمش 4 ساعت بعد از غذا خوردن باعث تقویت بدن و دستگاه گوارش میشه
اگر ادار زرد تیره هست پس باید بیشتر آب بخورین تا همیشه زرد کن رنگ و یا حتی تقریبا بی رنگ باشه . آب خودش هم باعث پیشگیری از بیماریها میشه هم دفع سموم و باکتریها و ویروسها میشه و علاج بیماریها اما با غذا آب نخورید یا حداکثر نصف استکانِ کوچک .